Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

558 stemmen
Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

Anderlecht werkt een teleurstellende jaargang af, maar toch belooft het nog een mooi seizoenseinde te worden voor de Brusselaars. Sporting strijdt nog volop voor de kwalificatie voor play-off 2, terwijl een ticket voor de kwartfinales van de UEFA Conference League alvast op zak zit. Volgend jaar moet het in de Belgische competitie uiteraard veel beter voor Anderlecht, en daarvoor bekijkt Jesper Fredberg alvast enkele interessante spelers op de transfermarkt. De kwieke dribbelaar Haissem Hassan kan de CEO Sports duidelijk bekoren.


FREDBERG ZIET LACUNE IN SELECTIE

Brian Riemer zweert bij een 4-3-3 en daarin zijn de aanvallende flankposities van een enorm groot belang. Op links groeit Francis Amuzu terug naar een goed niveau, Riemer tipte de snelle aanvaller zelfs als een potentiële Gouden Schoen-winnaar, terwijl winteraanwinst Anders Dreyer op rechts een absolute meerwaarde is. Maar achter deze twee flankaanvallers is de (kwalitatieve) spoeling flinterdun. Abdulrazak Ishaq, de duurste transfer van de vorige zomermercato, is op weg naar de exit, terwijl Nilson Angulo nog te licht uitvalt om aanspraak te maken op een basisplaats in de eerste ploeg.



Met daarnaast nog het vertrek van Julien Duranville (Borussia Dortmund) in de vorige wintermercato, is de behoefte naar een extra flankaanvaller heel groot bij Anderlecht. Jesper Fredberg heeft de nood naar dergelijk profiel ook geïdentificeerd want volgens L’Equipe heeft de CEO Sports de veelbelovende Haissem Hassan bepaald als een potentiële zomertransfer. De 21-jarige Egyptische Fransman is einde contract bij Villarreal CF en van die situatie wil Fredberg graag profiteren. Maar het is nu wel al duidelijk dat dit geen gemakkelijke opdracht zal worden voor de sportieve baas.

DRIBBELKONING

Ten eerste zijn er heel wat geïnteresseerde clubs die Haissem Hassan straks willen aantrekken. Anderlecht mengt zich in een helse transferstrijd met onder meer RC Lens, Girondins de Bordeaux, Real Valladolid, SD Eibar, Deportivo Alavés, Udinese, Brentford en Sunderland. Daarnaast is het helemaal geen uitgemaakte zaak dat Hassan straks het Estadio de la Cerámica achter zich zal laten. Hoewel de 21-jarige dit seizoen vooral speelminuten maakt bij Villarreal B, in de Segunda División, hebben de Spanjaarden wel nog grote plannen met de jonge en veelbelovende flankaanvaller.

Haissem Hassan maakt indruk bij Villarreal B met zijn vele dribbels, waarmee hij in dat onderdeel zelfs tot de beste flankaanvallers van het Europese voetbal behoort. De Franse jeugdinternational, hij kwam uit bij de U17, U18 en U20 van Les Bleus, is de dribbelkoning van de Segunda División met gemiddeld 11,44 dribbels per wedstrijd, terwijl hij ook de offensief regelmatigste flankaanvaller is van deze competitie. Het is dan ook geen verrassing dat clubs die data hoog in het vaandel dragen, zoals onder andere Anderlecht en Brentford, hem geïdentificeerd hebben als een potentiële aanwinst. Top tien flankaanvallers met meeste aantal dribbels per wedstrijd (gemiddeld per 90 minuten) in Europa:
Jérémy Doku (Stade Rennes, Ligue 1): 15,64
Francisco Conceicão (Ajax, Eredivisie): 12,7
Manuel Benson (Burnley, Championship): 12,44
Ridwane M’Barki (FCV Dender, Challenger Pro League): 11,6
Moryké Fofana (Samsunspor, 1. Lig): 11,59
Mika Godts (Jong Ajax, Eerste Divisie): 11,53
Vinicius Junior (Real Madrid, La Liga): 11,57
Danilo Al-Saed (Sandefjord, Eliteserien): 11,51
Haissem Hassan (Villarreal B, La Liga 2): 11,34
Jakob Dunsby (Sandefjord, Eliteserien): 11,3

HASSAN ZET GRAAG EEN SHOW NEER

Door zijn sterke prestaties bij de tweede ploeg kreeg Haissem Hassan in februari zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van Villarreal. En die smaken duidelijk naar meer. Hij debuteerde in de 4-2 nederlaag tegen Real Mallorca en daarna werd hij overgeheveld naar de A-kern, waar hij volledig geïntegreerd is met een vaste stek bij de eerste ploeg. Quique Setién beschouwt Hassan zelfs als de logische vervanger van Samuel Chukwueze, de sterkhouder van Villarreal die in de komende zomer wellicht een miljoenentransfer zal maken. En die miljoenen kan de club goed gebruiken.

Volgens L’Equipe wil Haissem Hassan daarom tot eind dit seizoen wachten om een beslissing te nemen over zijn toekomst. Zal hij een poging wagen om helemaal door te breken bij Villarreal? Of zal hij sportief een stapje achteruit zetten naar een club genre Anderlecht? Indien Hassan voor die tweede optie kiest, dan heeft Sporting een potentiële publiekslieveling in handen. Het handelsmerk van de 21-jarige is uiteraard zijn kwaliteit om tegenstanders tureluurs te draaien, en hij houdt er ook van om wat show te verkopen. Waar Hassan volgend seizoen ook mag spelen, overal zal hij ware attractie zijn. “Mijn voorbeeld is Kylian Mbappé”, zei Haissem Hassan in een interview met La Nouvelle République. “Maar ik hou ook van Neymar, Hazard of Ronaldinho, spelers die een show neerzetten, leuk om naar te kijken.” Hassan heeft ook een moordende versnelling in de benen, hij is technisch zeer onderlegd en erg behendig met de bal aan de voet. Niet voor niets was de kwieke en explosieve dribbelaar al op zijn zestiende een profspeler bij Chateauroux en stond hij destijds op de verlanglijst van grote clubs zoals Valencia en zelfs ook van FC Barcelona .

LEES OOK: Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Moet Anderlecht Hassan halen?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

47
47
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

78
78
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

128
128
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

364
364
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

142
142
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

53
53
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

293
293
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

83
83
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

313
313
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

305
305
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

498
498
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

314
314
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

786
786
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

430
430
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

897
897
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

689
689
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

328
328
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

142
142
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

859
859
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

130
130
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

262
262
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

575
575
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

213
213
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

184
184

Meer sportnieuws