Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

558 stemmen
Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

Anderlecht werkt een teleurstellende jaargang af, maar toch belooft het nog een mooi seizoenseinde te worden voor de Brusselaars. Sporting strijdt nog volop voor de kwalificatie voor play-off 2, terwijl een ticket voor de kwartfinales van de UEFA Conference League alvast op zak zit. Volgend jaar moet het in de Belgische competitie uiteraard veel beter voor Anderlecht, en daarvoor bekijkt Jesper Fredberg alvast enkele interessante spelers op de transfermarkt. De kwieke dribbelaar Haissem Hassan kan de CEO Sports duidelijk bekoren.


FREDBERG ZIET LACUNE IN SELECTIE

Brian Riemer zweert bij een 4-3-3 en daarin zijn de aanvallende flankposities van een enorm groot belang. Op links groeit Francis Amuzu terug naar een goed niveau, Riemer tipte de snelle aanvaller zelfs als een potentiële Gouden Schoen-winnaar, terwijl winteraanwinst Anders Dreyer op rechts een absolute meerwaarde is. Maar achter deze twee flankaanvallers is de (kwalitatieve) spoeling flinterdun. Abdulrazak Ishaq, de duurste transfer van de vorige zomermercato, is op weg naar de exit, terwijl Nilson Angulo nog te licht uitvalt om aanspraak te maken op een basisplaats in de eerste ploeg.



Met daarnaast nog het vertrek van Julien Duranville (Borussia Dortmund) in de vorige wintermercato, is de behoefte naar een extra flankaanvaller heel groot bij Anderlecht. Jesper Fredberg heeft de nood naar dergelijk profiel ook geïdentificeerd want volgens L’Equipe heeft de CEO Sports de veelbelovende Haissem Hassan bepaald als een potentiële zomertransfer. De 21-jarige Egyptische Fransman is einde contract bij Villarreal CF en van die situatie wil Fredberg graag profiteren. Maar het is nu wel al duidelijk dat dit geen gemakkelijke opdracht zal worden voor de sportieve baas.

DRIBBELKONING

Ten eerste zijn er heel wat geïnteresseerde clubs die Haissem Hassan straks willen aantrekken. Anderlecht mengt zich in een helse transferstrijd met onder meer RC Lens, Girondins de Bordeaux, Real Valladolid, SD Eibar, Deportivo Alavés, Udinese, Brentford en Sunderland. Daarnaast is het helemaal geen uitgemaakte zaak dat Hassan straks het Estadio de la Cerámica achter zich zal laten. Hoewel de 21-jarige dit seizoen vooral speelminuten maakt bij Villarreal B, in de Segunda División, hebben de Spanjaarden wel nog grote plannen met de jonge en veelbelovende flankaanvaller.

Haissem Hassan maakt indruk bij Villarreal B met zijn vele dribbels, waarmee hij in dat onderdeel zelfs tot de beste flankaanvallers van het Europese voetbal behoort. De Franse jeugdinternational, hij kwam uit bij de U17, U18 en U20 van Les Bleus, is de dribbelkoning van de Segunda División met gemiddeld 11,44 dribbels per wedstrijd, terwijl hij ook de offensief regelmatigste flankaanvaller is van deze competitie. Het is dan ook geen verrassing dat clubs die data hoog in het vaandel dragen, zoals onder andere Anderlecht en Brentford, hem geïdentificeerd hebben als een potentiële aanwinst. Top tien flankaanvallers met meeste aantal dribbels per wedstrijd (gemiddeld per 90 minuten) in Europa:
Jérémy Doku (Stade Rennes, Ligue 1): 15,64
Francisco Conceicão (Ajax, Eredivisie): 12,7
Manuel Benson (Burnley, Championship): 12,44
Ridwane M’Barki (FCV Dender, Challenger Pro League): 11,6
Moryké Fofana (Samsunspor, 1. Lig): 11,59
Mika Godts (Jong Ajax, Eerste Divisie): 11,53
Vinicius Junior (Real Madrid, La Liga): 11,57
Danilo Al-Saed (Sandefjord, Eliteserien): 11,51
Haissem Hassan (Villarreal B, La Liga 2): 11,34
Jakob Dunsby (Sandefjord, Eliteserien): 11,3

HASSAN ZET GRAAG EEN SHOW NEER

Door zijn sterke prestaties bij de tweede ploeg kreeg Haissem Hassan in februari zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van Villarreal. En die smaken duidelijk naar meer. Hij debuteerde in de 4-2 nederlaag tegen Real Mallorca en daarna werd hij overgeheveld naar de A-kern, waar hij volledig geïntegreerd is met een vaste stek bij de eerste ploeg. Quique Setién beschouwt Hassan zelfs als de logische vervanger van Samuel Chukwueze, de sterkhouder van Villarreal die in de komende zomer wellicht een miljoenentransfer zal maken. En die miljoenen kan de club goed gebruiken.

Volgens L’Equipe wil Haissem Hassan daarom tot eind dit seizoen wachten om een beslissing te nemen over zijn toekomst. Zal hij een poging wagen om helemaal door te breken bij Villarreal? Of zal hij sportief een stapje achteruit zetten naar een club genre Anderlecht? Indien Hassan voor die tweede optie kiest, dan heeft Sporting een potentiële publiekslieveling in handen. Het handelsmerk van de 21-jarige is uiteraard zijn kwaliteit om tegenstanders tureluurs te draaien, en hij houdt er ook van om wat show te verkopen. Waar Hassan volgend seizoen ook mag spelen, overal zal hij ware attractie zijn. “Mijn voorbeeld is Kylian Mbappé”, zei Haissem Hassan in een interview met La Nouvelle République. “Maar ik hou ook van Neymar, Hazard of Ronaldinho, spelers die een show neerzetten, leuk om naar te kijken.” Hassan heeft ook een moordende versnelling in de benen, hij is technisch zeer onderlegd en erg behendig met de bal aan de voet. Niet voor niets was de kwieke en explosieve dribbelaar al op zijn zestiende een profspeler bij Chateauroux en stond hij destijds op de verlanglijst van grote clubs zoals Valencia en zelfs ook van FC Barcelona .

LEES OOK: ‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Moet Anderlecht Hassan halen?

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

138
138
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

243
243
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

530
530
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

677
677
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

441
441
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

119
119
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

532
532
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

593
593
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

655
655
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

150
150
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

952
952
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

395
395
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

278
278
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

446
446
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

642
642
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

691
691
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

149
149
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

253
253
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1170
1170
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

59
59
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

509
509
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

470
470
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

396
396
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

332
332

Meer sportnieuws