Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

door
Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

Anderlecht werkt een teleurstellende jaargang af, maar toch belooft het nog een mooi seizoenseinde te worden voor de Brusselaars. Sporting strijdt nog volop voor de kwalificatie voor play-off 2, terwijl een ticket voor de kwartfinales van de UEFA Conference League alvast op zak zit. Volgend jaar moet het in de Belgische competitie uiteraard veel beter voor Anderlecht, en daarvoor bekijkt Jesper Fredberg alvast enkele interessante spelers op de transfermarkt. De kwieke dribbelaar Haissem Hassan kan de CEO Sports duidelijk bekoren.


FREDBERG ZIET LACUNE IN SELECTIE

Brian Riemer zweert bij een 4-3-3 en daarin zijn de aanvallende flankposities van een enorm groot belang. Op links groeit Francis Amuzu terug naar een goed niveau, Riemer tipte de snelle aanvaller zelfs als een potentiële Gouden Schoen-winnaar, terwijl winteraanwinst Anders Dreyer op rechts een absolute meerwaarde is. Maar achter deze twee flankaanvallers is de (kwalitatieve) spoeling flinterdun. Abdulrazak Ishaq, de duurste transfer van de vorige zomermercato, is op weg naar de exit, terwijl Nilson Angulo nog te licht uitvalt om aanspraak te maken op een basisplaats in de eerste ploeg.



Met daarnaast nog het vertrek van Julien Duranville (Borussia Dortmund) in de vorige wintermercato, is de behoefte naar een extra flankaanvaller heel groot bij Anderlecht. Jesper Fredberg heeft de nood naar dergelijk profiel ook geïdentificeerd want volgens L’Equipe heeft de CEO Sports de veelbelovende Haissem Hassan bepaald als een potentiële zomertransfer. De 21-jarige Egyptische Fransman is einde contract bij Villarreal CF en van die situatie wil Fredberg graag profiteren. Maar het is nu wel al duidelijk dat dit geen gemakkelijke opdracht zal worden voor de sportieve baas.

DRIBBELKONING

Ten eerste zijn er heel wat geïnteresseerde clubs die Haissem Hassan straks willen aantrekken. Anderlecht mengt zich in een helse transferstrijd met onder meer RC Lens, Girondins de Bordeaux, Real Valladolid, SD Eibar, Deportivo Alavés, Udinese, Brentford en Sunderland. Daarnaast is het helemaal geen uitgemaakte zaak dat Hassan straks het Estadio de la Cerámica achter zich zal laten. Hoewel de 21-jarige dit seizoen vooral speelminuten maakt bij Villarreal B, in de Segunda División, hebben de Spanjaarden wel nog grote plannen met de jonge en veelbelovende flankaanvaller.

Haissem Hassan maakt indruk bij Villarreal B met zijn vele dribbels, waarmee hij in dat onderdeel zelfs tot de beste flankaanvallers van het Europese voetbal behoort. De Franse jeugdinternational, hij kwam uit bij de U17, U18 en U20 van Les Bleus, is de dribbelkoning van de Segunda División met gemiddeld 11,44 dribbels per wedstrijd, terwijl hij ook de offensief regelmatigste flankaanvaller is van deze competitie. Het is dan ook geen verrassing dat clubs die data hoog in het vaandel dragen, zoals onder andere Anderlecht en Brentford, hem geïdentificeerd hebben als een potentiële aanwinst. Top tien flankaanvallers met meeste aantal dribbels per wedstrijd (gemiddeld per 90 minuten) in Europa:
Jérémy Doku (Stade Rennes, Ligue 1): 15,64
Francisco Conceicão (Ajax, Eredivisie): 12,7
Manuel Benson (Burnley, Championship): 12,44
Ridwane M’Barki (FCV Dender, Challenger Pro League): 11,6
Moryké Fofana (Samsunspor, 1. Lig): 11,59
Mika Godts (Jong Ajax, Eerste Divisie): 11,53
Vinicius Junior (Real Madrid, La Liga): 11,57
Danilo Al-Saed (Sandefjord, Eliteserien): 11,51
Haissem Hassan (Villarreal B, La Liga 2): 11,34
Jakob Dunsby (Sandefjord, Eliteserien): 11,3

HASSAN ZET GRAAG EEN SHOW NEER

Door zijn sterke prestaties bij de tweede ploeg kreeg Haissem Hassan in februari zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van Villarreal. En die smaken duidelijk naar meer. Hij debuteerde in de 4-2 nederlaag tegen Real Mallorca en daarna werd hij overgeheveld naar de A-kern, waar hij volledig geïntegreerd is met een vaste stek bij de eerste ploeg. Quique Setién beschouwt Hassan zelfs als de logische vervanger van Samuel Chukwueze, de sterkhouder van Villarreal die in de komende zomer wellicht een miljoenentransfer zal maken. En die miljoenen kan de club goed gebruiken.

Volgens L’Equipe wil Haissem Hassan daarom tot eind dit seizoen wachten om een beslissing te nemen over zijn toekomst. Zal hij een poging wagen om helemaal door te breken bij Villarreal? Of zal hij sportief een stapje achteruit zetten naar een club genre Anderlecht? Indien Hassan voor die tweede optie kiest, dan heeft Sporting een potentiële publiekslieveling in handen. Het handelsmerk van de 21-jarige is uiteraard zijn kwaliteit om tegenstanders tureluurs te draaien, en hij houdt er ook van om wat show te verkopen. Waar Hassan volgend seizoen ook mag spelen, overal zal hij ware attractie zijn. “Mijn voorbeeld is Kylian Mbappé”, zei Haissem Hassan in een interview met La Nouvelle République. “Maar ik hou ook van Neymar, Hazard of Ronaldinho, spelers die een show neerzetten, leuk om naar te kijken.” Hassan heeft ook een moordende versnelling in de benen, hij is technisch zeer onderlegd en erg behendig met de bal aan de voet. Niet voor niets was de kwieke en explosieve dribbelaar al op zijn zestiende een profspeler bij Chateauroux en stond hij destijds op de verlanglijst van grote clubs zoals Valencia en zelfs ook van FC Barcelona .

LEES OOK: Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Moet Anderlecht Hassan halen?

Meest recent

Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

2
2
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

18
18
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

92
92
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

41
41
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

290
290
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

44
44
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

201
201
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

530
530
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

173
173
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

797
797
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

461
461
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

394
394
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

551
551
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

516
516
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

388
388
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

280
280
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

321
321
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

731
731
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

277
277
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

543
543
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

781
781
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

221
221

Meer sportnieuws