Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

558 stemmen
Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

Anderlecht werkt een teleurstellende jaargang af, maar toch belooft het nog een mooi seizoenseinde te worden voor de Brusselaars. Sporting strijdt nog volop voor de kwalificatie voor play-off 2, terwijl een ticket voor de kwartfinales van de UEFA Conference League alvast op zak zit. Volgend jaar moet het in de Belgische competitie uiteraard veel beter voor Anderlecht, en daarvoor bekijkt Jesper Fredberg alvast enkele interessante spelers op de transfermarkt. De kwieke dribbelaar Haissem Hassan kan de CEO Sports duidelijk bekoren.


FREDBERG ZIET LACUNE IN SELECTIE

Brian Riemer zweert bij een 4-3-3 en daarin zijn de aanvallende flankposities van een enorm groot belang. Op links groeit Francis Amuzu terug naar een goed niveau, Riemer tipte de snelle aanvaller zelfs als een potentiële Gouden Schoen-winnaar, terwijl winteraanwinst Anders Dreyer op rechts een absolute meerwaarde is. Maar achter deze twee flankaanvallers is de (kwalitatieve) spoeling flinterdun. Abdulrazak Ishaq, de duurste transfer van de vorige zomermercato, is op weg naar de exit, terwijl Nilson Angulo nog te licht uitvalt om aanspraak te maken op een basisplaats in de eerste ploeg.



Met daarnaast nog het vertrek van Julien Duranville (Borussia Dortmund) in de vorige wintermercato, is de behoefte naar een extra flankaanvaller heel groot bij Anderlecht. Jesper Fredberg heeft de nood naar dergelijk profiel ook geïdentificeerd want volgens L’Equipe heeft de CEO Sports de veelbelovende Haissem Hassan bepaald als een potentiële zomertransfer. De 21-jarige Egyptische Fransman is einde contract bij Villarreal CF en van die situatie wil Fredberg graag profiteren. Maar het is nu wel al duidelijk dat dit geen gemakkelijke opdracht zal worden voor de sportieve baas.

DRIBBELKONING

Ten eerste zijn er heel wat geïnteresseerde clubs die Haissem Hassan straks willen aantrekken. Anderlecht mengt zich in een helse transferstrijd met onder meer RC Lens, Girondins de Bordeaux, Real Valladolid, SD Eibar, Deportivo Alavés, Udinese, Brentford en Sunderland. Daarnaast is het helemaal geen uitgemaakte zaak dat Hassan straks het Estadio de la Cerámica achter zich zal laten. Hoewel de 21-jarige dit seizoen vooral speelminuten maakt bij Villarreal B, in de Segunda División, hebben de Spanjaarden wel nog grote plannen met de jonge en veelbelovende flankaanvaller.

Haissem Hassan maakt indruk bij Villarreal B met zijn vele dribbels, waarmee hij in dat onderdeel zelfs tot de beste flankaanvallers van het Europese voetbal behoort. De Franse jeugdinternational, hij kwam uit bij de U17, U18 en U20 van Les Bleus, is de dribbelkoning van de Segunda División met gemiddeld 11,44 dribbels per wedstrijd, terwijl hij ook de offensief regelmatigste flankaanvaller is van deze competitie. Het is dan ook geen verrassing dat clubs die data hoog in het vaandel dragen, zoals onder andere Anderlecht en Brentford, hem geïdentificeerd hebben als een potentiële aanwinst. Top tien flankaanvallers met meeste aantal dribbels per wedstrijd (gemiddeld per 90 minuten) in Europa:
Jérémy Doku (Stade Rennes, Ligue 1): 15,64
Francisco Conceicão (Ajax, Eredivisie): 12,7
Manuel Benson (Burnley, Championship): 12,44
Ridwane M’Barki (FCV Dender, Challenger Pro League): 11,6
Moryké Fofana (Samsunspor, 1. Lig): 11,59
Mika Godts (Jong Ajax, Eerste Divisie): 11,53
Vinicius Junior (Real Madrid, La Liga): 11,57
Danilo Al-Saed (Sandefjord, Eliteserien): 11,51
Haissem Hassan (Villarreal B, La Liga 2): 11,34
Jakob Dunsby (Sandefjord, Eliteserien): 11,3

HASSAN ZET GRAAG EEN SHOW NEER

Door zijn sterke prestaties bij de tweede ploeg kreeg Haissem Hassan in februari zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van Villarreal. En die smaken duidelijk naar meer. Hij debuteerde in de 4-2 nederlaag tegen Real Mallorca en daarna werd hij overgeheveld naar de A-kern, waar hij volledig geïntegreerd is met een vaste stek bij de eerste ploeg. Quique Setién beschouwt Hassan zelfs als de logische vervanger van Samuel Chukwueze, de sterkhouder van Villarreal die in de komende zomer wellicht een miljoenentransfer zal maken. En die miljoenen kan de club goed gebruiken.

Volgens L’Equipe wil Haissem Hassan daarom tot eind dit seizoen wachten om een beslissing te nemen over zijn toekomst. Zal hij een poging wagen om helemaal door te breken bij Villarreal? Of zal hij sportief een stapje achteruit zetten naar een club genre Anderlecht? Indien Hassan voor die tweede optie kiest, dan heeft Sporting een potentiële publiekslieveling in handen. Het handelsmerk van de 21-jarige is uiteraard zijn kwaliteit om tegenstanders tureluurs te draaien, en hij houdt er ook van om wat show te verkopen. Waar Hassan volgend seizoen ook mag spelen, overal zal hij ware attractie zijn. “Mijn voorbeeld is Kylian Mbappé”, zei Haissem Hassan in een interview met La Nouvelle République. “Maar ik hou ook van Neymar, Hazard of Ronaldinho, spelers die een show neerzetten, leuk om naar te kijken.” Hassan heeft ook een moordende versnelling in de benen, hij is technisch zeer onderlegd en erg behendig met de bal aan de voet. Niet voor niets was de kwieke en explosieve dribbelaar al op zijn zestiende een profspeler bij Chateauroux en stond hij destijds op de verlanglijst van grote clubs zoals Valencia en zelfs ook van FC Barcelona .

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Moet Anderlecht Hassan halen?

Meest recent

Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

16
16
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

80
80
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

26
26
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

73
73
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

31
31
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

78
78
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

170
170
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

368
368
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

191
191
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

636
636
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

52
52
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

439
439
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

918
918
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

104
104
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

246
246
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

188
188
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

347
347
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

87
87
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

46
46
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

624
624
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

80
80
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

284
284
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

60
60
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

264
264

Meer sportnieuws