Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

door
Fredberg loodst grote attractie naar Anderlecht

Anderlecht werkt een teleurstellende jaargang af, maar toch belooft het nog een mooi seizoenseinde te worden voor de Brusselaars. Sporting strijdt nog volop voor de kwalificatie voor play-off 2, terwijl een ticket voor de kwartfinales van de UEFA Conference League alvast op zak zit. Volgend jaar moet het in de Belgische competitie uiteraard veel beter voor Anderlecht, en daarvoor bekijkt Jesper Fredberg alvast enkele interessante spelers op de transfermarkt. De kwieke dribbelaar Haissem Hassan kan de CEO Sports duidelijk bekoren.


FREDBERG ZIET LACUNE IN SELECTIE

Brian Riemer zweert bij een 4-3-3 en daarin zijn de aanvallende flankposities van een enorm groot belang. Op links groeit Francis Amuzu terug naar een goed niveau, Riemer tipte de snelle aanvaller zelfs als een potentiële Gouden Schoen-winnaar, terwijl winteraanwinst Anders Dreyer op rechts een absolute meerwaarde is. Maar achter deze twee flankaanvallers is de (kwalitatieve) spoeling flinterdun. Abdulrazak Ishaq, de duurste transfer van de vorige zomermercato, is op weg naar de exit, terwijl Nilson Angulo nog te licht uitvalt om aanspraak te maken op een basisplaats in de eerste ploeg.



Met daarnaast nog het vertrek van Julien Duranville (Borussia Dortmund) in de vorige wintermercato, is de behoefte naar een extra flankaanvaller heel groot bij Anderlecht. Jesper Fredberg heeft de nood naar dergelijk profiel ook geïdentificeerd want volgens L’Equipe heeft de CEO Sports de veelbelovende Haissem Hassan bepaald als een potentiële zomertransfer. De 21-jarige Egyptische Fransman is einde contract bij Villarreal CF en van die situatie wil Fredberg graag profiteren. Maar het is nu wel al duidelijk dat dit geen gemakkelijke opdracht zal worden voor de sportieve baas.

DRIBBELKONING

Ten eerste zijn er heel wat geïnteresseerde clubs die Haissem Hassan straks willen aantrekken. Anderlecht mengt zich in een helse transferstrijd met onder meer RC Lens, Girondins de Bordeaux, Real Valladolid, SD Eibar, Deportivo Alavés, Udinese, Brentford en Sunderland. Daarnaast is het helemaal geen uitgemaakte zaak dat Hassan straks het Estadio de la Cerámica achter zich zal laten. Hoewel de 21-jarige dit seizoen vooral speelminuten maakt bij Villarreal B, in de Segunda División, hebben de Spanjaarden wel nog grote plannen met de jonge en veelbelovende flankaanvaller.

Haissem Hassan maakt indruk bij Villarreal B met zijn vele dribbels, waarmee hij in dat onderdeel zelfs tot de beste flankaanvallers van het Europese voetbal behoort. De Franse jeugdinternational, hij kwam uit bij de U17, U18 en U20 van Les Bleus, is de dribbelkoning van de Segunda División met gemiddeld 11,44 dribbels per wedstrijd, terwijl hij ook de offensief regelmatigste flankaanvaller is van deze competitie. Het is dan ook geen verrassing dat clubs die data hoog in het vaandel dragen, zoals onder andere Anderlecht en Brentford, hem geïdentificeerd hebben als een potentiële aanwinst. Top tien flankaanvallers met meeste aantal dribbels per wedstrijd (gemiddeld per 90 minuten) in Europa:
Jérémy Doku (Stade Rennes, Ligue 1): 15,64
Francisco Conceicão (Ajax, Eredivisie): 12,7
Manuel Benson (Burnley, Championship): 12,44
Ridwane M’Barki (FCV Dender, Challenger Pro League): 11,6
Moryké Fofana (Samsunspor, 1. Lig): 11,59
Mika Godts (Jong Ajax, Eerste Divisie): 11,53
Vinicius Junior (Real Madrid, La Liga): 11,57
Danilo Al-Saed (Sandefjord, Eliteserien): 11,51
Haissem Hassan (Villarreal B, La Liga 2): 11,34
Jakob Dunsby (Sandefjord, Eliteserien): 11,3

HASSAN ZET GRAAG EEN SHOW NEER

Door zijn sterke prestaties bij de tweede ploeg kreeg Haissem Hassan in februari zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van Villarreal. En die smaken duidelijk naar meer. Hij debuteerde in de 4-2 nederlaag tegen Real Mallorca en daarna werd hij overgeheveld naar de A-kern, waar hij volledig geïntegreerd is met een vaste stek bij de eerste ploeg. Quique Setién beschouwt Hassan zelfs als de logische vervanger van Samuel Chukwueze, de sterkhouder van Villarreal die in de komende zomer wellicht een miljoenentransfer zal maken. En die miljoenen kan de club goed gebruiken.

Volgens L’Equipe wil Haissem Hassan daarom tot eind dit seizoen wachten om een beslissing te nemen over zijn toekomst. Zal hij een poging wagen om helemaal door te breken bij Villarreal? Of zal hij sportief een stapje achteruit zetten naar een club genre Anderlecht? Indien Hassan voor die tweede optie kiest, dan heeft Sporting een potentiële publiekslieveling in handen. Het handelsmerk van de 21-jarige is uiteraard zijn kwaliteit om tegenstanders tureluurs te draaien, en hij houdt er ook van om wat show te verkopen. Waar Hassan volgend seizoen ook mag spelen, overal zal hij ware attractie zijn. “Mijn voorbeeld is Kylian Mbappé”, zei Haissem Hassan in een interview met La Nouvelle République. “Maar ik hou ook van Neymar, Hazard of Ronaldinho, spelers die een show neerzetten, leuk om naar te kijken.” Hassan heeft ook een moordende versnelling in de benen, hij is technisch zeer onderlegd en erg behendig met de bal aan de voet. Niet voor niets was de kwieke en explosieve dribbelaar al op zijn zestiende een profspeler bij Chateauroux en stond hij destijds op de verlanglijst van grote clubs zoals Valencia en zelfs ook van FC Barcelona .

LEES OOK: Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Moet Anderlecht Hassan halen?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

147
147
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

71
71
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

72
72
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

35
35
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

161
161
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

260
260
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

82
82
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

153
153
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

489
489
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

119
119
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

213
213
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

405
405
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

199
199
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

64
64
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

268
268
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

527
527
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

91
91
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws