'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

door
'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

Vorige zomer werden de resultaten van Vincent Kompany bij Anderlecht door het bestuur nog als 'onvoldoende' bestempeld, maar in Engeland maakte de ex-Rode Duivel sindsdien grote sier. Met Burnley stevent hij af op de titel in de Championship, waardoor de Clarets volgend seizoen na één jaar afwezigheid normaliter weer in de Premier League zullen staan. Maar de kans bestaat dat Kompany er dan niet meer bij zal zijn.


De nog altijd maar 36-jarige trainer loopt immers in de kijker. Niet alleen boekt hij met Burnley uitstekende resultaten, hij transformeerde de ploeg ook volledig van een ouderwets Engels elftal naar een team dat verzorgd voetbal brengt. Naar aanleiding van de FA Cup-wedstrijd tegen Manchester City werd de voorbije weken meermaals geopperd dat Kompany voorbestemd is om in de toekomst zijn ex-club te trainen, maar daarvoor zou hij al bij een andere grootmacht terecht kunnen.

Vanuit Engeland komt immers alsmaar meer overwaaien dat Kompany nadrukkelijk in beeld zou zijn bij Tottenham. Het lijkt slechts een kwestie van tijd eer de Spurs afscheid zullen nemen van Antonio Conte, die er dit seizoen niet meer in slaagt om lijn in de resultaten te krijgen en zich vorig weekend na de 3-3 op Southampton helemaal onmogelijk maakte met een tirade tegen zijn spelers en het bestuur.

ANDERE KANDIDATEN
The Guardian meldde als eerste dat de naam van Kompany op tafel ligt om Conte op te volgen, maar het is maar de vraag of onze landgenoot daar trek in zal hebben. Er liggen bovendien ook nog andere, meer ervaren namen op tafel bij Tottenham. Dat zou ook nog denken aan oude bekende Mauricio Pochettino, Luis Enrique en Marcelo Bielsa. Die coaches hebben ook het voordeel dat ze allemaal vrij zijn.

Zou Tottenham een goede stap zijn voor Kompany?

Meest recent

Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

17
17
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

22
22
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

130
130
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

74
74
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

22
22
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

277
277
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

74
74
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

93
93
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

418
418
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

94
94
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

443
443
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

135
135
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

419
419
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

431
431
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

198
198
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

218
218
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

180
180
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

614
614
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

322
322
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

94
94
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

77
77
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1068
1068
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

371
371
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

410
410

Meer sportnieuws