'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

964 stemmen
'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

Vorige zomer werden de resultaten van Vincent Kompany bij Anderlecht door het bestuur nog als 'onvoldoende' bestempeld, maar in Engeland maakte de ex-Rode Duivel sindsdien grote sier. Met Burnley stevent hij af op de titel in de Championship, waardoor de Clarets volgend seizoen na één jaar afwezigheid normaliter weer in de Premier League zullen staan. Maar de kans bestaat dat Kompany er dan niet meer bij zal zijn.


De nog altijd maar 36-jarige trainer loopt immers in de kijker. Niet alleen boekt hij met Burnley uitstekende resultaten, hij transformeerde de ploeg ook volledig van een ouderwets Engels elftal naar een team dat verzorgd voetbal brengt. Naar aanleiding van de FA Cup-wedstrijd tegen Manchester City werd de voorbije weken meermaals geopperd dat Kompany voorbestemd is om in de toekomst zijn ex-club te trainen, maar daarvoor zou hij al bij een andere grootmacht terecht kunnen.

Vanuit Engeland komt immers alsmaar meer overwaaien dat Kompany nadrukkelijk in beeld zou zijn bij Tottenham. Het lijkt slechts een kwestie van tijd eer de Spurs afscheid zullen nemen van Antonio Conte, die er dit seizoen niet meer in slaagt om lijn in de resultaten te krijgen en zich vorig weekend na de 3-3 op Southampton helemaal onmogelijk maakte met een tirade tegen zijn spelers en het bestuur.

ANDERE KANDIDATEN
The Guardian meldde als eerste dat de naam van Kompany op tafel ligt om Conte op te volgen, maar het is maar de vraag of onze landgenoot daar trek in zal hebben. Er liggen bovendien ook nog andere, meer ervaren namen op tafel bij Tottenham. Dat zou ook nog denken aan oude bekende Mauricio Pochettino, Luis Enrique en Marcelo Bielsa. Die coaches hebben ook het voordeel dat ze allemaal vrij zijn.

Zou Tottenham een goede stap zijn voor Kompany?

Meest recent

‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

226
226
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

55
55
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

53
53
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

519
519
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

144
144
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

54
54
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

404
404
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

144
144
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

374
374
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

205
205
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

245
245
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

938
938
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

530
530
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

307
307
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

276
276
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

134
134
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

159
159
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

620
620
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

97
97
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

238
238
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

125
125
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

412
412
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

101
101

Meer sportnieuws