'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

door
'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

Vorige zomer werden de resultaten van Vincent Kompany bij Anderlecht door het bestuur nog als 'onvoldoende' bestempeld, maar in Engeland maakte de ex-Rode Duivel sindsdien grote sier. Met Burnley stevent hij af op de titel in de Championship, waardoor de Clarets volgend seizoen na één jaar afwezigheid normaliter weer in de Premier League zullen staan. Maar de kans bestaat dat Kompany er dan niet meer bij zal zijn.


De nog altijd maar 36-jarige trainer loopt immers in de kijker. Niet alleen boekt hij met Burnley uitstekende resultaten, hij transformeerde de ploeg ook volledig van een ouderwets Engels elftal naar een team dat verzorgd voetbal brengt. Naar aanleiding van de FA Cup-wedstrijd tegen Manchester City werd de voorbije weken meermaals geopperd dat Kompany voorbestemd is om in de toekomst zijn ex-club te trainen, maar daarvoor zou hij al bij een andere grootmacht terecht kunnen.

Vanuit Engeland komt immers alsmaar meer overwaaien dat Kompany nadrukkelijk in beeld zou zijn bij Tottenham. Het lijkt slechts een kwestie van tijd eer de Spurs afscheid zullen nemen van Antonio Conte, die er dit seizoen niet meer in slaagt om lijn in de resultaten te krijgen en zich vorig weekend na de 3-3 op Southampton helemaal onmogelijk maakte met een tirade tegen zijn spelers en het bestuur.

ANDERE KANDIDATEN
The Guardian meldde als eerste dat de naam van Kompany op tafel ligt om Conte op te volgen, maar het is maar de vraag of onze landgenoot daar trek in zal hebben. Er liggen bovendien ook nog andere, meer ervaren namen op tafel bij Tottenham. Dat zou ook nog denken aan oude bekende Mauricio Pochettino, Luis Enrique en Marcelo Bielsa. Die coaches hebben ook het voordeel dat ze allemaal vrij zijn.

Zou Tottenham een goede stap zijn voor Kompany?

Meest recent

Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

16
16
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

19
19
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

150
150
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

20
20
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

36
36
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

149
149
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

148
148
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

50
50
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

54
54
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

194
194
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

184
184
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

62
62
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

264
264
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

433
433
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

198
198
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

163
163
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

543
543
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

399
399
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

121
121
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

128
128
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

355
355
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

176
176
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

523
523

Meer sportnieuws