'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

door
'Kompany genoemd als kandidaat bij grootmacht'

Vorige zomer werden de resultaten van Vincent Kompany bij Anderlecht door het bestuur nog als 'onvoldoende' bestempeld, maar in Engeland maakte de ex-Rode Duivel sindsdien grote sier. Met Burnley stevent hij af op de titel in de Championship, waardoor de Clarets volgend seizoen na één jaar afwezigheid normaliter weer in de Premier League zullen staan. Maar de kans bestaat dat Kompany er dan niet meer bij zal zijn.


De nog altijd maar 36-jarige trainer loopt immers in de kijker. Niet alleen boekt hij met Burnley uitstekende resultaten, hij transformeerde de ploeg ook volledig van een ouderwets Engels elftal naar een team dat verzorgd voetbal brengt. Naar aanleiding van de FA Cup-wedstrijd tegen Manchester City werd de voorbije weken meermaals geopperd dat Kompany voorbestemd is om in de toekomst zijn ex-club te trainen, maar daarvoor zou hij al bij een andere grootmacht terecht kunnen.

Vanuit Engeland komt immers alsmaar meer overwaaien dat Kompany nadrukkelijk in beeld zou zijn bij Tottenham. Het lijkt slechts een kwestie van tijd eer de Spurs afscheid zullen nemen van Antonio Conte, die er dit seizoen niet meer in slaagt om lijn in de resultaten te krijgen en zich vorig weekend na de 3-3 op Southampton helemaal onmogelijk maakte met een tirade tegen zijn spelers en het bestuur.

ANDERE KANDIDATEN
The Guardian meldde als eerste dat de naam van Kompany op tafel ligt om Conte op te volgen, maar het is maar de vraag of onze landgenoot daar trek in zal hebben. Er liggen bovendien ook nog andere, meer ervaren namen op tafel bij Tottenham. Dat zou ook nog denken aan oude bekende Mauricio Pochettino, Luis Enrique en Marcelo Bielsa. Die coaches hebben ook het voordeel dat ze allemaal vrij zijn.

LEES OOK: 'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

Zou Tottenham een goede stap zijn voor Kompany?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

62
62
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

37
37
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

235
235
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

65
65
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

173
173
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

172
172
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

69
69
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

177
177
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

115
115
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

63
63
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

572
572
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

397
397
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

73
73
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

97
97
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

557
557
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

445
445
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

158
158
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

48
48
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

129
129
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

421
421
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

312
312
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws