Tedesco mag volgende kandidaat-Rode Duivel schrappen

door
Tedesco mag volgende kandidaat-Rode Duivel schrappen

Hoewel hij de keuze heeft uit een bijzonder ruime selectie van Belgisch talent worden de opties voor Domenico Tedesco stilaan toch alsmaar beperkter. Zo mag de bondscoach nu alweer een naam uit zijn lijst van potentiële internationals schrappen.


Sinds het WK zwaaiden tal van vaste waarden zoals Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet reeds definitief af als Rode Duivel. Axel Witsel werd dan weer eigenhandig gepasseerd door Tedesco, die bij de samenstelling zijn krappe kern nochtans duidelijk wel een voorkeur had voor spelers die in het buitenland actief zijn. Tot ongenoegen van onder andere Genk.

William Balikwisha trok daarop zijn conclusies en ging in op een uitnodiging van Congo. Al blijkt dat niet de enige reden om de knoop onherroepelijk door te hakken in het voordeel van zijn land van herkomst. In gesprek met Le Soir prijst de 23-jarige sterkhouder van Standard namelijk vooral de Afrikaanse mentaliteit, alsook de manier waarop hij ginds erkend en ontvangen wordt.

BALIKWISHA-BROERS
Daarnaast onthult Balikwisha dat in de nabije toekomst normaal gezien ook zijn jongere broer Michel-Ange zijn voorbeeld zal volgen. Hoewel hij momenteel nog deelneemt aan de campagne van de Jonge Duivels zal de 21-jarige winger van Antwerp, volgens zijn coach Mark van Bommel nochtans een potentiële Rode Duivel, zich dus evenmin beschikbaar stellen voor Tedesco.

LEES OOK: Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Vreest u dat er nog anderen dit voorbeeld zullen volgen?

Meest recent

Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

1
1
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

35
35
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

16
16
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

63
63
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

120
120
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

246
246
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

97
97
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

143
143
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

101
101
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

455
455
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

482
482
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

350
350
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

162
162
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

204
204
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

207
207
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

418
418
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

551
551
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

134
134
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

121
121
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

238
238
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1938
1938
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

314
314

Meer sportnieuws