Tedesco mag volgende kandidaat-Rode Duivel schrappen

530 stemmen
Tedesco mag volgende kandidaat-Rode Duivel schrappen

Hoewel hij de keuze heeft uit een bijzonder ruime selectie van Belgisch talent worden de opties voor Domenico Tedesco stilaan toch alsmaar beperkter. Zo mag de bondscoach nu alweer een naam uit zijn lijst van potentiële internationals schrappen.


Sinds het WK zwaaiden tal van vaste waarden zoals Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet reeds definitief af als Rode Duivel. Axel Witsel werd dan weer eigenhandig gepasseerd door Tedesco, die bij de samenstelling zijn krappe kern nochtans duidelijk wel een voorkeur had voor spelers die in het buitenland actief zijn. Tot ongenoegen van onder andere Genk.

William Balikwisha trok daarop zijn conclusies en ging in op een uitnodiging van Congo. Al blijkt dat niet de enige reden om de knoop onherroepelijk door te hakken in het voordeel van zijn land van herkomst. In gesprek met Le Soir prijst de 23-jarige sterkhouder van Standard namelijk vooral de Afrikaanse mentaliteit, alsook de manier waarop hij ginds erkend en ontvangen wordt.

BALIKWISHA-BROERS
Daarnaast onthult Balikwisha dat in de nabije toekomst normaal gezien ook zijn jongere broer Michel-Ange zijn voorbeeld zal volgen. Hoewel hij momenteel nog deelneemt aan de campagne van de Jonge Duivels zal de 21-jarige winger van Antwerp, volgens zijn coach Mark van Bommel nochtans een potentiële Rode Duivel, zich dus evenmin beschikbaar stellen voor Tedesco.

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Vreest u dat er nog anderen dit voorbeeld zullen volgen?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

11
11
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

30
30
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

113
113
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

88
88
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

154
154
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

182
182
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

66
66
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

722
722
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

254
254
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

285
285
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

391
391
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

123
123
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

95
95
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

156
156
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

244
244
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

330
330
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

220
220
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

40
40
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

40
40
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

167
167
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

277
277
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

77
77
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

233
233
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39

Meer sportnieuws