Tedesco mag volgende kandidaat-Rode Duivel schrappen

530 stemmen
Tedesco mag volgende kandidaat-Rode Duivel schrappen

Hoewel hij de keuze heeft uit een bijzonder ruime selectie van Belgisch talent worden de opties voor Domenico Tedesco stilaan toch alsmaar beperkter. Zo mag de bondscoach nu alweer een naam uit zijn lijst van potentiële internationals schrappen.


Sinds het WK zwaaiden tal van vaste waarden zoals Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet reeds definitief af als Rode Duivel. Axel Witsel werd dan weer eigenhandig gepasseerd door Tedesco, die bij de samenstelling zijn krappe kern nochtans duidelijk wel een voorkeur had voor spelers die in het buitenland actief zijn. Tot ongenoegen van onder andere Genk.

William Balikwisha trok daarop zijn conclusies en ging in op een uitnodiging van Congo. Al blijkt dat niet de enige reden om de knoop onherroepelijk door te hakken in het voordeel van zijn land van herkomst. In gesprek met Le Soir prijst de 23-jarige sterkhouder van Standard namelijk vooral de Afrikaanse mentaliteit, alsook de manier waarop hij ginds erkend en ontvangen wordt.

BALIKWISHA-BROERS
Daarnaast onthult Balikwisha dat in de nabije toekomst normaal gezien ook zijn jongere broer Michel-Ange zijn voorbeeld zal volgen. Hoewel hij momenteel nog deelneemt aan de campagne van de Jonge Duivels zal de 21-jarige winger van Antwerp, volgens zijn coach Mark van Bommel nochtans een potentiële Rode Duivel, zich dus evenmin beschikbaar stellen voor Tedesco.

LEES OOK: Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Vreest u dat er nog anderen dit voorbeeld zullen volgen?

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

124
124
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

103
103
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

25
25
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

12
12
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

68
68
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

264
264
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

98
98
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

433
433
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

356
356
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

179
179
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

52
52
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

545
545
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

202
202
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

90
90
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

162
162
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

734
734
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

125
125
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

140
140
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

104
104
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

532
532
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

431
431

Meer sportnieuws