Horrorscenario AA Gent op transfermarkt

door
Horrorscenario AA Gent op transfermarkt

Vorig seizoen was Michael Ngadeu de grote man bij AA Gent. Hij was één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League en ook de Man van de Match in de gewonnen bekerfinale tegen AA Gent. Een toptransfer en miljoenendeal naar de Premier League - of een andere Europese topcompetitie - wenkte, maar ongeveer één jaar later daalde zijn niveau drastisch en heerst er vandaag enkel interesse van het Chinese Beijing Guoan. Ngadeu heeft financiële ambities en hij kan een mooie slag slaan in China, terwijl de Buffalo’s vrede zullen moeten nemen met een fractie van de eerdere verhoopte en gedroomde miljoenen.


TOPTRANSFER LONKT(E)

“Hij heerste als een keizer”, zei Philippe Albert over Michael Ngadeu na de bekerfinale tegen Anderlecht vorig jaar. “Rots in de branding. De onwrikbare leider van de Gentse defensie”, schreef Het Nieuwsblad. “Mike Ngadeu was voor mij de beste man. Hij heeft de meeste minuten van iedereen in de hele wereld. En dan nog zo'n partij spelen”, sprak Hein Vanhaezebrouck zich vol verbazing uit over de glansprestatie van de Kameroener. En uitstekende bekerfinale van Ngadeu was allerminst toevallig of een grote verrassing.

Het Kameroense brok graniet speelde vorig seizoen op een hoog niveau, vooral dankzij het goede geleverde werk en de coaching van Hein Vanhaezebrouck. Ngadeu pakte uit met een indrukwekkend atletisch vermogen, was altijd alert, stevig in de duels en vooral no-nonsense. Niet voor niets werd hij genomineerd voor de Ebbenhouten Schoen. Samen met Jordan Torunarigha en Joseph Okumu vormde hij - vooral in het tweede deel van het seizoen - zelfs de beste defensie van het land.



Door zijn goede wedstrijden en knalprestatie in de bekerfinale werkte Michael Ngadeu zich ongetwijfeld in de notitieboekjes van verschillende Europese clubs. Ngadeu kan het ruwe en harde werk aan, maar hij weet ook hoe het spelletje gespeeld moet worden. Werkvoetbal met een hoge spelintelligentie. Zo’n profiel zou weleens kunnen aanslaan in de Premier League, wat niet toevallig de droomcompetitie is van Ngadeu. De Kameroense verdediger leek eind vorig seizoen dan ook af te stevenen naar een mooie transfer, het leek slechts een kwestie van tijd te zijn.

FINANCIËLE KWESTIES TUSSEN GENT EN NGADEU

Maar bijna één jaar later staat Michael Ngadeu nog steeds op de Gentse payroll. Hij is één van de leiders in de kleedkamer en hij geniet een groot aanzien onder zijn ploegmaats. Maar sportief gezien is hij een schim van zichzelf in vergelijking met zijn vorig topseizoen. Zelfs Hein Vanhaezebrouck heeft geen verklaring voor zijn vaak erg wisselvallige prestaties, iets wat ook gezegd kan worden over Jordan Torunarigha en Joseph Okumu. Ngadeu levert in de ene week een straffe prestatie af, maar hij valt ook op concentratieverlies, veel verkeerde en soms dramatische passes te betrappen.

Daarom is een mooie transfer naar een sportief hoger aangeschreven Europese competitie geen optie meer, terwijl zelfs ook een contractverlenging bij AA Gent erg onzeker is. De 32-jarige beschikt over een aflopend contract bij de Buffalo’s, maar een verlenging aan dezelfde (hoge) financiële voorwaarden is onmogelijk voor Michel Louwagie. En dat terwijl de entourage van Ngadeu eerder dit seizoen aan Het Nieuwsblad verklaarde dat inleveren op zijn salaris niet bespreekbaar is. “De Kameroener is dé leider van de Gentse defensie en wil daar ook naar verloond worden.”



Het kamp-Ngadeu trad in januari in gesprek met de directie van AA Gent om de toekomst te bespreken, maar voorlopig is er geen sprake van een (potentieel) akkoord. “Alles hangt af van wat Gent doet. Als er geen voorstel komt, dan zal ik mijn carrière elders moeten voortzetten. C'est la vie”, zei hij toen aan Het Nieuwsblad. Enkele maanden later is er amper vooruitgang geboekt in de gesprekken tussen de speler en de club, terwijl er nog maar een dikke drie maanden resteren in Ngadeu’s huidig contract. De kans op een verlengd verblijf in Gent is dan ook erg miniem.

NGADEU CASHT, AA GENT NIET

“Ik ga niet liegen: het financiële is belangrijk”, zei Michael Ngadeu eerder deze maand in een gesprek met Het Laatste Nieuws. Een transfer naar een Europese topcompetitie is niet langer aan de orde voor hem, waardoor een verhuis naar een exotische bestemming wel erg aantrekkelijk is voor de Kameroener. Op die manier kan hij nog eens flink cashen, wat ook de betrachting is van de 32-jarige verdediger. In februari legde Beijing Guoan alvast een bod bij Gent om Ngadeu per direct over te nemen, maar die aanbieding werd uiteindelijk geweigerd door de Buffalo’s. Een kwestie van timing.



AA Gent zit namelijk krap in de verdedigers en de club staat voor enkele belangrijke weken in de Jupiler Pro League en in de Conference League. Anderzijds staat de club wel open voor een transfer, waardoor AA Gent nog één miljoen euro zou kunnen incasseren én verlost is van een zwaar contract. Ook Michel Ngadeu ziet een vertrek naar China zitten, hij zou zelfs een vertrek willen forceren, waar hij volgens Het Nieuwsblad zijn pensioen kan veiligstellen. Het is dan wel niet de Premier League, maar Ngadeu kan in de herfst van z’n carrière wel nog eens flink langs de kassa passeren. AA Gent daarentegen …

LEES OOK: KAA Gent maakt terugkeer oude bekende wereldkundig

🔥 Wat iedereen nu leest

Bliksemtransfer Dessers naar Belgische topclub?
Bliksemtransfer Dessers naar Belgische topclub?
Drastische verandering in privé-leven Imke Courtois
Drastische verandering in privé-leven Imke Courtois

Moet AA Gent hem nu verkopen?

Meest recent

'Sporting Charleroi rekent zich rijk: monsterbod op komst'

Sporting Charleroi baalt enorm. De uitschakeling in de voorrondes van de Conference League is vooral ...

27
27
'Volgende RSCA Futures-talent trekt naar andere oorden'

Keisuke Goto is op weg naar STVV, dat hem gaat huren van RSC Anderlecht. De Japanner, door de Denen ...

68
68
'Union SG zet zinnen op volgende miljoenenparel'

Union SG is de club die inzake percentage geslaagde transfers wellicht het best scoort in de Jupiler ...

19
19
Waarom Club Brugge precies 40 miljoen voor Jashari wil

Van een akkoord is nog geen sprake, maar Club Brugge en AC Milan zijn opnieuw in gesprek over Ardon ...

1443
1443
'Rits zegt 'neen', één club maakt wel grote kans'

Mats Rits moet weg bij RSC Anderlecht. De middenvelder behoort de laatste matchen niet tot de ...

224
224
Transferorakel Romano ziet imago plots instorten

Fabrizio Romano moeten we niet meer voorstellen aan jullie. De Italiaan is dé ...

101
101
'Anderlecht-stunt met ex-speler van Liverpool'

RSC Anderlecht is in principe nog niét klaar op de transfermarkt. De Brusselaars moeten wel ...

456
456
Deals bij KV Mechelen, Charleroi, Beveren en Dender

Heel wat transfers vandaag in België. Doorheen de dag werden de nodige deals afgerond. We ...

130
130
Vandenbempt ziet Anderlecht spartelen: 'Hasi in de penarie'

RSC Anderlecht werd in de Europa League uitgeschakeld door BK Hacken en zal het nu in de Conference ...

215
215
Bom ontploft bij woedend Barça: oorlog met grootverdiener

De bom is ontploft bij FC Barcelona. Nog voor het begin van het nieuwe seizoen stormt het ferm bij ...

113
113
Zulte Waregem doet zaken met Beerschot

Zulte Waregem promoveerde van de Challenger Pro League naar de Jupiler Pro League en Beerschot ging ...

79
79
Het hek is van de dam: Belgische clubs briesen op DAZN

DAZN en de telecomproviders liggen nog steeds met elkaar in de clinch. Ondanks een nakende doorbraak ...

871
871
Deniz Undav in het oog van de storm: spits is het beu

Deniz Undav maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG, maar nu is de spits een revelatie in ...

195
195
Standard rouwt: icoon Jorge Costa onverwacht overleden

De voetbalwereld is in rouw. Voormalige Standard Luik-speler Jorge Costa is plotseling overleden, ...

0
0
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht

Het zit er flink tegen bij Zulte Waregem. De promovendus was nog in euforie na de titel in de ...

1135
1135
Ferme domper én cruciale meevaller voor Hayen

Club Brugge neemt het in de voorrondes van de Champions League op tegen RB Salzburg. Blauw-Zwart ...

374
374
DAZN draait kar: plots groot nieuws voor voetbalfan

De soap rond DAZN en de telecombedrijven blijft voortduren. Eerder kwam het bericht naar buiten dat ...

1388
1388
'Witte rook: Club Brugge rondt recordtransfer af'

De kogel is door de kerk: Ardon Jashari verlaat Club Brugge voor AC Milan. Ook volgens diverse ...

797
797
Hasi vloekt: Anderlecht-aanwinst nog niet inzetbaar

Met een 0-2 zege tegen Cercle Brugge rechtte RSC Anderlecht snel de rug na het debacle tegen ...

740
740
'Club geeft groen licht: Jashari zet koers naar Milaan'

In de derde voorronde van de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen RB Salzburg. ...

491
491
Lamine Yamal in oog van de storm na 'absurd' schandaal

Een topaanvaller van FC Barcelona, amper meerderjarig, een mysterieuze zangeres, een OnlyFans-ster ...

139
139
'Leegloop in Anderlecht: eerste vertrekker bekend'

RSC Anderlecht staat op het punt om nóg maar eens toe te slaan op de zomermercato, waardoor ...

991
991
Transfer op til? Opvallende afwezige in CL-selectie Club

Club Brugge begint woensdag in Oostenrijk aan een nieuwe Europese campagne. In de derde voorronde ...

625
625
KAA Gent maakt terugkeer oude bekende wereldkundig

Ivan Leko heeft er lang op moeten wachten, maar de afgelopen dagen lijkt AA Gent eindelijk in gang ...

209
209
'Renard blijft gaan: Anderlecht heeft alweer beet'

De honger van RSC Anderlecht valt deze zomer maar niet te stillen. Amper een aantal dagen nadat de ...

384
384

Meer sportnieuws