Gevallen toptalent Barça (32) en WK-finalist (31) houden ermee op

192 stemmen
Gevallen toptalent Barça (32) en WK-finalist (31) houden ermee op

De voorbije dagen namen enkele bekende namen midden in het seizoen afscheid van de voetbalwereld. Woensdag kondigde Mesut Özil nog zijn onmiddellijke voetbalpensioen aan en een dag later houden opnieuw twee bekende spelers het voor bekeken. Dat doen ze bovendien op zeer jonge leeftijd.


FC Barcelona kondigde donderdag aan dat Bojan Krkic ermee ophoudt als voetballer. De spits nog maar 32 en heeft in zijn prijzenkast onder meer vier landstitels en twee Champions Leagues staan. Desondanks zal Bojan vooral herinnerd worden als een toptalent dat de hoge verwachtingen nooit kon inlossen. Hij debuteerde kort na zijn 17de verjaardag in het Barça van Messi, Ronaldinho, Henry, Xavi en Iniesta en een jaar later debuteerde hij ook al voor Spanje. Het zou echter zijn enige cap worden en zijn carrière zou snel bergaf gaan.

Na vier jaar zonder een basisplaats af te dwingen vertrok hij bij Barça en daarna zou Bojan nog uitkomen voor AS Roma, AC Milan, Ajax, Stoke City, Mainz, Deportivo Alaves, Montreal Impact en Vissel Kobe. Hij verdween geleidelijk aan wel meer uit beeld en nu vindt hij het dus genoeg geweest.

OOK VRSALJKO STOPT
Eerder op de dag kondigde ook Sime Vrslajko al zijn afscheid aan. De rechtsachter is nochtans pas 31 en was in 2018 nog titularis bij Kroatië in de WK-finale. Hij werd de voorbije jaren echter geteisterd door blessures en kiest nu voor een carrière als makelaar. Vrsaljko kwam uit voor Dinamo Zagreb, Genoa, Sassuolo, Atletico Madrid, Internazionale en Olympiakos, waar hij zijn contract in januari had laten ontbinden.


LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Kende je Bojan nog?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

70
70
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

220
220
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

238
238
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

76
76
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

64
64
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

516
516
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

276
276
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

128
128
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

126
126
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

125
125
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

298
298
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

120
120
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

421
421
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

104
104
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

140
140
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

574
574
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

371
371
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

280
280
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

149
149
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws