Gevallen toptalent Barça (32) en WK-finalist (31) houden ermee op

192 stemmen
Gevallen toptalent Barça (32) en WK-finalist (31) houden ermee op

De voorbije dagen namen enkele bekende namen midden in het seizoen afscheid van de voetbalwereld. Woensdag kondigde Mesut Özil nog zijn onmiddellijke voetbalpensioen aan en een dag later houden opnieuw twee bekende spelers het voor bekeken. Dat doen ze bovendien op zeer jonge leeftijd.


FC Barcelona kondigde donderdag aan dat Bojan Krkic ermee ophoudt als voetballer. De spits nog maar 32 en heeft in zijn prijzenkast onder meer vier landstitels en twee Champions Leagues staan. Desondanks zal Bojan vooral herinnerd worden als een toptalent dat de hoge verwachtingen nooit kon inlossen. Hij debuteerde kort na zijn 17de verjaardag in het Barça van Messi, Ronaldinho, Henry, Xavi en Iniesta en een jaar later debuteerde hij ook al voor Spanje. Het zou echter zijn enige cap worden en zijn carrière zou snel bergaf gaan.

Na vier jaar zonder een basisplaats af te dwingen vertrok hij bij Barça en daarna zou Bojan nog uitkomen voor AS Roma, AC Milan, Ajax, Stoke City, Mainz, Deportivo Alaves, Montreal Impact en Vissel Kobe. Hij verdween geleidelijk aan wel meer uit beeld en nu vindt hij het dus genoeg geweest.

OOK VRSALJKO STOPT
Eerder op de dag kondigde ook Sime Vrslajko al zijn afscheid aan. De rechtsachter is nochtans pas 31 en was in 2018 nog titularis bij Kroatië in de WK-finale. Hij werd de voorbije jaren echter geteisterd door blessures en kiest nu voor een carrière als makelaar. Vrsaljko kwam uit voor Dinamo Zagreb, Genoa, Sassuolo, Atletico Madrid, Internazionale en Olympiakos, waar hij zijn contract in januari had laten ontbinden.


LEES OOK: Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Kende je Bojan nog?

Meest recent

‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

2
2
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

36
36
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

135
135
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

156
156
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

69
69
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

39
39
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

72
72
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

818
818
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

59
59
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

41
41
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

734
734
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

324
324
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

211
211
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

599
599
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

662
662
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

570
570
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

172
172
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

160
160
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

809
809
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

266
266
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

371
371
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

257
257
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

573
573

Meer sportnieuws