Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

455 stemmen
Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

Bart Verbruggen veroverde in januari een basisplaats bij Anderlecht en sindsdien gooide de 20-jarige Nederlander hoge ogen onder de lat. Vooral in de Conference League liet hij van zich spreken, want zowel tegen Ludogorets als tegen Villarreal had hij met zijn reddingen een cruciale rol in de kwalificatie. Daarvoor werd hij ook beloond met een eerste selectie voor Oranje.


Deze week mocht de jonge doelman voor de eerste keer aansluiten bij het Nederlands elftal en met Jasper Cillessen (NEC) en Mark Flekken (Freiburg) moest hij strijden om een plaats onder de lat in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK, vrijdagavond tegen Frankrijk. Maar daags voor die partij moet Verbruggen een enorme domper incasseren.

Er komt immers een vroegtijdig einde aan zijn Oranje-debuut, want de KNVB meldt dat de doelman het kamp heeft moeten verlaten. Hij kampt met een virale infectie die in de spelersgroep rondgaat en nog vier slachtoffers geëist heeft. Ook Sven Botman, Cody Gakpo, Matthijs de Ligt en Joey Veerman werden immers naar huis gestuurd. Zeker voor die laatste is dat een domper, want hij was nog maar pas voor het eerst bij de groep aangesloten als vervanger voor de geblesseerde Frenkie de Jong.

VERVANGERS
Nederland zal zo vrijdag met een gehavend elftal aantreden, want naast het zieke vijftal en De Jong moest ook Steven Bergwijn al geblesseerd afhaken. Om al die afwezigheden op te vangen, haalde Koeman met Kjell Scherpen (Vitesse), Stefan de Vrij (Inter) en Ryan Gravenberch (Bayern München) nog drie extra spelers bij de groep.


LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Zal Verbruggen er in juni gewoon weer bij zijn?

Meest recent

'Ajax plant gigantische stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

3
3
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

77
77
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

26
26
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

37
37
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

72
72
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

64
64
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

27
27
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

50
50
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

266
266
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

47
47
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

159
159
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

215
215
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

60
60
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

152
152
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

249
249
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

171
171
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

126
126
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

370
370
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

230
230
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

219
219
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

261
261
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

411
411
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

268
268
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180

Meer sportnieuws