Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

455 stemmen
Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

Bart Verbruggen veroverde in januari een basisplaats bij Anderlecht en sindsdien gooide de 20-jarige Nederlander hoge ogen onder de lat. Vooral in de Conference League liet hij van zich spreken, want zowel tegen Ludogorets als tegen Villarreal had hij met zijn reddingen een cruciale rol in de kwalificatie. Daarvoor werd hij ook beloond met een eerste selectie voor Oranje.


Deze week mocht de jonge doelman voor de eerste keer aansluiten bij het Nederlands elftal en met Jasper Cillessen (NEC) en Mark Flekken (Freiburg) moest hij strijden om een plaats onder de lat in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK, vrijdagavond tegen Frankrijk. Maar daags voor die partij moet Verbruggen een enorme domper incasseren.

Er komt immers een vroegtijdig einde aan zijn Oranje-debuut, want de KNVB meldt dat de doelman het kamp heeft moeten verlaten. Hij kampt met een virale infectie die in de spelersgroep rondgaat en nog vier slachtoffers geëist heeft. Ook Sven Botman, Cody Gakpo, Matthijs de Ligt en Joey Veerman werden immers naar huis gestuurd. Zeker voor die laatste is dat een domper, want hij was nog maar pas voor het eerst bij de groep aangesloten als vervanger voor de geblesseerde Frenkie de Jong.

VERVANGERS
Nederland zal zo vrijdag met een gehavend elftal aantreden, want naast het zieke vijftal en De Jong moest ook Steven Bergwijn al geblesseerd afhaken. Om al die afwezigheden op te vangen, haalde Koeman met Kjell Scherpen (Vitesse), Stefan de Vrij (Inter) en Ryan Gravenberch (Bayern München) nog drie extra spelers bij de groep.


LEES OOK: Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Zal Verbruggen er in juni gewoon weer bij zijn?

Meest recent

Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

0
0
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

6
6
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

92
92
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

80
80
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

30
30
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

68
68
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

198
198
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

72
72
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

398
398
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

299
299
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

116
116
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

175
175
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

532
532
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

387
387
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

119
119
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

344
344
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

224
224
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

264
264
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

166
166
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

96
96
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

553
553
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

467
467
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

577
577
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1096
1096
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

992
992

Meer sportnieuws