Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

door
Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

Bart Verbruggen veroverde in januari een basisplaats bij Anderlecht en sindsdien gooide de 20-jarige Nederlander hoge ogen onder de lat. Vooral in de Conference League liet hij van zich spreken, want zowel tegen Ludogorets als tegen Villarreal had hij met zijn reddingen een cruciale rol in de kwalificatie. Daarvoor werd hij ook beloond met een eerste selectie voor Oranje.


Deze week mocht de jonge doelman voor de eerste keer aansluiten bij het Nederlands elftal en met Jasper Cillessen (NEC) en Mark Flekken (Freiburg) moest hij strijden om een plaats onder de lat in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK, vrijdagavond tegen Frankrijk. Maar daags voor die partij moet Verbruggen een enorme domper incasseren.

Er komt immers een vroegtijdig einde aan zijn Oranje-debuut, want de KNVB meldt dat de doelman het kamp heeft moeten verlaten. Hij kampt met een virale infectie die in de spelersgroep rondgaat en nog vier slachtoffers geëist heeft. Ook Sven Botman, Cody Gakpo, Matthijs de Ligt en Joey Veerman werden immers naar huis gestuurd. Zeker voor die laatste is dat een domper, want hij was nog maar pas voor het eerst bij de groep aangesloten als vervanger voor de geblesseerde Frenkie de Jong.

VERVANGERS
Nederland zal zo vrijdag met een gehavend elftal aantreden, want naast het zieke vijftal en De Jong moest ook Steven Bergwijn al geblesseerd afhaken. Om al die afwezigheden op te vangen, haalde Koeman met Kjell Scherpen (Vitesse), Stefan de Vrij (Inter) en Ryan Gravenberch (Bayern München) nog drie extra spelers bij de groep.


LEES OOK: Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Zal Verbruggen er in juni gewoon weer bij zijn?

Meest recent

Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

0
0
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

2
2
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

20
20
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

49
49
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

41
41
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

31
31
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

150
150
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

314
314
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

88
88
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

55
55
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

174
174
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

114
114
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

50
50
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

146
146
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

443
443
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

148
148
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

51
51
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

118
118
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

280
280
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

363
363
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

672
672
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

297
297
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

274
274

Meer sportnieuws