Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

door
Eerste Oranje-selectie eindigt met domper voor Verbruggen

Bart Verbruggen veroverde in januari een basisplaats bij Anderlecht en sindsdien gooide de 20-jarige Nederlander hoge ogen onder de lat. Vooral in de Conference League liet hij van zich spreken, want zowel tegen Ludogorets als tegen Villarreal had hij met zijn reddingen een cruciale rol in de kwalificatie. Daarvoor werd hij ook beloond met een eerste selectie voor Oranje.


Deze week mocht de jonge doelman voor de eerste keer aansluiten bij het Nederlands elftal en met Jasper Cillessen (NEC) en Mark Flekken (Freiburg) moest hij strijden om een plaats onder de lat in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK, vrijdagavond tegen Frankrijk. Maar daags voor die partij moet Verbruggen een enorme domper incasseren.

Er komt immers een vroegtijdig einde aan zijn Oranje-debuut, want de KNVB meldt dat de doelman het kamp heeft moeten verlaten. Hij kampt met een virale infectie die in de spelersgroep rondgaat en nog vier slachtoffers geëist heeft. Ook Sven Botman, Cody Gakpo, Matthijs de Ligt en Joey Veerman werden immers naar huis gestuurd. Zeker voor die laatste is dat een domper, want hij was nog maar pas voor het eerst bij de groep aangesloten als vervanger voor de geblesseerde Frenkie de Jong.

VERVANGERS
Nederland zal zo vrijdag met een gehavend elftal aantreden, want naast het zieke vijftal en De Jong moest ook Steven Bergwijn al geblesseerd afhaken. Om al die afwezigheden op te vangen, haalde Koeman met Kjell Scherpen (Vitesse), Stefan de Vrij (Inter) en Ryan Gravenberch (Bayern München) nog drie extra spelers bij de groep.


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Zal Verbruggen er in juni gewoon weer bij zijn?

Meest recent

Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

0
0
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

54
54
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

47
47
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

26
26
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

24
24
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

147
147
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

286
286
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

183
183
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

113
113
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

316
316
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

180
180
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

324
324
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

155
155
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

84
84
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

615
615
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

293
293
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

689
689
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

475
475
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

299
299
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

185
185
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

147
147
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

105
105
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

180
180

Meer sportnieuws