Het leven na Eden Hazard bij België: 11 dribbelaars maken kans

223 stemmen
Het leven na Eden Hazard bij België: 11 dribbelaars maken kans

Eden Hazard haakte af bij de Rode Duivels. Zo komt er op de flank toch een plaatsje vrij. Bondscoach Domenico Tedesco heeft wel de nodige opties om Hazard te vervangen. Een overzicht van de jonge en ervaren Belgen die de ex-aanvoerder van de Rode Duivels kan vervangen inzake dribbels en creatief vermogen.


Leandro Trossard is uiteraard dé topkandidaat om het stokje over te nemen. De Limburger schittert bij Arsenal en het zou ons heel erg verbazen als hij niet in de basis gaat starten. Trossard kan op zijn 27ste deze ploeg mee bij de hand nemen en de jonkies achter hem kunnen leren van een speler die op het allerhoogste niveau actief is.

Zonder blessures was Jérémy Doku altijd een vaste waarde bij België. Zijn snelheid en dribbels zorgen heel vaak voor gevaar. Doku stelde nog geen enkele keer teleur, maar de speler van Stade Rennes heeft één groot probleem: hij is zeer blessuregevoelig. Doku is één brok spieren en zeer explosief. Hopelijk kan de ex-speler van Anderlecht de komende jaren komaf maken met die blessures, want hij heeft alle kwaliteiten voor de absolute wereldtop.



Yannick Carrasco werd onder Roberto Martinez uitgespeeld als wingback, maar dat is niet meteen zijn beste positie. De speler van Atlético Madrid komt beter uit de verf een rij hogerop. Krijgt de ervaren Rode Duivel eindelijk kansen op die positie? Carrasco is zeer polyvalent en wie weet kan hij ook rechts uit de voeten. Carrasco stelt nooit echt teleur en is een zekerheid, want hij past als gegoten in de dynamische voetbalvisie van Tedesco.

Vincent Kompany smeedt ook een speler klaar voor de Rode Duivels. Manuel Benson is aan een voortreffelijk seizoen bezig bij Burnley. Hij komt het best tot zijn recht op rechts, maar ook links kan hij wel een optie zijn. Benson is op zijn best als hij vanaf rechts naar binnen kan snijden en kan trappen. Zijn evolutie is hoogst opmerkelijk. De ex-speler van Antwerp is pas weer fit, maar als invaller kan hij ook brokken maken. Een blikopener.



Bij PSV hebben ze met Johan Bakayoko ook een type zoals Benson. Een dribbelaar die het best vanaf rechts komt. Een zeer goed schot én scorend vermogen. De jonge Belg kan ook voor Ivoorkust spelen, maar hij koos dus voor België. Kan hij zich de komende interlands tonen tegen Zweden en Duitsland? Largie Ramazani speelt sinds dit seizoen in La Liga. Hij kan als tweede spits en als vleugelaanvaller uit de voeten. De 22-jarige speler van Almeria speelt op een hoog niveau, maar is niet altijd een vaste waarde. Hij moet zich nog verder ontwikkelen de komende maanden.

Jongens als Francis Amuzu (Anderlecht), Michel-Ange Balikwisha (Antwerp) en Adnan Januzaj (Basaksehir) mogen ook hopen, maar voorlopig lijken ze nog niet echt in aanmerking te komen voor de Rode Duivels. Tedesco heeft ook nog jong geweld achter de hand. Julien Duranville (Borussia Dortmund) en Malick Fofana (AA Gent) zijn twee jonkies die zich al toonden in de Belgische eerste klasse. Zij moeten nu progressie blijven maken en dan kan het wel eens snel gaan.

CR

LEES OOK: Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Wie gaat de rol van Hazard nu invullen de komende maanden en jaren?

Meest recent

Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

1
1
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

25
25
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

85
85
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

279
279
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

84
84
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

63
63
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

38
38
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

254
254
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

245
245
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

630
630
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

425
425
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

129
129
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

144
144
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

665
665
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

773
773
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

343
343
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

400
400
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

243
243
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

93
93

Meer sportnieuws