Nieuwe wending in saga rond Charleroi-KV Mechelen

door
Nieuwe wending in saga rond Charleroi-KV Mechelen

Charleroi kreeg vorige week een onverwachte levenslijn in de strijd om de top acht. Na vier maanden kwam er immers eindelijk een verdict over de wedstrijd tegen KV Mechelen, die op 12 november gestaakt was door wangedrag van de fans van de Carolo's. Het Disciplinair Comité besliste tot veler verbazing dat de wedstrijd opnieuw gespeeld moet worden achter gesloten deuren.


Daar waren ze vooral bij KV Mechelen niet over te spreken, want normaal gezien krijgt de ploeg die verantwoordelijk is voor het staken van de wedstrijd een forfaitnederlaag aangesmeerd. Scheidsrechter Jan Boterberg bleek de wedstrijd echter te snel stilgelegd te hebben, want hij had volgens de reglementen eerst met de ordediensten moeten overleggen voor hij die beslissing nam. Malinwa zag zo drie zekere punten door de neus geboord, terwijl Charleroi plots de kans kreeg om alsnog de top acht binnen te dringen.

Maar nu is er weer een nieuwe wending in de zaak, want Belga meldt dat het Bondsparket besloten heeft om in beslissing te gaan tegen dat verdict. Dat zullen ze in Mechelen graag horen, want de club dacht er ook over na om beroep aan te tekenen bij het BAS. Ze blijken dus niet alleen te staan met hun onvrede over de beslissing. Wanneer dat beroep precies behandeld zal worden, is echter nog niet duidelijk. Charleroi was overigens wel gestraft voor het wangedrag van zijn supporters, want het moest naast de partij tegen KVM nog een wedstrijd achter gesloten deuren spelen en een boete van 10.000 euro betalen.

LEES OOK: Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Moet KV Mechelen alsnog een forfaitzege krijgen?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

44
44
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

139
139
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

259
259
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

83
83
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

186
186
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

258
258
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

97
97
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

263
263
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

95
95
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

45
45
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

438
438
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

402
402
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

264
264
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

189
189
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

310
310
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

681
681
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

651
651
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

246
246
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

238
238
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

369
369
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

318
318

Meer sportnieuws