Lavia: "Dat gaf me motivatie na vertrek bij Anderlecht"

285 stemmen
Lavia:

Domenico Tedesco schrok er niet voor terug om in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen knopen door te hakken. Eén van de meest opvallende keuzes was de niet-selectie van Axel Witsel, omdat de nieuwe bondscoach op diens positie de voorkeur gaf aan jong geweld uit de Premier League. Zo mocht Roméo Lavia zich de voorbije dagen voor het eerst bij de Duivels melden.


Het blijft zo bliksemsnel gaan voor de nog steeds amper 19-jarige middenvelder. Die maakt grote indruk in zijn eerste seizoen als titularis in de Premier League, nadat Southampton hem vorige zomer voor 12 miljoen euro overnam van Manchester City. Bij de Engelse topclub bleek het moeilijk om door te breken en daarom kreeg Lavia ook veel kritiek toen hij in 2020 City verkoos boven een profcontract bij Anderlecht.

"Dat was een persoonlijke beslissing en ik denk dat je wel kan zeggen dat die zijn vruchten afgeworpen heeft", bijt Lavia echter terug bij La Dernière Heure. "Dat gaf me motivatie, want ik wou bewijzen dat de mensen die kritiek gaven ongelijk hadden. Ik heb mijn eigen weg gemaakt en ik ben fier dat ik enkele minuten in het eerste elftal van Manchester City heb mogen spelen."

GEEN DOORBRAAK
Bij City kwam Lavia vorig seizoen twee keer in actie. Hij mocht een hele match spelen in de League Cup tegen Wycombe en enkele minuten invallen in de FA Cup tegen Swindon. In de Premier League en Champions League mocht hij regelmatig op de bank zitten, maar speelminuten kreeg hij niet. Daarvoor bleek het een gouden zet om in de zomer een stapje terug te zetten naar Southampton.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Had Lavia verder gestaan als hij bij Anderlecht gebleven was?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

8
8
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

14
14
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

8
8
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

111
111
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

64
64
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

242
242
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

197
197
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

625
625
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

315
315
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

591
591
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

394
394
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

605
605
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

682
682
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

993
993

Meer sportnieuws