Lavia: "Dat gaf me motivatie na vertrek bij Anderlecht"

285 stemmen
Lavia:

Domenico Tedesco schrok er niet voor terug om in zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen knopen door te hakken. Eén van de meest opvallende keuzes was de niet-selectie van Axel Witsel, omdat de nieuwe bondscoach op diens positie de voorkeur gaf aan jong geweld uit de Premier League. Zo mocht Roméo Lavia zich de voorbije dagen voor het eerst bij de Duivels melden.


Het blijft zo bliksemsnel gaan voor de nog steeds amper 19-jarige middenvelder. Die maakt grote indruk in zijn eerste seizoen als titularis in de Premier League, nadat Southampton hem vorige zomer voor 12 miljoen euro overnam van Manchester City. Bij de Engelse topclub bleek het moeilijk om door te breken en daarom kreeg Lavia ook veel kritiek toen hij in 2020 City verkoos boven een profcontract bij Anderlecht.

"Dat was een persoonlijke beslissing en ik denk dat je wel kan zeggen dat die zijn vruchten afgeworpen heeft", bijt Lavia echter terug bij La Dernière Heure. "Dat gaf me motivatie, want ik wou bewijzen dat de mensen die kritiek gaven ongelijk hadden. Ik heb mijn eigen weg gemaakt en ik ben fier dat ik enkele minuten in het eerste elftal van Manchester City heb mogen spelen."

GEEN DOORBRAAK
Bij City kwam Lavia vorig seizoen twee keer in actie. Hij mocht een hele match spelen in de League Cup tegen Wycombe en enkele minuten invallen in de FA Cup tegen Swindon. In de Premier League en Champions League mocht hij regelmatig op de bank zitten, maar speelminuten kreeg hij niet. Daarvoor bleek het een gouden zet om in de zomer een stapje terug te zetten naar Southampton.

LEES OOK: 'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Had Lavia verder gestaan als hij bij Anderlecht gebleven was?

Meest recent

'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

11
11
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

94
94
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

49
49
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

76
76
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

203
203
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

36
36
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

39
39
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

405
405
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

106
106
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

143
143
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

161
161
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

849
849
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

80
80
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

223
223
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

114
114
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

337
337
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

246
246
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

339
339
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

106
106
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

196
196
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

46
46

Meer sportnieuws