De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

724 stemmen
De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

Rode Duivels werken de laatste trainingsdagen af voor het internationale tweeluik tegen Zweden en Duitsland. België moet vrijdag meteen presteren want Blågult (blauw-geel) is de eerste tegenstander in de EK-kwalificatiecampagne. Kevin De Bruyne maakt zich alvast op als de foerier en draaischijf bij uitstek, maar de grote vraag luidt wie er straks voor de doelpunten zal zorgen. De huidige selectie van Domenico Tedesco telt namelijk amper spelers die regelmatig de netten deden trillen dit seizoen.


DE LEIDER VAN DE RODE DUIVELS

Intensiteit, agressiviteit, pressing, snelle balrecuperatie en diepgang. Het zijn de kernwaarden in de filosofie van Domenico Tedesco en dat soort voetbal mogen we straks ook verwachten van de Rode Duivels. De draaischijf van het elftal wordt Kevin De Bruyne, die zijn ploegmaats in stelling moet brengen met zijn ongeëvenaarde vista, vlijmscherpe passes en ruime ervaring. De aanpak van Tedesco moet de sterspeler van Manchester City duidelijk liggen, want het trage spel en de geduldige opbouw van Roberto Martinez was niet meteen het geliefkoosde spel van De Bruyne.



Kevin De Bruyne speelde in zijn carrière tegen het Schalke 04 en RB Leipzig van Domenico Tedesco, en hij weet wel een beetje hoe de huidige Belgische bondscoach wil voetballen. “Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon”, zei De Bruyne in een interview met VTM Nieuws. Het is duidelijk dat Tedesco zijn ploeg zal bouwen rond de 31-jarige middenvelder. Sterker nog, de Italiaanse Duitser benoemde De Bruyne na het afhaken van Eden Hazard zelfs als de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg.

DE ASSISTS MOETEN VIA DE BRUYNE KOMEN

“Zo geef je De Bruyne tegelijk ook het gevoel dat er nu een ploeg rond hem wordt gebouwd”, was Marc Degryse tevreden over de aanvoerderskeuze in Het Laatste Nieuws. “Hij wordt nu eenmaal graag betrokken bij de keuzes van een trainer. Op die manier ga je het beste uit hem én uit de ploeg halen.” Het is alvast een goede zaak dat Tedesco hem bombardeert tot zijn belangrijkste speler op het veld, als aanvoerder maar ook in zijn tactische aanpak, want De Bruyne is dit seizoen de Belgische speler die het meeste assists achter zijn naam heeft staan.



Kevin De Bruyne telt over alle competities heen maar liefst 18 assists, de dichtste achtervolger in de selectie Leandro Trossard heeft er voorlopig ‘maar’ acht. Daarna is het naarstig zoeken naar andere spelers in de huidige selectie van de nationale ploeg die regelmatig beslissende passes uitdelen: Johan Bakayoko (4, PSV Eindhoven), Timothy Castagne (3, Leicester City), Loïs Openda (2, RC Lens), Alexis Saelemaekers (2, AC Milan). Alle overige spelers in de selectie van de Rode Duivels hebben dit seizoen één of geen assist voorzien in clubverband.

MAAR WIE ZAL ER SCOREN?

Het zal dus vooral op Kevin De Bruyne aankomen om de beslissende passes te versturen tegen Zweden, maar de belangrijkste vraag is echter wie er de doelpunten zal scoren. Iedereen kijkt uiteraard naar Romelu Lukaku om de netten te doen trillen, met 68 interlandgoals doet hij beter dan de rest van de huidige selectie van de Rode Duivels samen, maar echt in bloedvorm steekt hij niet bij Internazionale. Lukaku scoort dit seizoen slechts vijf doelpunten in clubverband, al heeft hij in de context van de Rode Duivels zelden ontgoocheld in de zone van de waarheid.



De huidige Belgische topschutter - in clubverband - bij de Rode Duivels is Loïs Openda (14), voor Dodi Lukebakio (Hertha BSC, 11) en Johan Bakayoko (9), die laatste is trouwens pas in laatste instantie bij de selectie gehaald door het afhaken van de geblesseerde Jeremy Doku. “De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren”, klonk het veelbelovend bij Openda, de enige Belgische centrumspits in vorm, op de persconferentie in Tubeke. “Een spitsenduo met Lukaku? Ik denk wel dat zoiets kan werken.”

ZWEDEN HEEFT MEER SCORENDE SPELERS (IN DE SELECTIE)

Dan zijn de spelers van de Zweedse nationale ploeg, waarvan er verschillende weliswaar op een lager niveau spelen in clubverband, veel beter bij schot dan de Rode Duivels. Zo scoorde huidig topschutter in de Zweedse selectie Viktor Gyökeres ondertussen al 19 doelpunten voor Coventry City, momenteel de achtste in het klassement van de Championship. De top zes van de meest scorende spelers in de Belgische en Zweedse selectie is dan ook overwegend blauw-geel gekleurd:

Victor Gyökeres (Coventry, Championship): 19 goals
Loïs Openda (RC Lens, Ligue 1): 14 goals
Viktor Claesson (FC Kopenhagen, Superligaen): 12 goals
Dodi Lukebakio (Hertha BSC, Bundesliga): 11 goals
Jesper Karlsson (AZ Alkmaar, Eredivisie): 10 goals
Emil Forsberg (RB Leipzig, Bundesliga): 10 goals

LEES OOK: Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

Heeft België een probleem met het scorend vermogen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

18
18
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

73
73
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

240
240
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

66
66
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

390
390
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

283
283
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

590
590
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

120
120
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

340
340
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

152
152
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

63
63
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

102
102
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

103
103
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

275
275
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

303
303
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

419
419
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

449
449
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

460
460
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

165
165
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

205
205
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

85
85
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

451
451
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

504
504
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

110
110

Meer sportnieuws