De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

724
De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

Rode Duivels werken de laatste trainingsdagen af voor het internationale tweeluik tegen Zweden en Duitsland. België moet vrijdag meteen presteren want Blågult (blauw-geel) is de eerste tegenstander in de EK-kwalificatiecampagne. Kevin De Bruyne maakt zich alvast op als de foerier en draaischijf bij uitstek, maar de grote vraag luidt wie er straks voor de doelpunten zal zorgen. De huidige selectie van Domenico Tedesco telt namelijk amper spelers die regelmatig de netten deden trillen dit seizoen.


DE LEIDER VAN DE RODE DUIVELS

Intensiteit, agressiviteit, pressing, snelle balrecuperatie en diepgang. Het zijn de kernwaarden in de filosofie van Domenico Tedesco en dat soort voetbal mogen we straks ook verwachten van de Rode Duivels. De draaischijf van het elftal wordt Kevin De Bruyne, die zijn ploegmaats in stelling moet brengen met zijn ongeëvenaarde vista, vlijmscherpe passes en ruime ervaring. De aanpak van Tedesco moet de sterspeler van Manchester City duidelijk liggen, want het trage spel en de geduldige opbouw van Roberto Martinez was niet meteen het geliefkoosde spel van De Bruyne.



Kevin De Bruyne speelde in zijn carrière tegen het Schalke 04 en RB Leipzig van Domenico Tedesco, en hij weet wel een beetje hoe de huidige Belgische bondscoach wil voetballen. “Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon”, zei De Bruyne in een interview met VTM Nieuws. Het is duidelijk dat Tedesco zijn ploeg zal bouwen rond de 31-jarige middenvelder. Sterker nog, de Italiaanse Duitser benoemde De Bruyne na het afhaken van Eden Hazard zelfs als de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg.

DE ASSISTS MOETEN VIA DE BRUYNE KOMEN

“Zo geef je De Bruyne tegelijk ook het gevoel dat er nu een ploeg rond hem wordt gebouwd”, was Marc Degryse tevreden over de aanvoerderskeuze in Het Laatste Nieuws. “Hij wordt nu eenmaal graag betrokken bij de keuzes van een trainer. Op die manier ga je het beste uit hem én uit de ploeg halen.” Het is alvast een goede zaak dat Tedesco hem bombardeert tot zijn belangrijkste speler op het veld, als aanvoerder maar ook in zijn tactische aanpak, want De Bruyne is dit seizoen de Belgische speler die het meeste assists achter zijn naam heeft staan.



Kevin De Bruyne telt over alle competities heen maar liefst 18 assists, de dichtste achtervolger in de selectie Leandro Trossard heeft er voorlopig ‘maar’ acht. Daarna is het naarstig zoeken naar andere spelers in de huidige selectie van de nationale ploeg die regelmatig beslissende passes uitdelen: Johan Bakayoko (4, PSV Eindhoven), Timothy Castagne (3, Leicester City), Loïs Openda (2, RC Lens), Alexis Saelemaekers (2, AC Milan). Alle overige spelers in de selectie van de Rode Duivels hebben dit seizoen één of geen assist voorzien in clubverband.

MAAR WIE ZAL ER SCOREN?

Het zal dus vooral op Kevin De Bruyne aankomen om de beslissende passes te versturen tegen Zweden, maar de belangrijkste vraag is echter wie er de doelpunten zal scoren. Iedereen kijkt uiteraard naar Romelu Lukaku om de netten te doen trillen, met 68 interlandgoals doet hij beter dan de rest van de huidige selectie van de Rode Duivels samen, maar echt in bloedvorm steekt hij niet bij Internazionale. Lukaku scoort dit seizoen slechts vijf doelpunten in clubverband, al heeft hij in de context van de Rode Duivels zelden ontgoocheld in de zone van de waarheid.



De huidige Belgische topschutter - in clubverband - bij de Rode Duivels is Loïs Openda (14), voor Dodi Lukebakio (Hertha BSC, 11) en Johan Bakayoko (9), die laatste is trouwens pas in laatste instantie bij de selectie gehaald door het afhaken van de geblesseerde Jeremy Doku. “De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren”, klonk het veelbelovend bij Openda, de enige Belgische centrumspits in vorm, op de persconferentie in Tubeke. “Een spitsenduo met Lukaku? Ik denk wel dat zoiets kan werken.”

ZWEDEN HEEFT MEER SCORENDE SPELERS (IN DE SELECTIE)

Dan zijn de spelers van de Zweedse nationale ploeg, waarvan er verschillende weliswaar op een lager niveau spelen in clubverband, veel beter bij schot dan de Rode Duivels. Zo scoorde huidig topschutter in de Zweedse selectie Viktor Gyökeres ondertussen al 19 doelpunten voor Coventry City, momenteel de achtste in het klassement van de Championship. De top zes van de meest scorende spelers in de Belgische en Zweedse selectie is dan ook overwegend blauw-geel gekleurd:

Victor Gyökeres (Coventry, Championship): 19 goals
Loïs Openda (RC Lens, Ligue 1): 14 goals
Viktor Claesson (FC Kopenhagen, Superligaen): 12 goals
Dodi Lukebakio (Hertha BSC, Bundesliga): 11 goals
Jesper Karlsson (AZ Alkmaar, Eredivisie): 10 goals
Emil Forsberg (RB Leipzig, Bundesliga): 10 goals

LEES OOK: Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Heeft België een probleem met het scorend vermogen?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

0
0
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

9
9
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

30
30
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

63
63
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

69
69
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

44
44
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

209
209
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

401
401
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

54
54
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

110
110
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

133
133
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

161
161
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

554
554
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

531
531
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

93
93
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws