De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

door
De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

Rode Duivels werken de laatste trainingsdagen af voor het internationale tweeluik tegen Zweden en Duitsland. België moet vrijdag meteen presteren want Blågult (blauw-geel) is de eerste tegenstander in de EK-kwalificatiecampagne. Kevin De Bruyne maakt zich alvast op als de foerier en draaischijf bij uitstek, maar de grote vraag luidt wie er straks voor de doelpunten zal zorgen. De huidige selectie van Domenico Tedesco telt namelijk amper spelers die regelmatig de netten deden trillen dit seizoen.


DE LEIDER VAN DE RODE DUIVELS

Intensiteit, agressiviteit, pressing, snelle balrecuperatie en diepgang. Het zijn de kernwaarden in de filosofie van Domenico Tedesco en dat soort voetbal mogen we straks ook verwachten van de Rode Duivels. De draaischijf van het elftal wordt Kevin De Bruyne, die zijn ploegmaats in stelling moet brengen met zijn ongeëvenaarde vista, vlijmscherpe passes en ruime ervaring. De aanpak van Tedesco moet de sterspeler van Manchester City duidelijk liggen, want het trage spel en de geduldige opbouw van Roberto Martinez was niet meteen het geliefkoosde spel van De Bruyne.



Kevin De Bruyne speelde in zijn carrière tegen het Schalke 04 en RB Leipzig van Domenico Tedesco, en hij weet wel een beetje hoe de huidige Belgische bondscoach wil voetballen. “Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon”, zei De Bruyne in een interview met VTM Nieuws. Het is duidelijk dat Tedesco zijn ploeg zal bouwen rond de 31-jarige middenvelder. Sterker nog, de Italiaanse Duitser benoemde De Bruyne na het afhaken van Eden Hazard zelfs als de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg.

DE ASSISTS MOETEN VIA DE BRUYNE KOMEN

“Zo geef je De Bruyne tegelijk ook het gevoel dat er nu een ploeg rond hem wordt gebouwd”, was Marc Degryse tevreden over de aanvoerderskeuze in Het Laatste Nieuws. “Hij wordt nu eenmaal graag betrokken bij de keuzes van een trainer. Op die manier ga je het beste uit hem én uit de ploeg halen.” Het is alvast een goede zaak dat Tedesco hem bombardeert tot zijn belangrijkste speler op het veld, als aanvoerder maar ook in zijn tactische aanpak, want De Bruyne is dit seizoen de Belgische speler die het meeste assists achter zijn naam heeft staan.



Kevin De Bruyne telt over alle competities heen maar liefst 18 assists, de dichtste achtervolger in de selectie Leandro Trossard heeft er voorlopig ‘maar’ acht. Daarna is het naarstig zoeken naar andere spelers in de huidige selectie van de nationale ploeg die regelmatig beslissende passes uitdelen: Johan Bakayoko (4, PSV Eindhoven), Timothy Castagne (3, Leicester City), Loïs Openda (2, RC Lens), Alexis Saelemaekers (2, AC Milan). Alle overige spelers in de selectie van de Rode Duivels hebben dit seizoen één of geen assist voorzien in clubverband.

MAAR WIE ZAL ER SCOREN?

Het zal dus vooral op Kevin De Bruyne aankomen om de beslissende passes te versturen tegen Zweden, maar de belangrijkste vraag is echter wie er de doelpunten zal scoren. Iedereen kijkt uiteraard naar Romelu Lukaku om de netten te doen trillen, met 68 interlandgoals doet hij beter dan de rest van de huidige selectie van de Rode Duivels samen, maar echt in bloedvorm steekt hij niet bij Internazionale. Lukaku scoort dit seizoen slechts vijf doelpunten in clubverband, al heeft hij in de context van de Rode Duivels zelden ontgoocheld in de zone van de waarheid.



De huidige Belgische topschutter - in clubverband - bij de Rode Duivels is Loïs Openda (14), voor Dodi Lukebakio (Hertha BSC, 11) en Johan Bakayoko (9), die laatste is trouwens pas in laatste instantie bij de selectie gehaald door het afhaken van de geblesseerde Jeremy Doku. “De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren”, klonk het veelbelovend bij Openda, de enige Belgische centrumspits in vorm, op de persconferentie in Tubeke. “Een spitsenduo met Lukaku? Ik denk wel dat zoiets kan werken.”

ZWEDEN HEEFT MEER SCORENDE SPELERS (IN DE SELECTIE)

Dan zijn de spelers van de Zweedse nationale ploeg, waarvan er verschillende weliswaar op een lager niveau spelen in clubverband, veel beter bij schot dan de Rode Duivels. Zo scoorde huidig topschutter in de Zweedse selectie Viktor Gyökeres ondertussen al 19 doelpunten voor Coventry City, momenteel de achtste in het klassement van de Championship. De top zes van de meest scorende spelers in de Belgische en Zweedse selectie is dan ook overwegend blauw-geel gekleurd:

Victor Gyökeres (Coventry, Championship): 19 goals
Loïs Openda (RC Lens, Ligue 1): 14 goals
Viktor Claesson (FC Kopenhagen, Superligaen): 12 goals
Dodi Lukebakio (Hertha BSC, Bundesliga): 11 goals
Jesper Karlsson (AZ Alkmaar, Eredivisie): 10 goals
Emil Forsberg (RB Leipzig, Bundesliga): 10 goals

LEES OOK: Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Heeft België een probleem met het scorend vermogen?

Meest recent

Garcia keert kar: nieuwe titularis bij Rode Duivels?

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

14
14
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

97
97
Voetbalbond reageert op relletje rond Rode Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

51
51
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

201
201
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

54
54
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

58
58
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

266
266
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

64
64
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

100
100
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

119
119
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

41
41
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

136
136
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

200
200
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

342
342
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

177
177
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

30
30
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

435
435
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

78
78
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

192
192
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

162
162
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

92
92
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

84
84
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

104
104
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

98
98
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

180
180

Meer sportnieuws