De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

724
De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

Rode Duivels werken de laatste trainingsdagen af voor het internationale tweeluik tegen Zweden en Duitsland. België moet vrijdag meteen presteren want Blågult (blauw-geel) is de eerste tegenstander in de EK-kwalificatiecampagne. Kevin De Bruyne maakt zich alvast op als de foerier en draaischijf bij uitstek, maar de grote vraag luidt wie er straks voor de doelpunten zal zorgen. De huidige selectie van Domenico Tedesco telt namelijk amper spelers die regelmatig de netten deden trillen dit seizoen.


DE LEIDER VAN DE RODE DUIVELS

Intensiteit, agressiviteit, pressing, snelle balrecuperatie en diepgang. Het zijn de kernwaarden in de filosofie van Domenico Tedesco en dat soort voetbal mogen we straks ook verwachten van de Rode Duivels. De draaischijf van het elftal wordt Kevin De Bruyne, die zijn ploegmaats in stelling moet brengen met zijn ongeëvenaarde vista, vlijmscherpe passes en ruime ervaring. De aanpak van Tedesco moet de sterspeler van Manchester City duidelijk liggen, want het trage spel en de geduldige opbouw van Roberto Martinez was niet meteen het geliefkoosde spel van De Bruyne.



Kevin De Bruyne speelde in zijn carrière tegen het Schalke 04 en RB Leipzig van Domenico Tedesco, en hij weet wel een beetje hoe de huidige Belgische bondscoach wil voetballen. “Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon”, zei De Bruyne in een interview met VTM Nieuws. Het is duidelijk dat Tedesco zijn ploeg zal bouwen rond de 31-jarige middenvelder. Sterker nog, de Italiaanse Duitser benoemde De Bruyne na het afhaken van Eden Hazard zelfs als de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg.

DE ASSISTS MOETEN VIA DE BRUYNE KOMEN

“Zo geef je De Bruyne tegelijk ook het gevoel dat er nu een ploeg rond hem wordt gebouwd”, was Marc Degryse tevreden over de aanvoerderskeuze in Het Laatste Nieuws. “Hij wordt nu eenmaal graag betrokken bij de keuzes van een trainer. Op die manier ga je het beste uit hem én uit de ploeg halen.” Het is alvast een goede zaak dat Tedesco hem bombardeert tot zijn belangrijkste speler op het veld, als aanvoerder maar ook in zijn tactische aanpak, want De Bruyne is dit seizoen de Belgische speler die het meeste assists achter zijn naam heeft staan.



Kevin De Bruyne telt over alle competities heen maar liefst 18 assists, de dichtste achtervolger in de selectie Leandro Trossard heeft er voorlopig ‘maar’ acht. Daarna is het naarstig zoeken naar andere spelers in de huidige selectie van de nationale ploeg die regelmatig beslissende passes uitdelen: Johan Bakayoko (4, PSV Eindhoven), Timothy Castagne (3, Leicester City), Loïs Openda (2, RC Lens), Alexis Saelemaekers (2, AC Milan). Alle overige spelers in de selectie van de Rode Duivels hebben dit seizoen één of geen assist voorzien in clubverband.

MAAR WIE ZAL ER SCOREN?

Het zal dus vooral op Kevin De Bruyne aankomen om de beslissende passes te versturen tegen Zweden, maar de belangrijkste vraag is echter wie er de doelpunten zal scoren. Iedereen kijkt uiteraard naar Romelu Lukaku om de netten te doen trillen, met 68 interlandgoals doet hij beter dan de rest van de huidige selectie van de Rode Duivels samen, maar echt in bloedvorm steekt hij niet bij Internazionale. Lukaku scoort dit seizoen slechts vijf doelpunten in clubverband, al heeft hij in de context van de Rode Duivels zelden ontgoocheld in de zone van de waarheid.



De huidige Belgische topschutter - in clubverband - bij de Rode Duivels is Loïs Openda (14), voor Dodi Lukebakio (Hertha BSC, 11) en Johan Bakayoko (9), die laatste is trouwens pas in laatste instantie bij de selectie gehaald door het afhaken van de geblesseerde Jeremy Doku. “De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren”, klonk het veelbelovend bij Openda, de enige Belgische centrumspits in vorm, op de persconferentie in Tubeke. “Een spitsenduo met Lukaku? Ik denk wel dat zoiets kan werken.”

ZWEDEN HEEFT MEER SCORENDE SPELERS (IN DE SELECTIE)

Dan zijn de spelers van de Zweedse nationale ploeg, waarvan er verschillende weliswaar op een lager niveau spelen in clubverband, veel beter bij schot dan de Rode Duivels. Zo scoorde huidig topschutter in de Zweedse selectie Viktor Gyökeres ondertussen al 19 doelpunten voor Coventry City, momenteel de achtste in het klassement van de Championship. De top zes van de meest scorende spelers in de Belgische en Zweedse selectie is dan ook overwegend blauw-geel gekleurd:

Victor Gyökeres (Coventry, Championship): 19 goals
Loïs Openda (RC Lens, Ligue 1): 14 goals
Viktor Claesson (FC Kopenhagen, Superligaen): 12 goals
Dodi Lukebakio (Hertha BSC, Bundesliga): 11 goals
Jesper Karlsson (AZ Alkmaar, Eredivisie): 10 goals
Emil Forsberg (RB Leipzig, Bundesliga): 10 goals

LEES OOK: De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heeft België een probleem met het scorend vermogen?

Meest recent

Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

77
77
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

43
43
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

54
54
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

29
29
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

172
172
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

68
68
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

86
86
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

104
104
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

14
14
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

88
88
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

39
39
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

616
616
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

106
106
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

76
76
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

97
97
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

569
569
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

88
88
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

406
406
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

123
123
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

775
775
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

369
369
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

606
606
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

380
380
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

252
252
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

571
571

Meer sportnieuws