De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

724 stemmen
De Bruyne heeft megaprobleem bij Rode Duivels

Rode Duivels werken de laatste trainingsdagen af voor het internationale tweeluik tegen Zweden en Duitsland. België moet vrijdag meteen presteren want Blågult (blauw-geel) is de eerste tegenstander in de EK-kwalificatiecampagne. Kevin De Bruyne maakt zich alvast op als de foerier en draaischijf bij uitstek, maar de grote vraag luidt wie er straks voor de doelpunten zal zorgen. De huidige selectie van Domenico Tedesco telt namelijk amper spelers die regelmatig de netten deden trillen dit seizoen.


DE LEIDER VAN DE RODE DUIVELS

Intensiteit, agressiviteit, pressing, snelle balrecuperatie en diepgang. Het zijn de kernwaarden in de filosofie van Domenico Tedesco en dat soort voetbal mogen we straks ook verwachten van de Rode Duivels. De draaischijf van het elftal wordt Kevin De Bruyne, die zijn ploegmaats in stelling moet brengen met zijn ongeëvenaarde vista, vlijmscherpe passes en ruime ervaring. De aanpak van Tedesco moet de sterspeler van Manchester City duidelijk liggen, want het trage spel en de geduldige opbouw van Roberto Martinez was niet meteen het geliefkoosde spel van De Bruyne.



Kevin De Bruyne speelde in zijn carrière tegen het Schalke 04 en RB Leipzig van Domenico Tedesco, en hij weet wel een beetje hoe de huidige Belgische bondscoach wil voetballen. “Hij is volgens mij een heel moderne trainer: veel energie, veel druk naar voren. Dat ben ik gewoon”, zei De Bruyne in een interview met VTM Nieuws. Het is duidelijk dat Tedesco zijn ploeg zal bouwen rond de 31-jarige middenvelder. Sterker nog, de Italiaanse Duitser benoemde De Bruyne na het afhaken van Eden Hazard zelfs als de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg.

DE ASSISTS MOETEN VIA DE BRUYNE KOMEN

“Zo geef je De Bruyne tegelijk ook het gevoel dat er nu een ploeg rond hem wordt gebouwd”, was Marc Degryse tevreden over de aanvoerderskeuze in Het Laatste Nieuws. “Hij wordt nu eenmaal graag betrokken bij de keuzes van een trainer. Op die manier ga je het beste uit hem én uit de ploeg halen.” Het is alvast een goede zaak dat Tedesco hem bombardeert tot zijn belangrijkste speler op het veld, als aanvoerder maar ook in zijn tactische aanpak, want De Bruyne is dit seizoen de Belgische speler die het meeste assists achter zijn naam heeft staan.



Kevin De Bruyne telt over alle competities heen maar liefst 18 assists, de dichtste achtervolger in de selectie Leandro Trossard heeft er voorlopig ‘maar’ acht. Daarna is het naarstig zoeken naar andere spelers in de huidige selectie van de nationale ploeg die regelmatig beslissende passes uitdelen: Johan Bakayoko (4, PSV Eindhoven), Timothy Castagne (3, Leicester City), Loïs Openda (2, RC Lens), Alexis Saelemaekers (2, AC Milan). Alle overige spelers in de selectie van de Rode Duivels hebben dit seizoen één of geen assist voorzien in clubverband.

MAAR WIE ZAL ER SCOREN?

Het zal dus vooral op Kevin De Bruyne aankomen om de beslissende passes te versturen tegen Zweden, maar de belangrijkste vraag is echter wie er de doelpunten zal scoren. Iedereen kijkt uiteraard naar Romelu Lukaku om de netten te doen trillen, met 68 interlandgoals doet hij beter dan de rest van de huidige selectie van de Rode Duivels samen, maar echt in bloedvorm steekt hij niet bij Internazionale. Lukaku scoort dit seizoen slechts vijf doelpunten in clubverband, al heeft hij in de context van de Rode Duivels zelden ontgoocheld in de zone van de waarheid.



De huidige Belgische topschutter - in clubverband - bij de Rode Duivels is Loïs Openda (14), voor Dodi Lukebakio (Hertha BSC, 11) en Johan Bakayoko (9), die laatste is trouwens pas in laatste instantie bij de selectie gehaald door het afhaken van de geblesseerde Jeremy Doku. “De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren”, klonk het veelbelovend bij Openda, de enige Belgische centrumspits in vorm, op de persconferentie in Tubeke. “Een spitsenduo met Lukaku? Ik denk wel dat zoiets kan werken.”

ZWEDEN HEEFT MEER SCORENDE SPELERS (IN DE SELECTIE)

Dan zijn de spelers van de Zweedse nationale ploeg, waarvan er verschillende weliswaar op een lager niveau spelen in clubverband, veel beter bij schot dan de Rode Duivels. Zo scoorde huidig topschutter in de Zweedse selectie Viktor Gyökeres ondertussen al 19 doelpunten voor Coventry City, momenteel de achtste in het klassement van de Championship. De top zes van de meest scorende spelers in de Belgische en Zweedse selectie is dan ook overwegend blauw-geel gekleurd:

Victor Gyökeres (Coventry, Championship): 19 goals
Loïs Openda (RC Lens, Ligue 1): 14 goals
Viktor Claesson (FC Kopenhagen, Superligaen): 12 goals
Dodi Lukebakio (Hertha BSC, Bundesliga): 11 goals
Jesper Karlsson (AZ Alkmaar, Eredivisie): 10 goals
Emil Forsberg (RB Leipzig, Bundesliga): 10 goals

LEES OOK: Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heeft België een probleem met het scorend vermogen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

77
77
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

392
392
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

302
302
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

413
413
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

499
499
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

840
840
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

521
521
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

151
151
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

401
401
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

719
719
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

409
409
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws