Lavia spreekt zich uit over terugkeer naar Man City

door
Lavia spreekt zich uit over terugkeer naar Man City

De Rode Duivels zijn deze week aan nieuw tijdperk begonnen. Er werd afscheid genomen van oudgedienden als Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet, terwijl nieuwe bondscoach Domenico Tedesco ook Axel Witsel en Dries Mertens passeerde. Hij voerde een verjonging door in de selectie en haalde daarvoor ook twee 19-jarige debutanten bij de groep.


Johan Bakayoko werd nog opgeroepen door het afhaken van Jeremy Doku, maar Roméo Lavia was er al meteen bij. De jonge middenvelder gooit dan ook hoge ogen bij Southampton en wordt nu al gelinkt aan absolute megatransfer in de zomer. Zowat elke Engelse grootmacht wil hem en zijn ex-club Manchester City beschikt ook over een optie om hem voor 45 miljoen euro terug te halen.

Het lijkt dus niet ondenkbaar dat de Cityzens die optie zullen gebruiken, maar Lavia blijft er rustig bij. "Een terugkeer naar City? Dat is te vroeg om te zeggen, we zien wel na het seizoen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. Zijn passage in Manchester helpt hem nu wel bij de nationale ploeg, want hij kent aanvoerder Kevin De Bruyne al goed. "Kevin De Bruyne heeft me geholpen om me te integreren in de A-ploeg van City. We hebben een goeie relatie en hij heeft me altijd bijgestaan om een betere speler te worden."

VOORBEELD WITSEL
Lavia had ook nog lovende woorden voor Axel Witsel, die hij mee uit de selectie hielp duwen. "Als ik me met een Duivel van de laatste tien jaar moet vergelijken, is het Axel Witsel. Ik heb veel van hem geleerd en hij is altijd een voorbeeld geweest voor mij. We hebben dezelfde positie en zijn rust aan de bal is inspirerend", vertelde Lavia nog aan de verzamelde pers.

LEES OOK: Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

Moet Lavia tegen Zweden al basisspeler zijn?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

110
110
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

31
31
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

29
29
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

208
208
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

315
315
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

272
272
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

381
381
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

625
625
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

742
742
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

480
480
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1186
1186
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

757
757
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

444
444
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1101
1101
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

132
132
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

224
224
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

666
666
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

441
441
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

917
917
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1504
1504

Meer sportnieuws