Lavia spreekt zich uit over terugkeer naar Man City

door
Lavia spreekt zich uit over terugkeer naar Man City

De Rode Duivels zijn deze week aan nieuw tijdperk begonnen. Er werd afscheid genomen van oudgedienden als Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet, terwijl nieuwe bondscoach Domenico Tedesco ook Axel Witsel en Dries Mertens passeerde. Hij voerde een verjonging door in de selectie en haalde daarvoor ook twee 19-jarige debutanten bij de groep.


Johan Bakayoko werd nog opgeroepen door het afhaken van Jeremy Doku, maar Roméo Lavia was er al meteen bij. De jonge middenvelder gooit dan ook hoge ogen bij Southampton en wordt nu al gelinkt aan absolute megatransfer in de zomer. Zowat elke Engelse grootmacht wil hem en zijn ex-club Manchester City beschikt ook over een optie om hem voor 45 miljoen euro terug te halen.

Het lijkt dus niet ondenkbaar dat de Cityzens die optie zullen gebruiken, maar Lavia blijft er rustig bij. "Een terugkeer naar City? Dat is te vroeg om te zeggen, we zien wel na het seizoen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. Zijn passage in Manchester helpt hem nu wel bij de nationale ploeg, want hij kent aanvoerder Kevin De Bruyne al goed. "Kevin De Bruyne heeft me geholpen om me te integreren in de A-ploeg van City. We hebben een goeie relatie en hij heeft me altijd bijgestaan om een betere speler te worden."

VOORBEELD WITSEL
Lavia had ook nog lovende woorden voor Axel Witsel, die hij mee uit de selectie hielp duwen. "Als ik me met een Duivel van de laatste tien jaar moet vergelijken, is het Axel Witsel. Ik heb veel van hem geleerd en hij is altijd een voorbeeld geweest voor mij. We hebben dezelfde positie en zijn rust aan de bal is inspirerend", vertelde Lavia nog aan de verzamelde pers.

LEES OOK: Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Moet Lavia tegen Zweden al basisspeler zijn?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

36
36
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

75
75
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

233
233
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

29
29
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

77
77
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

750
750
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

412
412
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

589
589
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

207
207
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

339
339
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

308
308
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

275
275
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

219
219
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

258
258
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

106
106
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

586
586
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

539
539
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

123
123
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

523
523
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

616
616
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

282
282
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

318
318
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

541
541

Meer sportnieuws