Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

door
Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot een internationale autoriteit op het gebied van het inschatten van de transferwaardes van voetballers. Het is dan ook telkens uitkijken naar de updates van de marktwaardes die het platform doorvoert, want die kunnen een invloed hebben op de vraagprijs die een club voor zijn spelers kan hanteren. De nieuwe update van de Jupiler Pro League zullen ze in Brugge wellicht niet graag zien.


De titelverdediger krijgt na zijn magere prestaties van de voorbije maanden immers klappen en ziet vrijwel al zijn belangrijke spelers in waarde dalen. De enige uitzondering op de regel is Bjorn Meijer, die de voorbije maanden goed bleef presteren en zo verder stijgt naar 9 miljoen euro. Alles samen boet de kern van Club echter maar liefst 19,2 miljoen aan waarde inleveren.

Dat staat in schril contrast met KRC Genk, dat als leider in de competitie heel wat spelers in waarde zag stijgen. Het komt zo dichter bij Club als meest waardevolle team in België en heeft intussen ook al drie spelers in de top tien van duurste spelers in de JPL, met Mike Trésor, Bilal El Khannouss en Bryan Heynen.

ORBAN EN CO
De grootste individuele stijgers vinden we echter niet bij Genk, maar wel bij AA Gent en Antwerp. De Buffalo's lieten de wereld de voorbije weken kennismaken met Gift Orban, die zowel in België als in Europa als een gek scoort. De jonge Nigeriaanse spits ziet zijn waarde daardoor stijgen van 1 miljoen euro naar maar liefst 9 miljoen. Een stijging van 8 miljoen kan ook Arthur Vermeeren late noteren. Het goudhaantje van Antwerp gaat van 500.000 euro naar 8,5 miljoen.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League volgens Transfermarkt:
  1. Andreas Skov Olsen (Club Brugge) -  17 miljoen euro (-3 miljoen)
  2. Noa Lang (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-)
  3. Mike Trésor (KRC Genk) - 13 miljoen euro (+5 miljoen)
  4. Hans Vanaken (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
  5. Tajon Buchanan (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-)
  6. Ferran Jutgla (Club Brugge) - 11 miljoen euro (-3 miljoen)
  7. Bilal El Khannouss (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+7,5 miljoen)
  8. Bryan Heynen (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+2 miljoen)
  9. Calvin Stengs (Antwerp) - 11 miljoen euro (-)
  10. Zeno Debast (Anderlecht) - 10 miljoen euro (+2 miljoen)

LEES OOK: Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Kan je je vinden in die rangschikking?

Meest recent

Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

2
2
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

25
25
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

42
42
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

109
109
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

71
71
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

95
95
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

64
64
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

484
484
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

37
37
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

254
254
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

25
25
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

86
86
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

37
37
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

84
84
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

74
74
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

54
54
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

466
466
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

120
120
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

69
69
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

239
239
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

160
160
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

64
64
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

169
169
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

19
19
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

556
556

Meer sportnieuws