Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

339
Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot een internationale autoriteit op het gebied van het inschatten van de transferwaardes van voetballers. Het is dan ook telkens uitkijken naar de updates van de marktwaardes die het platform doorvoert, want die kunnen een invloed hebben op de vraagprijs die een club voor zijn spelers kan hanteren. De nieuwe update van de Jupiler Pro League zullen ze in Brugge wellicht niet graag zien.


De titelverdediger krijgt na zijn magere prestaties van de voorbije maanden immers klappen en ziet vrijwel al zijn belangrijke spelers in waarde dalen. De enige uitzondering op de regel is Bjorn Meijer, die de voorbije maanden goed bleef presteren en zo verder stijgt naar 9 miljoen euro. Alles samen boet de kern van Club echter maar liefst 19,2 miljoen aan waarde inleveren.

Dat staat in schril contrast met KRC Genk, dat als leider in de competitie heel wat spelers in waarde zag stijgen. Het komt zo dichter bij Club als meest waardevolle team in België en heeft intussen ook al drie spelers in de top tien van duurste spelers in de JPL, met Mike Trésor, Bilal El Khannouss en Bryan Heynen.

ORBAN EN CO
De grootste individuele stijgers vinden we echter niet bij Genk, maar wel bij AA Gent en Antwerp. De Buffalo's lieten de wereld de voorbije weken kennismaken met Gift Orban, die zowel in België als in Europa als een gek scoort. De jonge Nigeriaanse spits ziet zijn waarde daardoor stijgen van 1 miljoen euro naar maar liefst 9 miljoen. Een stijging van 8 miljoen kan ook Arthur Vermeeren late noteren. Het goudhaantje van Antwerp gaat van 500.000 euro naar 8,5 miljoen.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League volgens Transfermarkt:
  1. Andreas Skov Olsen (Club Brugge) -  17 miljoen euro (-3 miljoen)
  2. Noa Lang (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-)
  3. Mike Trésor (KRC Genk) - 13 miljoen euro (+5 miljoen)
  4. Hans Vanaken (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
  5. Tajon Buchanan (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-)
  6. Ferran Jutgla (Club Brugge) - 11 miljoen euro (-3 miljoen)
  7. Bilal El Khannouss (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+7,5 miljoen)
  8. Bryan Heynen (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+2 miljoen)
  9. Calvin Stengs (Antwerp) - 11 miljoen euro (-)
  10. Zeno Debast (Anderlecht) - 10 miljoen euro (+2 miljoen)

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Kan je je vinden in die rangschikking?

Meest recent

STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

1
1
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

17
17
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

286
286
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

92
92
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

121
121
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

52
52
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

68
68
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

372
372
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

351
351
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

74
74
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

98
98
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

79
79
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

30
30
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

236
236
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

128
128
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

46
46
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

65
65
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

118
118
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

158
158
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

167
167
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

21
21
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

52
52
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

110
110
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

51
51

Meer sportnieuws