Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

door
Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot een internationale autoriteit op het gebied van het inschatten van de transferwaardes van voetballers. Het is dan ook telkens uitkijken naar de updates van de marktwaardes die het platform doorvoert, want die kunnen een invloed hebben op de vraagprijs die een club voor zijn spelers kan hanteren. De nieuwe update van de Jupiler Pro League zullen ze in Brugge wellicht niet graag zien.


De titelverdediger krijgt na zijn magere prestaties van de voorbije maanden immers klappen en ziet vrijwel al zijn belangrijke spelers in waarde dalen. De enige uitzondering op de regel is Bjorn Meijer, die de voorbije maanden goed bleef presteren en zo verder stijgt naar 9 miljoen euro. Alles samen boet de kern van Club echter maar liefst 19,2 miljoen aan waarde inleveren.

Dat staat in schril contrast met KRC Genk, dat als leider in de competitie heel wat spelers in waarde zag stijgen. Het komt zo dichter bij Club als meest waardevolle team in België en heeft intussen ook al drie spelers in de top tien van duurste spelers in de JPL, met Mike Trésor, Bilal El Khannouss en Bryan Heynen.

ORBAN EN CO
De grootste individuele stijgers vinden we echter niet bij Genk, maar wel bij AA Gent en Antwerp. De Buffalo's lieten de wereld de voorbije weken kennismaken met Gift Orban, die zowel in België als in Europa als een gek scoort. De jonge Nigeriaanse spits ziet zijn waarde daardoor stijgen van 1 miljoen euro naar maar liefst 9 miljoen. Een stijging van 8 miljoen kan ook Arthur Vermeeren late noteren. Het goudhaantje van Antwerp gaat van 500.000 euro naar 8,5 miljoen.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League volgens Transfermarkt:
  1. Andreas Skov Olsen (Club Brugge) -  17 miljoen euro (-3 miljoen)
  2. Noa Lang (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-)
  3. Mike Trésor (KRC Genk) - 13 miljoen euro (+5 miljoen)
  4. Hans Vanaken (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
  5. Tajon Buchanan (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-)
  6. Ferran Jutgla (Club Brugge) - 11 miljoen euro (-3 miljoen)
  7. Bilal El Khannouss (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+7,5 miljoen)
  8. Bryan Heynen (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+2 miljoen)
  9. Calvin Stengs (Antwerp) - 11 miljoen euro (-)
  10. Zeno Debast (Anderlecht) - 10 miljoen euro (+2 miljoen)

LEES OOK: Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

Kan je je vinden in die rangschikking?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

61
61
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

18
18
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

42
42
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

119
119
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

98
98
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

129
129
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

56
56
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

124
124
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

180
180
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

503
503
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

400
400
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

415
415
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1194
1194
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

611
611
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

175
175
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

230
230
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

957
957
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

419
419
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

754
754

Meer sportnieuws