Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

339 stemmen
Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot een internationale autoriteit op het gebied van het inschatten van de transferwaardes van voetballers. Het is dan ook telkens uitkijken naar de updates van de marktwaardes die het platform doorvoert, want die kunnen een invloed hebben op de vraagprijs die een club voor zijn spelers kan hanteren. De nieuwe update van de Jupiler Pro League zullen ze in Brugge wellicht niet graag zien.


De titelverdediger krijgt na zijn magere prestaties van de voorbije maanden immers klappen en ziet vrijwel al zijn belangrijke spelers in waarde dalen. De enige uitzondering op de regel is Bjorn Meijer, die de voorbije maanden goed bleef presteren en zo verder stijgt naar 9 miljoen euro. Alles samen boet de kern van Club echter maar liefst 19,2 miljoen aan waarde inleveren.

Dat staat in schril contrast met KRC Genk, dat als leider in de competitie heel wat spelers in waarde zag stijgen. Het komt zo dichter bij Club als meest waardevolle team in België en heeft intussen ook al drie spelers in de top tien van duurste spelers in de JPL, met Mike Trésor, Bilal El Khannouss en Bryan Heynen.

ORBAN EN CO
De grootste individuele stijgers vinden we echter niet bij Genk, maar wel bij AA Gent en Antwerp. De Buffalo's lieten de wereld de voorbije weken kennismaken met Gift Orban, die zowel in België als in Europa als een gek scoort. De jonge Nigeriaanse spits ziet zijn waarde daardoor stijgen van 1 miljoen euro naar maar liefst 9 miljoen. Een stijging van 8 miljoen kan ook Arthur Vermeeren late noteren. Het goudhaantje van Antwerp gaat van 500.000 euro naar 8,5 miljoen.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League volgens Transfermarkt:
  1. Andreas Skov Olsen (Club Brugge) -  17 miljoen euro (-3 miljoen)
  2. Noa Lang (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-)
  3. Mike Trésor (KRC Genk) - 13 miljoen euro (+5 miljoen)
  4. Hans Vanaken (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
  5. Tajon Buchanan (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-)
  6. Ferran Jutgla (Club Brugge) - 11 miljoen euro (-3 miljoen)
  7. Bilal El Khannouss (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+7,5 miljoen)
  8. Bryan Heynen (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+2 miljoen)
  9. Calvin Stengs (Antwerp) - 11 miljoen euro (-)
  10. Zeno Debast (Anderlecht) - 10 miljoen euro (+2 miljoen)

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Kan je je vinden in die rangschikking?

Meest recent

'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

84
84
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

55
55
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

136
136
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

499
499
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

331
331
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

115
115
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

622
622
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

206
206
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

146
146
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

212
212
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

145
145
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

53
53
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

49
49
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

75
75
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

152
152
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

127
127
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

551
551
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

189
189
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

374
374
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

69
69
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1094
1094
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

514
514
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

37
37
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

14
14

Meer sportnieuws