Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

door
Transfermarkt update: Club krijgt klappen, Orban en Vermeeren in lift

De voorbije jaren is Transfermarkt uitgegroeid tot een internationale autoriteit op het gebied van het inschatten van de transferwaardes van voetballers. Het is dan ook telkens uitkijken naar de updates van de marktwaardes die het platform doorvoert, want die kunnen een invloed hebben op de vraagprijs die een club voor zijn spelers kan hanteren. De nieuwe update van de Jupiler Pro League zullen ze in Brugge wellicht niet graag zien.


De titelverdediger krijgt na zijn magere prestaties van de voorbije maanden immers klappen en ziet vrijwel al zijn belangrijke spelers in waarde dalen. De enige uitzondering op de regel is Bjorn Meijer, die de voorbije maanden goed bleef presteren en zo verder stijgt naar 9 miljoen euro. Alles samen boet de kern van Club echter maar liefst 19,2 miljoen aan waarde inleveren.

Dat staat in schril contrast met KRC Genk, dat als leider in de competitie heel wat spelers in waarde zag stijgen. Het komt zo dichter bij Club als meest waardevolle team in België en heeft intussen ook al drie spelers in de top tien van duurste spelers in de JPL, met Mike Trésor, Bilal El Khannouss en Bryan Heynen.

ORBAN EN CO
De grootste individuele stijgers vinden we echter niet bij Genk, maar wel bij AA Gent en Antwerp. De Buffalo's lieten de wereld de voorbije weken kennismaken met Gift Orban, die zowel in België als in Europa als een gek scoort. De jonge Nigeriaanse spits ziet zijn waarde daardoor stijgen van 1 miljoen euro naar maar liefst 9 miljoen. Een stijging van 8 miljoen kan ook Arthur Vermeeren late noteren. Het goudhaantje van Antwerp gaat van 500.000 euro naar 8,5 miljoen.

De tien duurste spelers in de Jupiler Pro League volgens Transfermarkt:
  1. Andreas Skov Olsen (Club Brugge) -  17 miljoen euro (-3 miljoen)
  2. Noa Lang (Club Brugge) - 15 miljoen euro (-)
  3. Mike Trésor (KRC Genk) - 13 miljoen euro (+5 miljoen)
  4. Hans Vanaken (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
  5. Tajon Buchanan (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-)
  6. Ferran Jutgla (Club Brugge) - 11 miljoen euro (-3 miljoen)
  7. Bilal El Khannouss (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+7,5 miljoen)
  8. Bryan Heynen (KRC Genk) - 11 miljoen euro (+2 miljoen)
  9. Calvin Stengs (Antwerp) - 11 miljoen euro (-)
  10. Zeno Debast (Anderlecht) - 10 miljoen euro (+2 miljoen)

LEES OOK: Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

Kan je je vinden in die rangschikking?

Meest recent

Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

16
16
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

11
11
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

103
103
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

650
650
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

130
130
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

153
153
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

273
273
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

24
24
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

142
142
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

597
597
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

28
28
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

34
34
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

171
171
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

85
85
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

119
119
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

108
108
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

114
114
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

113
113
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

299
299
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

302
302
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

175
175
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

219
219

Meer sportnieuws