Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

door
Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

Standard kende dit seizoen een flinke opleving na enkele magere jaren. Vooral de aanstelling van Ronny Deila bleek een schot in de roos, want de Noor haalt het maximum uit een beperkte groep. Doordat de kern zo smal is, moet hij regelmatig teruggrijpen naar de jeugd om de groep aan te vullen, maar op die manier ontdekte Standard wel weer enkele nieuwe goudhaantjes.


Zo beleefde bijvoorbeeld Cihan Canak dit seizoen zijn grote doorbraak. De 18-jarige offensieve middenvelder had vorig seizoen al drie invalbeurten gekregen onder Luka Elsner, maar werd onder Deila een vaste waarde in de wedstrijdselectie. Hij is nog steeds voornamelijk invaller, maar kwam dit seizoen wel al 26 keer in actie in de hoofdmacht. Daarin was hij ook goed voor één goal en drie assists.

Canak tekende enkele weken geleden in Luik nog een contract tot 2026, maar toch moet Standard in de zomer al een vertrek vrezen. De speler ging onlangs in zee met Federico Pastorello, de voormalige makelaar van Romelu Lukaku. "Hij interesseert veel clubs. Hier in Italië hebben er al veel bij mij geïnformeerd", verklaart die nu aan Tuttomercatoweb. "Hij is gegeerd in Europa. Ik verwacht een interessante mercato voor hem, tenzij hij beslist om nog een jaar in Luik te blijven en daarna de stap te wagen."

TE VROEG?
Dat laatste scenario lijkt voor de ontwikkeling van Canak wel het beste te zijn, want hij is nog geen titularis bij Standard. De jeugdinternational bij de U19 lijkt de Rouches in de toekomst wel een mooie som op te gaan leveren, want Transfermarkt schat zijn waarde nu al op 4 miljoen euro. 

LEES OOK: Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Moet hij volgend seizoen nog bij Standard blijven?

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

55
55
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

27
27
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

17
17
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

92
92
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

20
20
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

449
449
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

199
199
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

158
158
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

74
74
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

88
88
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

54
54
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

88
88
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

603
603
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

153
153
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

301
301
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

43
43
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

616
616
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

267
267
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

82
82
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

413
413
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

350
350
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

122
122
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

225
225

Meer sportnieuws