Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

door
Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

Standard kende dit seizoen een flinke opleving na enkele magere jaren. Vooral de aanstelling van Ronny Deila bleek een schot in de roos, want de Noor haalt het maximum uit een beperkte groep. Doordat de kern zo smal is, moet hij regelmatig teruggrijpen naar de jeugd om de groep aan te vullen, maar op die manier ontdekte Standard wel weer enkele nieuwe goudhaantjes.


Zo beleefde bijvoorbeeld Cihan Canak dit seizoen zijn grote doorbraak. De 18-jarige offensieve middenvelder had vorig seizoen al drie invalbeurten gekregen onder Luka Elsner, maar werd onder Deila een vaste waarde in de wedstrijdselectie. Hij is nog steeds voornamelijk invaller, maar kwam dit seizoen wel al 26 keer in actie in de hoofdmacht. Daarin was hij ook goed voor één goal en drie assists.

Canak tekende enkele weken geleden in Luik nog een contract tot 2026, maar toch moet Standard in de zomer al een vertrek vrezen. De speler ging onlangs in zee met Federico Pastorello, de voormalige makelaar van Romelu Lukaku. "Hij interesseert veel clubs. Hier in Italië hebben er al veel bij mij geïnformeerd", verklaart die nu aan Tuttomercatoweb. "Hij is gegeerd in Europa. Ik verwacht een interessante mercato voor hem, tenzij hij beslist om nog een jaar in Luik te blijven en daarna de stap te wagen."

TE VROEG?
Dat laatste scenario lijkt voor de ontwikkeling van Canak wel het beste te zijn, want hij is nog geen titularis bij Standard. De jeugdinternational bij de U19 lijkt de Rouches in de toekomst wel een mooie som op te gaan leveren, want Transfermarkt schat zijn waarde nu al op 4 miljoen euro. 

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Moet hij volgend seizoen nog bij Standard blijven?

Meest recent

Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

2
2
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

38
38
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

13
13
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

5
5
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

208
208
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

298
298
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

38
38
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

58
58
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

259
259
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

218
218
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

151
151
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

32
32
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

262
262
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

126
126
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

336
336
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

213
213
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

263
263
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

257
257
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

380
380
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

66
66
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

182
182
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

135
135
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

264
264
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

202
202

Meer sportnieuws