Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

323 stemmen
Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

Standard kende dit seizoen een flinke opleving na enkele magere jaren. Vooral de aanstelling van Ronny Deila bleek een schot in de roos, want de Noor haalt het maximum uit een beperkte groep. Doordat de kern zo smal is, moet hij regelmatig teruggrijpen naar de jeugd om de groep aan te vullen, maar op die manier ontdekte Standard wel weer enkele nieuwe goudhaantjes.


Zo beleefde bijvoorbeeld Cihan Canak dit seizoen zijn grote doorbraak. De 18-jarige offensieve middenvelder had vorig seizoen al drie invalbeurten gekregen onder Luka Elsner, maar werd onder Deila een vaste waarde in de wedstrijdselectie. Hij is nog steeds voornamelijk invaller, maar kwam dit seizoen wel al 26 keer in actie in de hoofdmacht. Daarin was hij ook goed voor één goal en drie assists.

Canak tekende enkele weken geleden in Luik nog een contract tot 2026, maar toch moet Standard in de zomer al een vertrek vrezen. De speler ging onlangs in zee met Federico Pastorello, de voormalige makelaar van Romelu Lukaku. "Hij interesseert veel clubs. Hier in Italië hebben er al veel bij mij geïnformeerd", verklaart die nu aan Tuttomercatoweb. "Hij is gegeerd in Europa. Ik verwacht een interessante mercato voor hem, tenzij hij beslist om nog een jaar in Luik te blijven en daarna de stap te wagen."

TE VROEG?
Dat laatste scenario lijkt voor de ontwikkeling van Canak wel het beste te zijn, want hij is nog geen titularis bij Standard. De jeugdinternational bij de U19 lijkt de Rouches in de toekomst wel een mooie som op te gaan leveren, want Transfermarkt schat zijn waarde nu al op 4 miljoen euro. 

LEES OOK: Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
198

Moet hij volgend seizoen nog bij Standard blijven?

Meest recent

Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

6
6
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

33
33
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

16
16
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

11
11
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

83
83
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

118
118
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

136
136
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

97
97
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

101
101
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

95
95
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

208
208
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

40
40
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

153
153
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

331
331
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

382
382
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

358
358
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

67
67
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

115
115
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

131
131

Meer sportnieuws