Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

323 stemmen
Standard moet vertrek van goudhaantje vrezen

Standard kende dit seizoen een flinke opleving na enkele magere jaren. Vooral de aanstelling van Ronny Deila bleek een schot in de roos, want de Noor haalt het maximum uit een beperkte groep. Doordat de kern zo smal is, moet hij regelmatig teruggrijpen naar de jeugd om de groep aan te vullen, maar op die manier ontdekte Standard wel weer enkele nieuwe goudhaantjes.


Zo beleefde bijvoorbeeld Cihan Canak dit seizoen zijn grote doorbraak. De 18-jarige offensieve middenvelder had vorig seizoen al drie invalbeurten gekregen onder Luka Elsner, maar werd onder Deila een vaste waarde in de wedstrijdselectie. Hij is nog steeds voornamelijk invaller, maar kwam dit seizoen wel al 26 keer in actie in de hoofdmacht. Daarin was hij ook goed voor één goal en drie assists.

Canak tekende enkele weken geleden in Luik nog een contract tot 2026, maar toch moet Standard in de zomer al een vertrek vrezen. De speler ging onlangs in zee met Federico Pastorello, de voormalige makelaar van Romelu Lukaku. "Hij interesseert veel clubs. Hier in Italië hebben er al veel bij mij geïnformeerd", verklaart die nu aan Tuttomercatoweb. "Hij is gegeerd in Europa. Ik verwacht een interessante mercato voor hem, tenzij hij beslist om nog een jaar in Luik te blijven en daarna de stap te wagen."

TE VROEG?
Dat laatste scenario lijkt voor de ontwikkeling van Canak wel het beste te zijn, want hij is nog geen titularis bij Standard. De jeugdinternational bij de U19 lijkt de Rouches in de toekomst wel een mooie som op te gaan leveren, want Transfermarkt schat zijn waarde nu al op 4 miljoen euro. 

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Moet hij volgend seizoen nog bij Standard blijven?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

45
45
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

77
77
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

106
106
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

41
41
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

54
54
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

240
240
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

147
147
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

36
36
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

192
192
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

411
411
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

324
324
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

127
127
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws