'Mitoma op jaar tijd van Union naar megatransfer'

door
'Mitoma op jaar tijd van Union naar megatransfer'

Dat Union ook dit seizoen weer aan een zeer fraai parcours bezig is in België én Europa, hadden aanvankelijk maar weinigen zien aankomen. In de zomer leek het nog een hoge prijs te betalen voor de successen van vorig seizoen met het vertrek van Felice Mazzu, Casper Nielsen, Deniz Undav en Kaoru Mitoma. Terwijl die eerste drie allemaal een moeilijke periode kenden na hun vertrek, is het Mitoma die zich sindsdien het meeste in de kijker gespeeld heeft.


De Japanse flankaanvaller begon nog aan het seizoen als invaller bij Brighton, maar wist gaandeweg een basisplaats te veroveren. Na het vertrek van Leandro Trossard naar Arsenal in januari is de 25-jarige zelfs uitgegroeid tot dé sensatie bij de Seagulls, die nog steeds knap zevende staan in de Premier League en zelfs uitzicht hebben op een ticket voor de Champions League.

Met zeven goals en vijf assists sinds de WK-break wordt Mitoma alsmaar bepalender in dat succes en dat merken ook alsmaar meer Europese grootmachten op. Volgens Fichajes staat er stilaan een zeer indrukwekkend rijtje clubs klaar om hem in de zomer binnen te halen. Hij zou al op het lijstje verschenen zijn van Bayern München, Manchester City, Manchester United en zelfs Real Madrid.

MILJOENEN
Bij Brighton zouden ze beseffen dat het moeilijk zal zijn om Mitoma komende zomer te houden. Ze zouden dan ook al hun vraagprijs bepaald hebben en bij een bod van 35 miljoen euro bereid zijn om mee te werken aan een transfer van de speler die nog twee jaar contract heeft. Daarmee vangen ze nog een fraai bedrag voor een speler die ze in de zomer van 2021 voor een schamele 3 miljoen euro wegplukten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

LEES OOK: ‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

Kan Mitoma potten breken bij een absolute topclub?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

119
119
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

114
114
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

87
87
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

39
39
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

129
129
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

242
242
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

238
238
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

98
98
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

38
38
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

103
103
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

219
219
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

242
242
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

524
524
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

351
351
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

436
436
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

76
76
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

612
612
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

620
620
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

416
416
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

297
297
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2216
2216
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

150
150

Meer sportnieuws