'Mitoma op jaar tijd van Union naar megatransfer'

door
'Mitoma op jaar tijd van Union naar megatransfer'

Dat Union ook dit seizoen weer aan een zeer fraai parcours bezig is in België én Europa, hadden aanvankelijk maar weinigen zien aankomen. In de zomer leek het nog een hoge prijs te betalen voor de successen van vorig seizoen met het vertrek van Felice Mazzu, Casper Nielsen, Deniz Undav en Kaoru Mitoma. Terwijl die eerste drie allemaal een moeilijke periode kenden na hun vertrek, is het Mitoma die zich sindsdien het meeste in de kijker gespeeld heeft.


De Japanse flankaanvaller begon nog aan het seizoen als invaller bij Brighton, maar wist gaandeweg een basisplaats te veroveren. Na het vertrek van Leandro Trossard naar Arsenal in januari is de 25-jarige zelfs uitgegroeid tot dé sensatie bij de Seagulls, die nog steeds knap zevende staan in de Premier League en zelfs uitzicht hebben op een ticket voor de Champions League.

Met zeven goals en vijf assists sinds de WK-break wordt Mitoma alsmaar bepalender in dat succes en dat merken ook alsmaar meer Europese grootmachten op. Volgens Fichajes staat er stilaan een zeer indrukwekkend rijtje clubs klaar om hem in de zomer binnen te halen. Hij zou al op het lijstje verschenen zijn van Bayern München, Manchester City, Manchester United en zelfs Real Madrid.

MILJOENEN
Bij Brighton zouden ze beseffen dat het moeilijk zal zijn om Mitoma komende zomer te houden. Ze zouden dan ook al hun vraagprijs bepaald hebben en bij een bod van 35 miljoen euro bereid zijn om mee te werken aan een transfer van de speler die nog twee jaar contract heeft. Daarmee vangen ze nog een fraai bedrag voor een speler die ze in de zomer van 2021 voor een schamele 3 miljoen euro wegplukten bij het Japanse Kawasaki Frontale.

LEES OOK: ‘Pittige Lammens-details onthuld: transfer wordt complex’

🔥 Wat iedereen nu leest

Anderlecht in brand: heftige ingreep Vandenhaute?
Anderlecht in brand: heftige ingreep Vandenhaute?
Last-minute topaanwinst Club: twee straffe namen genoemd
Last-minute topaanwinst Club: twee straffe namen genoemd

Kan Mitoma potten breken bij een absolute topclub?

Meest recent

‘Pittige Lammens-details onthuld: transfer wordt complex’

Waar ligt de toekomst van Senne Lammens. Manchester United trekt al een tijdje aan zijn mouw, maar ...

3
3
Degryse haalt uit: derde RSCA-pion stevig onder vuur

Het stormt bij RSC Anderlecht. Dat is logisch na een ronduit slechte start van het seizoen. De ...

99
99
Hommeles bij Club Brugge? "Hun relatie is niet meer opperbest"

Club Brugge kan voorlopig allerminst overtuigen in de Jupiler Pro League. De bekerwinnaar deed het ...

413
413
Vandenhaute out? Vandenbempt velt oordeel

Wouter Vandenhaute ligt meer dan ooit onder vuur bij RSC Anderlecht. De positie van de voorzitter is ...

235
235
Hoogspanning Anderlecht: directie hakt knoop over Hasi door

De sfeer bij RSC Anderlecht is om te snijden. Na de Europese aftocht en de zoveelste nederlaag op ...

242
242
'Hoefkens klopt bij Club aan voor verrassende transfer'

Club Brugge had gehoopt op een kalm einde van de zomerse transferperiode. Maar vlak voor het sluiten ...

224
224
Drukte Anderlecht: Dolberg bijna weg, zeven andere vertrekkers?

De sportieve leiding van KRC Genk staat voor een bijzonder druk einde van de zomermercato. Zo moet ...

797
797
'Openda heeft droomtransfer beet, topaanwinst Kompany'

Het einde van de zomerse transferperiode is in zicht, maandagavond verstrijkt de deadline in de ...

129
129
Oud-ref laat geen twijfel over: Anderlecht bestolen op Union?

RSC Anderlecht incasseerde zondagavond andermaal een stevige opdoffer en verloor voor de zoveelste ...

570
570
Vanaken spreekt drastische taal na incidenten Gent-Club

KAA Gent pakte zondagmiddag in extremis een punt op eigen veld tegen Club Brugge KV : 1-1. Jammer ...

732
732
'Genk vliegt mercato op met miljoenen Tolu en Oh'

KRC Genk gaat vlak voor het einde van de transferperiode stevig cashen. Zo staan Hyeon-gyu Oh en ...

366
366
DeadlineDay: Liverpool vermorzelt record, schoktransfer Ederson

De Belgische clubs hebben nog enkele dagen extra om hun zaakjes te regelen, maar in de meeste ...

229
229
De echte reden waarom Anderlecht Hasi 'straks dumpt'

Besnik Hasi werd oorspronkelijk binnengehaald als tussenoplossing bij RSC Anderlecht, maar leverde ...

916
916
'Belgische transferklapper: JPL-topclub vol voor Schoofs'

Union SG won zondagavond van RSC Anderlecht en kon de interland-break daardoor inzetten co-leider in ...

264
264
Last-minute topaanwinst Club: twee straffe namen genoemd

Maandagnacht sluit de zomermercato in de meeste Europese landen, enkele dagen later gaat de ...

1346
1346
Anderlecht in brand: heftige ingreep Vandenhaute?

RSC Anderlecht heeft het eerste luik van het seizoen in mineur afgesloten. Daags na de Europese ...

763
763
'Tweestrijd in de maak: knaltransfer voor Openda'

Bij RB Leipzig namen ze dit weekend afscheid van Arthur Vermeeren, die opzijgeschoven was en nu zijn ...

103
103
'Club trekt grote ogen na plotse Onyedika-wending'

Club Brugge raakte zondag niet verder dan een gelijkspel op het veld van AA Gent. Het kan nu wel ...

661
661
Garcia houdt hart vast: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen om zich voor te bereiden op het volgende tweeluik in de ...

103
103
Situatie escaleert: fans blokkeren spelersbus op Neerpede

Als het nog geen crisis was bij Anderlecht na de uitschakeling door AEK Athene in de voorrondes van ...

540
540
Fink kondigt vuurwerk aan bij Genk na vertrek Tolu en Oh

KRC Genk beleeft nog een onverwacht woelig einde van de zomermercato. Plots verliezen de Limburgers ...

1028
1028
'Overmars verbaast: toptalent PSV op weg naar Antwerp'

Het worden voor Antwerp nog spannende dagen op de transfermarkt. Het zag onlangs nog Michel-Ange ...

551
551
'Genk heeft eerste record beet, voorlopig geen tweede'

Genk sloot zondagavond de zesde speeldag in de Jupiler Pro League af met een felbevochten ...

544
544
'Union plots in problemen: twéé sterkhouders nog naar exit'

Union heeft zijn sterke reeks in de competitie zondagavond verdergezet door in de derby Anderlecht ...

250
250
Hasi doet wenkbrauwen fronsen met reactie na nieuwe zeperd

Voor Anderlecht is het een gitzwarte week geworden. Donderdag was er al de Europese eliminatie tegen ...

861
861

Meer sportnieuws