Ibrahimovic spreekt klare taal voor wedstrijd tegen Rode Duivels

door
Ibrahimovic spreekt klare taal voor wedstrijd tegen Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen vrijdag aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, waarin hen met een uitwedstrijd in Zweden meteen een lastige opdracht wacht. In Solna zullen ongetwijfeld vele ogen gericht zijn op Zlatan Ibrahimovic, die voor de eerste keer in een jaar weer opgeroepen werd en een fraai record kan vestigen.


De spits van AC Milan kan immers de oudste speler ooit worden in een EK-kwalificatiewedstrijd als hij minuten krijgt tegen ons land of enkele dagen later tegen Azerbeidzjan. Maar daar hecht de 41-jarige niet zoveel belang aan. "Zo’n record is mooi, maar ik wil niet alleen maar wegens mijn leeftijd met anderen vergeleken worden. Ik ben niet uit liefdadigheid geselecteerd, ik ben hier omdat ik nog presteer en ik wil dat zo lang mogelijk blijven doen", verklaarde hij dinsdag op zijn persconferentie.

Ibrahimovic wil dus de Rode Duivels nog pijn doen, na een jaar vol blessureleed. Daardoor kwam hij bij Milan dit seizoen nog maar vier keer in actie, met afgelopen weekend pas zijn eerste basisplaats van het seizoen. Desondanks wil de legendarische spits nog verder tot aan het EK. "Als ik me nog goed voel en de bondscoach selecteert me, zal ik mijn land zeker helpen. Op mijn leeftijd moet je niet meer denken aan de toekomst, maar aan het heden. Ook al ben ik dan het verleden, het heden en de toekomst", lacht hij immers.

Moeten de Rode Duivels Ibrahimovic nog vrezen?

Meest recent

Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

2
2
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

86
86
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

136
136
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

144
144
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

34
34
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

86
86
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

171
171
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

99
99
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

100
100
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

90
90
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

138
138
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

161
161
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

330
330
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

485
485
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

214
214
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

378
378
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

331
331
België naar WK: buitenlandse pers smult van één Rode Duivel

Als de balletjes op vijf december in de trommel gaan voor de loting van de groepsfase op het WK ...

408
408
Domper op feestavond: Garcia clasht met Gilles De Bilde

De Rode Duivels gaan naar het WK 2026! Zoals verwacht werd de kwalificatie dinsdagavond verzilverd ...

938
938
Met nieuwe bondscoach naar WK? 'Vincent Mannaert aan zet'

De Rode Duivels zijn sinds dinsdagavond zeker van hun WK-ticket na een mooie gala-avond tegen ...

271
271
Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

281
281
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

337
337
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

354
354
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

106
106

Meer sportnieuws