'Chinese investeerder meldt zich voor KV Oostende'

door
'Chinese investeerder meldt zich voor KV Oostende'

KV Oostende beleeft een zeer moeilijk seizoen. Het stevent af op degradatie uit de Jupiler Pro League, want vier speeldagen voor het einde blijft het nog steeds op de zestiende plaats hangen. Het zal nog een kloof van drie punten met AS Eupen moeten dichten om het behoud alsnog te verzekeren. Maar er zijn ook de nodige zorgen naast het veld.


De voorbije maanden verschenen immers ook berichten over financiële problemen, waardoor heel wat leveranciers niet betaald zouden zijn. Sowieso lieten de Amerikaanse eigenaars KVO na een succesvol debuutseizoen met een vijfde plaats de voorbije jaren werken met minimale middelen. Van de miljoenen die verdiend werd met de verkoop van onder meer Arthur Theate en Jack Hendry bleef al snel niet veel meer over.

Nu lijkt er echter een nieuwe overname aan te komen voor de kustploeg. Ed Aarons, journalist bij The Guardian, meldt dat NewCity Capital, het bedrijf dat KVO in zijn portefeuille heeft zitten, woensdag aan tafel gaat zitten met Fosun International over eventuele investeringen in Oostende. De gesprekken zouden wel nog in een zeer vroeg stadium zitten.

WOLVES
Fosun is een Chinees bedrijf dat sinds 2016 ook Wolverhampton Wanderers in handen heeft. Het vormde Wolves om van een middenmoter in de Championship tot een vrij stabiele club in de Premier League, al is het dit seizoen wel knokken voor het behoud. Ze onderhouden ook nauwe banden met Gestifute, het bedrijf van makelaar Jorge Mendes - vooral bekend als de man die Cristiano Ronaldo vrijwel diens hele carrière begeleidde. Mendes mocht zo de voorbije jaren een buslading Portugese spelers naar Wolves loodsen.


LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Zou dat een goede zaak zijn voor KVO?

Meest recent

Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

70
70
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

159
159
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

52
52
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

80
80
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

250
250
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

287
287
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

59
59
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

244
244
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

196
196
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

147
147
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

321
321
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

288
288
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

236
236
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

701
701
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

297
297
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

600
600
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

590
590
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

597
597
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

547
547
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

424
424
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

153
153
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

143
143
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

86
86
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

30
30

Meer sportnieuws