GOAL schaart Rode Duivel bij 9 grootste talenten ter wereld

door
GOAL schaart Rode Duivel bij 9 grootste talenten ter wereld

De Rode Duivels zijn begonnen aan de voorbereiding op hun eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 2024, vrijdagavond in Zweden. Domenico Tedesco voerde alvast een verjonging door in de selectie en aarzelde niet om enkele jonge talenten bij de groep te halen. Er zit immers nog heel wat kwaliteit in de pijplijn.


De voorbije dagen mochten met Johan Bakayoko en Roméo Lavia twee 19-jarige debutanten zich bij de selectie voegen. Vooral die laatste wordt zeer hoog ingeschat en staat nu al op het verlanglijstje van zowat elke grootmacht in de Premier League. Nu krijgt hij opnieuw een mooie erkenning, want GOAL reikte Lavia de NXGN Nine-trofee uit als één van de negen grootste jonge talenten van het moment.

Lavia deelt die eer met Arda Güler (Fenerbahçe), Mohamed-Ali Cho (Real Sociedad), Endrick (Palmeiras), Gavi (FC Barcelona), Alejandro Garnacho (Manchester United), Youssoufa Moukoko (Dortmund), Mathys Tel (Bayern München) en Warren Zaire-Emery (PSG). Onze landgenoot vertoeft dus in zeer fraai gezelschap.

TWEE 'BELGEN'
De negen toptalenten werden gekozen uit een longlist van 50 spelers, waarop ook nog twee 'Belgische' spelers te vinden waren. Zo levert ook Club Brugge een kandidaat af met Antonio Nusa, die zich dit seizoen tot de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League kroonde. Daarnaast kreeg ook Diego Moreira een vermelding. De 18-jarige flankaanvaller speelde in het verleden nog voor Standard en de Belgische nationale jeugdelftallen, maar komt tegenwoordig uit voor Benfica.

Maakt Lavia nu al aanspraak op een basisplaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

1
1
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

39
39
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

3
3
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

9
9
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

127
127
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

51
51
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

154
154
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

243
243
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

92
92
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

68
68
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

176
176
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

144
144
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

126
126
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

117
117
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

154
154
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

233
233
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

538
538
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

190
190
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

402
402
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

96
96
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

143
143
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

157
157
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

411
411

Meer sportnieuws