GOAL schaart Rode Duivel bij 9 grootste talenten ter wereld

553 stemmen
GOAL schaart Rode Duivel bij 9 grootste talenten ter wereld

De Rode Duivels zijn begonnen aan de voorbereiding op hun eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 2024, vrijdagavond in Zweden. Domenico Tedesco voerde alvast een verjonging door in de selectie en aarzelde niet om enkele jonge talenten bij de groep te halen. Er zit immers nog heel wat kwaliteit in de pijplijn.


De voorbije dagen mochten met Johan Bakayoko en Roméo Lavia twee 19-jarige debutanten zich bij de selectie voegen. Vooral die laatste wordt zeer hoog ingeschat en staat nu al op het verlanglijstje van zowat elke grootmacht in de Premier League. Nu krijgt hij opnieuw een mooie erkenning, want GOAL reikte Lavia de NXGN Nine-trofee uit als één van de negen grootste jonge talenten van het moment.

Lavia deelt die eer met Arda Güler (Fenerbahçe), Mohamed-Ali Cho (Real Sociedad), Endrick (Palmeiras), Gavi (FC Barcelona), Alejandro Garnacho (Manchester United), Youssoufa Moukoko (Dortmund), Mathys Tel (Bayern München) en Warren Zaire-Emery (PSG). Onze landgenoot vertoeft dus in zeer fraai gezelschap.

TWEE 'BELGEN'
De negen toptalenten werden gekozen uit een longlist van 50 spelers, waarop ook nog twee 'Belgische' spelers te vinden waren. Zo levert ook Club Brugge een kandidaat af met Antonio Nusa, die zich dit seizoen tot de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League kroonde. Daarnaast kreeg ook Diego Moreira een vermelding. De 18-jarige flankaanvaller speelde in het verleden nog voor Standard en de Belgische nationale jeugdelftallen, maar komt tegenwoordig uit voor Benfica.

Maakt Lavia nu al aanspraak op een basisplaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

58
58
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

66
66
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

66
66
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

38
38
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

107
107
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

173
173
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

35
35
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

159
159
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

296
296
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

806
806
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

44
44
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

144
144
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

215
215
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

132
132
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

112
112
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

321
321
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

536
536
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

193
193
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

726
726
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

790
790
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

127
127
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

95
95
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

197
197
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

237
237

Meer sportnieuws