GOAL schaart Rode Duivel bij 9 grootste talenten ter wereld

door
GOAL schaart Rode Duivel bij 9 grootste talenten ter wereld

De Rode Duivels zijn begonnen aan de voorbereiding op hun eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 2024, vrijdagavond in Zweden. Domenico Tedesco voerde alvast een verjonging door in de selectie en aarzelde niet om enkele jonge talenten bij de groep te halen. Er zit immers nog heel wat kwaliteit in de pijplijn.


De voorbije dagen mochten met Johan Bakayoko en Roméo Lavia twee 19-jarige debutanten zich bij de selectie voegen. Vooral die laatste wordt zeer hoog ingeschat en staat nu al op het verlanglijstje van zowat elke grootmacht in de Premier League. Nu krijgt hij opnieuw een mooie erkenning, want GOAL reikte Lavia de NXGN Nine-trofee uit als één van de negen grootste jonge talenten van het moment.

Lavia deelt die eer met Arda Güler (Fenerbahçe), Mohamed-Ali Cho (Real Sociedad), Endrick (Palmeiras), Gavi (FC Barcelona), Alejandro Garnacho (Manchester United), Youssoufa Moukoko (Dortmund), Mathys Tel (Bayern München) en Warren Zaire-Emery (PSG). Onze landgenoot vertoeft dus in zeer fraai gezelschap.

TWEE 'BELGEN'
De negen toptalenten werden gekozen uit een longlist van 50 spelers, waarop ook nog twee 'Belgische' spelers te vinden waren. Zo levert ook Club Brugge een kandidaat af met Antonio Nusa, die zich dit seizoen tot de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League kroonde. Daarnaast kreeg ook Diego Moreira een vermelding. De 18-jarige flankaanvaller speelde in het verleden nog voor Standard en de Belgische nationale jeugdelftallen, maar komt tegenwoordig uit voor Benfica.

Maakt Lavia nu al aanspraak op een basisplaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

4
4
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

36
36
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

12
12
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

43
43
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

87
87
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

47
47
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

275
275
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

538
538
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

495
495
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

348
348
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

333
333
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

235
235
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

578
578
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

242
242
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

282
282
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

84
84
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

441
441
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

196
196
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

72
72
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

47
47
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

73
73
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

195
195
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

119
119
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63

Meer sportnieuws