Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

door
Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

Domenico Tedesco moet zijn eerste wedstrijd nog coachen bij de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat de nationale selectieheer er duidelijk niet voor terugdeinst om harde beslissingen te nemen. Het selectiebeheer van de Italiaanse Duitser was al veelbesproken, maar ook het afscheid van voormalig assistent-trainer Thomas Vermaelen is keihard. Enkele maanden geleden was Vermaelen nog een optie om zelf bondscoach of technisch directeur te worden bij de voetbalbond, maar uiteindelijk is er voor hem zelfs geen plaats meer in de staf van Tedesco …


DE PIONNEN VAN TEDESCO

Na het vertrek van Roberto Martinez was de KBVB van plan om Thomas Vermaelen binnen de organisatie te houden, maar in welke rol precies was nog niet duidelijk. Hij was een tijdje een optie om de nieuwe bondscoach te worden, en daarnaast stond hij ook open voor de vacante functie van technisch directeur. “We gaan binnenkort met Thomas spreken en hopen om hem aan boord te houden”, zei CEO Peter Bossaert begin februari aan Het Nieuwsblad. “Onze wens is om met hem verder te gaan. Hij is een legende voor het Belgische voetbal.”

Uiteindelijk werden Domenico Tedesco en Franky Vercauteren respectievelijk de bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond, en dat bracht heel wat personeelswijzigingen met zich mee. De voetbalbond nam afscheid van Thierry Henry, Inaki Bergara, Anthony Barry, Erwin Lemmens en Thomas Vermaelen, wiens contracten allemaal niet werden verlengd. Enkel voor Vermaelen werd een nieuwe functie gezocht, maar een gemakkelijke opdracht was dat niet. Tedesco nam zijn eigen staf mee naar België, waardoor de plaatsjes in zijn team erg duur waren.



Domenico Tedesco stelde oude getrouwe Andreas Hinkel (voormalig Duits international) aan als zijn assistent-trainer, terwijl ook Max Urwantschky onder zijn impuls nieuwe doelmannentrainer werd. Luke Beanstead blijft bij de voetbalbond, hij werd gepromoveerd tot Head of Coach Development. Maar daarmee was de technische staf van Tedesco nog niet volledig. “Een kwestie van dagen”, zei de bondscoach medio februari. Over de toekomst van Thomas Vermaelen was er toen nog steeds geen uitsluitsel, maar dat zou snel komen.

GEEN PLAATS MEER VOOR ‘LEGENDE’ VERMAELEN

Domenico Tedesco gaf op 17 februari zijn eerste interview aan de Belgische pers en daarin verschafte hij eindelijk duidelijkheid over de rol van Thomas Vermaelen: voor de voormalige assistent-coach van Roberto Martinez was er geen plaats meer. “Dit was nooit een punt van discussie”, verklaarde Tedesco toen. “Ik ken Thomas Vermaelen bovendien niet. Soms is het goed om niemand van vroeger erbij te hebben. … Soms is het beter om vanaf nul te beginnen, en niet té veel te weten.” Pijnlijk voor Vermaelen, die met zijn enorme ervaring als speler, kennis van het Belgische voetbal én grote tactische expertise altijd een aanwinst was geweest voor de staf van Tedesco.



Franky Vercauteren gaf maandag meer duiding over het feit dat Thomas Vermaelen geen deel meer uitmaakt van de technische staf van de Rode Duivels. Een inkrimping van het aantal stafleden ligt aan de oorzaak hiervan omdat zijn staf “niet té groot moet zijn.” Lees: de Belgische voetbalbond moet besparen op het aantal stafleden van de nationale ploeg - het is zelfs noodzakelijk. Maar Vercauteren vindt het verlies van Vermaelen op het sportief vlak blijkbaar niet al te groot. “Er is geloof in het team en de staf die er nu zijn. In de toekomst zullen we die situatie evalueren. Een functie voor Thomas bij het A-elftal is niet aan de orde. We zijn met andere dingen bezig. Op dit moment zijn we tevreden over de mensen die in het sportieve op de bond werken.”

DE IDEALE ASSISTENT-TRAINER VOOR DE DUIVELS

Geen bondscoach, geen technisch directeur, en nu dus ook niet meer werkzaam bij de KBVB. De Belgische voetbalbond zoekt naar verluidt wel nog naar een nieuwe rol voor Thomas Vermaelen, maar het is duidelijk dat de ex-topverdediger moest wijken voor Domenico Tedesco en zijn pionnen. Nochtans staat Vermaelen te boek als een topcoach in wording, die geliefd is bij de spelers en een grote persoonlijkheid heeft. Maar die unieke kwaliteiten heeft de nieuwe bondscoach dus niet nodig in zijn staf.

Thomas Vermaelen haalde vorig jaar zijn UEFA A-diploma en in de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach. Hij maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel. Hij sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen, en daarmee was hij de ideale assistent-trainer voor Roberto Martinez.



“Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach. Ook Vincent Kompany loopt hoog op met zijn ex-ploegmakker van bij de Rode Duivels. Twee jaar geleden wilde Vincent Kompany hem namelijk aanstellen als zijn eigen assistent-coach bij RSC Anderlecht. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.

Thomas Vermaelen viel tijdens de trainerscursus op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteiten komen als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas, maar niet als assistent-coach van de Rode Duivels blijkbaar.

LEES OOK: Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Vermaelen moest altijd in de technische staf gezeten hebben

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

26
26
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

3
3
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

27
27
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

42
42
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

310
310
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

272
272
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

246
246
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

68
68
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

565
565
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

552
552
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

295
295
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

102
102
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

149
149
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

414
414
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

57
57
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

144
144
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

136
136
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

196
196
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

174
174
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

372
372
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws