Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

door
Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

Domenico Tedesco moet zijn eerste wedstrijd nog coachen bij de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat de nationale selectieheer er duidelijk niet voor terugdeinst om harde beslissingen te nemen. Het selectiebeheer van de Italiaanse Duitser was al veelbesproken, maar ook het afscheid van voormalig assistent-trainer Thomas Vermaelen is keihard. Enkele maanden geleden was Vermaelen nog een optie om zelf bondscoach of technisch directeur te worden bij de voetbalbond, maar uiteindelijk is er voor hem zelfs geen plaats meer in de staf van Tedesco …


DE PIONNEN VAN TEDESCO

Na het vertrek van Roberto Martinez was de KBVB van plan om Thomas Vermaelen binnen de organisatie te houden, maar in welke rol precies was nog niet duidelijk. Hij was een tijdje een optie om de nieuwe bondscoach te worden, en daarnaast stond hij ook open voor de vacante functie van technisch directeur. “We gaan binnenkort met Thomas spreken en hopen om hem aan boord te houden”, zei CEO Peter Bossaert begin februari aan Het Nieuwsblad. “Onze wens is om met hem verder te gaan. Hij is een legende voor het Belgische voetbal.”

Uiteindelijk werden Domenico Tedesco en Franky Vercauteren respectievelijk de bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond, en dat bracht heel wat personeelswijzigingen met zich mee. De voetbalbond nam afscheid van Thierry Henry, Inaki Bergara, Anthony Barry, Erwin Lemmens en Thomas Vermaelen, wiens contracten allemaal niet werden verlengd. Enkel voor Vermaelen werd een nieuwe functie gezocht, maar een gemakkelijke opdracht was dat niet. Tedesco nam zijn eigen staf mee naar België, waardoor de plaatsjes in zijn team erg duur waren.



Domenico Tedesco stelde oude getrouwe Andreas Hinkel (voormalig Duits international) aan als zijn assistent-trainer, terwijl ook Max Urwantschky onder zijn impuls nieuwe doelmannentrainer werd. Luke Beanstead blijft bij de voetbalbond, hij werd gepromoveerd tot Head of Coach Development. Maar daarmee was de technische staf van Tedesco nog niet volledig. “Een kwestie van dagen”, zei de bondscoach medio februari. Over de toekomst van Thomas Vermaelen was er toen nog steeds geen uitsluitsel, maar dat zou snel komen.

GEEN PLAATS MEER VOOR ‘LEGENDE’ VERMAELEN

Domenico Tedesco gaf op 17 februari zijn eerste interview aan de Belgische pers en daarin verschafte hij eindelijk duidelijkheid over de rol van Thomas Vermaelen: voor de voormalige assistent-coach van Roberto Martinez was er geen plaats meer. “Dit was nooit een punt van discussie”, verklaarde Tedesco toen. “Ik ken Thomas Vermaelen bovendien niet. Soms is het goed om niemand van vroeger erbij te hebben. … Soms is het beter om vanaf nul te beginnen, en niet té veel te weten.” Pijnlijk voor Vermaelen, die met zijn enorme ervaring als speler, kennis van het Belgische voetbal én grote tactische expertise altijd een aanwinst was geweest voor de staf van Tedesco.



Franky Vercauteren gaf maandag meer duiding over het feit dat Thomas Vermaelen geen deel meer uitmaakt van de technische staf van de Rode Duivels. Een inkrimping van het aantal stafleden ligt aan de oorzaak hiervan omdat zijn staf “niet té groot moet zijn.” Lees: de Belgische voetbalbond moet besparen op het aantal stafleden van de nationale ploeg - het is zelfs noodzakelijk. Maar Vercauteren vindt het verlies van Vermaelen op het sportief vlak blijkbaar niet al te groot. “Er is geloof in het team en de staf die er nu zijn. In de toekomst zullen we die situatie evalueren. Een functie voor Thomas bij het A-elftal is niet aan de orde. We zijn met andere dingen bezig. Op dit moment zijn we tevreden over de mensen die in het sportieve op de bond werken.”

DE IDEALE ASSISTENT-TRAINER VOOR DE DUIVELS

Geen bondscoach, geen technisch directeur, en nu dus ook niet meer werkzaam bij de KBVB. De Belgische voetbalbond zoekt naar verluidt wel nog naar een nieuwe rol voor Thomas Vermaelen, maar het is duidelijk dat de ex-topverdediger moest wijken voor Domenico Tedesco en zijn pionnen. Nochtans staat Vermaelen te boek als een topcoach in wording, die geliefd is bij de spelers en een grote persoonlijkheid heeft. Maar die unieke kwaliteiten heeft de nieuwe bondscoach dus niet nodig in zijn staf.

Thomas Vermaelen haalde vorig jaar zijn UEFA A-diploma en in de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach. Hij maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel. Hij sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen, en daarmee was hij de ideale assistent-trainer voor Roberto Martinez.



“Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach. Ook Vincent Kompany loopt hoog op met zijn ex-ploegmakker van bij de Rode Duivels. Twee jaar geleden wilde Vincent Kompany hem namelijk aanstellen als zijn eigen assistent-coach bij RSC Anderlecht. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.

Thomas Vermaelen viel tijdens de trainerscursus op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteiten komen als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas, maar niet als assistent-coach van de Rode Duivels blijkbaar.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

Vermaelen moest altijd in de technische staf gezeten hebben

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

5
5
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

25
25
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

195
195
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

318
318
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

714
714
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

43
43
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

702
702
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

136
136
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

402
402
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

330
330
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

319
319
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

521
521
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

392
392
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

358
358
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

523
523
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

388
388
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

918
918
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

422
422
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

417
417
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

450
450
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1148
1148
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

254
254
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

439
439
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws