Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

door
Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

Domenico Tedesco moet zijn eerste wedstrijd nog coachen bij de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat de nationale selectieheer er duidelijk niet voor terugdeinst om harde beslissingen te nemen. Het selectiebeheer van de Italiaanse Duitser was al veelbesproken, maar ook het afscheid van voormalig assistent-trainer Thomas Vermaelen is keihard. Enkele maanden geleden was Vermaelen nog een optie om zelf bondscoach of technisch directeur te worden bij de voetbalbond, maar uiteindelijk is er voor hem zelfs geen plaats meer in de staf van Tedesco …


DE PIONNEN VAN TEDESCO

Na het vertrek van Roberto Martinez was de KBVB van plan om Thomas Vermaelen binnen de organisatie te houden, maar in welke rol precies was nog niet duidelijk. Hij was een tijdje een optie om de nieuwe bondscoach te worden, en daarnaast stond hij ook open voor de vacante functie van technisch directeur. “We gaan binnenkort met Thomas spreken en hopen om hem aan boord te houden”, zei CEO Peter Bossaert begin februari aan Het Nieuwsblad. “Onze wens is om met hem verder te gaan. Hij is een legende voor het Belgische voetbal.”

Uiteindelijk werden Domenico Tedesco en Franky Vercauteren respectievelijk de bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond, en dat bracht heel wat personeelswijzigingen met zich mee. De voetbalbond nam afscheid van Thierry Henry, Inaki Bergara, Anthony Barry, Erwin Lemmens en Thomas Vermaelen, wiens contracten allemaal niet werden verlengd. Enkel voor Vermaelen werd een nieuwe functie gezocht, maar een gemakkelijke opdracht was dat niet. Tedesco nam zijn eigen staf mee naar België, waardoor de plaatsjes in zijn team erg duur waren.



Domenico Tedesco stelde oude getrouwe Andreas Hinkel (voormalig Duits international) aan als zijn assistent-trainer, terwijl ook Max Urwantschky onder zijn impuls nieuwe doelmannentrainer werd. Luke Beanstead blijft bij de voetbalbond, hij werd gepromoveerd tot Head of Coach Development. Maar daarmee was de technische staf van Tedesco nog niet volledig. “Een kwestie van dagen”, zei de bondscoach medio februari. Over de toekomst van Thomas Vermaelen was er toen nog steeds geen uitsluitsel, maar dat zou snel komen.

GEEN PLAATS MEER VOOR ‘LEGENDE’ VERMAELEN

Domenico Tedesco gaf op 17 februari zijn eerste interview aan de Belgische pers en daarin verschafte hij eindelijk duidelijkheid over de rol van Thomas Vermaelen: voor de voormalige assistent-coach van Roberto Martinez was er geen plaats meer. “Dit was nooit een punt van discussie”, verklaarde Tedesco toen. “Ik ken Thomas Vermaelen bovendien niet. Soms is het goed om niemand van vroeger erbij te hebben. … Soms is het beter om vanaf nul te beginnen, en niet té veel te weten.” Pijnlijk voor Vermaelen, die met zijn enorme ervaring als speler, kennis van het Belgische voetbal én grote tactische expertise altijd een aanwinst was geweest voor de staf van Tedesco.



Franky Vercauteren gaf maandag meer duiding over het feit dat Thomas Vermaelen geen deel meer uitmaakt van de technische staf van de Rode Duivels. Een inkrimping van het aantal stafleden ligt aan de oorzaak hiervan omdat zijn staf “niet té groot moet zijn.” Lees: de Belgische voetbalbond moet besparen op het aantal stafleden van de nationale ploeg - het is zelfs noodzakelijk. Maar Vercauteren vindt het verlies van Vermaelen op het sportief vlak blijkbaar niet al te groot. “Er is geloof in het team en de staf die er nu zijn. In de toekomst zullen we die situatie evalueren. Een functie voor Thomas bij het A-elftal is niet aan de orde. We zijn met andere dingen bezig. Op dit moment zijn we tevreden over de mensen die in het sportieve op de bond werken.”

DE IDEALE ASSISTENT-TRAINER VOOR DE DUIVELS

Geen bondscoach, geen technisch directeur, en nu dus ook niet meer werkzaam bij de KBVB. De Belgische voetbalbond zoekt naar verluidt wel nog naar een nieuwe rol voor Thomas Vermaelen, maar het is duidelijk dat de ex-topverdediger moest wijken voor Domenico Tedesco en zijn pionnen. Nochtans staat Vermaelen te boek als een topcoach in wording, die geliefd is bij de spelers en een grote persoonlijkheid heeft. Maar die unieke kwaliteiten heeft de nieuwe bondscoach dus niet nodig in zijn staf.

Thomas Vermaelen haalde vorig jaar zijn UEFA A-diploma en in de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach. Hij maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel. Hij sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen, en daarmee was hij de ideale assistent-trainer voor Roberto Martinez.



“Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach. Ook Vincent Kompany loopt hoog op met zijn ex-ploegmakker van bij de Rode Duivels. Twee jaar geleden wilde Vincent Kompany hem namelijk aanstellen als zijn eigen assistent-coach bij RSC Anderlecht. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.

Thomas Vermaelen viel tijdens de trainerscursus op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteiten komen als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas, maar niet als assistent-coach van de Rode Duivels blijkbaar.

LEES OOK: Garcia geeft grove fout toe bij Duivels

Vermaelen moest altijd in de technische staf gezeten hebben

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

179
179
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

158
158
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

162
162
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

61
61
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

428
428
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

578
578
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

887
887
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

267
267
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

587
587
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

474
474
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

212
212
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

91
91
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

276
276
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

312
312
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

166
166
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

307
307
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

80
80
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

388
388
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

146
146
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

241
241
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

606
606
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

72
72
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

565
565
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

65
65

Meer sportnieuws