Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

door
Tedesco maakt korte metten met ‘Belgische legende’

Domenico Tedesco moet zijn eerste wedstrijd nog coachen bij de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat de nationale selectieheer er duidelijk niet voor terugdeinst om harde beslissingen te nemen. Het selectiebeheer van de Italiaanse Duitser was al veelbesproken, maar ook het afscheid van voormalig assistent-trainer Thomas Vermaelen is keihard. Enkele maanden geleden was Vermaelen nog een optie om zelf bondscoach of technisch directeur te worden bij de voetbalbond, maar uiteindelijk is er voor hem zelfs geen plaats meer in de staf van Tedesco …


DE PIONNEN VAN TEDESCO

Na het vertrek van Roberto Martinez was de KBVB van plan om Thomas Vermaelen binnen de organisatie te houden, maar in welke rol precies was nog niet duidelijk. Hij was een tijdje een optie om de nieuwe bondscoach te worden, en daarnaast stond hij ook open voor de vacante functie van technisch directeur. “We gaan binnenkort met Thomas spreken en hopen om hem aan boord te houden”, zei CEO Peter Bossaert begin februari aan Het Nieuwsblad. “Onze wens is om met hem verder te gaan. Hij is een legende voor het Belgische voetbal.”

Uiteindelijk werden Domenico Tedesco en Franky Vercauteren respectievelijk de bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond, en dat bracht heel wat personeelswijzigingen met zich mee. De voetbalbond nam afscheid van Thierry Henry, Inaki Bergara, Anthony Barry, Erwin Lemmens en Thomas Vermaelen, wiens contracten allemaal niet werden verlengd. Enkel voor Vermaelen werd een nieuwe functie gezocht, maar een gemakkelijke opdracht was dat niet. Tedesco nam zijn eigen staf mee naar België, waardoor de plaatsjes in zijn team erg duur waren.



Domenico Tedesco stelde oude getrouwe Andreas Hinkel (voormalig Duits international) aan als zijn assistent-trainer, terwijl ook Max Urwantschky onder zijn impuls nieuwe doelmannentrainer werd. Luke Beanstead blijft bij de voetbalbond, hij werd gepromoveerd tot Head of Coach Development. Maar daarmee was de technische staf van Tedesco nog niet volledig. “Een kwestie van dagen”, zei de bondscoach medio februari. Over de toekomst van Thomas Vermaelen was er toen nog steeds geen uitsluitsel, maar dat zou snel komen.

GEEN PLAATS MEER VOOR ‘LEGENDE’ VERMAELEN

Domenico Tedesco gaf op 17 februari zijn eerste interview aan de Belgische pers en daarin verschafte hij eindelijk duidelijkheid over de rol van Thomas Vermaelen: voor de voormalige assistent-coach van Roberto Martinez was er geen plaats meer. “Dit was nooit een punt van discussie”, verklaarde Tedesco toen. “Ik ken Thomas Vermaelen bovendien niet. Soms is het goed om niemand van vroeger erbij te hebben. … Soms is het beter om vanaf nul te beginnen, en niet té veel te weten.” Pijnlijk voor Vermaelen, die met zijn enorme ervaring als speler, kennis van het Belgische voetbal én grote tactische expertise altijd een aanwinst was geweest voor de staf van Tedesco.



Franky Vercauteren gaf maandag meer duiding over het feit dat Thomas Vermaelen geen deel meer uitmaakt van de technische staf van de Rode Duivels. Een inkrimping van het aantal stafleden ligt aan de oorzaak hiervan omdat zijn staf “niet té groot moet zijn.” Lees: de Belgische voetbalbond moet besparen op het aantal stafleden van de nationale ploeg - het is zelfs noodzakelijk. Maar Vercauteren vindt het verlies van Vermaelen op het sportief vlak blijkbaar niet al te groot. “Er is geloof in het team en de staf die er nu zijn. In de toekomst zullen we die situatie evalueren. Een functie voor Thomas bij het A-elftal is niet aan de orde. We zijn met andere dingen bezig. Op dit moment zijn we tevreden over de mensen die in het sportieve op de bond werken.”

DE IDEALE ASSISTENT-TRAINER VOOR DE DUIVELS

Geen bondscoach, geen technisch directeur, en nu dus ook niet meer werkzaam bij de KBVB. De Belgische voetbalbond zoekt naar verluidt wel nog naar een nieuwe rol voor Thomas Vermaelen, maar het is duidelijk dat de ex-topverdediger moest wijken voor Domenico Tedesco en zijn pionnen. Nochtans staat Vermaelen te boek als een topcoach in wording, die geliefd is bij de spelers en een grote persoonlijkheid heeft. Maar die unieke kwaliteiten heeft de nieuwe bondscoach dus niet nodig in zijn staf.

Thomas Vermaelen haalde vorig jaar zijn UEFA A-diploma en in de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach. Hij maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel. Hij sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen, en daarmee was hij de ideale assistent-trainer voor Roberto Martinez.



“Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach. Ook Vincent Kompany loopt hoog op met zijn ex-ploegmakker van bij de Rode Duivels. Twee jaar geleden wilde Vincent Kompany hem namelijk aanstellen als zijn eigen assistent-coach bij RSC Anderlecht. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.

Thomas Vermaelen viel tijdens de trainerscursus op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteiten komen als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas, maar niet als assistent-coach van de Rode Duivels blijkbaar.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Vermaelen moest altijd in de technische staf gezeten hebben

Meest recent

Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

20
20
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

59
59
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

181
181
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

268
268
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

113
113
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

32
32
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

54
54
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

225
225
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

100
100
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

84
84
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

124
124
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

95
95
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

282
282
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

121
121
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

445
445
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

88
88
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

48
48
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

516
516
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

224
224
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

34
34
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

127
127
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

675
675
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

62
62
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

284
284

Meer sportnieuws