De Bruyne schept duidelijkheid over Rode Duivels-afscheid

360
De Bruyne schept duidelijkheid over Rode Duivels-afscheid

Kevin De Bruyne werd verkozen tot de nieuwe aanvoerder van de Rode Duivels, waar hij Eden Hazard opvolgt. De middenvelder van Manchester City volgt dus niet het voorbeeld van jongens als Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet. Zij haakten af bij de nationale ploeg.


De Bruyne kende een teleurstellend WK en zat duidelijk met frustraties. Sommigen vreesden voor een afscheid, zeker aangezien de Gouden Generatie toch wel uit elkaar is gevallen. KDB sprak zich nooit openlijk uit over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Hij deed dat nu wel bij VTM.

STERK MIDDENVELD

“Ik kom nog steeds met plezier naar hier. Zolang ik plezier blijf hebben, zal ik blijven. Ooit zal er natuurlijk een moment komen dat het genoeg geweest is. Iedereen heeft zijn eigen redenen: fysiek, mentaal, familie... Dat is oké. Die jongens hebben zoveel gegeven voor het land en hebben voor de beste periode van België gezorgd. Daar mogen ze trots op zijn", liet De Bruyne weten.

De Bruyne moet dus als aanvoerder de jonge garde bij de hand gaan nemen. Hij krijgt daarbij de steun van ervaren rotten als Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Yannick Carrasco en Romelu Lukaku. De Bruyne speelde tot op heden 97 interlands voor België. Daarin wist de 31-jarige aanvallende middenvelder, die wellicht een middenveld gaat vormen met Roméo Lavia en Amadou Onana, 25 keer te scoren en 46 assists uit te delen. Tegen Zweden rekent Domenico Tedesco meer dan ooit dat De Bruyne de jonge garde bij de hand neemt.

LEES OOK: Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Gaat KDB na het EK 2024 stoppen?

Meest recent

Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

18
18
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

24
24
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

41
41
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

32
32
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

50
50
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

186
186
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

29
29
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

43
43
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

20
20
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

103
103
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

193
193
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

65
65
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

182
182
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

944
944
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

170
170
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

949
949
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

155
155
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

134
134

Meer sportnieuws