De Bruyne schept duidelijkheid over Rode Duivels-afscheid

door
De Bruyne schept duidelijkheid over Rode Duivels-afscheid

Kevin De Bruyne werd verkozen tot de nieuwe aanvoerder van de Rode Duivels, waar hij Eden Hazard opvolgt. De middenvelder van Manchester City volgt dus niet het voorbeeld van jongens als Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet. Zij haakten af bij de nationale ploeg.


De Bruyne kende een teleurstellend WK en zat duidelijk met frustraties. Sommigen vreesden voor een afscheid, zeker aangezien de Gouden Generatie toch wel uit elkaar is gevallen. KDB sprak zich nooit openlijk uit over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Hij deed dat nu wel bij VTM.

STERK MIDDENVELD

“Ik kom nog steeds met plezier naar hier. Zolang ik plezier blijf hebben, zal ik blijven. Ooit zal er natuurlijk een moment komen dat het genoeg geweest is. Iedereen heeft zijn eigen redenen: fysiek, mentaal, familie... Dat is oké. Die jongens hebben zoveel gegeven voor het land en hebben voor de beste periode van België gezorgd. Daar mogen ze trots op zijn", liet De Bruyne weten.

De Bruyne moet dus als aanvoerder de jonge garde bij de hand gaan nemen. Hij krijgt daarbij de steun van ervaren rotten als Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Yannick Carrasco en Romelu Lukaku. De Bruyne speelde tot op heden 97 interlands voor België. Daarin wist de 31-jarige aanvallende middenvelder, die wellicht een middenveld gaat vormen met Roméo Lavia en Amadou Onana, 25 keer te scoren en 46 assists uit te delen. Tegen Zweden rekent Domenico Tedesco meer dan ooit dat De Bruyne de jonge garde bij de hand neemt.

LEES OOK: Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Gaat KDB na het EK 2024 stoppen?

Meest recent

Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

71
71
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

62
62
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

38
38
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

332
332
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

72
72
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

224
224
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

149
149
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

634
634
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

387
387
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

384
384
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

238
238
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

316
316
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

418
418
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

80
80
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

101
101
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

737
737
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

157
157
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

341
341
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

383
383
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

524
524
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

396
396
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

701
701
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

671
671
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

364
364

Meer sportnieuws