De Bruyne schept duidelijkheid over Rode Duivels-afscheid

door
De Bruyne schept duidelijkheid over Rode Duivels-afscheid

Kevin De Bruyne werd verkozen tot de nieuwe aanvoerder van de Rode Duivels, waar hij Eden Hazard opvolgt. De middenvelder van Manchester City volgt dus niet het voorbeeld van jongens als Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet. Zij haakten af bij de nationale ploeg.


De Bruyne kende een teleurstellend WK en zat duidelijk met frustraties. Sommigen vreesden voor een afscheid, zeker aangezien de Gouden Generatie toch wel uit elkaar is gevallen. KDB sprak zich nooit openlijk uit over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Hij deed dat nu wel bij VTM.

STERK MIDDENVELD

“Ik kom nog steeds met plezier naar hier. Zolang ik plezier blijf hebben, zal ik blijven. Ooit zal er natuurlijk een moment komen dat het genoeg geweest is. Iedereen heeft zijn eigen redenen: fysiek, mentaal, familie... Dat is oké. Die jongens hebben zoveel gegeven voor het land en hebben voor de beste periode van België gezorgd. Daar mogen ze trots op zijn", liet De Bruyne weten.

De Bruyne moet dus als aanvoerder de jonge garde bij de hand gaan nemen. Hij krijgt daarbij de steun van ervaren rotten als Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Yannick Carrasco en Romelu Lukaku. De Bruyne speelde tot op heden 97 interlands voor België. Daarin wist de 31-jarige aanvallende middenvelder, die wellicht een middenveld gaat vormen met Roméo Lavia en Amadou Onana, 25 keer te scoren en 46 assists uit te delen. Tegen Zweden rekent Domenico Tedesco meer dan ooit dat De Bruyne de jonge garde bij de hand neemt.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Gaat KDB na het EK 2024 stoppen?

Meest recent

Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

4
4
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

64
64
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

96
96
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

39
39
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

277
277
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

85
85
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

126
126
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

121
121
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

177
177
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

412
412
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

53
53
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

168
168
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

202
202
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

215
215

Meer sportnieuws