Plottwist bij Rode Duivels: Lukaku dan tóch geen kapitein

door
Plottwist bij Rode Duivels: Lukaku dan tóch geen kapitein

Sinds het afzwaaien van Eden Hazard als Rode Duivel vraagt iedereen zich af wie straks de goedlachse dribbelkont zijn plaats moet innemen. Niet alleen op de linkerkant, maar ook als aanvoerder van het nationale elftal. Naar verluidt ligt één kandidaat alvast in polepositie, al moet de knoop wel nog officieel worden doorgehakt door kersvers bondscoach Domenico Tedesco.


Vermits ook Toby Alderweireld en Axel Witsel niet langer van de partij zijn waren de logische kanshebbers om de band over te pakken uiteraard Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Ondanks zijn matig vormpeil weet La Dernière Heure nu dat die laatste, die tevens het nummer 10 zou erven, bij de spelers alleszins de voorkeur wegdraagt.

De topschutter der Belgen, goed voor 68 goals in 104 interlands, geniet nog steeds veel aanzien bij zijn ploegmaats en zou daarom de favoriet zijn om tegen Zweden en Duitsland de honneurs waar te nemen. De finale beslissing valt pas dinsdagavond, maar volgens de krant bestaat er weinig twijfel over dat Lukaku dan ook officieel tot de nieuwe kapitein wordt gebombardeerd.

UPDATE 18u30
Een verrassende wending, want niet Lukaku maar wel De Bruyne werd alsnog aangeduid als opvolger van Hazard. Samen met Courtois zal Lukaku voortaan wel dienst doen als vice-kapitein. De 31-jarige draaischijf was tot dusver goed voor 25 doelpunten en 46 assists in 97 interlands. Daarbij droeg hij eerder reeds zes keer van bij de aftrap het kleinood rond zijn arm.

LEES OOK: Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Wie is volgens u een betere keuze?

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

9
9
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

16
16
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

35
35
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

86
86
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

110
110
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

124
124
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

41
41
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

35
35
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

162
162
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

76
76
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

349
349
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

284
284
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

79
79
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

576
576
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

69
69
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

584
584
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

420
420
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

123
123
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

103
103
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

256
256
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

99
99
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

120
120

Meer sportnieuws