'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

door
'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

Sinds het afzwaaien van Eden Hazard als Rode Duivel vraagt iedereen zich af wie straks de goedlachse dribbelkont zijn plaats moet innemen. Niet alleen op de linkerkant, maar ook als aanvoerder van het nationale elftal. Naar verluidt ligt één kandidaat alvast in polepositie, al moet de knoop wel nog officieel worden doorgehakt door kersvers bondscoach Domenico Tedesco.


Vermits ook Toby Alderweireld en Axel Witsel niet langer van de partij zijn waren de logische kanshebbers om de band over te pakken uiteraard Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Ondanks zijn matig vormpeil weet La Dernière Heure nu dat die laatste, die tevens het nummer 10 zou erven, bij de spelers alleszins de voorkeur wegdraagt.

De topschutter der Belgen, goed voor 68 goals in 104 interlands, geniet nog steeds veel aanzien bij zijn ploegmaats en zou daarom de favoriet zijn om tegen Zweden en Duitsland de honneurs waar te nemen. De finale beslissing valt pas dinsdagavond, maar volgens de krant bestaat er weinig twijfel over dat Lukaku dan ook officieel tot de nieuwe kapitein wordt gebombardeerd.

VERBINDINGSFACTOR
Een enigszins verrassende keuze, al kan de 30-jarige spits kan met zijn ervaring wel een waardevolle gids zijn voor de vele jongeren in de selectie. Ten opzichte van pakweg De Bruyne, met wie hij het zelf trouwens prima kan vinden, zou hij ook veel meer een verbindende rol voor zijn rekening nemen. Lukaku droeg eerder al tweemaal het kleinood om zijn arm bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Goede keuze?

Meest recent

AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

11
11
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

155
155
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

45
45
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

111
111
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

74
74
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

108
108
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

162
162
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

209
209
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

102
102
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

41
41
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

58
58
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

280
280
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

62
62
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

355
355
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

290
290
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

81
81
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

244
244
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

421
421
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

149
149
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

330
330
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

305
305
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

167
167
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

152
152
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

140
140

Meer sportnieuws