'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

281
'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

Sinds het afzwaaien van Eden Hazard als Rode Duivel vraagt iedereen zich af wie straks de goedlachse dribbelkont zijn plaats moet innemen. Niet alleen op de linkerkant, maar ook als aanvoerder van het nationale elftal. Naar verluidt ligt één kandidaat alvast in polepositie, al moet de knoop wel nog officieel worden doorgehakt door kersvers bondscoach Domenico Tedesco.


Vermits ook Toby Alderweireld en Axel Witsel niet langer van de partij zijn waren de logische kanshebbers om de band over te pakken uiteraard Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Ondanks zijn matig vormpeil weet La Dernière Heure nu dat die laatste, die tevens het nummer 10 zou erven, bij de spelers alleszins de voorkeur wegdraagt.

De topschutter der Belgen, goed voor 68 goals in 104 interlands, geniet nog steeds veel aanzien bij zijn ploegmaats en zou daarom de favoriet zijn om tegen Zweden en Duitsland de honneurs waar te nemen. De finale beslissing valt pas dinsdagavond, maar volgens de krant bestaat er weinig twijfel over dat Lukaku dan ook officieel tot de nieuwe kapitein wordt gebombardeerd.

VERBINDINGSFACTOR
Een enigszins verrassende keuze, al kan de 30-jarige spits kan met zijn ervaring wel een waardevolle gids zijn voor de vele jongeren in de selectie. Ten opzichte van pakweg De Bruyne, met wie hij het zelf trouwens prima kan vinden, zou hij ook veel meer een verbindende rol voor zijn rekening nemen. Lukaku droeg eerder al tweemaal het kleinood om zijn arm bij de Rode Duivels.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Goede keuze?

Meest recent

Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

3
3
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

21
21
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

54
54
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

233
233
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

195
195
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

148
148
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

69
69
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

34
34
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

22
22
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

21
21
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

42
42
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

84
84
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

36
36
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

136
136
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

86
86
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

86
86
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

178
178
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

49
49
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

45
45
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

168
168
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

58
58
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

39
39
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

297
297
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

427
427
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

180
180

Meer sportnieuws