'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

281 stemmen
'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

Sinds het afzwaaien van Eden Hazard als Rode Duivel vraagt iedereen zich af wie straks de goedlachse dribbelkont zijn plaats moet innemen. Niet alleen op de linkerkant, maar ook als aanvoerder van het nationale elftal. Naar verluidt ligt één kandidaat alvast in polepositie, al moet de knoop wel nog officieel worden doorgehakt door kersvers bondscoach Domenico Tedesco.


Vermits ook Toby Alderweireld en Axel Witsel niet langer van de partij zijn waren de logische kanshebbers om de band over te pakken uiteraard Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Ondanks zijn matig vormpeil weet La Dernière Heure nu dat die laatste, die tevens het nummer 10 zou erven, bij de spelers alleszins de voorkeur wegdraagt.

De topschutter der Belgen, goed voor 68 goals in 104 interlands, geniet nog steeds veel aanzien bij zijn ploegmaats en zou daarom de favoriet zijn om tegen Zweden en Duitsland de honneurs waar te nemen. De finale beslissing valt pas dinsdagavond, maar volgens de krant bestaat er weinig twijfel over dat Lukaku dan ook officieel tot de nieuwe kapitein wordt gebombardeerd.

VERBINDINGSFACTOR
Een enigszins verrassende keuze, al kan de 30-jarige spits kan met zijn ervaring wel een waardevolle gids zijn voor de vele jongeren in de selectie. Ten opzichte van pakweg De Bruyne, met wie hij het zelf trouwens prima kan vinden, zou hij ook veel meer een verbindende rol voor zijn rekening nemen. Lukaku droeg eerder al tweemaal het kleinood om zijn arm bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Goede keuze?

Meest recent

'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

44
44
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

18
18
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

249
249
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

50
50
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

147
147
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

343
343
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

294
294
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

333
333
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

438
438
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

797
797
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

168
168
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

339
339
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

110
110
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

183
183
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

446
446
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

466
466
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

331
331
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

228
228
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

435
435
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

359
359
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

924
924
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

672
672
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

543
543

Meer sportnieuws