'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

door
'Rode Duivels kiezen verrassende aanvoerder'

Sinds het afzwaaien van Eden Hazard als Rode Duivel vraagt iedereen zich af wie straks de goedlachse dribbelkont zijn plaats moet innemen. Niet alleen op de linkerkant, maar ook als aanvoerder van het nationale elftal. Naar verluidt ligt één kandidaat alvast in polepositie, al moet de knoop wel nog officieel worden doorgehakt door kersvers bondscoach Domenico Tedesco.


Vermits ook Toby Alderweireld en Axel Witsel niet langer van de partij zijn waren de logische kanshebbers om de band over te pakken uiteraard Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Ondanks zijn matig vormpeil weet La Dernière Heure nu dat die laatste, die tevens het nummer 10 zou erven, bij de spelers alleszins de voorkeur wegdraagt.

De topschutter der Belgen, goed voor 68 goals in 104 interlands, geniet nog steeds veel aanzien bij zijn ploegmaats en zou daarom de favoriet zijn om tegen Zweden en Duitsland de honneurs waar te nemen. De finale beslissing valt pas dinsdagavond, maar volgens de krant bestaat er weinig twijfel over dat Lukaku dan ook officieel tot de nieuwe kapitein wordt gebombardeerd.

VERBINDINGSFACTOR
Een enigszins verrassende keuze, al kan de 30-jarige spits kan met zijn ervaring wel een waardevolle gids zijn voor de vele jongeren in de selectie. Ten opzichte van pakweg De Bruyne, met wie hij het zelf trouwens prima kan vinden, zou hij ook veel meer een verbindende rol voor zijn rekening nemen. Lukaku droeg eerder al tweemaal het kleinood om zijn arm bij de Rode Duivels.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Goede keuze?

Meest recent

Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

12
12
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

15
15
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

141
141
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

345
345
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

88
88
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

89
89
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

107
107
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

92
92
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

190
190
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1163
1163
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

391
391
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

278
278
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

77
77
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

71
71
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

121
121
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

336
336
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

173
173
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

334
334
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

678
678
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

602
602
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

258
258
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

380
380
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

250
250
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

538
538

Meer sportnieuws