Duivel solliciteert naar basis: "Tedesco heeft vertrouwen in mij"

158 stemmen
Duivel solliciteert naar basis:

De Rode Duivels staan vrijdag voor hun eerste opdracht in de kwalificaties voor het EK 2024 in Duitsland. Het is de eerste opdracht voor de Belgen onder nieuwe bondcoach Domenico Tedesco. Afwachten hoe die zijn pionnetjes zal schikken op het veld.


Tedesco maakte alvast enkele duidelijke keuzes in zijn selectie. Zo liet hij het ervaren duo Witsel-Mertens thuis en riep hij heel wat jonge pionnen op. Zo lijkt de verjonging en generatiewissel bij de Belgen ingezet. Voorin hebben we nog steeds Romelu Lukaku, terwijl ook Loïs Openda wel eens een groot wapen kan zijn. De snelle aanvaller zit in een uitstekende vorm bij RC Lens en scoorde vijf goals in zijn laatste twee wedstrijden.

Openda voelt zich goed en hoopt een kans te krijgen van Tedesco. "De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren. Als de coach me speeltijd geeft, dan zal ik die kans met beide handen proberen te grijpen", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik voel wel dat hij vertrouwen heeft in mij, dat doet deugd. Of er iets verandert voor mij door de blessure van Batshuayi? Voor mij niet, ik ga er altijd vol voor."

MARTINEZ
Onder Roberto Martinez bleef Openda meestal op de bank. Voor het WK mocht hij wel opdraven in de verloren oefenpartij tegen Egypte. Hij bedankte met de enige Belgische treffer. Toch kreeg hij op het toernooi zelf maar weinig kansen. Zo moest Openda zich tevreden stellen met twaalf schamele minuten tegen Canada. Afwachten wat Tedesco van plan is met de spits van RC Lens.

LEES OOK: Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

Openda moet in de basis ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

130
130
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

149
149
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

554
554
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

360
360
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

199
199
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1058
1058
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws