Duivel solliciteert naar basis: "Tedesco heeft vertrouwen in mij"

158 stemmen
Duivel solliciteert naar basis:

De Rode Duivels staan vrijdag voor hun eerste opdracht in de kwalificaties voor het EK 2024 in Duitsland. Het is de eerste opdracht voor de Belgen onder nieuwe bondcoach Domenico Tedesco. Afwachten hoe die zijn pionnetjes zal schikken op het veld.


Tedesco maakte alvast enkele duidelijke keuzes in zijn selectie. Zo liet hij het ervaren duo Witsel-Mertens thuis en riep hij heel wat jonge pionnen op. Zo lijkt de verjonging en generatiewissel bij de Belgen ingezet. Voorin hebben we nog steeds Romelu Lukaku, terwijl ook Loïs Openda wel eens een groot wapen kan zijn. De snelle aanvaller zit in een uitstekende vorm bij RC Lens en scoorde vijf goals in zijn laatste twee wedstrijden.

Openda voelt zich goed en hoopt een kans te krijgen van Tedesco. "De voorbije weken zijn inderdaad zeer goed verlopen en dat hoop ik hier te verzilveren. Als de coach me speeltijd geeft, dan zal ik die kans met beide handen proberen te grijpen", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Ik voel wel dat hij vertrouwen heeft in mij, dat doet deugd. Of er iets verandert voor mij door de blessure van Batshuayi? Voor mij niet, ik ga er altijd vol voor."

MARTINEZ
Onder Roberto Martinez bleef Openda meestal op de bank. Voor het WK mocht hij wel opdraven in de verloren oefenpartij tegen Egypte. Hij bedankte met de enige Belgische treffer. Toch kreeg hij op het toernooi zelf maar weinig kansen. Zo moest Openda zich tevreden stellen met twaalf schamele minuten tegen Canada. Afwachten wat Tedesco van plan is met de spits van RC Lens.

LEES OOK: 'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Openda moet in de basis ...

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

7
7
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

5
5
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

39
39
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

42
42
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

40
40
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

78
78
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

32
32
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

117
117
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

90
90
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

18
18
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

140
140
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

329
329
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

212
212
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

66
66
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

677
677
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

462
462
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

462
462
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

349
349
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

645
645
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

323
323
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

480
480
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

132
132
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2087
2087
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

179
179
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

267
267

Meer sportnieuws