Riemer stuurt 5 spelers naar de exit

door
Riemer stuurt 5 spelers naar de exit

RSC Anderlecht nam in december een wilde gok door de onbekende en - als hoofdcoach - onervaren Brian Riemer aan te stellen als de nieuwe T1 van de ploeg. Maar de sympathieke Deen levert meteen uitstekend werk in het Lotto Park, want Anderlecht behoudt nog steeds uitzicht op play-off 2 en daarnaast staan de Brusselaars totaal onverhoopt in de kwartfinales van de UEFA Conference League. Riemer maakt duidelijke keuzes in zijn ploeg en dat heeft uiteraard gevolgen op het spelersbeleid.


ADRIEN TREBEL

De Franse middenvelder verdient 2,7 miljoen euro per jaar, een hallucinant bedrag waarmee hij de absolute grootverdiener is van de club. Adrien Trebel speelt geen belangrijke rol onder Brian Riemer, want zijn profiel past niet erg goed in het speelplan van de coach. “Adrien is een goede defensieve middenvelder en dat toonde hij al. Ik weet dat hij een aflopend contract heeft en er was sprake van een vertrek in januari, maar de mercato is gesloten. Adrien is een geweldige persoonlijkheid die de jongeren helpt. Ik ben tevreden dat hij nog bij de kern is”, vertelde Riemer over de situatie van Trebel.



Volgens Het Nieuwsblad is het verhaal van Adrien Trebel evenwel helemaal over bij Anderlecht omdat Brian Riemer liever andere profielen verkiest. La Dernière Heure weet dat AA Gent hem graag wil overnemen, want daar zullen straks enkele centrale middenvelders vertrekken. Elisha Owusu (AJ Auxerre) is al weg, terwijl Vadis Odjida-Ofoe en Sven Kums over een aflopend contract beschikken in de Arteveldestad. Minstens één van deze twee centrale middenvelders zal straks beschikken bij de Buffalo’s. Trebel zal in elk geval nog weinig in actie komen bij Anderlecht dit seizoen.

HENDRIK VAN CROMBRUGGE

Sinds Brian Riemer arriveerde bij Anderlecht kiest de Deense coach resoluut voor Bart Verbruggen in het doel. Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is, maar Riemer voegde de daad bij het woord. Aanvoerder Hendrik Van Crombrugge werd op die manier bankzitter en Verbruggen de eerste doelman. Aan de grondslag van deze verschuiving lagen uiteraard sportieve motieven, het salaris van 1,6 miljoen euro van Van Crombrugge tegenover de grote toekomst en potentiële winstmarge van het toptalent Verbruggen.



Maar op de meeting met een uitgebreide supportersdelegatie op 13 januari benadrukte Brian Riemer dat dit een puur sportieve keuze was. Anderlecht probeerde Hendrik Van Crombrugge te verkopen in de voorbije wintermercato, Nottingham Forest was een serieuze optie, maar de 29-jarige doelman vond geen akkoord met de Engelse club. “Hendrik had de kans om Anderlecht te verlaten, maar hij koos ervoor om te blijven”, zei Riemer toen. “Hij is onze aanvoerder en hij blijft bij de selectie.”

ABDULRAZAK ISHAQ

De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over de transfer van Ishaq Abdulrazak. De Belgische recordkampioen legde vorig zomer drie miljoen euro neer om hem weg te halen bij IFK Norrköping, waarmee de Nigeriaan de duurste clubaankoop is van de vorige zomermercato. Peter Verbeke verklaarde op Mauve TV dat Ishaq op een bepaald moment een meerwaarde zal geven, maar dat hij ook rekening houdt met een zekere aanpassingsperiode. Maar die aanpassingsperiode duurt wel heel erg lang. Volgens Het Nieuwsblad is het zelfs over en uit voor Ishaq in Brussel.



Felice Mazzu liet hem in het seizoensbegin starten tegen KV Oostende en Cercle Brugge, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moet eten en dat het allemaal veel te snel gaat voor hem. Ook Robin Veldman deed en Brian Riemer doet amper een beroep op Abdulrazak Ishak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteert. Riemer kiest steevast voor een 4-3-3 en dat impliceert dat Ishaq geen toekomst meer heeft bij Sporting. “Hij werd voor 3,8 miljoen gekocht als pure wingback, maar zo’n type spelers gebruikt paars-wit simpelweg niet meer”, aldus Het Nieuwsblad.

FABIO SILVA EN SEBASTIANO ESPOSITO

Twee spelers verlieten Anderlecht al onder de impuls van Brian Riemer. Het verhaal van Sebastiano Esposito was eerder al geschreven onder Felice Mazzu, maar ook de nieuwe coach zag het niet zitten met de frêle en niet-mature spits. Riemer gaf Esposito geen herkansing, want de Deen vraagt een volledige inzet van zijn spelers en dat was net het grote werkpunt van de jonge spits. De introverte Esposito was mentaal niet sterk genoeg om terug te vechten na een tegenslag en liet het kopje te snel hangen. “Zodra hij zijn plaats verloor, reageerde hij slecht en vocht hij niet meer. Hij was extreem gevoelig, emotioneel en ongeduldig”, stelt een interne bron tegenover La Dernière Heure.



Het vertrek van Sebastiano Esposito zou ook de beëindiging van het huurcontract van Fábio Silva ingeleid hebben. De Portugees vond dat Brian Riemer met twee spitsen moest spelen, hij en zijn maatje Esposito, en dat er veel minder lange ballen moesten getrapt worden. Ook over de behandeling van Esposito was Silva niet te spreken, net als het feit dat hijzelf vaak te vroeg werd gewisseld door de Deense coach. Riemer had op zijn beurt vragen had over de fysieke parameters van de Portugese spits, die daarnaast niet het juiste profiel bezit om te kunnen gedijen in zijn systeem. Met Islam Slimani heeft Riemer wel zo’n type gevonden. De Algerijn (6 goals in 7 competitiematchen) scoort vlotter dan Silva (7 goals in 20 competitiematchen) en hij brengt een veel grotere meerwaarde in het samenspel van de ploeg.

POLL: Riemer is een succes bij Anderlecht

Meest recent

'Trio miscasts richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet ...

29
29
KRC Genk haalt opgelucht adem: goed nieuws uit ziekenboeg

KRC Genk ging afgelopen zondag voor het eerst sinds lang nog eens onderuit. Na de nederlaag tegen ...

42
42
'Club Brugge wil shoppen bij Belgische degradatiekandidaat'

Voor hekkensluiter Beerschot is het doek al gevallen, maar voorts belooft het razend spannend te ...

275
275
AA Gent meldt heuglijk nieuws: contract tot medio 2028

De nul is van het bord voor AA Gent, dat op het veld van Antwerp een eerste zege boekte in deze ...

43
43
Club Brugge bibbert: einde seizoen voor steunpilaar?

Met een negen op negen schoot Club Brugge prima uit de startblokken in de Champions' Play-Offs. Met ...

333
333
'Renard op dreef: volgend transfertarget Anderlecht bekend'

Anderlecht gaat straks een drukke zomer tegemoet, en dus speurt Olivier Renard nu al volop naar vers ...

215
215
‘Rod Duivel wil terugkeren naar Standard’

De voorbije jaren keerden heel wat (ex-)Rode Duivels al terug naar de Jupiler Pro League, met ...

125
125
'Club Brugge slaat transfervrije slag bij KRC Genk'

Vorig weekend wist Club Brugge een tik uit te delen aan KRC Genk in de titelstrijd door hun ...

420
420
Beerschot komt met belangrijk licentienieuws

De ontknoping van het Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden, maar er zijn toch nog heel ...

105
105
'Club Brugge plant pikante raid op AA Gent'

Bij Club Brugge zijn ze al volop bezig met de voorbereiding op volgend seizoen. Er moeten immers nog ...

383
383
'Bom bij Real Madrid: Ancelotti nog voor einde seizoen weg'

De voorbije dagen geloofden ze bij Real Madrid rotsvast in een remontada, maar die kwam er ...

170
170
'Strijd om Union-sensatie David barst helemaal los'

Bij Union hebben ze het dit seizoen toch weer geflikt. Met Puertas, Nilsson en Amoura verloren ze in ...

72
72
Volgende sensatie klaar bij Club: "Hij kan een goeie worden"

Club Brugge ligt nog steeds op koers om een droomseizoen te beleven. Het bereikte al de achtste ...

344
344
Duitse pers pakt Kompany keihard aan na uitschakeling

Vincent Kompany zal in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München de Champions League ...

209
209
Liverpool slaat na Salah nog een cruciale slag

Zondag kan Liverpool met winst in Leicester op één zege van de titel komen, want dan ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Fink zet deur open, Arsenal klopt aan bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

434
434
Lamkel Zé-perikelen op tafel: “Daarom functioneert hij niet”

Didier Lamkel Zé kan een boek schrijven over zijn voetbalcarrière. De Kameroense ...

228
228
‘Prioriteit De Bruyne onthuld, deze vier clubs strijden’

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Manchester City. De ...

259
259
Standard wil weer naar de top en haalt oude bekende binnen

Standard Luik is achter de schermen bezig om de club weer op orde te krijgen. Na het fiasco met ...

223
223
'Real trekt conclusies na eliminatie: 5 spelers moeten weg'

Vorig seizoen won Real Madrid nog zijn vijftiende Champions League, maar dit jaar wordt het geen ...

225
225

Meer sportnieuws