Riemer stuurt 5 spelers naar de exit

3277
Riemer stuurt 5 spelers naar de exit

RSC Anderlecht nam in december een wilde gok door de onbekende en - als hoofdcoach - onervaren Brian Riemer aan te stellen als de nieuwe T1 van de ploeg. Maar de sympathieke Deen levert meteen uitstekend werk in het Lotto Park, want Anderlecht behoudt nog steeds uitzicht op play-off 2 en daarnaast staan de Brusselaars totaal onverhoopt in de kwartfinales van de UEFA Conference League. Riemer maakt duidelijke keuzes in zijn ploeg en dat heeft uiteraard gevolgen op het spelersbeleid.


ADRIEN TREBEL

De Franse middenvelder verdient 2,7 miljoen euro per jaar, een hallucinant bedrag waarmee hij de absolute grootverdiener is van de club. Adrien Trebel speelt geen belangrijke rol onder Brian Riemer, want zijn profiel past niet erg goed in het speelplan van de coach. “Adrien is een goede defensieve middenvelder en dat toonde hij al. Ik weet dat hij een aflopend contract heeft en er was sprake van een vertrek in januari, maar de mercato is gesloten. Adrien is een geweldige persoonlijkheid die de jongeren helpt. Ik ben tevreden dat hij nog bij de kern is”, vertelde Riemer over de situatie van Trebel.



Volgens Het Nieuwsblad is het verhaal van Adrien Trebel evenwel helemaal over bij Anderlecht omdat Brian Riemer liever andere profielen verkiest. La Dernière Heure weet dat AA Gent hem graag wil overnemen, want daar zullen straks enkele centrale middenvelders vertrekken. Elisha Owusu (AJ Auxerre) is al weg, terwijl Vadis Odjida-Ofoe en Sven Kums over een aflopend contract beschikken in de Arteveldestad. Minstens één van deze twee centrale middenvelders zal straks beschikken bij de Buffalo’s. Trebel zal in elk geval nog weinig in actie komen bij Anderlecht dit seizoen.

HENDRIK VAN CROMBRUGGE

Sinds Brian Riemer arriveerde bij Anderlecht kiest de Deense coach resoluut voor Bart Verbruggen in het doel. Intern zou het al langer klinken dat de jonge Nederlander de beste doelman van de spelersgroep is, maar Riemer voegde de daad bij het woord. Aanvoerder Hendrik Van Crombrugge werd op die manier bankzitter en Verbruggen de eerste doelman. Aan de grondslag van deze verschuiving lagen uiteraard sportieve motieven, het salaris van 1,6 miljoen euro van Van Crombrugge tegenover de grote toekomst en potentiële winstmarge van het toptalent Verbruggen.



Maar op de meeting met een uitgebreide supportersdelegatie op 13 januari benadrukte Brian Riemer dat dit een puur sportieve keuze was. Anderlecht probeerde Hendrik Van Crombrugge te verkopen in de voorbije wintermercato, Nottingham Forest was een serieuze optie, maar de 29-jarige doelman vond geen akkoord met de Engelse club. “Hendrik had de kans om Anderlecht te verlaten, maar hij koos ervoor om te blijven”, zei Riemer toen. “Hij is onze aanvoerder en hij blijft bij de selectie.”

ABDULRAZAK ISHAQ

De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over de transfer van Ishaq Abdulrazak. De Belgische recordkampioen legde vorig zomer drie miljoen euro neer om hem weg te halen bij IFK Norrköping, waarmee de Nigeriaan de duurste clubaankoop is van de vorige zomermercato. Peter Verbeke verklaarde op Mauve TV dat Ishaq op een bepaald moment een meerwaarde zal geven, maar dat hij ook rekening houdt met een zekere aanpassingsperiode. Maar die aanpassingsperiode duurt wel heel erg lang. Volgens Het Nieuwsblad is het zelfs over en uit voor Ishaq in Brussel.



Felice Mazzu liet hem in het seizoensbegin starten tegen KV Oostende en Cercle Brugge, maar toen bleek dat de flankspeler nog veel boterhammen moet eten en dat het allemaal veel te snel gaat voor hem. Ook Robin Veldman deed en Brian Riemer doet amper een beroep op Abdulrazak Ishak, die ‘zelfs’ bij de RSCA Futures niet geweldig goed presteert. Riemer kiest steevast voor een 4-3-3 en dat impliceert dat Ishaq geen toekomst meer heeft bij Sporting. “Hij werd voor 3,8 miljoen gekocht als pure wingback, maar zo’n type spelers gebruikt paars-wit simpelweg niet meer”, aldus Het Nieuwsblad.

FABIO SILVA EN SEBASTIANO ESPOSITO

Twee spelers verlieten Anderlecht al onder de impuls van Brian Riemer. Het verhaal van Sebastiano Esposito was eerder al geschreven onder Felice Mazzu, maar ook de nieuwe coach zag het niet zitten met de frêle en niet-mature spits. Riemer gaf Esposito geen herkansing, want de Deen vraagt een volledige inzet van zijn spelers en dat was net het grote werkpunt van de jonge spits. De introverte Esposito was mentaal niet sterk genoeg om terug te vechten na een tegenslag en liet het kopje te snel hangen. “Zodra hij zijn plaats verloor, reageerde hij slecht en vocht hij niet meer. Hij was extreem gevoelig, emotioneel en ongeduldig”, stelt een interne bron tegenover La Dernière Heure.



Het vertrek van Sebastiano Esposito zou ook de beëindiging van het huurcontract van Fábio Silva ingeleid hebben. De Portugees vond dat Brian Riemer met twee spitsen moest spelen, hij en zijn maatje Esposito, en dat er veel minder lange ballen moesten getrapt worden. Ook over de behandeling van Esposito was Silva niet te spreken, net als het feit dat hijzelf vaak te vroeg werd gewisseld door de Deense coach. Riemer had op zijn beurt vragen had over de fysieke parameters van de Portugese spits, die daarnaast niet het juiste profiel bezit om te kunnen gedijen in zijn systeem. Met Islam Slimani heeft Riemer wel zo’n type gevonden. De Algerijn (6 goals in 7 competitiematchen) scoort vlotter dan Silva (7 goals in 20 competitiematchen) en hij brengt een veel grotere meerwaarde in het samenspel van de ploeg.

LEES OOK: Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

Riemer is een succes bij Anderlecht

Meest recent

Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

22
22
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

213
213
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

95
95
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

97
97
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

40
40
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

50
50
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

67
67
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

162
162
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

105
105
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

203
203
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

110
110
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

662
662
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

85
85
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

51
51
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

50
50
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

26
26
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

172
172
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

199
199
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

343
343
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

399
399
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

526
526
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

488
488
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

459
459
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

420
420
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

407
407

Meer sportnieuws