KAA Gent laat Club Brugge huiveren

door
KAA Gent laat Club Brugge huiveren

Bij KAA Gent beleefde men een week om niet snel te vergeten. De Buffalo’s bereikten na een knappe zege op het veld van Basaksehir de kwartfinales van de Conference League, en kenden gisteren ook weinig moeite met Eupen in eigen Ghelamco Arena. De straffe prestaties van Vanhaezebrouck en co zorgden er meteen ook voor dat de Oost-Vlamingen de top vier binnendrongen.


Sinds het verlies tegen Club Brugge aan het eind van februari verging het KAA Gent enorm goed. De Buffalo’s wonnen in de eigen competitie van Anderlecht, Zulte Waregem en Eupen. Op Europees vlak werd Basaksehir dan weer makkelijk over de knie gelegd. Met een Gift Orban en Hugo Cuypers in bloedvorm is het dus al een maand geleden dat Gent punten liet liggen in de eigen competitie. Het wist ook in totaal tien doelpunten te scoren in drie wedstrijden. Neem daar de met 1-4 gewonnen partij in Istanbul bij, en het staat vast dat Gent gewapend is voor de strijd om POI.

Het feit dat Gent bijzonder makkelijk de weg naar doel vindt, staat in schril contrast met de grote concurrent om plaats vier: Club Brugge. Na de gewonnen partij tegen Gent in februari wist de landskampioen nog maar amper twee doelpunten te maken in de eigen competitie. Tijdens de afgelopen speeldag was tegen KV Kortrijk immers opnieuw duidelijk dat Blauw-Zwart heel wat slagkracht mist in het aanvallend compartiment.

Gent al zeker van POI?

Wie de vorm van KAA Gent en Club Brugge op dit moment met elkaar vergelijkt, kan niet anders dan vaststellen dat de Buffalo’s dé grote favoriet zijn om momenteel de gewilde plaats in POI te bemachtigen. Met Seraing, Union, KV Mechelen en KV Oostende hebben de Buffalo’s immers ook een programma voor de boeg waarin enkel Union nog een te duchten tegenstander is. Club Brugge neemt het dan weer nog op tegen KV Mechelen, KVC Westerlo, Seraing en Eupen. Gezien de verliespartij tegen KV Kortrijk is er geen van die tegenstanders op dit moment een ‘hapklare brok’ voor de landskampioen.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Wie haalt de laatste plaats in POI?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

21
21
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

31
31
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

48
48
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

57
57
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

42
42
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

42
42
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

75
75
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

170
170
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

139
139
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

121
121
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

64
64
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

60
60
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

178
178
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

261
261
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

153
153
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

101
101
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

372
372
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

499
499
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws