KAA Gent laat Club Brugge huiveren

door
KAA Gent laat Club Brugge huiveren

Bij KAA Gent beleefde men een week om niet snel te vergeten. De Buffalo’s bereikten na een knappe zege op het veld van Basaksehir de kwartfinales van de Conference League, en kenden gisteren ook weinig moeite met Eupen in eigen Ghelamco Arena. De straffe prestaties van Vanhaezebrouck en co zorgden er meteen ook voor dat de Oost-Vlamingen de top vier binnendrongen.


Sinds het verlies tegen Club Brugge aan het eind van februari verging het KAA Gent enorm goed. De Buffalo’s wonnen in de eigen competitie van Anderlecht, Zulte Waregem en Eupen. Op Europees vlak werd Basaksehir dan weer makkelijk over de knie gelegd. Met een Gift Orban en Hugo Cuypers in bloedvorm is het dus al een maand geleden dat Gent punten liet liggen in de eigen competitie. Het wist ook in totaal tien doelpunten te scoren in drie wedstrijden. Neem daar de met 1-4 gewonnen partij in Istanbul bij, en het staat vast dat Gent gewapend is voor de strijd om POI.

Het feit dat Gent bijzonder makkelijk de weg naar doel vindt, staat in schril contrast met de grote concurrent om plaats vier: Club Brugge. Na de gewonnen partij tegen Gent in februari wist de landskampioen nog maar amper twee doelpunten te maken in de eigen competitie. Tijdens de afgelopen speeldag was tegen KV Kortrijk immers opnieuw duidelijk dat Blauw-Zwart heel wat slagkracht mist in het aanvallend compartiment.

Gent al zeker van POI?

Wie de vorm van KAA Gent en Club Brugge op dit moment met elkaar vergelijkt, kan niet anders dan vaststellen dat de Buffalo’s dé grote favoriet zijn om momenteel de gewilde plaats in POI te bemachtigen. Met Seraing, Union, KV Mechelen en KV Oostende hebben de Buffalo’s immers ook een programma voor de boeg waarin enkel Union nog een te duchten tegenstander is. Club Brugge neemt het dan weer nog op tegen KV Mechelen, KVC Westerlo, Seraing en Eupen. Gezien de verliespartij tegen KV Kortrijk is er geen van die tegenstanders op dit moment een ‘hapklare brok’ voor de landskampioen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Wie haalt de laatste plaats in POI?

Meest recent

'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

6
6
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

69
69
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

59
59
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

244
244
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

20
20
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

177
177
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

100
100
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

53
53
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

109
109
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

232
232
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

181
181
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

22
22
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

120
120
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

459
459
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

95
95
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

695
695
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

694
694
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

115
115
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

459
459
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

138
138
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

160
160
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

79
79
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

853
853

Meer sportnieuws