Referee Department ontleedt klachten Antwerp & Anderlecht

door
Referee Department ontleedt klachten Antwerp & Anderlecht

Speeldag 30 in de Jupiler Pro League bracht de nodige verschuivingen in het klassement teweeg. Zoals steeds ging dat hier en daar evenwel gepaard met een aantal klachten over de arbitrage. In de wekelijkse terugblik op het voorbije voetbalweekend verschaft het Referee Department een woordje uitleg bij enkele discutabele fases.


Zo vond Antwerp dat het een strafschop had moeten krijgen na handspel van Charleroi-verdediger Jackson Tchatchoua. Hoewel hij door de videoref naar het scherm werd geroepen zag Nathan Verboomen er echter geen graten in. Een correcte inschatting, aldus het PRD, "omdat de spelregels aangeven dat wanneer de arm zich al in een uitgestrekte positie bevindt vooraleer de bal van een eigen speler komt, er geen fout wordt gemaakt."

Anderlecht, dat tegen OH Leuven terecht een strafschop kreeg na een overtreding van Hamza Mendyl op Anders Dreyer, vond dan weer dat Federico Ricca in de slotfase van het veld moest worden gestuurd na een harde ingreep op Francis Amuzu. Omdat hij de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar brengt had de VAR hier volgens het Referee Department inderdaad tussenbeide moeten komen om Ricca een rode kaart toe te kennen.

ZES OP ZEVEN
Verder gaat het PRD akkoord met de strafschoppen voor Union en Westerlo tegen respectievelijk KV Mechelen en KV Oostende, terwijl de bal in het duel tussen Cercle Brugge en Genk dan weer terecht niet op de stip ging voor de Vereniging. Tot slot mocht het doelpunt van STVV tegen Seraing ondanks het contact tussen Guillaume Dietsch en Daichi Hayashi, zelf in de rug geduwd door Moustapha Mbow, inderdaad worden goedgekeurd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Vindt u dat Antwerp een strafschop verdiende?

Meest recent

Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

2
2
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

1
1
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

6
6
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

97
97
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

94
94
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

15
15
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

63
63
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

103
103
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

224
224
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

170
170
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

21
21
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

286
286
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

67
67
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

175
175
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

60
60
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

92
92
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

194
194
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

71
71
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

388
388
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

62
62
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

45
45
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

42
42
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

48
48

Meer sportnieuws