Referee Department ontleedt klachten Antwerp & Anderlecht

door
Referee Department ontleedt klachten Antwerp & Anderlecht

Speeldag 30 in de Jupiler Pro League bracht de nodige verschuivingen in het klassement teweeg. Zoals steeds ging dat hier en daar evenwel gepaard met een aantal klachten over de arbitrage. In de wekelijkse terugblik op het voorbije voetbalweekend verschaft het Referee Department een woordje uitleg bij enkele discutabele fases.


Zo vond Antwerp dat het een strafschop had moeten krijgen na handspel van Charleroi-verdediger Jackson Tchatchoua. Hoewel hij door de videoref naar het scherm werd geroepen zag Nathan Verboomen er echter geen graten in. Een correcte inschatting, aldus het PRD, "omdat de spelregels aangeven dat wanneer de arm zich al in een uitgestrekte positie bevindt vooraleer de bal van een eigen speler komt, er geen fout wordt gemaakt."

Anderlecht, dat tegen OH Leuven terecht een strafschop kreeg na een overtreding van Hamza Mendyl op Anders Dreyer, vond dan weer dat Federico Ricca in de slotfase van het veld moest worden gestuurd na een harde ingreep op Francis Amuzu. Omdat hij de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar brengt had de VAR hier volgens het Referee Department inderdaad tussenbeide moeten komen om Ricca een rode kaart toe te kennen.

ZES OP ZEVEN
Verder gaat het PRD akkoord met de strafschoppen voor Union en Westerlo tegen respectievelijk KV Mechelen en KV Oostende, terwijl de bal in het duel tussen Cercle Brugge en Genk dan weer terecht niet op de stip ging voor de Vereniging. Tot slot mocht het doelpunt van STVV tegen Seraing ondanks het contact tussen Guillaume Dietsch en Daichi Hayashi, zelf in de rug geduwd door Moustapha Mbow, inderdaad worden goedgekeurd.

LEES OOK: Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Vindt u dat Antwerp een strafschop verdiende?

Meest recent

Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

8
8
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

18
18
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

7
7
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

125
125
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

218
218
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

503
503
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

48
48
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

16
16
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

96
96
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

96
96
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

567
567
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

326
326
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

365
365
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

153
153
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

402
402
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

263
263
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1137
1137
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

125
125
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

156
156
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

283
283
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

101
101
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

177
177
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

101
101
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

197
197
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71

Meer sportnieuws