Referee Department ontleedt klachten Antwerp & Anderlecht

door
Referee Department ontleedt klachten Antwerp & Anderlecht

Speeldag 30 in de Jupiler Pro League bracht de nodige verschuivingen in het klassement teweeg. Zoals steeds ging dat hier en daar evenwel gepaard met een aantal klachten over de arbitrage. In de wekelijkse terugblik op het voorbije voetbalweekend verschaft het Referee Department een woordje uitleg bij enkele discutabele fases.


Zo vond Antwerp dat het een strafschop had moeten krijgen na handspel van Charleroi-verdediger Jackson Tchatchoua. Hoewel hij door de videoref naar het scherm werd geroepen zag Nathan Verboomen er echter geen graten in. Een correcte inschatting, aldus het PRD, "omdat de spelregels aangeven dat wanneer de arm zich al in een uitgestrekte positie bevindt vooraleer de bal van een eigen speler komt, er geen fout wordt gemaakt."

Anderlecht, dat tegen OH Leuven terecht een strafschop kreeg na een overtreding van Hamza Mendyl op Anders Dreyer, vond dan weer dat Federico Ricca in de slotfase van het veld moest worden gestuurd na een harde ingreep op Francis Amuzu. Omdat hij de veiligheid van zijn tegenstander in gevaar brengt had de VAR hier volgens het Referee Department inderdaad tussenbeide moeten komen om Ricca een rode kaart toe te kennen.

ZES OP ZEVEN
Verder gaat het PRD akkoord met de strafschoppen voor Union en Westerlo tegen respectievelijk KV Mechelen en KV Oostende, terwijl de bal in het duel tussen Cercle Brugge en Genk dan weer terecht niet op de stip ging voor de Vereniging. Tot slot mocht het doelpunt van STVV tegen Seraing ondanks het contact tussen Guillaume Dietsch en Daichi Hayashi, zelf in de rug geduwd door Moustapha Mbow, inderdaad worden goedgekeurd.

LEES OOK: Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"
199

Vindt u dat Antwerp een strafschop verdiende?

Meest recent

Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

52
52
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

60
60
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

400
400
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

40
40
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

62
62
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

171
171
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

97
97
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

297
297
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

138
138
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

174
174
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

132
132
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

199
199
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

233
233
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

163
163
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

174
174
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

313
313
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

559
559
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

342
342
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

181
181
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

168
168
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

135
135
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

481
481
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws