Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

874
Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

Roman Yaremchuk bevindt zich in een vicieuze cirkel. De Oekraïense spits kampt duidelijk met een schrijnend gebrek aan vertrouwen, en enkel het scoren van doelpunt kan zijn moraal stevig opkrikken. Maar vorig weekend wrong hij opnieuw een dot van een kans om tegen KV Kortrijk. Eentje met een expected goal-waarde van maar liefst 60%, met voorsprong zijn grootste gemiste kans van dit seizoen. In oktober presteerde hij in totaal nog een matige 13% onder de verwachtingen voor het doel, maar bijna vijf maanden later daalt dat gemiddelde richting een dramatische -47% (!).


TE GEK VOOR WOORDEN

"We zijn niet efficiënt geweest, dat is duidelijk”, zei Rik De Mil na de 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk. Club Brugge vergaarde de grootste kansen in het Guldensporenstadion, maar uiteindelijk kon Blauw-Zwart geen enkel doelpunt scoren. Na de wedstrijd werd er vooral gekeken in de richting van Roman Yaremchuk, die een enorme doelkans onbegrijpelijk en mijlenver naast het doel van Tom Vandenbossche schoot. Het schot van de Oekraïner eindigde zelfs dichter bij de hoekschopvlag dan bij het doel. Het is tekenend voor de mentale toestand van de spits van Club Brugge. De afwerking is dit seizoen een enorm probleem voor Roman Yaremchuk. Hij heeft dit seizoen maar gemiddeld elf doelkansen nodig om één doelpunt te scoren. En dergelijk gemiddelde is uiteraard ontoereikend voor een spits van Club Brugge. “Het is niet zo dat-ie ze bewust naast schiet”, kwam Mats Rits zijn ploegmaat verdedigen na de match tegen KV Kortrijk. Het Laatste Nieuws stelt dat de gemiste open doelkans van Yaremchuk het seizoen van de recordtransfer zo’n beetje samenvat. “Het lijkt een hopeloze zaak”, aldus de krant. “Bijna te gek voor woorden”, schrijft Het Nieuwsblad.

DRAMATISCH ONDER DE VERWACHTINGEN

“De kans die Yaremchuk laat liggen, was niet de makkelijkste bal. Zoiets kan eens voorvallen. Maar omdat het net met hem gebeurt, krijgt hij weer alle kritiek over zich heen”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. De veelbesproken doelpoging van Roman Yaremchuk hield een enorm hoge expected-goal waarde in van 60%, wat meteen zijn grootste doelkans was van het ganse seizoen. Maar wederom slaagde hij er niet in om de netten te doen trillen. “De recordkampioen is simpelweg de exponent van het ondermaatse seizoen van Club”, schreef Het Nieuwsblad op maandag.



De vorm voor het doel van Roman Yaremchuk gaat daarmee in een dalende lijn. In oktober presteerde hij nog een matige 13% onder de verwachte doelpunten, en ondertussen bereikt dat gemiddelde zelfs een dramatische -47%. Het is niet dat de Oekraïner niet erg doelgericht is, de pijnlijke misser tegen KV Kortrijk ten spijt, want de helft van zijn pogingen belanden ook tussen de palen. Alleen is het vaak zonder veel overtuiging, kwaliteit en precisie. Mario Gonzalez (OH Leuven), is even doelgericht als Yaremchuk maar de Spanjaard is wel 32% (!) efficiënter dan de spits van Club Brugge.

BIJ DE SLECHTSTE 10 JPL-SPITSEN

Roman Yaremchuk zet dit seizoen amper 9% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, en dat is een ratio die zorgwekkend te noemen is. Ter vergelijking: Mario Gonzalez (OH Leuven, 41%), Islam Slimani (Anderlecht, 33%) en Gift Orban (AA Gent 33%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 29%) en Djedji Gassama (KAS Eupen, 28%) presteren veel beter in de zone van de waarheid. Yaremchuk behoort in dat onderdeel zelf tot de tien slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League, net als tot de tien spitsen die het meest onder de verwachtingen scoren.



Naast Roman Yaremchuk presteren ook Renaud Emond (Standard), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Simon Elisor (RFC Seraing, nu Stade Lavallois), Nadhir Benbouali (Sporting Charleroi), Stipe Perica (Standard), Thierry Ambrose (KV Oostende), Kévin Denkey (Cercle Brugge), Pape Habib Gueye (KV Kortrijk) en Chinonso Offor (Zulte Waregem, nu CF Montréal) zwaar onder de verwachtingen. Dat schrijnend gebrek aan efficiëntie en slagkracht is heus niet verrassend te noemen, want Yaremchuk stond destijds bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een efficiënte afwerker.

GEEN TORINSTINCT

Club Brugge zocht in de vorige zomermercato naar een grote spits die diepgang, fysieke kracht en scorend vermogen combineert. Het was een complexe zoektocht waarin meerdere opties overwogen werden, zoals onder andere Andy Carroll, Paul Onuachu, Maxi Gomez, Rasmus Hojlund en Joshua Zirkzee, die uiteindelijk uitmondde in de recordtransfer van Roman Yaremchuk. De Oekraïener is meer een spits die veel loopt en vecht, in plaats van koelbloedig te acteren in de zone van de waarheid. “Zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutglà heeft hij niet”, zei Wim De Coninck begin dit seizoen al in de podcast De Tribune. “Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. … Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren. Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

LEES OOK: Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Zal Yaremchuk zich nog herpakken bij Club Brugge?

Meest recent

Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

14
14
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

81
81
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

57
57
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

125
125
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

141
141
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

157
157
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

400
400
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

281
281
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

100
100
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

697
697
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

306
306
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

276
276
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

57
57
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

376
376
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

288
288
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

208
208
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

119
119
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

694
694
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

109
109
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

142
142
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

69
69
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

411
411
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

318
318
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

417
417
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

810
810

Meer sportnieuws