Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

874
Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

Roman Yaremchuk bevindt zich in een vicieuze cirkel. De Oekraïense spits kampt duidelijk met een schrijnend gebrek aan vertrouwen, en enkel het scoren van doelpunt kan zijn moraal stevig opkrikken. Maar vorig weekend wrong hij opnieuw een dot van een kans om tegen KV Kortrijk. Eentje met een expected goal-waarde van maar liefst 60%, met voorsprong zijn grootste gemiste kans van dit seizoen. In oktober presteerde hij in totaal nog een matige 13% onder de verwachtingen voor het doel, maar bijna vijf maanden later daalt dat gemiddelde richting een dramatische -47% (!).


TE GEK VOOR WOORDEN

"We zijn niet efficiënt geweest, dat is duidelijk”, zei Rik De Mil na de 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk. Club Brugge vergaarde de grootste kansen in het Guldensporenstadion, maar uiteindelijk kon Blauw-Zwart geen enkel doelpunt scoren. Na de wedstrijd werd er vooral gekeken in de richting van Roman Yaremchuk, die een enorme doelkans onbegrijpelijk en mijlenver naast het doel van Tom Vandenbossche schoot. Het schot van de Oekraïner eindigde zelfs dichter bij de hoekschopvlag dan bij het doel. Het is tekenend voor de mentale toestand van de spits van Club Brugge. De afwerking is dit seizoen een enorm probleem voor Roman Yaremchuk. Hij heeft dit seizoen maar gemiddeld elf doelkansen nodig om één doelpunt te scoren. En dergelijk gemiddelde is uiteraard ontoereikend voor een spits van Club Brugge. “Het is niet zo dat-ie ze bewust naast schiet”, kwam Mats Rits zijn ploegmaat verdedigen na de match tegen KV Kortrijk. Het Laatste Nieuws stelt dat de gemiste open doelkans van Yaremchuk het seizoen van de recordtransfer zo’n beetje samenvat. “Het lijkt een hopeloze zaak”, aldus de krant. “Bijna te gek voor woorden”, schrijft Het Nieuwsblad.

DRAMATISCH ONDER DE VERWACHTINGEN

“De kans die Yaremchuk laat liggen, was niet de makkelijkste bal. Zoiets kan eens voorvallen. Maar omdat het net met hem gebeurt, krijgt hij weer alle kritiek over zich heen”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. De veelbesproken doelpoging van Roman Yaremchuk hield een enorm hoge expected-goal waarde in van 60%, wat meteen zijn grootste doelkans was van het ganse seizoen. Maar wederom slaagde hij er niet in om de netten te doen trillen. “De recordkampioen is simpelweg de exponent van het ondermaatse seizoen van Club”, schreef Het Nieuwsblad op maandag.



De vorm voor het doel van Roman Yaremchuk gaat daarmee in een dalende lijn. In oktober presteerde hij nog een matige 13% onder de verwachte doelpunten, en ondertussen bereikt dat gemiddelde zelfs een dramatische -47%. Het is niet dat de Oekraïner niet erg doelgericht is, de pijnlijke misser tegen KV Kortrijk ten spijt, want de helft van zijn pogingen belanden ook tussen de palen. Alleen is het vaak zonder veel overtuiging, kwaliteit en precisie. Mario Gonzalez (OH Leuven), is even doelgericht als Yaremchuk maar de Spanjaard is wel 32% (!) efficiënter dan de spits van Club Brugge.

BIJ DE SLECHTSTE 10 JPL-SPITSEN

Roman Yaremchuk zet dit seizoen amper 9% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, en dat is een ratio die zorgwekkend te noemen is. Ter vergelijking: Mario Gonzalez (OH Leuven, 41%), Islam Slimani (Anderlecht, 33%) en Gift Orban (AA Gent 33%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 29%) en Djedji Gassama (KAS Eupen, 28%) presteren veel beter in de zone van de waarheid. Yaremchuk behoort in dat onderdeel zelf tot de tien slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League, net als tot de tien spitsen die het meest onder de verwachtingen scoren.



Naast Roman Yaremchuk presteren ook Renaud Emond (Standard), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Simon Elisor (RFC Seraing, nu Stade Lavallois), Nadhir Benbouali (Sporting Charleroi), Stipe Perica (Standard), Thierry Ambrose (KV Oostende), Kévin Denkey (Cercle Brugge), Pape Habib Gueye (KV Kortrijk) en Chinonso Offor (Zulte Waregem, nu CF Montréal) zwaar onder de verwachtingen. Dat schrijnend gebrek aan efficiëntie en slagkracht is heus niet verrassend te noemen, want Yaremchuk stond destijds bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een efficiënte afwerker.

GEEN TORINSTINCT

Club Brugge zocht in de vorige zomermercato naar een grote spits die diepgang, fysieke kracht en scorend vermogen combineert. Het was een complexe zoektocht waarin meerdere opties overwogen werden, zoals onder andere Andy Carroll, Paul Onuachu, Maxi Gomez, Rasmus Hojlund en Joshua Zirkzee, die uiteindelijk uitmondde in de recordtransfer van Roman Yaremchuk. De Oekraïener is meer een spits die veel loopt en vecht, in plaats van koelbloedig te acteren in de zone van de waarheid. “Zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutglà heeft hij niet”, zei Wim De Coninck begin dit seizoen al in de podcast De Tribune. “Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. … Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren. Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

LEES OOK: Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Zal Yaremchuk zich nog herpakken bij Club Brugge?

Meest recent

Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

21
21
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

121
121
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

365
365
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

185
185
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

414
414
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

131
131
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

146
146
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

257
257
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

224
224
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

106
106
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

441
441
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

367
367
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

156
156
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

44
44
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

178
178
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

294
294
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

29
29
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

119
119
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

113
113
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

128
128
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

124
124
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

96
96
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

345
345

Meer sportnieuws