Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

door
Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

Roman Yaremchuk bevindt zich in een vicieuze cirkel. De Oekraïense spits kampt duidelijk met een schrijnend gebrek aan vertrouwen, en enkel het scoren van doelpunt kan zijn moraal stevig opkrikken. Maar vorig weekend wrong hij opnieuw een dot van een kans om tegen KV Kortrijk. Eentje met een expected goal-waarde van maar liefst 60%, met voorsprong zijn grootste gemiste kans van dit seizoen. In oktober presteerde hij in totaal nog een matige 13% onder de verwachtingen voor het doel, maar bijna vijf maanden later daalt dat gemiddelde richting een dramatische -47% (!).


TE GEK VOOR WOORDEN

"We zijn niet efficiënt geweest, dat is duidelijk”, zei Rik De Mil na de 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk. Club Brugge vergaarde de grootste kansen in het Guldensporenstadion, maar uiteindelijk kon Blauw-Zwart geen enkel doelpunt scoren. Na de wedstrijd werd er vooral gekeken in de richting van Roman Yaremchuk, die een enorme doelkans onbegrijpelijk en mijlenver naast het doel van Tom Vandenbossche schoot. Het schot van de Oekraïner eindigde zelfs dichter bij de hoekschopvlag dan bij het doel. Het is tekenend voor de mentale toestand van de spits van Club Brugge. De afwerking is dit seizoen een enorm probleem voor Roman Yaremchuk. Hij heeft dit seizoen maar gemiddeld elf doelkansen nodig om één doelpunt te scoren. En dergelijk gemiddelde is uiteraard ontoereikend voor een spits van Club Brugge. “Het is niet zo dat-ie ze bewust naast schiet”, kwam Mats Rits zijn ploegmaat verdedigen na de match tegen KV Kortrijk. Het Laatste Nieuws stelt dat de gemiste open doelkans van Yaremchuk het seizoen van de recordtransfer zo’n beetje samenvat. “Het lijkt een hopeloze zaak”, aldus de krant. “Bijna te gek voor woorden”, schrijft Het Nieuwsblad.

DRAMATISCH ONDER DE VERWACHTINGEN

“De kans die Yaremchuk laat liggen, was niet de makkelijkste bal. Zoiets kan eens voorvallen. Maar omdat het net met hem gebeurt, krijgt hij weer alle kritiek over zich heen”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. De veelbesproken doelpoging van Roman Yaremchuk hield een enorm hoge expected-goal waarde in van 60%, wat meteen zijn grootste doelkans was van het ganse seizoen. Maar wederom slaagde hij er niet in om de netten te doen trillen. “De recordkampioen is simpelweg de exponent van het ondermaatse seizoen van Club”, schreef Het Nieuwsblad op maandag.



De vorm voor het doel van Roman Yaremchuk gaat daarmee in een dalende lijn. In oktober presteerde hij nog een matige 13% onder de verwachte doelpunten, en ondertussen bereikt dat gemiddelde zelfs een dramatische -47%. Het is niet dat de Oekraïner niet erg doelgericht is, de pijnlijke misser tegen KV Kortrijk ten spijt, want de helft van zijn pogingen belanden ook tussen de palen. Alleen is het vaak zonder veel overtuiging, kwaliteit en precisie. Mario Gonzalez (OH Leuven), is even doelgericht als Yaremchuk maar de Spanjaard is wel 32% (!) efficiënter dan de spits van Club Brugge.

BIJ DE SLECHTSTE 10 JPL-SPITSEN

Roman Yaremchuk zet dit seizoen amper 9% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, en dat is een ratio die zorgwekkend te noemen is. Ter vergelijking: Mario Gonzalez (OH Leuven, 41%), Islam Slimani (Anderlecht, 33%) en Gift Orban (AA Gent 33%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 29%) en Djedji Gassama (KAS Eupen, 28%) presteren veel beter in de zone van de waarheid. Yaremchuk behoort in dat onderdeel zelf tot de tien slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League, net als tot de tien spitsen die het meest onder de verwachtingen scoren.



Naast Roman Yaremchuk presteren ook Renaud Emond (Standard), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Simon Elisor (RFC Seraing, nu Stade Lavallois), Nadhir Benbouali (Sporting Charleroi), Stipe Perica (Standard), Thierry Ambrose (KV Oostende), Kévin Denkey (Cercle Brugge), Pape Habib Gueye (KV Kortrijk) en Chinonso Offor (Zulte Waregem, nu CF Montréal) zwaar onder de verwachtingen. Dat schrijnend gebrek aan efficiëntie en slagkracht is heus niet verrassend te noemen, want Yaremchuk stond destijds bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een efficiënte afwerker.

GEEN TORINSTINCT

Club Brugge zocht in de vorige zomermercato naar een grote spits die diepgang, fysieke kracht en scorend vermogen combineert. Het was een complexe zoektocht waarin meerdere opties overwogen werden, zoals onder andere Andy Carroll, Paul Onuachu, Maxi Gomez, Rasmus Hojlund en Joshua Zirkzee, die uiteindelijk uitmondde in de recordtransfer van Roman Yaremchuk. De Oekraïener is meer een spits die veel loopt en vecht, in plaats van koelbloedig te acteren in de zone van de waarheid. “Zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutglà heeft hij niet”, zei Wim De Coninck begin dit seizoen al in de podcast De Tribune. “Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. … Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren. Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

LEES OOK: Pijnlijke conclusie: "Van de top 6 zijn enkel zij beter"

Zal Yaremchuk zich nog herpakken bij Club Brugge?

Meest recent

Pijnlijke conclusie: "Van de top 6 zijn enkel zij beter"

We zijn intussen al bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Eén van ...

6
6
'Napoli grijpt in na uitvallen KDB: deal met Real Madrid'

Het is niet het seizoen van de Rode Duivels bij Napoli. In augustus raakte Romelu Lukaku al zwaar ...

27
27
Extra troef voor Genk? "Het kan snel gaan in voetbal"

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen. Heel veel is er nochtans niet veranderd ten opzichte van een ...

33
33
“Vijftig tinten grauw”: Coucke zet vlammend statement neer

Hij is tegelijk één van de meest succesvolle én meest besproken ondernemers van ...

37
37
Dankzij Hayen: Vermant onthult keerpunt bij Club Brugge

Het is de voorbije maanden snel gegaan voor Romeo Vermant. De 21-jarige is tegenwoordig indien ...

116
116
STVV pakt uit met opmerkelijke Belgische primeur

Het gaat STVV voor de wind dit seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie lijkt het volop ...

34
34
Odjidja onthult naast welke 2 Belgische clubs hij nog greep

Er staan woensdagavond nog enkele interessante affiches op het programma in de Croky Cup. ...

52
52
'Pikante transfer: Club draait mes in Anderlecht-wonde'

De voorbije maanden kwamen er bij Anderlecht weer de nodige pijnpunten bloot te liggen. Eén ...

220
220
Conte haalt snoeihard uit na uitvallen De Bruyne

Kevin De Bruyne is deze week in Antwerpen geopereerd aan de hamstring, nadat hij vorig weekend een ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt flop, straffe transfer Vermant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

351
351
Ninove maakt Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht won de bekermatch tegen Ninove met 2-0, maar toch waren de supporters niet tevreden. ...

420
420
Topkine Maesschalck duidelijk na operatie De Bruyne

De blessure van Kevin De Bruyne blijft de gemoederen bezighouden. De middenvelder liep bij Napoli ...

100
100
Onder druk: Stef Wils roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat in de ...

154
154
Stroeykens reageert na spreekkoren richting Hasi

Bij RSC Anderlecht mochten ze zeker niet tevreden zijn na de zwakke prestatie tegen Ninove. De ...

285
285
Vader Thorgan Hazard 'verklapt' volgende uitdaging van zoonlief

Eden Hazard stopte met voetballen en dat op veel te jonge leeftijd. Thorgan Hazard is wel nog actief ...

112
112
Pittige KV Mechelen - Lierse: "Ik ben wat boos"

KV Mechelen had het zeker niet onder de markt tegen Lierse SK. Ze wonnen met 2-1 en wisten wel door ...

130
130
Standard vermijdt maar net blamage: "Niet evident"

Standard kende een moeilijke avond op het veld van SK Beveren. Ze kwamen al snel 1-0 achter, maar ...

113
113
Fink geeft succesrecept: "Dan wordt het makkelijker"

KRC Genk leek op de goede weg, maar tegen La Louvière werd het weer een minder duel. Ze ...

147
147
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo vindt de weg naar de netten

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Blessure De Bruyne: grijpt fenomeen kans bij Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

258
258
Grote verandering op komst bij de Red Flames?

De Red Flames wonnen met 2-1 van Ierland na twee goals van wie anders dan Tessa Wullaert. Maar zij ...

222
222
Kompany kan Maldini & co van de troon stoten

Vincent Kompany speelt vanavond met Bayern München in de DFB Pokal op het veld van FC ...

120
120
"Hasi buiten": coach reageert op spreekkoren

RSC Anderlecht won met 2-0 van Ninove, maar het is duidelijk dat deze match de crisis nog groter ...

405
405
Engeland gonst: De Cuyper belandt in z’n ergste nachtmerrie

Engeland gonst, want Maxim De Cuyper beleefde op Old Trafford een nachtmerrie-avond: basisplek op ...

189
189
'Straf transfergerucht bij Club: Vermant plots genoemd'

Bij Club Brugge lopen heel wat spelers in de kijker. Vooral in de Champions League bekijken de ...

250
250

Meer sportnieuws