Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

door
Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

Roman Yaremchuk bevindt zich in een vicieuze cirkel. De Oekraïense spits kampt duidelijk met een schrijnend gebrek aan vertrouwen, en enkel het scoren van doelpunt kan zijn moraal stevig opkrikken. Maar vorig weekend wrong hij opnieuw een dot van een kans om tegen KV Kortrijk. Eentje met een expected goal-waarde van maar liefst 60%, met voorsprong zijn grootste gemiste kans van dit seizoen. In oktober presteerde hij in totaal nog een matige 13% onder de verwachtingen voor het doel, maar bijna vijf maanden later daalt dat gemiddelde richting een dramatische -47% (!).


TE GEK VOOR WOORDEN

"We zijn niet efficiënt geweest, dat is duidelijk”, zei Rik De Mil na de 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk. Club Brugge vergaarde de grootste kansen in het Guldensporenstadion, maar uiteindelijk kon Blauw-Zwart geen enkel doelpunt scoren. Na de wedstrijd werd er vooral gekeken in de richting van Roman Yaremchuk, die een enorme doelkans onbegrijpelijk en mijlenver naast het doel van Tom Vandenbossche schoot. Het schot van de Oekraïner eindigde zelfs dichter bij de hoekschopvlag dan bij het doel. Het is tekenend voor de mentale toestand van de spits van Club Brugge. De afwerking is dit seizoen een enorm probleem voor Roman Yaremchuk. Hij heeft dit seizoen maar gemiddeld elf doelkansen nodig om één doelpunt te scoren. En dergelijk gemiddelde is uiteraard ontoereikend voor een spits van Club Brugge. “Het is niet zo dat-ie ze bewust naast schiet”, kwam Mats Rits zijn ploegmaat verdedigen na de match tegen KV Kortrijk. Het Laatste Nieuws stelt dat de gemiste open doelkans van Yaremchuk het seizoen van de recordtransfer zo’n beetje samenvat. “Het lijkt een hopeloze zaak”, aldus de krant. “Bijna te gek voor woorden”, schrijft Het Nieuwsblad.

DRAMATISCH ONDER DE VERWACHTINGEN

“De kans die Yaremchuk laat liggen, was niet de makkelijkste bal. Zoiets kan eens voorvallen. Maar omdat het net met hem gebeurt, krijgt hij weer alle kritiek over zich heen”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. De veelbesproken doelpoging van Roman Yaremchuk hield een enorm hoge expected-goal waarde in van 60%, wat meteen zijn grootste doelkans was van het ganse seizoen. Maar wederom slaagde hij er niet in om de netten te doen trillen. “De recordkampioen is simpelweg de exponent van het ondermaatse seizoen van Club”, schreef Het Nieuwsblad op maandag.



De vorm voor het doel van Roman Yaremchuk gaat daarmee in een dalende lijn. In oktober presteerde hij nog een matige 13% onder de verwachte doelpunten, en ondertussen bereikt dat gemiddelde zelfs een dramatische -47%. Het is niet dat de Oekraïner niet erg doelgericht is, de pijnlijke misser tegen KV Kortrijk ten spijt, want de helft van zijn pogingen belanden ook tussen de palen. Alleen is het vaak zonder veel overtuiging, kwaliteit en precisie. Mario Gonzalez (OH Leuven), is even doelgericht als Yaremchuk maar de Spanjaard is wel 32% (!) efficiënter dan de spits van Club Brugge.

BIJ DE SLECHTSTE 10 JPL-SPITSEN

Roman Yaremchuk zet dit seizoen amper 9% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, en dat is een ratio die zorgwekkend te noemen is. Ter vergelijking: Mario Gonzalez (OH Leuven, 41%), Islam Slimani (Anderlecht, 33%) en Gift Orban (AA Gent 33%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 29%) en Djedji Gassama (KAS Eupen, 28%) presteren veel beter in de zone van de waarheid. Yaremchuk behoort in dat onderdeel zelf tot de tien slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League, net als tot de tien spitsen die het meest onder de verwachtingen scoren.



Naast Roman Yaremchuk presteren ook Renaud Emond (Standard), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Simon Elisor (RFC Seraing, nu Stade Lavallois), Nadhir Benbouali (Sporting Charleroi), Stipe Perica (Standard), Thierry Ambrose (KV Oostende), Kévin Denkey (Cercle Brugge), Pape Habib Gueye (KV Kortrijk) en Chinonso Offor (Zulte Waregem, nu CF Montréal) zwaar onder de verwachtingen. Dat schrijnend gebrek aan efficiëntie en slagkracht is heus niet verrassend te noemen, want Yaremchuk stond destijds bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een efficiënte afwerker.

GEEN TORINSTINCT

Club Brugge zocht in de vorige zomermercato naar een grote spits die diepgang, fysieke kracht en scorend vermogen combineert. Het was een complexe zoektocht waarin meerdere opties overwogen werden, zoals onder andere Andy Carroll, Paul Onuachu, Maxi Gomez, Rasmus Hojlund en Joshua Zirkzee, die uiteindelijk uitmondde in de recordtransfer van Roman Yaremchuk. De Oekraïener is meer een spits die veel loopt en vecht, in plaats van koelbloedig te acteren in de zone van de waarheid. “Zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutglà heeft hij niet”, zei Wim De Coninck begin dit seizoen al in de podcast De Tribune. “Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. … Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren. Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

LEES OOK: Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Zal Yaremchuk zich nog herpakken bij Club Brugge?

Meest recent

Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

10
10
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

121
121
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

51
51
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

105
105
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

647
647
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

133
133
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

39
39
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

36
36
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

279
279
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

249
249
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

138
138
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

368
368
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

333
333
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

211
211
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

66
66
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

361
361
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

123
123
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

69
69
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

239
239
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

393
393
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

416
416
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

341
341
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

401
401
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

159
159

Meer sportnieuws