Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

door
Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

Roman Yaremchuk bevindt zich in een vicieuze cirkel. De Oekraïense spits kampt duidelijk met een schrijnend gebrek aan vertrouwen, en enkel het scoren van doelpunt kan zijn moraal stevig opkrikken. Maar vorig weekend wrong hij opnieuw een dot van een kans om tegen KV Kortrijk. Eentje met een expected goal-waarde van maar liefst 60%, met voorsprong zijn grootste gemiste kans van dit seizoen. In oktober presteerde hij in totaal nog een matige 13% onder de verwachtingen voor het doel, maar bijna vijf maanden later daalt dat gemiddelde richting een dramatische -47% (!).


TE GEK VOOR WOORDEN

"We zijn niet efficiënt geweest, dat is duidelijk”, zei Rik De Mil na de 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk. Club Brugge vergaarde de grootste kansen in het Guldensporenstadion, maar uiteindelijk kon Blauw-Zwart geen enkel doelpunt scoren. Na de wedstrijd werd er vooral gekeken in de richting van Roman Yaremchuk, die een enorme doelkans onbegrijpelijk en mijlenver naast het doel van Tom Vandenbossche schoot. Het schot van de Oekraïner eindigde zelfs dichter bij de hoekschopvlag dan bij het doel. Het is tekenend voor de mentale toestand van de spits van Club Brugge. De afwerking is dit seizoen een enorm probleem voor Roman Yaremchuk. Hij heeft dit seizoen maar gemiddeld elf doelkansen nodig om één doelpunt te scoren. En dergelijk gemiddelde is uiteraard ontoereikend voor een spits van Club Brugge. “Het is niet zo dat-ie ze bewust naast schiet”, kwam Mats Rits zijn ploegmaat verdedigen na de match tegen KV Kortrijk. Het Laatste Nieuws stelt dat de gemiste open doelkans van Yaremchuk het seizoen van de recordtransfer zo’n beetje samenvat. “Het lijkt een hopeloze zaak”, aldus de krant. “Bijna te gek voor woorden”, schrijft Het Nieuwsblad.

DRAMATISCH ONDER DE VERWACHTINGEN

“De kans die Yaremchuk laat liggen, was niet de makkelijkste bal. Zoiets kan eens voorvallen. Maar omdat het net met hem gebeurt, krijgt hij weer alle kritiek over zich heen”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. De veelbesproken doelpoging van Roman Yaremchuk hield een enorm hoge expected-goal waarde in van 60%, wat meteen zijn grootste doelkans was van het ganse seizoen. Maar wederom slaagde hij er niet in om de netten te doen trillen. “De recordkampioen is simpelweg de exponent van het ondermaatse seizoen van Club”, schreef Het Nieuwsblad op maandag.



De vorm voor het doel van Roman Yaremchuk gaat daarmee in een dalende lijn. In oktober presteerde hij nog een matige 13% onder de verwachte doelpunten, en ondertussen bereikt dat gemiddelde zelfs een dramatische -47%. Het is niet dat de Oekraïner niet erg doelgericht is, de pijnlijke misser tegen KV Kortrijk ten spijt, want de helft van zijn pogingen belanden ook tussen de palen. Alleen is het vaak zonder veel overtuiging, kwaliteit en precisie. Mario Gonzalez (OH Leuven), is even doelgericht als Yaremchuk maar de Spanjaard is wel 32% (!) efficiënter dan de spits van Club Brugge.

BIJ DE SLECHTSTE 10 JPL-SPITSEN

Roman Yaremchuk zet dit seizoen amper 9% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, en dat is een ratio die zorgwekkend te noemen is. Ter vergelijking: Mario Gonzalez (OH Leuven, 41%), Islam Slimani (Anderlecht, 33%) en Gift Orban (AA Gent 33%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 29%) en Djedji Gassama (KAS Eupen, 28%) presteren veel beter in de zone van de waarheid. Yaremchuk behoort in dat onderdeel zelf tot de tien slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League, net als tot de tien spitsen die het meest onder de verwachtingen scoren.



Naast Roman Yaremchuk presteren ook Renaud Emond (Standard), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Simon Elisor (RFC Seraing, nu Stade Lavallois), Nadhir Benbouali (Sporting Charleroi), Stipe Perica (Standard), Thierry Ambrose (KV Oostende), Kévin Denkey (Cercle Brugge), Pape Habib Gueye (KV Kortrijk) en Chinonso Offor (Zulte Waregem, nu CF Montréal) zwaar onder de verwachtingen. Dat schrijnend gebrek aan efficiëntie en slagkracht is heus niet verrassend te noemen, want Yaremchuk stond destijds bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een efficiënte afwerker.

GEEN TORINSTINCT

Club Brugge zocht in de vorige zomermercato naar een grote spits die diepgang, fysieke kracht en scorend vermogen combineert. Het was een complexe zoektocht waarin meerdere opties overwogen werden, zoals onder andere Andy Carroll, Paul Onuachu, Maxi Gomez, Rasmus Hojlund en Joshua Zirkzee, die uiteindelijk uitmondde in de recordtransfer van Roman Yaremchuk. De Oekraïener is meer een spits die veel loopt en vecht, in plaats van koelbloedig te acteren in de zone van de waarheid. “Zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutglà heeft hij niet”, zei Wim De Coninck begin dit seizoen al in de podcast De Tribune. “Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. … Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren. Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

LEES OOK: 'Pro League duidt opmerkelijke vervanger Vandenhaute aan'

Zal Yaremchuk zich nog herpakken bij Club Brugge?

Meest recent

Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

1
1
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

25
25
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die ...

17
17
Wilmots kent zijn straf na tirade tegen scheidsrechters

Op 17 oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp helemaal uit de hand. De partij moest ...

33
33
Kapiteinskwestie? Onana spreekt over aanvoerdersambities

De Rode Duivels moeten in de komende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK ...

28
28
Antwerp komt met groot nieuws over nieuwe Tribune 2

Antwerp beleeft een zeer moeilijk seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie staat het pas ...

64
64
De Ketelaere geeft voorkeur voor positie bij Duivels

Zaterdag kunnen de Rode Duivels hun ticket voor het WK definitief binnenhalen. Daarvoor is de ...

39
39
'Pro League duidt opmerkelijke vervanger Vandenhaute aan'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Woensdag staat er een belangrijke Algemene Vergadering op ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Duivel, Anderlecht moet stevig dokken'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

235
235
Albert stellig: "De Cat verlaat Anderlecht volgende zomer'

Dankzij de gewonnen topper tegen Club Brugge duikt RSC Anderlecht met een goed gevoel de ...

168
168
Frank Raes incasseert heel zware klap

Na meer dan veertig jaar bij de openbare omroep geniet Frank Raes (71) van een welverdiend pensioen. ...

98
98
Anderlecht-Club Brugge: DAZN deelt unieke inkijk bij VAR

Afgelopen zondag stond de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge (1-0) op het programma. Voor ...

131
131
'Transferalarm: stuntdeals voor Mancini en Lewandowski'

Fabrizio Romano en Sasha Tavolieri maken zich klaar voor de wintermercato. De geruchtenmolen komt ...

40
40
Messi doet boekje open over PSG: dit liep er mis

Lionel Messi speelde enkele jaren voor PSG, maar dat is een passage die snel vergeten zal worden. De ...

85
85
'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

195
195
Thorgan Hazard geeft criticasters stevig lik op stuk

De waan van de dag regeert al te vaak in de media en zeker in het voetbal. Onder meer Thorgan Hazard ...

94
94
Hallo, Rudi Garcia? "Ik sprak niet met de bondscoach"

De Rode Duivels zullen wellicht dit weekend zekerheid verschaffen over hun WK-deelname. Bondscoach ...

104
104
Tom Waes zorgt voor grote shock: "Er zijn geen excuses"

Ongeveer één jaar geleden ging Tom Waes zowel fysiek als mentaal door een zware storm. ...

28
28
Weldra deal Bayern en RSCA? "Als Kompany kijkt..."

RSC Anderlecht kende een woelige zomermercato, die we niet meteen als een succes kunnen beschouwen. ...

377
377
Frank Raes breekt stilte: zo ziet zijn leven er nu uit

Frank Raes was als commentator en presentator jarenlang één van dé stemmen in ...

75
75
Belgisch voetbal terug op tv? Nieuwe onthulling in DAZN-hetze

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact ...

1126
1126
Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

306
306
'Megatransfer Fofana: titanenstrijd met drie grootmachten'

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

126
126
Vermant in complete stress: Duivels-droom nu al op barsten?

Door de blessuregolf krijgt Romeo Vermant zijn kans bij de Rode Duivels, maar de lat ligt anders: ...

256
256
'Code rood bij Club: zorgwekkend nieuws uit ziekenboeg'

Bij Club Brugge kan men momenteel even op adem komen na het zware schema van de voorbije weken. Maar ...

324
324

Meer sportnieuws