Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

874
Situatie Yaremchuk loopt compleet uit de hand

Roman Yaremchuk bevindt zich in een vicieuze cirkel. De Oekraïense spits kampt duidelijk met een schrijnend gebrek aan vertrouwen, en enkel het scoren van doelpunt kan zijn moraal stevig opkrikken. Maar vorig weekend wrong hij opnieuw een dot van een kans om tegen KV Kortrijk. Eentje met een expected goal-waarde van maar liefst 60%, met voorsprong zijn grootste gemiste kans van dit seizoen. In oktober presteerde hij in totaal nog een matige 13% onder de verwachtingen voor het doel, maar bijna vijf maanden later daalt dat gemiddelde richting een dramatische -47% (!).


TE GEK VOOR WOORDEN

"We zijn niet efficiënt geweest, dat is duidelijk”, zei Rik De Mil na de 1-0 nederlaag tegen KV Kortrijk. Club Brugge vergaarde de grootste kansen in het Guldensporenstadion, maar uiteindelijk kon Blauw-Zwart geen enkel doelpunt scoren. Na de wedstrijd werd er vooral gekeken in de richting van Roman Yaremchuk, die een enorme doelkans onbegrijpelijk en mijlenver naast het doel van Tom Vandenbossche schoot. Het schot van de Oekraïner eindigde zelfs dichter bij de hoekschopvlag dan bij het doel. Het is tekenend voor de mentale toestand van de spits van Club Brugge. De afwerking is dit seizoen een enorm probleem voor Roman Yaremchuk. Hij heeft dit seizoen maar gemiddeld elf doelkansen nodig om één doelpunt te scoren. En dergelijk gemiddelde is uiteraard ontoereikend voor een spits van Club Brugge. “Het is niet zo dat-ie ze bewust naast schiet”, kwam Mats Rits zijn ploegmaat verdedigen na de match tegen KV Kortrijk. Het Laatste Nieuws stelt dat de gemiste open doelkans van Yaremchuk het seizoen van de recordtransfer zo’n beetje samenvat. “Het lijkt een hopeloze zaak”, aldus de krant. “Bijna te gek voor woorden”, schrijft Het Nieuwsblad.

DRAMATISCH ONDER DE VERWACHTINGEN

“De kans die Yaremchuk laat liggen, was niet de makkelijkste bal. Zoiets kan eens voorvallen. Maar omdat het net met hem gebeurt, krijgt hij weer alle kritiek over zich heen”, stelde René Vandereycken vast in Het Nieuwsblad. De veelbesproken doelpoging van Roman Yaremchuk hield een enorm hoge expected-goal waarde in van 60%, wat meteen zijn grootste doelkans was van het ganse seizoen. Maar wederom slaagde hij er niet in om de netten te doen trillen. “De recordkampioen is simpelweg de exponent van het ondermaatse seizoen van Club”, schreef Het Nieuwsblad op maandag.



De vorm voor het doel van Roman Yaremchuk gaat daarmee in een dalende lijn. In oktober presteerde hij nog een matige 13% onder de verwachte doelpunten, en ondertussen bereikt dat gemiddelde zelfs een dramatische -47%. Het is niet dat de Oekraïner niet erg doelgericht is, de pijnlijke misser tegen KV Kortrijk ten spijt, want de helft van zijn pogingen belanden ook tussen de palen. Alleen is het vaak zonder veel overtuiging, kwaliteit en precisie. Mario Gonzalez (OH Leuven), is even doelgericht als Yaremchuk maar de Spanjaard is wel 32% (!) efficiënter dan de spits van Club Brugge.

BIJ DE SLECHTSTE 10 JPL-SPITSEN

Roman Yaremchuk zet dit seizoen amper 9% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, en dat is een ratio die zorgwekkend te noemen is. Ter vergelijking: Mario Gonzalez (OH Leuven, 41%), Islam Slimani (Anderlecht, 33%) en Gift Orban (AA Gent 33%), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing, 29%) en Djedji Gassama (KAS Eupen, 28%) presteren veel beter in de zone van de waarheid. Yaremchuk behoort in dat onderdeel zelf tot de tien slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League, net als tot de tien spitsen die het meest onder de verwachtingen scoren.



Naast Roman Yaremchuk presteren ook Renaud Emond (Standard), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Simon Elisor (RFC Seraing, nu Stade Lavallois), Nadhir Benbouali (Sporting Charleroi), Stipe Perica (Standard), Thierry Ambrose (KV Oostende), Kévin Denkey (Cercle Brugge), Pape Habib Gueye (KV Kortrijk) en Chinonso Offor (Zulte Waregem, nu CF Montréal) zwaar onder de verwachtingen. Dat schrijnend gebrek aan efficiëntie en slagkracht is heus niet verrassend te noemen, want Yaremchuk stond destijds bij AA Gent ook al niet te boek als een pure goalgetter of een efficiënte afwerker.

GEEN TORINSTINCT

Club Brugge zocht in de vorige zomermercato naar een grote spits die diepgang, fysieke kracht en scorend vermogen combineert. Het was een complexe zoektocht waarin meerdere opties overwogen werden, zoals onder andere Andy Carroll, Paul Onuachu, Maxi Gomez, Rasmus Hojlund en Joshua Zirkzee, die uiteindelijk uitmondde in de recordtransfer van Roman Yaremchuk. De Oekraïener is meer een spits die veel loopt en vecht, in plaats van koelbloedig te acteren in de zone van de waarheid. “Zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutglà heeft hij niet”, zei Wim De Coninck begin dit seizoen al in de podcast De Tribune. “Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. … Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren. Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

LEES OOK: Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

Zal Yaremchuk zich nog herpakken bij Club Brugge?

Meest recent

Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

34
34
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

31
31
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

37
37
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

19
19
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

156
156
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

28
28
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

55
55
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

19
19
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

90
90
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

19
19
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

231
231
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

74
74
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

83
83
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

307
307
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

103
103
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

69
69
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

92
92
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

121
121
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

317
317
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

124
124
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

350
350
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

772
772
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

126
126
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

175
175

Meer sportnieuws