'Anderlecht neemt beslissing over toekomst Slimani'

919 stemmen
'Anderlecht neemt beslissing over toekomst Slimani'

Toen Anderlecht in het absolute slot van de wintermercato de komst van Islam Slimani aankondigde, werden er vele wenkbrauwen gefronst. Heel januari had Paars-Wit vruchteloos naar een spits gezocht en op Deadline Day greep het ook nog naast Tolu Arokodare en daardoor werd Slimani alom als een paniekaankoop gezien, zeker omdat de al 34-jarige Algerijn voor Nieuwjaar weinig potten gebroken had.


In de eerste helft van het seizoen was hij in de Ligue 1 bij Stade Brest amper één keer tot scoren gekomen en dus werd de transfer met de nodige scepsis onthaald. Maar al snel bleek het aantrekken van de ervaren targetspits een gouden zet van CEO Sports Jesper Fredberg. Slimani scoorde in de Jupiler Pro League al zes keer in zeven matchen en trapte Anderlecht op Villarreal ook naar de kwartfinale van de Conference League.

Het hoeft dan ook geen betoog dat ze in het Lotto Park opgetogen zijn met de inbreng van de spits, die zijn ervaring ook ten dienste stelt van de jongeren en zich tot een leidersfiguur ontpopte. Hij kreeg een contract tot het einde van het seizoen, maar volgens Ekrem Konur zijn ze bij Anderlecht nu al van plan om dat open te breken. Het is dus de bedoeling dat Slimani ook volgend seizoen zal blijven.

ANDER PROFIEL
Met zijn fysieke kracht bracht Slimani immers kwaliteiten die Anderlecht voor Nieuwjaar niet in zijn voorhoede had. Hij biedt Brian Riemer op die manier extra mogelijkheden die Anderlecht met enkel Benito Raman, Mario Stroeykens en Lucas Stassin niet zou hebben.


LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Moet Anderlecht zijn contract verlengen?

Meest recent

'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

149
149
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

58
58
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

357
357
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

148
148
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

378
378
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

112
112
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

41
41
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

109
109
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

119
119
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

553
553
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

442
442
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

192
192
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

62
62
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

42
42
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

576
576
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

215
215
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

100
100
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

180
180
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

46
46
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

749
749
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

129
129
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

144
144
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

107
107

Meer sportnieuws