'Anderlecht neemt beslissing over toekomst Slimani'

door
'Anderlecht neemt beslissing over toekomst Slimani'

Toen Anderlecht in het absolute slot van de wintermercato de komst van Islam Slimani aankondigde, werden er vele wenkbrauwen gefronst. Heel januari had Paars-Wit vruchteloos naar een spits gezocht en op Deadline Day greep het ook nog naast Tolu Arokodare en daardoor werd Slimani alom als een paniekaankoop gezien, zeker omdat de al 34-jarige Algerijn voor Nieuwjaar weinig potten gebroken had.


In de eerste helft van het seizoen was hij in de Ligue 1 bij Stade Brest amper één keer tot scoren gekomen en dus werd de transfer met de nodige scepsis onthaald. Maar al snel bleek het aantrekken van de ervaren targetspits een gouden zet van CEO Sports Jesper Fredberg. Slimani scoorde in de Jupiler Pro League al zes keer in zeven matchen en trapte Anderlecht op Villarreal ook naar de kwartfinale van de Conference League.

Het hoeft dan ook geen betoog dat ze in het Lotto Park opgetogen zijn met de inbreng van de spits, die zijn ervaring ook ten dienste stelt van de jongeren en zich tot een leidersfiguur ontpopte. Hij kreeg een contract tot het einde van het seizoen, maar volgens Ekrem Konur zijn ze bij Anderlecht nu al van plan om dat open te breken. Het is dus de bedoeling dat Slimani ook volgend seizoen zal blijven.

ANDER PROFIEL
Met zijn fysieke kracht bracht Slimani immers kwaliteiten die Anderlecht voor Nieuwjaar niet in zijn voorhoede had. Hij biedt Brian Riemer op die manier extra mogelijkheden die Anderlecht met enkel Benito Raman, Mario Stroeykens en Lucas Stassin niet zou hebben.


LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Moet Anderlecht zijn contract verlengen?

Meest recent

Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

0
0
'Totale leegloop bij KRC Genk: recordzomer op til'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

25
25
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

232
232
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

39
39
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

241
241
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

292
292
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

259
259
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

184
184
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

270
270
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

128
128
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

85
85
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

86
86
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

100
100
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

63
63
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

37
37
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

266
266
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

270
270
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

99
99
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

453
453
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

285
285
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

84
84
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

50
50
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

188
188

Meer sportnieuws