Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

door
Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

De titel halen met Antwerp FC is de grote droom van Paul Gheysens, en gebeurt het niet dit seizoen, dan wel in de volgende jaargang. De Great Old wil elk jaar voor de prijzen spelen en dat betekent dat er een slim aankoopbeleid moet gevoerd worden. Willian Pacho vertrekt eind dit seizoen hoogstwaarschijnlijk naar Eintracht Frankfurt, en daarom houdt Antwerp proactief enkele centrale verdedigers in de gaten. Marc Overmars wil in die optiek José Mourinho een loer draaien door Dimitrios Keramitsis (AS Roma) naar de Bosuil te halen.


BREDERE KERN VOLGEND SEIZOEN

Antwerp FC beschikt dit seizoen over de minst gepasseerde defensie van het land. Het centrale verdedigende duo Toby Alderweireld en Willian Pacho is erg complementair en muurvast. Maar door het nakende vertrek van Pacho, al is zijn transfer naar Eintracht Frankfurt nog steeds niet officieel, zal Marc Overmars toch moeten nadenken om in de zomermercato een nieuwe centrale verdediger aan te trekken. Mark van Bommel beschikt wel over de veelbelovende en talentvolle Zeno Van den Bosch waarop de coach met vertrouwen kan terugvallen wanneer er Alder­weireld of Pacho iets overkomt.

Maar desondanks is er wel wat extra versterking aangewezen in dat compartiment. Zeker omdat Antwerp FC volgend seizoen opnieuw voor de titel wil spelen en in het beste geval ook in Europa. De club gelooft hard in de kwaliteiten van de youngster want net daarom werd er in januari geen vervanger aangetrokken om het vertrek van de centrale verdediger Dinis Almeida (Ludogorets) op te vangen. De eerste speelminuten van Zeno Van den Bosch smaken naar meer, maar wat extra concurrentie in de centrale defensie - zeker indien Willian Pacho zal vertrekken - houdt iedereen scherp en stuwt de kwaliteit van de spelers bijgevolg naar een hoger niveau. Josafat Mendes werd in die optiek eerder gelinkt aan een transfer naar Antwerp, maar de Zweedse belofte-international koos ondertussen voor een verhuis naar SC Braga. Volgens Griekse media heeft de Great Old daarom hun vizier gericht op Dimitrios Keramitsis. De 18-jarige centrale verdediger behoort tot de A-kern van AS Roma, waar José Mourinho hard gelooft in zijn kwaliteiten. Jonge spelers breken traditiegetrouw moeilijk door in Italië, maar Keramitsis maakte toch al zijn debuut voor de Romeinen en hij behoort doorgaans tot de wedstrijdselecties van de Portugese coach.

TRANSFER VAN MOURINHO

Dimitrios Keramitsis maakte in januari vorig jaar zijn grote debuut in het profvoetbal, toen hij in de wedstrijd tegen Cagliari de kans kreeg om Ainsley Maitland-Niles te vervangen, en daarmee werd hij de derde jongste buitenlander die ooit in actie kwam voor I Giallorossi. AS Roma is tevreden met de ontwikkeling van de Griekse jeugdinternational, die het grote vertrouwen van de club én van José Mourinho bevestigt. Een klein halfjaar voor zijn debuut stond Keramitsis nog onder contract bij Empoli, en hij had de kant om bij Lazio en Fiorentina te tekenen. Maar het was Mourinho die erin slaagde om de talentvolle centrale verdediger te overtuigen om een contract te tekenen bij AS Roma. DE NIEUWE MANOLAS

Dimitrios Keramitsis is een speler met veel zelfvertrouwen en zelfkennis. Op amper 18-jarige leeftijd is hij erg matuur en mentaal sterk. Dat zijn uiteraard ook noodzakelijke eigenschappen als je op zo’n jonge leeftijd moet concurreren bij een club in één van de tactisch zwaarste competities ter wereld, en met een erg veeleisende coach zoals José Mourinho aan het roer. Keramitsis is een rechtsvoetige centrale verdediger die ook goed kan uitvoetballen met zijn linkervoet. Op die manier beschikt hij over interessante kwaliteiten om de opbouw te voorzien voor de ploeg, wat getuigt in zijn erg zuivere passing, die bovendien verticaal gericht is en vaak ook gedurfd te noemen valt.

Dimitrios Keramitsis neemt graag initiatief op het veld en daardoor is hij ook vaak te vinden in de box van de tegenstander. Op die manier maakte hij al twee doelpunten in de Primavera bij AS Roma U19, één keer scoorde hij met het hoofd, en één keer met een schot over de grond. Keramitsis rukt ook graag op met de bal aan de voet, waardoor hij ook met offensieve impulsen een meerwaarde brengt voor zijn team. Maar een verdediger moet uiteraard goed kunnen verdedigen, en daar mankeert het hem ook niet aan. Hij telt enorm veel gewonnen duels op het niveau van de Primavera, en hij staat te boek als een fysieke verdediger, die goed op zijn man plakt en over een uitstekende timing beschikt.



Met een gestalte van 1 meter 93 is Dimitrios Keramitsis ook goed in de luchtduels, hij anticipeert goed, is agressief in de één-tegen-één duels, en hij kan de situaties ook goed lezen. Keramitsis kan zowel in een drie- als viermansdefensie spelen, wat een groot voordeel is als centrale verdediger. Er wordt hem in Italië alvast een mooie toekomst voorspeld, en als type-voetballer wordt Keramitsis vergeleken met zijn landgenoot en ex-AS Roma speler Kostas Manolas.

LEES OOK: Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Antwerp moet zich defensief versterken volgend seizoen

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

40
40
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

123
123
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

126
126
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

53
53
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

63
63
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

207
207
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

198
198
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

60
60
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

93
93
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

363
363
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

304
304
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

190
190
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

332
332
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

937
937
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

209
209
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

301
301
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

230
230
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

225
225
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

372
372
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws