Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

923 stemmen
Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

De titel halen met Antwerp FC is de grote droom van Paul Gheysens, en gebeurt het niet dit seizoen, dan wel in de volgende jaargang. De Great Old wil elk jaar voor de prijzen spelen en dat betekent dat er een slim aankoopbeleid moet gevoerd worden. Willian Pacho vertrekt eind dit seizoen hoogstwaarschijnlijk naar Eintracht Frankfurt, en daarom houdt Antwerp proactief enkele centrale verdedigers in de gaten. Marc Overmars wil in die optiek José Mourinho een loer draaien door Dimitrios Keramitsis (AS Roma) naar de Bosuil te halen.


BREDERE KERN VOLGEND SEIZOEN

Antwerp FC beschikt dit seizoen over de minst gepasseerde defensie van het land. Het centrale verdedigende duo Toby Alderweireld en Willian Pacho is erg complementair en muurvast. Maar door het nakende vertrek van Pacho, al is zijn transfer naar Eintracht Frankfurt nog steeds niet officieel, zal Marc Overmars toch moeten nadenken om in de zomermercato een nieuwe centrale verdediger aan te trekken. Mark van Bommel beschikt wel over de veelbelovende en talentvolle Zeno Van den Bosch waarop de coach met vertrouwen kan terugvallen wanneer er Alder­weireld of Pacho iets overkomt.

Maar desondanks is er wel wat extra versterking aangewezen in dat compartiment. Zeker omdat Antwerp FC volgend seizoen opnieuw voor de titel wil spelen en in het beste geval ook in Europa. De club gelooft hard in de kwaliteiten van de youngster want net daarom werd er in januari geen vervanger aangetrokken om het vertrek van de centrale verdediger Dinis Almeida (Ludogorets) op te vangen. De eerste speelminuten van Zeno Van den Bosch smaken naar meer, maar wat extra concurrentie in de centrale defensie - zeker indien Willian Pacho zal vertrekken - houdt iedereen scherp en stuwt de kwaliteit van de spelers bijgevolg naar een hoger niveau. Josafat Mendes werd in die optiek eerder gelinkt aan een transfer naar Antwerp, maar de Zweedse belofte-international koos ondertussen voor een verhuis naar SC Braga. Volgens Griekse media heeft de Great Old daarom hun vizier gericht op Dimitrios Keramitsis. De 18-jarige centrale verdediger behoort tot de A-kern van AS Roma, waar José Mourinho hard gelooft in zijn kwaliteiten. Jonge spelers breken traditiegetrouw moeilijk door in Italië, maar Keramitsis maakte toch al zijn debuut voor de Romeinen en hij behoort doorgaans tot de wedstrijdselecties van de Portugese coach.

TRANSFER VAN MOURINHO

Dimitrios Keramitsis maakte in januari vorig jaar zijn grote debuut in het profvoetbal, toen hij in de wedstrijd tegen Cagliari de kans kreeg om Ainsley Maitland-Niles te vervangen, en daarmee werd hij de derde jongste buitenlander die ooit in actie kwam voor I Giallorossi. AS Roma is tevreden met de ontwikkeling van de Griekse jeugdinternational, die het grote vertrouwen van de club én van José Mourinho bevestigt. Een klein halfjaar voor zijn debuut stond Keramitsis nog onder contract bij Empoli, en hij had de kant om bij Lazio en Fiorentina te tekenen. Maar het was Mourinho die erin slaagde om de talentvolle centrale verdediger te overtuigen om een contract te tekenen bij AS Roma. DE NIEUWE MANOLAS

Dimitrios Keramitsis is een speler met veel zelfvertrouwen en zelfkennis. Op amper 18-jarige leeftijd is hij erg matuur en mentaal sterk. Dat zijn uiteraard ook noodzakelijke eigenschappen als je op zo’n jonge leeftijd moet concurreren bij een club in één van de tactisch zwaarste competities ter wereld, en met een erg veeleisende coach zoals José Mourinho aan het roer. Keramitsis is een rechtsvoetige centrale verdediger die ook goed kan uitvoetballen met zijn linkervoet. Op die manier beschikt hij over interessante kwaliteiten om de opbouw te voorzien voor de ploeg, wat getuigt in zijn erg zuivere passing, die bovendien verticaal gericht is en vaak ook gedurfd te noemen valt.

Dimitrios Keramitsis neemt graag initiatief op het veld en daardoor is hij ook vaak te vinden in de box van de tegenstander. Op die manier maakte hij al twee doelpunten in de Primavera bij AS Roma U19, één keer scoorde hij met het hoofd, en één keer met een schot over de grond. Keramitsis rukt ook graag op met de bal aan de voet, waardoor hij ook met offensieve impulsen een meerwaarde brengt voor zijn team. Maar een verdediger moet uiteraard goed kunnen verdedigen, en daar mankeert het hem ook niet aan. Hij telt enorm veel gewonnen duels op het niveau van de Primavera, en hij staat te boek als een fysieke verdediger, die goed op zijn man plakt en over een uitstekende timing beschikt.



Met een gestalte van 1 meter 93 is Dimitrios Keramitsis ook goed in de luchtduels, hij anticipeert goed, is agressief in de één-tegen-één duels, en hij kan de situaties ook goed lezen. Keramitsis kan zowel in een drie- als viermansdefensie spelen, wat een groot voordeel is als centrale verdediger. Er wordt hem in Italië alvast een mooie toekomst voorspeld, en als type-voetballer wordt Keramitsis vergeleken met zijn landgenoot en ex-AS Roma speler Kostas Manolas.

LEES OOK: 'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp heeft oude bekende helemaal beet
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet
312

Antwerp moet zich defensief versterken volgend seizoen

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

200
200
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

319
319
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

129
129
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

471
471
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

189
189
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

104
104
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

116
116
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

294
294
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

252
252
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

213
213
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1657
1657
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

100
100
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

482
482
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

855
855
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

147
147
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

507
507
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

498
498
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

283
283
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

112
112
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

257
257
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

439
439
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

150
150
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

88
88
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

212
212

Meer sportnieuws