Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

923
Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

De titel halen met Antwerp FC is de grote droom van Paul Gheysens, en gebeurt het niet dit seizoen, dan wel in de volgende jaargang. De Great Old wil elk jaar voor de prijzen spelen en dat betekent dat er een slim aankoopbeleid moet gevoerd worden. Willian Pacho vertrekt eind dit seizoen hoogstwaarschijnlijk naar Eintracht Frankfurt, en daarom houdt Antwerp proactief enkele centrale verdedigers in de gaten. Marc Overmars wil in die optiek José Mourinho een loer draaien door Dimitrios Keramitsis (AS Roma) naar de Bosuil te halen.


BREDERE KERN VOLGEND SEIZOEN

Antwerp FC beschikt dit seizoen over de minst gepasseerde defensie van het land. Het centrale verdedigende duo Toby Alderweireld en Willian Pacho is erg complementair en muurvast. Maar door het nakende vertrek van Pacho, al is zijn transfer naar Eintracht Frankfurt nog steeds niet officieel, zal Marc Overmars toch moeten nadenken om in de zomermercato een nieuwe centrale verdediger aan te trekken. Mark van Bommel beschikt wel over de veelbelovende en talentvolle Zeno Van den Bosch waarop de coach met vertrouwen kan terugvallen wanneer er Alder­weireld of Pacho iets overkomt.

Maar desondanks is er wel wat extra versterking aangewezen in dat compartiment. Zeker omdat Antwerp FC volgend seizoen opnieuw voor de titel wil spelen en in het beste geval ook in Europa. De club gelooft hard in de kwaliteiten van de youngster want net daarom werd er in januari geen vervanger aangetrokken om het vertrek van de centrale verdediger Dinis Almeida (Ludogorets) op te vangen. De eerste speelminuten van Zeno Van den Bosch smaken naar meer, maar wat extra concurrentie in de centrale defensie - zeker indien Willian Pacho zal vertrekken - houdt iedereen scherp en stuwt de kwaliteit van de spelers bijgevolg naar een hoger niveau. Josafat Mendes werd in die optiek eerder gelinkt aan een transfer naar Antwerp, maar de Zweedse belofte-international koos ondertussen voor een verhuis naar SC Braga. Volgens Griekse media heeft de Great Old daarom hun vizier gericht op Dimitrios Keramitsis. De 18-jarige centrale verdediger behoort tot de A-kern van AS Roma, waar José Mourinho hard gelooft in zijn kwaliteiten. Jonge spelers breken traditiegetrouw moeilijk door in Italië, maar Keramitsis maakte toch al zijn debuut voor de Romeinen en hij behoort doorgaans tot de wedstrijdselecties van de Portugese coach.

TRANSFER VAN MOURINHO

Dimitrios Keramitsis maakte in januari vorig jaar zijn grote debuut in het profvoetbal, toen hij in de wedstrijd tegen Cagliari de kans kreeg om Ainsley Maitland-Niles te vervangen, en daarmee werd hij de derde jongste buitenlander die ooit in actie kwam voor I Giallorossi. AS Roma is tevreden met de ontwikkeling van de Griekse jeugdinternational, die het grote vertrouwen van de club én van José Mourinho bevestigt. Een klein halfjaar voor zijn debuut stond Keramitsis nog onder contract bij Empoli, en hij had de kant om bij Lazio en Fiorentina te tekenen. Maar het was Mourinho die erin slaagde om de talentvolle centrale verdediger te overtuigen om een contract te tekenen bij AS Roma. DE NIEUWE MANOLAS

Dimitrios Keramitsis is een speler met veel zelfvertrouwen en zelfkennis. Op amper 18-jarige leeftijd is hij erg matuur en mentaal sterk. Dat zijn uiteraard ook noodzakelijke eigenschappen als je op zo’n jonge leeftijd moet concurreren bij een club in één van de tactisch zwaarste competities ter wereld, en met een erg veeleisende coach zoals José Mourinho aan het roer. Keramitsis is een rechtsvoetige centrale verdediger die ook goed kan uitvoetballen met zijn linkervoet. Op die manier beschikt hij over interessante kwaliteiten om de opbouw te voorzien voor de ploeg, wat getuigt in zijn erg zuivere passing, die bovendien verticaal gericht is en vaak ook gedurfd te noemen valt.

Dimitrios Keramitsis neemt graag initiatief op het veld en daardoor is hij ook vaak te vinden in de box van de tegenstander. Op die manier maakte hij al twee doelpunten in de Primavera bij AS Roma U19, één keer scoorde hij met het hoofd, en één keer met een schot over de grond. Keramitsis rukt ook graag op met de bal aan de voet, waardoor hij ook met offensieve impulsen een meerwaarde brengt voor zijn team. Maar een verdediger moet uiteraard goed kunnen verdedigen, en daar mankeert het hem ook niet aan. Hij telt enorm veel gewonnen duels op het niveau van de Primavera, en hij staat te boek als een fysieke verdediger, die goed op zijn man plakt en over een uitstekende timing beschikt.



Met een gestalte van 1 meter 93 is Dimitrios Keramitsis ook goed in de luchtduels, hij anticipeert goed, is agressief in de één-tegen-één duels, en hij kan de situaties ook goed lezen. Keramitsis kan zowel in een drie- als viermansdefensie spelen, wat een groot voordeel is als centrale verdediger. Er wordt hem in Italië alvast een mooie toekomst voorspeld, en als type-voetballer wordt Keramitsis vergeleken met zijn landgenoot en ex-AS Roma speler Kostas Manolas.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Antwerp moet zich defensief versterken volgend seizoen

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

59
59
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

55
55
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

154
154
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

305
305
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

283
283
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

999
999

Meer sportnieuws