Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

923 stemmen
Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

De titel halen met Antwerp FC is de grote droom van Paul Gheysens, en gebeurt het niet dit seizoen, dan wel in de volgende jaargang. De Great Old wil elk jaar voor de prijzen spelen en dat betekent dat er een slim aankoopbeleid moet gevoerd worden. Willian Pacho vertrekt eind dit seizoen hoogstwaarschijnlijk naar Eintracht Frankfurt, en daarom houdt Antwerp proactief enkele centrale verdedigers in de gaten. Marc Overmars wil in die optiek José Mourinho een loer draaien door Dimitrios Keramitsis (AS Roma) naar de Bosuil te halen.


BREDERE KERN VOLGEND SEIZOEN

Antwerp FC beschikt dit seizoen over de minst gepasseerde defensie van het land. Het centrale verdedigende duo Toby Alderweireld en Willian Pacho is erg complementair en muurvast. Maar door het nakende vertrek van Pacho, al is zijn transfer naar Eintracht Frankfurt nog steeds niet officieel, zal Marc Overmars toch moeten nadenken om in de zomermercato een nieuwe centrale verdediger aan te trekken. Mark van Bommel beschikt wel over de veelbelovende en talentvolle Zeno Van den Bosch waarop de coach met vertrouwen kan terugvallen wanneer er Alder­weireld of Pacho iets overkomt.

Maar desondanks is er wel wat extra versterking aangewezen in dat compartiment. Zeker omdat Antwerp FC volgend seizoen opnieuw voor de titel wil spelen en in het beste geval ook in Europa. De club gelooft hard in de kwaliteiten van de youngster want net daarom werd er in januari geen vervanger aangetrokken om het vertrek van de centrale verdediger Dinis Almeida (Ludogorets) op te vangen. De eerste speelminuten van Zeno Van den Bosch smaken naar meer, maar wat extra concurrentie in de centrale defensie - zeker indien Willian Pacho zal vertrekken - houdt iedereen scherp en stuwt de kwaliteit van de spelers bijgevolg naar een hoger niveau. Josafat Mendes werd in die optiek eerder gelinkt aan een transfer naar Antwerp, maar de Zweedse belofte-international koos ondertussen voor een verhuis naar SC Braga. Volgens Griekse media heeft de Great Old daarom hun vizier gericht op Dimitrios Keramitsis. De 18-jarige centrale verdediger behoort tot de A-kern van AS Roma, waar José Mourinho hard gelooft in zijn kwaliteiten. Jonge spelers breken traditiegetrouw moeilijk door in Italië, maar Keramitsis maakte toch al zijn debuut voor de Romeinen en hij behoort doorgaans tot de wedstrijdselecties van de Portugese coach.

TRANSFER VAN MOURINHO

Dimitrios Keramitsis maakte in januari vorig jaar zijn grote debuut in het profvoetbal, toen hij in de wedstrijd tegen Cagliari de kans kreeg om Ainsley Maitland-Niles te vervangen, en daarmee werd hij de derde jongste buitenlander die ooit in actie kwam voor I Giallorossi. AS Roma is tevreden met de ontwikkeling van de Griekse jeugdinternational, die het grote vertrouwen van de club én van José Mourinho bevestigt. Een klein halfjaar voor zijn debuut stond Keramitsis nog onder contract bij Empoli, en hij had de kant om bij Lazio en Fiorentina te tekenen. Maar het was Mourinho die erin slaagde om de talentvolle centrale verdediger te overtuigen om een contract te tekenen bij AS Roma. DE NIEUWE MANOLAS

Dimitrios Keramitsis is een speler met veel zelfvertrouwen en zelfkennis. Op amper 18-jarige leeftijd is hij erg matuur en mentaal sterk. Dat zijn uiteraard ook noodzakelijke eigenschappen als je op zo’n jonge leeftijd moet concurreren bij een club in één van de tactisch zwaarste competities ter wereld, en met een erg veeleisende coach zoals José Mourinho aan het roer. Keramitsis is een rechtsvoetige centrale verdediger die ook goed kan uitvoetballen met zijn linkervoet. Op die manier beschikt hij over interessante kwaliteiten om de opbouw te voorzien voor de ploeg, wat getuigt in zijn erg zuivere passing, die bovendien verticaal gericht is en vaak ook gedurfd te noemen valt.

Dimitrios Keramitsis neemt graag initiatief op het veld en daardoor is hij ook vaak te vinden in de box van de tegenstander. Op die manier maakte hij al twee doelpunten in de Primavera bij AS Roma U19, één keer scoorde hij met het hoofd, en één keer met een schot over de grond. Keramitsis rukt ook graag op met de bal aan de voet, waardoor hij ook met offensieve impulsen een meerwaarde brengt voor zijn team. Maar een verdediger moet uiteraard goed kunnen verdedigen, en daar mankeert het hem ook niet aan. Hij telt enorm veel gewonnen duels op het niveau van de Primavera, en hij staat te boek als een fysieke verdediger, die goed op zijn man plakt en over een uitstekende timing beschikt.



Met een gestalte van 1 meter 93 is Dimitrios Keramitsis ook goed in de luchtduels, hij anticipeert goed, is agressief in de één-tegen-één duels, en hij kan de situaties ook goed lezen. Keramitsis kan zowel in een drie- als viermansdefensie spelen, wat een groot voordeel is als centrale verdediger. Er wordt hem in Italië alvast een mooie toekomst voorspeld, en als type-voetballer wordt Keramitsis vergeleken met zijn landgenoot en ex-AS Roma speler Kostas Manolas.

LEES OOK: 'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Antwerp moet zich defensief versterken volgend seizoen

Meest recent

'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

230
230
'Union telt zijn centen: details van Khalaili-deal onthuld'

Union maakte de voorbije jaren indruk met zijn uitgekiende transferbeleid. De Brusselaars wisten ...

32
32
'Kogel door de kerk: dit bedrag vangt RSCA voor De Cat'

Anderlecht hoopte de voorbije maanden nog om Nathan De Cat nog minstens één seizoen in ...

286
286
Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

Alle ogen zullen vrijdagavond gericht zijn op de Rode Duivels, want dan geven ze in de kwartfinale ...

160
160
Dwomoh ziet verhoopte transfer alsnog afketsen

Enkele jaren geleden stond hij nog te boek als één van de grootste talenten van het ...

50
50
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

701
701
Cercle reageert na plotse wending in Brugs stadiondossier

Er kwam donderdagmiddag vanuit Brugge plots zeer verrassend nieuws. Daar kon Club plots melden dat ...

185
185
Vanden Borre keert kar volledig over Garcia

De Rode Duivels hopen vrijdag tegen Spanje op een stunt, maar kunnen sowieso al tevreden zijn over ...

175
175
Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

151
151
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

186
186
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

163
163
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

314
314
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

118
118
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

327
327
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

220
220
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

484
484
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

73
73
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

623
623
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

162
162
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

289
289
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

447
447
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

203
203
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

164
164
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

195
195

Meer sportnieuws