Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

923 stemmen
Overmars op weg naar ‘Mourinho-transfer’

De titel halen met Antwerp FC is de grote droom van Paul Gheysens, en gebeurt het niet dit seizoen, dan wel in de volgende jaargang. De Great Old wil elk jaar voor de prijzen spelen en dat betekent dat er een slim aankoopbeleid moet gevoerd worden. Willian Pacho vertrekt eind dit seizoen hoogstwaarschijnlijk naar Eintracht Frankfurt, en daarom houdt Antwerp proactief enkele centrale verdedigers in de gaten. Marc Overmars wil in die optiek José Mourinho een loer draaien door Dimitrios Keramitsis (AS Roma) naar de Bosuil te halen.


BREDERE KERN VOLGEND SEIZOEN

Antwerp FC beschikt dit seizoen over de minst gepasseerde defensie van het land. Het centrale verdedigende duo Toby Alderweireld en Willian Pacho is erg complementair en muurvast. Maar door het nakende vertrek van Pacho, al is zijn transfer naar Eintracht Frankfurt nog steeds niet officieel, zal Marc Overmars toch moeten nadenken om in de zomermercato een nieuwe centrale verdediger aan te trekken. Mark van Bommel beschikt wel over de veelbelovende en talentvolle Zeno Van den Bosch waarop de coach met vertrouwen kan terugvallen wanneer er Alder­weireld of Pacho iets overkomt.

Maar desondanks is er wel wat extra versterking aangewezen in dat compartiment. Zeker omdat Antwerp FC volgend seizoen opnieuw voor de titel wil spelen en in het beste geval ook in Europa. De club gelooft hard in de kwaliteiten van de youngster want net daarom werd er in januari geen vervanger aangetrokken om het vertrek van de centrale verdediger Dinis Almeida (Ludogorets) op te vangen. De eerste speelminuten van Zeno Van den Bosch smaken naar meer, maar wat extra concurrentie in de centrale defensie - zeker indien Willian Pacho zal vertrekken - houdt iedereen scherp en stuwt de kwaliteit van de spelers bijgevolg naar een hoger niveau. Josafat Mendes werd in die optiek eerder gelinkt aan een transfer naar Antwerp, maar de Zweedse belofte-international koos ondertussen voor een verhuis naar SC Braga. Volgens Griekse media heeft de Great Old daarom hun vizier gericht op Dimitrios Keramitsis. De 18-jarige centrale verdediger behoort tot de A-kern van AS Roma, waar José Mourinho hard gelooft in zijn kwaliteiten. Jonge spelers breken traditiegetrouw moeilijk door in Italië, maar Keramitsis maakte toch al zijn debuut voor de Romeinen en hij behoort doorgaans tot de wedstrijdselecties van de Portugese coach.

TRANSFER VAN MOURINHO

Dimitrios Keramitsis maakte in januari vorig jaar zijn grote debuut in het profvoetbal, toen hij in de wedstrijd tegen Cagliari de kans kreeg om Ainsley Maitland-Niles te vervangen, en daarmee werd hij de derde jongste buitenlander die ooit in actie kwam voor I Giallorossi. AS Roma is tevreden met de ontwikkeling van de Griekse jeugdinternational, die het grote vertrouwen van de club én van José Mourinho bevestigt. Een klein halfjaar voor zijn debuut stond Keramitsis nog onder contract bij Empoli, en hij had de kant om bij Lazio en Fiorentina te tekenen. Maar het was Mourinho die erin slaagde om de talentvolle centrale verdediger te overtuigen om een contract te tekenen bij AS Roma. DE NIEUWE MANOLAS

Dimitrios Keramitsis is een speler met veel zelfvertrouwen en zelfkennis. Op amper 18-jarige leeftijd is hij erg matuur en mentaal sterk. Dat zijn uiteraard ook noodzakelijke eigenschappen als je op zo’n jonge leeftijd moet concurreren bij een club in één van de tactisch zwaarste competities ter wereld, en met een erg veeleisende coach zoals José Mourinho aan het roer. Keramitsis is een rechtsvoetige centrale verdediger die ook goed kan uitvoetballen met zijn linkervoet. Op die manier beschikt hij over interessante kwaliteiten om de opbouw te voorzien voor de ploeg, wat getuigt in zijn erg zuivere passing, die bovendien verticaal gericht is en vaak ook gedurfd te noemen valt.

Dimitrios Keramitsis neemt graag initiatief op het veld en daardoor is hij ook vaak te vinden in de box van de tegenstander. Op die manier maakte hij al twee doelpunten in de Primavera bij AS Roma U19, één keer scoorde hij met het hoofd, en één keer met een schot over de grond. Keramitsis rukt ook graag op met de bal aan de voet, waardoor hij ook met offensieve impulsen een meerwaarde brengt voor zijn team. Maar een verdediger moet uiteraard goed kunnen verdedigen, en daar mankeert het hem ook niet aan. Hij telt enorm veel gewonnen duels op het niveau van de Primavera, en hij staat te boek als een fysieke verdediger, die goed op zijn man plakt en over een uitstekende timing beschikt.



Met een gestalte van 1 meter 93 is Dimitrios Keramitsis ook goed in de luchtduels, hij anticipeert goed, is agressief in de één-tegen-één duels, en hij kan de situaties ook goed lezen. Keramitsis kan zowel in een drie- als viermansdefensie spelen, wat een groot voordeel is als centrale verdediger. Er wordt hem in Italië alvast een mooie toekomst voorspeld, en als type-voetballer wordt Keramitsis vergeleken met zijn landgenoot en ex-AS Roma speler Kostas Manolas.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

🚀

Antwerp moet zich defensief versterken volgend seizoen

Meest recent

'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

0
0
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

6
6
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

19
19
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

190
190
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

237
237
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

111
111
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

46
46
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

502
502
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

99
99
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

114
114
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

143
143
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

136
136
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

66
66
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

421
421
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

136
136
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

164
164
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

163
163
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

198
198
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

583
583
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

165
165
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

166
166
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

411
411
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

362
362

Meer sportnieuws