Defour haalt snoeihard uit naar voetbalbond

door
Defour haalt snoeihard uit naar voetbalbond

KV Mechelen had gehoopt om zondag te kunnen profiteren van het drukke programma van Union, maar kwam van een kale reis thuis. Het kwam in het Dudenpark wel nog na vier minuten op voorsprong via Ngoy, maar gaf zijn bonus al even snel weer weg en ging in de tweede helft nog helemaal kopje onder. Dat zat Steven Defour natuurlijk niet lekker, maar de trainer spuwde ook over iets anders nog zijn gal.


Eerder deze week had Malinwa immers al slecht nieuws gekregen, want het Disciplinair Comité van de voetbalbond besliste dat de wedstrijd op Charleroi opnieuw gespeeld moet worden. De partij was in november stilgelegd bij 1-0 voor Charleroi omdat supporters van de Carolo's tot drie keer toe het veld bestookt hadden met vuurpijlen en tennisballen.

In Mechelen hadden ze echter verwacht dat ze een forfaitzege zouden krijgen, want meestal worden in dergelijke gevallen de drie punten toegewezen aan de partij die geen schuld trof voor het staken van de match. "Een belachelijke beslissing", sneerde Defour dan ook bij Het Laatste Nieuws. "Blijkbaar gelden er andere regels voor andere ploegen. Punt."

BEROEP
Bij KV Mechelen laten ze de beslissing dan ook niet zomaar passeren. De club bekijkt of het nog in beroep kan gaan bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). Voorlopig moet de match dus wel volledig opnieuw gespeeld worden op een nader te bepalen datum. Dat zal op Mambourg achter gesloten deuren gebeuren.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Is de kritiek van Defour terecht?

Meest recent

Drama in Duitsland: kind zwaargewond in stadion

Er heet zich een enorm drama afgespeeld in Duitsland. Tijdens een vuurwerkshow werd een 9-jarig ...

4
4
Julie Vanloo en Hans Vanaken verrassen met spetterend nieuws

Voor alle supporters van Club Brugge is het nagenieten van andermaal een geweldige CL-avond. ...

19
19
Hasi roept ferme waarschuwing naar Stroeykens

Mario Stroeykens werd afgelopen zomer in verband gebracht met een transfer. Vooral het Portugese ...

55
55
Brighton-coach brengt update over onfortuinlijke De Cuyper

Vorig weekend kregen enkele Rode Duivels slecht nieuws. In de Premier League vielen twee landgenoten ...

11
11
Club vindt wéér goud: "Die gaan ze niet lang houden"

Club Brugge en de Champions League, dat blijft een geslaagd huwelijk. Enkele dagen na de blamage in ...

207
207
Hasi beschermt geviseerde speler: "Hij is niet gemeen"

Er staat de komende weken de nodige druk op Anderlecht, want het is ondertussen al van 17 augustus ...

38
38
Waanzinnige loting: OHL krijgt topaffiches in dames-CL

De Belgische clubs namen deze week een geweldige start in de Champions League. Union ging bij zijn ...

84
84
Het gelijk van Hayen en co? Vanhaezebrouck ziet 'een teken'

Club Brugge begon indrukwekkend aan zijn campagne in de Champions League door AS Monaco met 4-1 af ...

153
153
Anderlecht laat twee A-kernspelers naar jeugd-WK vertrekken

Verschillende Belgische clubs zullen in de komende weken enkele spelers moeten missen. Er staat ...

131
131
"Hayen moet onmiddelijk opstappen bij Club Brugge"

De doelmannenkwestie bij Club blijft voor veel beroering zorgen. Sinds augustus mag Jackers de ...

1164
1164
TRANSFERUURTJE: 'Odoi naar Belgische club, Anderlecht verrast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

297
297
Spioneert Coucke bij Club Brugge? Mysterie aan de kust

Marc Coucke was de laatste weken omnipresent in de media. Veel mensen spraken van een soort ...

346
346
‘Beerschot in Japanse handen: miljoenendeal onthuld’

Volgens Het Laatste Nieuws is de overname van Beerschot in kannen en kruiken. Er is een akkoord ...

294
294
Club en Union maken enorme impact in CL én coëfficiënt

Club Brugge en Union SG hebben veel indruk gemaakt in Europa. In de Champions League pakten de ...

116
116
Vanaken breekt records bij Club: “Dag en nacht verschil”

Het Belgische voetbal heeft naam gemaakt in Europa. Union SG won met 1-3 op het veld van PSV en Club ...

91
91
Union heeft wéér goud in handen: “Hij kan naar Barça”

Union SG verraste vriend en vijand door PSV opzij te zetten met 1-3. De Nederlandse landskampioen ...

252
252
‘Eerste diagnose Mignolet: Club Brugge in zak en as’

Het was een rollercoaster van jewelste voor Simon Mignolet tegen AS Monaco. De doelman veroorzaakte ...

1215
1215
Anderlecht verrast plots met straffe contractverlenging

RSC Anderlecht kent een woelig competitiebegin en ook de zomermercato werd uitvoerig onder de loep ...

217
217
Na scheiding met Deschacht: Coorevits breekt stilzwijgen

Zeven jaar geleden liep het huwelijk van voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht en Annelien ...

337
337
Rampscenario rivalen Club: "Als ze dat ook nog realiseren…"

Club Brugge wordt vaak het Bayern München van België genoemd, maar toch zijn ze nog niet ...

318
318
Weergaloze Doku schittert: Guardiola doet straffe onthulling

Manchester City won makkelijk met 2-0 van een tienkoppig Napoli. Pep Guardiola kreeg al snel kritiek ...

202
202
Sabbe en Mechele juichen: "We schrokken ons wel bijna dood"

Club Brugge won met 4-1 van AS Monaco. Bij de Bruggelingen stond de defensie ook weer pal. De ...

215
215
Finale klap: DAZN houdt JPL tot laatste snik in zijn greep

De Jupiler Pro League zit muurvast in DAZN’s model van verplichte bundels en exclusiviteit. ...

652
652
Degryse geniet van Brugs fenomeen: "Heer en meester"

Club Brugge heeft heel veel indruk gemaakt tegen AS Monaco. Ze wonnen na een ware demonstratie met ...

247
247
AS Monaco-coach is snoeihard na Brugse vernedering

AS Monaco kwam héél bleek voor de dag tegen Club Brugge. De Belgische bekerwinnaar was ...

209
209

Meer sportnieuws