Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

door
Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

AA Gent heeft optimaal geprofiteerd van de nieuwe misstap van Club Brugge dit weekend. De Buffalo's boekten zondagavond een al bij al vlotte zege tegen AS Eupen, dat met 3-0 terug naar de Oostkantons gestuurd werd. Daardoor duwen ze Club eindelijk uit de top vier en staan ze dus op een plaats die recht geeft op Play-Off II.


Alle ogen waren in de Ghelamco Arena gericht op Gift Orban, nadat de Nigeriaanse sensatie zeven keer scoorde in zijn twee laatste wedstrijden. Hij versierde na 30 seconden ook meteen een kans, maar kon Moser uiteindelijk niet aan het werk zetten. Gent bleef daarna bijna de hele eerste helft vruchteloos zoeken naar een doelpunt, met onder meer een lob van Cuypers tegen de paal. Vlak voor rust was het uiteindelijk toch raak: Orban stuurde Cuypers weg en die werkte netjes af.

Na rust ging Eupen op zoek naar de gelijkmaker, maar het was toch vooral Gent dat de kansen kreeg. Cuypers kwam een paar keer dicht bij een tweede goal, maar scoorde telkens net niet. Pas in het slotkwartier viel de verlossende tweede treffer toen Davidson een voorzet van Fofana in zijn eigen doel verwerkte. Daarmee was de zege helemaal binnen en vijf minuten voor tijd zette Okumu met een harde kopbal voor 3-0 nog de kers op de taart.

EINDELIJK TOP VIER
Daardoor heeft AA Gent eindelijk de vierde plaats weten te veroveren. Het heeft nu twee punten voorsprong op Club Brugge, drie op Westerlo en vijf op Standard. Die kloof zullen ze nog vier speeldagen moeten vasthouden om de kwalificatie voor Play-Off I nog over de streep te trekken.

LEES OOK: AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

Zal AA Gent die vierde plaats vasthouden tot het einde?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

179
179
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

83
83
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

505
505
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

68
68
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

320
320
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

385
385
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

179
179
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

417
417
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

183
183
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

301
301
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

394
394
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

454
454
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

120
120
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

251
251
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws