Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

door
Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

AA Gent heeft optimaal geprofiteerd van de nieuwe misstap van Club Brugge dit weekend. De Buffalo's boekten zondagavond een al bij al vlotte zege tegen AS Eupen, dat met 3-0 terug naar de Oostkantons gestuurd werd. Daardoor duwen ze Club eindelijk uit de top vier en staan ze dus op een plaats die recht geeft op Play-Off II.


Alle ogen waren in de Ghelamco Arena gericht op Gift Orban, nadat de Nigeriaanse sensatie zeven keer scoorde in zijn twee laatste wedstrijden. Hij versierde na 30 seconden ook meteen een kans, maar kon Moser uiteindelijk niet aan het werk zetten. Gent bleef daarna bijna de hele eerste helft vruchteloos zoeken naar een doelpunt, met onder meer een lob van Cuypers tegen de paal. Vlak voor rust was het uiteindelijk toch raak: Orban stuurde Cuypers weg en die werkte netjes af.

Na rust ging Eupen op zoek naar de gelijkmaker, maar het was toch vooral Gent dat de kansen kreeg. Cuypers kwam een paar keer dicht bij een tweede goal, maar scoorde telkens net niet. Pas in het slotkwartier viel de verlossende tweede treffer toen Davidson een voorzet van Fofana in zijn eigen doel verwerkte. Daarmee was de zege helemaal binnen en vijf minuten voor tijd zette Okumu met een harde kopbal voor 3-0 nog de kers op de taart.

EINDELIJK TOP VIER
Daardoor heeft AA Gent eindelijk de vierde plaats weten te veroveren. Het heeft nu twee punten voorsprong op Club Brugge, drie op Westerlo en vijf op Standard. Die kloof zullen ze nog vier speeldagen moeten vasthouden om de kwalificatie voor Play-Off I nog over de streep te trekken.

LEES OOK: Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Zal AA Gent die vierde plaats vasthouden tot het einde?

Meest recent

'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

7
7
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

75
75
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

66
66
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

98
98
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

290
290
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

233
233
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

63
63
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

44
44
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

115
115
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

236
236
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

186
186
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

231
231
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

159
159
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

334
334
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

87
87
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

65
65
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

125
125
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

315
315
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

217
217
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

82
82
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

201
201
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

135
135
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

65
65
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

829
829

Meer sportnieuws