Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

door
Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

AA Gent heeft optimaal geprofiteerd van de nieuwe misstap van Club Brugge dit weekend. De Buffalo's boekten zondagavond een al bij al vlotte zege tegen AS Eupen, dat met 3-0 terug naar de Oostkantons gestuurd werd. Daardoor duwen ze Club eindelijk uit de top vier en staan ze dus op een plaats die recht geeft op Play-Off II.


Alle ogen waren in de Ghelamco Arena gericht op Gift Orban, nadat de Nigeriaanse sensatie zeven keer scoorde in zijn twee laatste wedstrijden. Hij versierde na 30 seconden ook meteen een kans, maar kon Moser uiteindelijk niet aan het werk zetten. Gent bleef daarna bijna de hele eerste helft vruchteloos zoeken naar een doelpunt, met onder meer een lob van Cuypers tegen de paal. Vlak voor rust was het uiteindelijk toch raak: Orban stuurde Cuypers weg en die werkte netjes af.

Na rust ging Eupen op zoek naar de gelijkmaker, maar het was toch vooral Gent dat de kansen kreeg. Cuypers kwam een paar keer dicht bij een tweede goal, maar scoorde telkens net niet. Pas in het slotkwartier viel de verlossende tweede treffer toen Davidson een voorzet van Fofana in zijn eigen doel verwerkte. Daarmee was de zege helemaal binnen en vijf minuten voor tijd zette Okumu met een harde kopbal voor 3-0 nog de kers op de taart.

EINDELIJK TOP VIER
Daardoor heeft AA Gent eindelijk de vierde plaats weten te veroveren. Het heeft nu twee punten voorsprong op Club Brugge, drie op Westerlo en vijf op Standard. Die kloof zullen ze nog vier speeldagen moeten vasthouden om de kwalificatie voor Play-Off I nog over de streep te trekken.

LEES OOK: PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Zal AA Gent die vierde plaats vasthouden tot het einde?

Meest recent

'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

65
65
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

14
14
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

53
53
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

132
132
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

70
70
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

152
152
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

241
241
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

48
48
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

27
27
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

721
721
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

80
80
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

133
133
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

626
626
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

321
321
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

240
240
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

584
584
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

383
383
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

363
363
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

86
86
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

785
785
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

264
264
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

137
137
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

20
20
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

37
37
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

435
435

Meer sportnieuws