Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

door
Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

AA Gent heeft optimaal geprofiteerd van de nieuwe misstap van Club Brugge dit weekend. De Buffalo's boekten zondagavond een al bij al vlotte zege tegen AS Eupen, dat met 3-0 terug naar de Oostkantons gestuurd werd. Daardoor duwen ze Club eindelijk uit de top vier en staan ze dus op een plaats die recht geeft op Play-Off II.


Alle ogen waren in de Ghelamco Arena gericht op Gift Orban, nadat de Nigeriaanse sensatie zeven keer scoorde in zijn twee laatste wedstrijden. Hij versierde na 30 seconden ook meteen een kans, maar kon Moser uiteindelijk niet aan het werk zetten. Gent bleef daarna bijna de hele eerste helft vruchteloos zoeken naar een doelpunt, met onder meer een lob van Cuypers tegen de paal. Vlak voor rust was het uiteindelijk toch raak: Orban stuurde Cuypers weg en die werkte netjes af.

Na rust ging Eupen op zoek naar de gelijkmaker, maar het was toch vooral Gent dat de kansen kreeg. Cuypers kwam een paar keer dicht bij een tweede goal, maar scoorde telkens net niet. Pas in het slotkwartier viel de verlossende tweede treffer toen Davidson een voorzet van Fofana in zijn eigen doel verwerkte. Daarmee was de zege helemaal binnen en vijf minuten voor tijd zette Okumu met een harde kopbal voor 3-0 nog de kers op de taart.

EINDELIJK TOP VIER
Daardoor heeft AA Gent eindelijk de vierde plaats weten te veroveren. Het heeft nu twee punten voorsprong op Club Brugge, drie op Westerlo en vijf op Standard. Die kloof zullen ze nog vier speeldagen moeten vasthouden om de kwalificatie voor Play-Off I nog over de streep te trekken.

LEES OOK: Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Zal AA Gent die vierde plaats vasthouden tot het einde?

Meest recent

Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

132
132
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

25
25
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

46
46
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

224
224
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

24
24
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

199
199
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

103
103
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

21
21
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

149
149
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

270
270
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

31
31
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

39
39
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

431
431
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

292
292
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

101
101
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

94
94
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

141
141
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

475
475
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

51
51
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

262
262
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

319
319
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

74
74
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

488
488
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

94
94

Meer sportnieuws