Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

door
Gent knikkert Club Brugge uit top vier na logische zege

AA Gent heeft optimaal geprofiteerd van de nieuwe misstap van Club Brugge dit weekend. De Buffalo's boekten zondagavond een al bij al vlotte zege tegen AS Eupen, dat met 3-0 terug naar de Oostkantons gestuurd werd. Daardoor duwen ze Club eindelijk uit de top vier en staan ze dus op een plaats die recht geeft op Play-Off II.


Alle ogen waren in de Ghelamco Arena gericht op Gift Orban, nadat de Nigeriaanse sensatie zeven keer scoorde in zijn twee laatste wedstrijden. Hij versierde na 30 seconden ook meteen een kans, maar kon Moser uiteindelijk niet aan het werk zetten. Gent bleef daarna bijna de hele eerste helft vruchteloos zoeken naar een doelpunt, met onder meer een lob van Cuypers tegen de paal. Vlak voor rust was het uiteindelijk toch raak: Orban stuurde Cuypers weg en die werkte netjes af.

Na rust ging Eupen op zoek naar de gelijkmaker, maar het was toch vooral Gent dat de kansen kreeg. Cuypers kwam een paar keer dicht bij een tweede goal, maar scoorde telkens net niet. Pas in het slotkwartier viel de verlossende tweede treffer toen Davidson een voorzet van Fofana in zijn eigen doel verwerkte. Daarmee was de zege helemaal binnen en vijf minuten voor tijd zette Okumu met een harde kopbal voor 3-0 nog de kers op de taart.

EINDELIJK TOP VIER
Daardoor heeft AA Gent eindelijk de vierde plaats weten te veroveren. Het heeft nu twee punten voorsprong op Club Brugge, drie op Westerlo en vijf op Standard. Die kloof zullen ze nog vier speeldagen moeten vasthouden om de kwalificatie voor Play-Off I nog over de streep te trekken.

LEES OOK: Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

Zal AA Gent die vierde plaats vasthouden tot het einde?

Meest recent

Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

44
44
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

194
194
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

252
252
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

168
168
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

237
237
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

138
138
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

289
289
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

199
199
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

391
391
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

439
439
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

313
313
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

413
413
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

295
295
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

319
319
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

77
77
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

343
343
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

292
292
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

211
211
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

370
370
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

304
304
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

604
604
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

562
562

Meer sportnieuws