Topdeal Kompany in stroomversnelling

573
Topdeal Kompany in stroomversnelling

Niets of niemand lijkt Burnley FC af te stoppen van de titel in de Championship en de bijhorende promotie naar de Premier League. Vincent Kompany is bezig aan een meesterwerk bij The Clarets en het is slechts een kwestie vooraleer de absolute topclubs komen aankloppen voor hem. Tottenham Hotspur wordt in de geruchtenmolen over Het Kanaal al genoemd als de ideale volgende bestemming voor Kompany. Maar blijft het wel enkel bij geruchten? TalkSPORT host Alan Brazil heeft zelfs weet van een concrete toenadering van de Spurs.


KOMPANY IS DE CHAMPIONSHIP AL ONTGROEID

Vincent Kompany drukte meteen zijn stempel bij Burnley FC en in de Championship. Hij zorgde voor een totale omslag bij de club, die onder Sean Dyche vooral met de lange bal speelde en een fysieke strijd leverde. Dyche liet het initiatief steeds aan de tegenpartij over en hij verkoos direct voetbal boven dominantie en controle. Dat resulteerde vorig seizoen in een dramatisch balbezit van 39%, waarmee Burnley in dat onderdeel de allerlaatste plaats bezette in de Premier League. Maar Kompany pakte het helemaal anders aan, volledig volgens zijn eigen visie en filosofie. En met groot succes.

Burnley FC is momenteel de autoritaire leider in de Championship met maar liefst dertien punten voorsprong op de dichtste achtervolger Sheffield United. The Clarets scoren momenteel ook het meeste aantal doelpunten van de competitie, leggen het hoogste tempo aan de dag, en pakt uit met het meeste balbezit: 64,8%. Vincent Kompany verwezenlijkt dus een waar huzarenstukje bij Burnley FC, een club die eind vorig seizoen ei zo na dood was. De gaffer wil zijn ploeg aantrekkelijk, dominant en aanvallend voetbal laten spelen, maar nog belangrijker wil hij zijn jongens hongerig en agressief zien.



Burnley is een echte machine geworden onder Kompany, met uitstekende resultaten en prima voetbal. De coach wil niet enkel de Championship winnen, hij wil ze ook domineren. En daar lijkt hij dus wonderwel in te slagen. “Ze zijn de beste ploeg uit de Championship van de afgelopen 25 jaar”, zei Neil Warnock, manager van Huddersfield eerder dit seizoen. “Dit heb ik nog niet gezien in mijn carrière. Ik denk niet dat Kompany al genoeg krediet heeft gekregen voor wat hij hier bewerkstelligt. Ik denk dat dit team nu al zou kunnen meedraaien in de Premier League”, aldus Warnock.

“KOMPANY WERD BENADERD DOOR SPURS"

"Filip Joos vroeg zich onlangs af of Vincent Kompany niet klaar zou zijn voor een stapje hogerop. “Zijn we zeker dat Kompany blijft? Hij heeft nu veel meer exposure en maakt veel meer naam dan in België. Zou hij naar pakweg West Ham United verkassen?”, aldus Joos in de podcast 90 Minutes. Ook over Het Kanaal wordt er flink gesproken over de toekomst van Kompany. Verschillende analisten opperen dat hij de ideale vervanger zou zijn voor Antonio Conte, die volgend seizoen wellicht geen coach meer is van Tottenham Hotspur. Het contract van de Italiaan loopt eind juni af en een verlenging is onwaarschijnlijk.

“Mijn contract loopt eind juni af. We zien wel”, zei Antonio Conte vorige week na de nederlaag van Tottenham tegen AC Milan in de Champions League. “Misschien ontslaan ze me wel nog voor het einde van dit seizoen. Wie weet, misschien zijn ze ontgoocheld.” Tottenham is alvast bezig met verschillende potentiële opvolgers op te lijsten. Roberto De Zerbi, Luis Enrique en Mauricio Pochettino werden alvast genoemd. Maar ook Vincent Kompany. En volgens TalkSPORT host Alan Brazil is de interesse van Spurs in de Belgische coach zelfs concreet te noemen.

 “Hier is een nieuwtje voor jullie. Ik kan niet bevestigen of dit 100% betrouwbaar is of niet. Maar er werd me verteld dat Kompany benaderd werd door Tottenham”, aldus Alan Brazil. Daarnaast zijn er verschillende analisten en media die Kompany zien als de perfecte coach voor Spurs. “Vergeet Pochettino, Tottenham moet voor Kompany gaan”, schrijft The Times. “Kompany heeft de manier waarop Burnley speelt compleet getransformeerd. Ik weet dat Burnley-fans het niet graag horen, maar voor Kompany zou het ook een perfecte timing zijn om de stap te zetten”, stelde analist Ally McCoist.

IS KOMPANY DE IDEALE COACH VOOR TOTTENHAM?

Tony Cascarino, ex-spits van onder meer Chelsea en Aston Villa, sloot zich aan bij zijn collega. “Als Conte vertrekt, wat er ook naar uitziet in de komende zomer, dan is er één persoon die eruit springt voor mij: Vincent Kompany. Hij springt boven de rest uit omdat ik heb geluisterd naar zijn speeches voor de spelers, omdat je kan zien hoe hij een voetbalclub drastisch veranderde in een erg korte tijdspanne.” De buitenwereld vindt dat Kompany de geknipte man is om Tottenham naar de absolute Engelse top te brengen, maar een gemakkelijke opdracht zou dat niet worden voor hem.

Het spelersmateriaal van Spurs is momenteel helemaal niet afgestemd op de methodes en de speelstijl van Vincent Kompany. Antonio Conte hanteert een tactiek die gebaseerd is op de omschakeling, terwijl Kompany een totale dominantie op het veld nastreeft. Dat zijn dus twee totaal tegenstrijdige gedachtegangen. Daarnaast heeft Spurs veel meer ego’s in de kleedkamer in vergelijking met Burnley. Kompany kan op korte termijn wel orde op zaken stellen, dat bewijst hij bij Burnley, maar er zullen nog drastische ingrepen moeten gebeuren om Tottenham volledig naar zijn hand te kunnen zetten.



Bovendien vindt Vincent Kompany zichzelf momenteel nog een Championship-manager. “Dat is mijn niveau momenteel”, zei hij onlangs nog in de Britse pers. “Ik focus mij gewoon om Burnley beter te maken en dan zullen we zien. Misschien wordt het wel duidelijk hoe ver ik nog van dat niveau verwijderd ben. Maar uiteindelijk werk ik gewoon zo hard als ik kan om steeds beter te worden.” Maar dat hij de kwaliteiten heeft om ooit een topclub op het hoogste niveau te coachen, dat is alvast een zekerheidje. De vraag is alleen maar: wanneer?

LEES OOK: Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Kompany en Tottenham: een goede match?

Meest recent

Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

1
1
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

57
57
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

48
48
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

35
35
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

111
111
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

186
186
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

155
155
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

84
84
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

166
166
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

38
38
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

97
97
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

52
52
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

27
27
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

68
68
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

131
131
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

23
23
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

65
65
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

33
33
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

144
144
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

42
42
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

78
78
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

94
94
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

68
68

Meer sportnieuws