Topdeal Kompany in stroomversnelling

door
Topdeal Kompany in stroomversnelling

Niets of niemand lijkt Burnley FC af te stoppen van de titel in de Championship en de bijhorende promotie naar de Premier League. Vincent Kompany is bezig aan een meesterwerk bij The Clarets en het is slechts een kwestie vooraleer de absolute topclubs komen aankloppen voor hem. Tottenham Hotspur wordt in de geruchtenmolen over Het Kanaal al genoemd als de ideale volgende bestemming voor Kompany. Maar blijft het wel enkel bij geruchten? TalkSPORT host Alan Brazil heeft zelfs weet van een concrete toenadering van de Spurs.


KOMPANY IS DE CHAMPIONSHIP AL ONTGROEID

Vincent Kompany drukte meteen zijn stempel bij Burnley FC en in de Championship. Hij zorgde voor een totale omslag bij de club, die onder Sean Dyche vooral met de lange bal speelde en een fysieke strijd leverde. Dyche liet het initiatief steeds aan de tegenpartij over en hij verkoos direct voetbal boven dominantie en controle. Dat resulteerde vorig seizoen in een dramatisch balbezit van 39%, waarmee Burnley in dat onderdeel de allerlaatste plaats bezette in de Premier League. Maar Kompany pakte het helemaal anders aan, volledig volgens zijn eigen visie en filosofie. En met groot succes.

Burnley FC is momenteel de autoritaire leider in de Championship met maar liefst dertien punten voorsprong op de dichtste achtervolger Sheffield United. The Clarets scoren momenteel ook het meeste aantal doelpunten van de competitie, leggen het hoogste tempo aan de dag, en pakt uit met het meeste balbezit: 64,8%. Vincent Kompany verwezenlijkt dus een waar huzarenstukje bij Burnley FC, een club die eind vorig seizoen ei zo na dood was. De gaffer wil zijn ploeg aantrekkelijk, dominant en aanvallend voetbal laten spelen, maar nog belangrijker wil hij zijn jongens hongerig en agressief zien.



Burnley is een echte machine geworden onder Kompany, met uitstekende resultaten en prima voetbal. De coach wil niet enkel de Championship winnen, hij wil ze ook domineren. En daar lijkt hij dus wonderwel in te slagen. “Ze zijn de beste ploeg uit de Championship van de afgelopen 25 jaar”, zei Neil Warnock, manager van Huddersfield eerder dit seizoen. “Dit heb ik nog niet gezien in mijn carrière. Ik denk niet dat Kompany al genoeg krediet heeft gekregen voor wat hij hier bewerkstelligt. Ik denk dat dit team nu al zou kunnen meedraaien in de Premier League”, aldus Warnock.

“KOMPANY WERD BENADERD DOOR SPURS"

"Filip Joos vroeg zich onlangs af of Vincent Kompany niet klaar zou zijn voor een stapje hogerop. “Zijn we zeker dat Kompany blijft? Hij heeft nu veel meer exposure en maakt veel meer naam dan in België. Zou hij naar pakweg West Ham United verkassen?”, aldus Joos in de podcast 90 Minutes. Ook over Het Kanaal wordt er flink gesproken over de toekomst van Kompany. Verschillende analisten opperen dat hij de ideale vervanger zou zijn voor Antonio Conte, die volgend seizoen wellicht geen coach meer is van Tottenham Hotspur. Het contract van de Italiaan loopt eind juni af en een verlenging is onwaarschijnlijk.

“Mijn contract loopt eind juni af. We zien wel”, zei Antonio Conte vorige week na de nederlaag van Tottenham tegen AC Milan in de Champions League. “Misschien ontslaan ze me wel nog voor het einde van dit seizoen. Wie weet, misschien zijn ze ontgoocheld.” Tottenham is alvast bezig met verschillende potentiële opvolgers op te lijsten. Roberto De Zerbi, Luis Enrique en Mauricio Pochettino werden alvast genoemd. Maar ook Vincent Kompany. En volgens TalkSPORT host Alan Brazil is de interesse van Spurs in de Belgische coach zelfs concreet te noemen.

 “Hier is een nieuwtje voor jullie. Ik kan niet bevestigen of dit 100% betrouwbaar is of niet. Maar er werd me verteld dat Kompany benaderd werd door Tottenham”, aldus Alan Brazil. Daarnaast zijn er verschillende analisten en media die Kompany zien als de perfecte coach voor Spurs. “Vergeet Pochettino, Tottenham moet voor Kompany gaan”, schrijft The Times. “Kompany heeft de manier waarop Burnley speelt compleet getransformeerd. Ik weet dat Burnley-fans het niet graag horen, maar voor Kompany zou het ook een perfecte timing zijn om de stap te zetten”, stelde analist Ally McCoist.

IS KOMPANY DE IDEALE COACH VOOR TOTTENHAM?

Tony Cascarino, ex-spits van onder meer Chelsea en Aston Villa, sloot zich aan bij zijn collega. “Als Conte vertrekt, wat er ook naar uitziet in de komende zomer, dan is er één persoon die eruit springt voor mij: Vincent Kompany. Hij springt boven de rest uit omdat ik heb geluisterd naar zijn speeches voor de spelers, omdat je kan zien hoe hij een voetbalclub drastisch veranderde in een erg korte tijdspanne.” De buitenwereld vindt dat Kompany de geknipte man is om Tottenham naar de absolute Engelse top te brengen, maar een gemakkelijke opdracht zou dat niet worden voor hem.

Het spelersmateriaal van Spurs is momenteel helemaal niet afgestemd op de methodes en de speelstijl van Vincent Kompany. Antonio Conte hanteert een tactiek die gebaseerd is op de omschakeling, terwijl Kompany een totale dominantie op het veld nastreeft. Dat zijn dus twee totaal tegenstrijdige gedachtegangen. Daarnaast heeft Spurs veel meer ego’s in de kleedkamer in vergelijking met Burnley. Kompany kan op korte termijn wel orde op zaken stellen, dat bewijst hij bij Burnley, maar er zullen nog drastische ingrepen moeten gebeuren om Tottenham volledig naar zijn hand te kunnen zetten.



Bovendien vindt Vincent Kompany zichzelf momenteel nog een Championship-manager. “Dat is mijn niveau momenteel”, zei hij onlangs nog in de Britse pers. “Ik focus mij gewoon om Burnley beter te maken en dan zullen we zien. Misschien wordt het wel duidelijk hoe ver ik nog van dat niveau verwijderd ben. Maar uiteindelijk werk ik gewoon zo hard als ik kan om steeds beter te worden.” Maar dat hij de kwaliteiten heeft om ooit een topclub op het hoogste niveau te coachen, dat is alvast een zekerheidje. De vraag is alleen maar: wanneer?

LEES OOK: 'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

Kompany en Tottenham: een goede match?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

64
64
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

52
52
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

18
18
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

157
157
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

57
57
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

341
341
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

140
140
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

149
149
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

346
346
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

355
355
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

108
108
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

210
210
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

521
521
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

110
110
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

250
250
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

158
158
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

393
393
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws