Topdeal Kompany in stroomversnelling

door
Topdeal Kompany in stroomversnelling

Niets of niemand lijkt Burnley FC af te stoppen van de titel in de Championship en de bijhorende promotie naar de Premier League. Vincent Kompany is bezig aan een meesterwerk bij The Clarets en het is slechts een kwestie vooraleer de absolute topclubs komen aankloppen voor hem. Tottenham Hotspur wordt in de geruchtenmolen over Het Kanaal al genoemd als de ideale volgende bestemming voor Kompany. Maar blijft het wel enkel bij geruchten? TalkSPORT host Alan Brazil heeft zelfs weet van een concrete toenadering van de Spurs.


KOMPANY IS DE CHAMPIONSHIP AL ONTGROEID

Vincent Kompany drukte meteen zijn stempel bij Burnley FC en in de Championship. Hij zorgde voor een totale omslag bij de club, die onder Sean Dyche vooral met de lange bal speelde en een fysieke strijd leverde. Dyche liet het initiatief steeds aan de tegenpartij over en hij verkoos direct voetbal boven dominantie en controle. Dat resulteerde vorig seizoen in een dramatisch balbezit van 39%, waarmee Burnley in dat onderdeel de allerlaatste plaats bezette in de Premier League. Maar Kompany pakte het helemaal anders aan, volledig volgens zijn eigen visie en filosofie. En met groot succes.

Burnley FC is momenteel de autoritaire leider in de Championship met maar liefst dertien punten voorsprong op de dichtste achtervolger Sheffield United. The Clarets scoren momenteel ook het meeste aantal doelpunten van de competitie, leggen het hoogste tempo aan de dag, en pakt uit met het meeste balbezit: 64,8%. Vincent Kompany verwezenlijkt dus een waar huzarenstukje bij Burnley FC, een club die eind vorig seizoen ei zo na dood was. De gaffer wil zijn ploeg aantrekkelijk, dominant en aanvallend voetbal laten spelen, maar nog belangrijker wil hij zijn jongens hongerig en agressief zien.



Burnley is een echte machine geworden onder Kompany, met uitstekende resultaten en prima voetbal. De coach wil niet enkel de Championship winnen, hij wil ze ook domineren. En daar lijkt hij dus wonderwel in te slagen. “Ze zijn de beste ploeg uit de Championship van de afgelopen 25 jaar”, zei Neil Warnock, manager van Huddersfield eerder dit seizoen. “Dit heb ik nog niet gezien in mijn carrière. Ik denk niet dat Kompany al genoeg krediet heeft gekregen voor wat hij hier bewerkstelligt. Ik denk dat dit team nu al zou kunnen meedraaien in de Premier League”, aldus Warnock.

“KOMPANY WERD BENADERD DOOR SPURS"

"Filip Joos vroeg zich onlangs af of Vincent Kompany niet klaar zou zijn voor een stapje hogerop. “Zijn we zeker dat Kompany blijft? Hij heeft nu veel meer exposure en maakt veel meer naam dan in België. Zou hij naar pakweg West Ham United verkassen?”, aldus Joos in de podcast 90 Minutes. Ook over Het Kanaal wordt er flink gesproken over de toekomst van Kompany. Verschillende analisten opperen dat hij de ideale vervanger zou zijn voor Antonio Conte, die volgend seizoen wellicht geen coach meer is van Tottenham Hotspur. Het contract van de Italiaan loopt eind juni af en een verlenging is onwaarschijnlijk.

“Mijn contract loopt eind juni af. We zien wel”, zei Antonio Conte vorige week na de nederlaag van Tottenham tegen AC Milan in de Champions League. “Misschien ontslaan ze me wel nog voor het einde van dit seizoen. Wie weet, misschien zijn ze ontgoocheld.” Tottenham is alvast bezig met verschillende potentiële opvolgers op te lijsten. Roberto De Zerbi, Luis Enrique en Mauricio Pochettino werden alvast genoemd. Maar ook Vincent Kompany. En volgens TalkSPORT host Alan Brazil is de interesse van Spurs in de Belgische coach zelfs concreet te noemen.

 “Hier is een nieuwtje voor jullie. Ik kan niet bevestigen of dit 100% betrouwbaar is of niet. Maar er werd me verteld dat Kompany benaderd werd door Tottenham”, aldus Alan Brazil. Daarnaast zijn er verschillende analisten en media die Kompany zien als de perfecte coach voor Spurs. “Vergeet Pochettino, Tottenham moet voor Kompany gaan”, schrijft The Times. “Kompany heeft de manier waarop Burnley speelt compleet getransformeerd. Ik weet dat Burnley-fans het niet graag horen, maar voor Kompany zou het ook een perfecte timing zijn om de stap te zetten”, stelde analist Ally McCoist.

IS KOMPANY DE IDEALE COACH VOOR TOTTENHAM?

Tony Cascarino, ex-spits van onder meer Chelsea en Aston Villa, sloot zich aan bij zijn collega. “Als Conte vertrekt, wat er ook naar uitziet in de komende zomer, dan is er één persoon die eruit springt voor mij: Vincent Kompany. Hij springt boven de rest uit omdat ik heb geluisterd naar zijn speeches voor de spelers, omdat je kan zien hoe hij een voetbalclub drastisch veranderde in een erg korte tijdspanne.” De buitenwereld vindt dat Kompany de geknipte man is om Tottenham naar de absolute Engelse top te brengen, maar een gemakkelijke opdracht zou dat niet worden voor hem.

Het spelersmateriaal van Spurs is momenteel helemaal niet afgestemd op de methodes en de speelstijl van Vincent Kompany. Antonio Conte hanteert een tactiek die gebaseerd is op de omschakeling, terwijl Kompany een totale dominantie op het veld nastreeft. Dat zijn dus twee totaal tegenstrijdige gedachtegangen. Daarnaast heeft Spurs veel meer ego’s in de kleedkamer in vergelijking met Burnley. Kompany kan op korte termijn wel orde op zaken stellen, dat bewijst hij bij Burnley, maar er zullen nog drastische ingrepen moeten gebeuren om Tottenham volledig naar zijn hand te kunnen zetten.



Bovendien vindt Vincent Kompany zichzelf momenteel nog een Championship-manager. “Dat is mijn niveau momenteel”, zei hij onlangs nog in de Britse pers. “Ik focus mij gewoon om Burnley beter te maken en dan zullen we zien. Misschien wordt het wel duidelijk hoe ver ik nog van dat niveau verwijderd ben. Maar uiteindelijk werk ik gewoon zo hard als ik kan om steeds beter te worden.” Maar dat hij de kwaliteiten heeft om ooit een topclub op het hoogste niveau te coachen, dat is alvast een zekerheidje. De vraag is alleen maar: wanneer?

LEES OOK: 'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

Kompany en Tottenham: een goede match?

Meest recent

'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

18
18
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

46
46
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

96
96
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

35
35
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

146
146
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

43
43
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

123
123
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

158
158
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

431
431
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

682
682
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

180
180
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

318
318
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

59
59
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

661
661
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

138
138
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

175
175
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1046
1046
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

337
337
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

357
357
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

244
244
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

537
537
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

674
674
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

265
265
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

144
144
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

210
210

Meer sportnieuws