Topdeal Kompany in stroomversnelling

door stemmen
Topdeal Kompany in stroomversnelling

Niets of niemand lijkt Burnley FC af te stoppen van de titel in de Championship en de bijhorende promotie naar de Premier League. Vincent Kompany is bezig aan een meesterwerk bij The Clarets en het is slechts een kwestie vooraleer de absolute topclubs komen aankloppen voor hem. Tottenham Hotspur wordt in de geruchtenmolen over Het Kanaal al genoemd als de ideale volgende bestemming voor Kompany. Maar blijft het wel enkel bij geruchten? TalkSPORT host Alan Brazil heeft zelfs weet van een concrete toenadering van de Spurs.


KOMPANY IS DE CHAMPIONSHIP AL ONTGROEID

Vincent Kompany drukte meteen zijn stempel bij Burnley FC en in de Championship. Hij zorgde voor een totale omslag bij de club, die onder Sean Dyche vooral met de lange bal speelde en een fysieke strijd leverde. Dyche liet het initiatief steeds aan de tegenpartij over en hij verkoos direct voetbal boven dominantie en controle. Dat resulteerde vorig seizoen in een dramatisch balbezit van 39%, waarmee Burnley in dat onderdeel de allerlaatste plaats bezette in de Premier League. Maar Kompany pakte het helemaal anders aan, volledig volgens zijn eigen visie en filosofie. En met groot succes.

Burnley FC is momenteel de autoritaire leider in de Championship met maar liefst dertien punten voorsprong op de dichtste achtervolger Sheffield United. The Clarets scoren momenteel ook het meeste aantal doelpunten van de competitie, leggen het hoogste tempo aan de dag, en pakt uit met het meeste balbezit: 64,8%. Vincent Kompany verwezenlijkt dus een waar huzarenstukje bij Burnley FC, een club die eind vorig seizoen ei zo na dood was. De gaffer wil zijn ploeg aantrekkelijk, dominant en aanvallend voetbal laten spelen, maar nog belangrijker wil hij zijn jongens hongerig en agressief zien.



Burnley is een echte machine geworden onder Kompany, met uitstekende resultaten en prima voetbal. De coach wil niet enkel de Championship winnen, hij wil ze ook domineren. En daar lijkt hij dus wonderwel in te slagen. “Ze zijn de beste ploeg uit de Championship van de afgelopen 25 jaar”, zei Neil Warnock, manager van Huddersfield eerder dit seizoen. “Dit heb ik nog niet gezien in mijn carrière. Ik denk niet dat Kompany al genoeg krediet heeft gekregen voor wat hij hier bewerkstelligt. Ik denk dat dit team nu al zou kunnen meedraaien in de Premier League”, aldus Warnock.

“KOMPANY WERD BENADERD DOOR SPURS"

"Filip Joos vroeg zich onlangs af of Vincent Kompany niet klaar zou zijn voor een stapje hogerop. “Zijn we zeker dat Kompany blijft? Hij heeft nu veel meer exposure en maakt veel meer naam dan in België. Zou hij naar pakweg West Ham United verkassen?”, aldus Joos in de podcast 90 Minutes. Ook over Het Kanaal wordt er flink gesproken over de toekomst van Kompany. Verschillende analisten opperen dat hij de ideale vervanger zou zijn voor Antonio Conte, die volgend seizoen wellicht geen coach meer is van Tottenham Hotspur. Het contract van de Italiaan loopt eind juni af en een verlenging is onwaarschijnlijk.

“Mijn contract loopt eind juni af. We zien wel”, zei Antonio Conte vorige week na de nederlaag van Tottenham tegen AC Milan in de Champions League. “Misschien ontslaan ze me wel nog voor het einde van dit seizoen. Wie weet, misschien zijn ze ontgoocheld.” Tottenham is alvast bezig met verschillende potentiële opvolgers op te lijsten. Roberto De Zerbi, Luis Enrique en Mauricio Pochettino werden alvast genoemd. Maar ook Vincent Kompany. En volgens TalkSPORT host Alan Brazil is de interesse van Spurs in de Belgische coach zelfs concreet te noemen.

 “Hier is een nieuwtje voor jullie. Ik kan niet bevestigen of dit 100% betrouwbaar is of niet. Maar er werd me verteld dat Kompany benaderd werd door Tottenham”, aldus Alan Brazil. Daarnaast zijn er verschillende analisten en media die Kompany zien als de perfecte coach voor Spurs. “Vergeet Pochettino, Tottenham moet voor Kompany gaan”, schrijft The Times. “Kompany heeft de manier waarop Burnley speelt compleet getransformeerd. Ik weet dat Burnley-fans het niet graag horen, maar voor Kompany zou het ook een perfecte timing zijn om de stap te zetten”, stelde analist Ally McCoist.

IS KOMPANY DE IDEALE COACH VOOR TOTTENHAM?

Tony Cascarino, ex-spits van onder meer Chelsea en Aston Villa, sloot zich aan bij zijn collega. “Als Conte vertrekt, wat er ook naar uitziet in de komende zomer, dan is er één persoon die eruit springt voor mij: Vincent Kompany. Hij springt boven de rest uit omdat ik heb geluisterd naar zijn speeches voor de spelers, omdat je kan zien hoe hij een voetbalclub drastisch veranderde in een erg korte tijdspanne.” De buitenwereld vindt dat Kompany de geknipte man is om Tottenham naar de absolute Engelse top te brengen, maar een gemakkelijke opdracht zou dat niet worden voor hem.

Het spelersmateriaal van Spurs is momenteel helemaal niet afgestemd op de methodes en de speelstijl van Vincent Kompany. Antonio Conte hanteert een tactiek die gebaseerd is op de omschakeling, terwijl Kompany een totale dominantie op het veld nastreeft. Dat zijn dus twee totaal tegenstrijdige gedachtegangen. Daarnaast heeft Spurs veel meer ego’s in de kleedkamer in vergelijking met Burnley. Kompany kan op korte termijn wel orde op zaken stellen, dat bewijst hij bij Burnley, maar er zullen nog drastische ingrepen moeten gebeuren om Tottenham volledig naar zijn hand te kunnen zetten.



Bovendien vindt Vincent Kompany zichzelf momenteel nog een Championship-manager. “Dat is mijn niveau momenteel”, zei hij onlangs nog in de Britse pers. “Ik focus mij gewoon om Burnley beter te maken en dan zullen we zien. Misschien wordt het wel duidelijk hoe ver ik nog van dat niveau verwijderd ben. Maar uiteindelijk werk ik gewoon zo hard als ik kan om steeds beter te worden.” Maar dat hij de kwaliteiten heeft om ooit een topclub op het hoogste niveau te coachen, dat is alvast een zekerheidje. De vraag is alleen maar: wanneer?

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Kompany en Tottenham: een goede match?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

40
40
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

63
63
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

490
490
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

39
39
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

46
46
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

145
145
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

160
160
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

126
126
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

214
214
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

227
227
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

162
162
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

137
137
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

531
531
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

758
758
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

420
420
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

223
223
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

128
128
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

83
83
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

426
426
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

193
193
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

105
105
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

37
37
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

314
314
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

283
283

Meer sportnieuws