Onana pakt gouden punt op Chelsea, Dortmund haalt uit

door
Onana pakt gouden punt op Chelsea, Dortmund haalt uit

Everton heeft zaterdagavond een knap en mogelijk belangrijk punt weten te pakken op Stamford Bridge. Amadou Onana en zijn maats maakten een einde aan een reeks van drie opeenvolgende zeges van Chelsea met dank aan een late gelijkmaker. In de Bundesliga haalde Borussia Dortmund de voorhamer boven tegen FC Köln.


De laatste weken ging het weer wat beter bij Chelsea, maar tegen Everton struikelden de Blues opnieuw. De bezoekers trokken op Stamford Bridge een dubbele muur op, maar na zeven minuten in de tweede helft vond João Felix toch een gaatje. Meteen daarna leek Pulisic de match te beslissen, maar de VAR keurde zijn treffer nog af. Even later was het aan de overkant wel raak. Met een kopbal op een hoekschop bracht Doucouré Everton weer langszij.

Een kwartier voor tijd leek Chelsea de drie punten toch thuis te houden. James ging makkelijk neer in de zestien en Havertz zette de resulterende penalty netjes om. Maar het was Everton dat het laatst lachte. Invaller Simms ging op wandel en bezorgde de bezoekers in de voorlaatste minuut een belangrijk punt. Everton heeft nu twee punten voorsprong op de gevarenzone.

DORTMUND MAAKT ER ZES
Dortmund heeft in de Bundesliga dan weer brandhout gemaakt van FC Köln, dat maar liefst zes goals om de oren kreeg. Haller en Reus scoorden elk twee keer, tussendoor namen ook Guerreiro en Malen nog een doelpunt voor hun rekening. Aan de overkant kon Selke enkel de eer een beetje redden. Thomas Meunier mocht bij Dortmund nog eens invallen en speelde twaalf minuten mee.


LEES OOK: Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Zal Everton zich redden in de Premier League?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

8
8
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

24
24
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

129
129
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

212
212
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

109
109
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

281
281
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

268
268
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

640
640
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

517
517
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

224
224
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

526
526

Meer sportnieuws