Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

door
Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig presteren, want zaterdag ging het opnieuw met 1-0 onderuit bij KV Kortrijk. Het blijft zo punten laten liggen tegen de kleinere teams, terwijl het wel zeges boekte in de belangrijke toppers tegen AA Gent en Standard. Die eerste wedstrijd werd echter vooral herinnerd omwille van de controverse rond Tajon Buchanan.


De Canadese flankaanvaller plantte na ongeveer een halfuur zijn elleboog in het gezicht van Gift Orban, maar noch scheidsrechter noch VAR grepen in na het incident. Dat zorgde voor een storm van kritiek. Hein Vanhaezebrouck maakte zelfs gewag van 'het failliet van de VAR' en noemde Buchanan een 'recidivist'. De speler bleef lange tijd stil, maar blikt nu toch eens terug bij de media in zijn thuisland.

"Als ik er nu op terugkijk... Was het mijn bedoeling? Nee, dat soort speler ben ik niet. Maar soms gebeuren dat soort dingen in de wedstrijd", vertelt hij aan TSN Soccer. "Aan mijn reactie kon je zien dat het niet mijn bedoeling was. Maar ik geef toe: de scheidsrechter had het niet gezien, maar het had een rode kaart moeten zijn. Absoluut. Maar dat is hoe het leven soms gaat. Die reacties in de media nadien? Ik denk dat ze hier gewoon heel passioneel zijn."

Buchanan ontkent dus dat het om een bewuste actie ging, maar geeft wel ootmoedig toe dat hij goed wegkwam. Het zal een schrale troost zijn voor AA Gent, dat zondag met winst tegen Eupen wel eindelijk over Club naar de vierde plaats kan wippen.


LEES OOK: Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Goed dat hij toegeeft dat hij rood had verdiend?

Meest recent

Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

8
8
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

64
64
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

65
65
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

48
48
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

36
36
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

98
98
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

115
115
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

119
119
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

14
14
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

263
263
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

279
279
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

100
100
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

544
544
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

80
80
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

215
215
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

224
224
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

95
95
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

527
527
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

155
155
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

338
338

Meer sportnieuws