Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

door
Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig presteren, want zaterdag ging het opnieuw met 1-0 onderuit bij KV Kortrijk. Het blijft zo punten laten liggen tegen de kleinere teams, terwijl het wel zeges boekte in de belangrijke toppers tegen AA Gent en Standard. Die eerste wedstrijd werd echter vooral herinnerd omwille van de controverse rond Tajon Buchanan.


De Canadese flankaanvaller plantte na ongeveer een halfuur zijn elleboog in het gezicht van Gift Orban, maar noch scheidsrechter noch VAR grepen in na het incident. Dat zorgde voor een storm van kritiek. Hein Vanhaezebrouck maakte zelfs gewag van 'het failliet van de VAR' en noemde Buchanan een 'recidivist'. De speler bleef lange tijd stil, maar blikt nu toch eens terug bij de media in zijn thuisland.

"Als ik er nu op terugkijk... Was het mijn bedoeling? Nee, dat soort speler ben ik niet. Maar soms gebeuren dat soort dingen in de wedstrijd", vertelt hij aan TSN Soccer. "Aan mijn reactie kon je zien dat het niet mijn bedoeling was. Maar ik geef toe: de scheidsrechter had het niet gezien, maar het had een rode kaart moeten zijn. Absoluut. Maar dat is hoe het leven soms gaat. Die reacties in de media nadien? Ik denk dat ze hier gewoon heel passioneel zijn."

Buchanan ontkent dus dat het om een bewuste actie ging, maar geeft wel ootmoedig toe dat hij goed wegkwam. Het zal een schrale troost zijn voor AA Gent, dat zondag met winst tegen Eupen wel eindelijk over Club naar de vierde plaats kan wippen.


LEES OOK: 'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

Goed dat hij toegeeft dat hij rood had verdiend?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

17
17
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

9
9
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

30
30
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

55
55
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

47
47
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

112
112
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

164
164
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

121
121
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

469
469
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

125
125
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

136
136
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

171
171
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

499
499
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

45
45
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

199
199
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

119
119
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

154
154
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

73
73
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

349
349
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

309
309
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

79
79
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

229
229
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

451
451
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

575
575
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1203
1203

Meer sportnieuws