Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

door
Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig presteren, want zaterdag ging het opnieuw met 1-0 onderuit bij KV Kortrijk. Het blijft zo punten laten liggen tegen de kleinere teams, terwijl het wel zeges boekte in de belangrijke toppers tegen AA Gent en Standard. Die eerste wedstrijd werd echter vooral herinnerd omwille van de controverse rond Tajon Buchanan.


De Canadese flankaanvaller plantte na ongeveer een halfuur zijn elleboog in het gezicht van Gift Orban, maar noch scheidsrechter noch VAR grepen in na het incident. Dat zorgde voor een storm van kritiek. Hein Vanhaezebrouck maakte zelfs gewag van 'het failliet van de VAR' en noemde Buchanan een 'recidivist'. De speler bleef lange tijd stil, maar blikt nu toch eens terug bij de media in zijn thuisland.

"Als ik er nu op terugkijk... Was het mijn bedoeling? Nee, dat soort speler ben ik niet. Maar soms gebeuren dat soort dingen in de wedstrijd", vertelt hij aan TSN Soccer. "Aan mijn reactie kon je zien dat het niet mijn bedoeling was. Maar ik geef toe: de scheidsrechter had het niet gezien, maar het had een rode kaart moeten zijn. Absoluut. Maar dat is hoe het leven soms gaat. Die reacties in de media nadien? Ik denk dat ze hier gewoon heel passioneel zijn."

Buchanan ontkent dus dat het om een bewuste actie ging, maar geeft wel ootmoedig toe dat hij goed wegkwam. Het zal een schrale troost zijn voor AA Gent, dat zondag met winst tegen Eupen wel eindelijk over Club naar de vierde plaats kan wippen.


LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Goed dat hij toegeeft dat hij rood had verdiend?

Meest recent

Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

7
7
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

15
15
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

203
203
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

96
96
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

161
161
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

600
600
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

176
176
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

236
236
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

105
105
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

75
75
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

186
186
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

193
193
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

332
332
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

180
180
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

58
58
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

140
140
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

42
42
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

217
217
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

229
229
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

285
285
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

105
105
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

99
99
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

645
645
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

67
67

Meer sportnieuws