Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

door
Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig presteren, want zaterdag ging het opnieuw met 1-0 onderuit bij KV Kortrijk. Het blijft zo punten laten liggen tegen de kleinere teams, terwijl het wel zeges boekte in de belangrijke toppers tegen AA Gent en Standard. Die eerste wedstrijd werd echter vooral herinnerd omwille van de controverse rond Tajon Buchanan.


De Canadese flankaanvaller plantte na ongeveer een halfuur zijn elleboog in het gezicht van Gift Orban, maar noch scheidsrechter noch VAR grepen in na het incident. Dat zorgde voor een storm van kritiek. Hein Vanhaezebrouck maakte zelfs gewag van 'het failliet van de VAR' en noemde Buchanan een 'recidivist'. De speler bleef lange tijd stil, maar blikt nu toch eens terug bij de media in zijn thuisland.

"Als ik er nu op terugkijk... Was het mijn bedoeling? Nee, dat soort speler ben ik niet. Maar soms gebeuren dat soort dingen in de wedstrijd", vertelt hij aan TSN Soccer. "Aan mijn reactie kon je zien dat het niet mijn bedoeling was. Maar ik geef toe: de scheidsrechter had het niet gezien, maar het had een rode kaart moeten zijn. Absoluut. Maar dat is hoe het leven soms gaat. Die reacties in de media nadien? Ik denk dat ze hier gewoon heel passioneel zijn."

Buchanan ontkent dus dat het om een bewuste actie ging, maar geeft wel ootmoedig toe dat hij goed wegkwam. Het zal een schrale troost zijn voor AA Gent, dat zondag met winst tegen Eupen wel eindelijk over Club naar de vierde plaats kan wippen.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

Goed dat hij toegeeft dat hij rood had verdiend?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

10
10
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

59
59
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

37
37
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

142
142
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

42
42
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

190
190
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

75
75
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

64
64
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

140
140
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

182
182
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

446
446
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

100
100
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

70
70
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

170
170
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

608
608
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

216
216
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

236
236
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

810
810
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

378
378
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

139
139
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

144
144
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

160
160
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

60
60
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1534
1534

Meer sportnieuws