Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

500 stemmen
Buchanan spreekt over veelbesproken elleboog tegen AA Gent

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig presteren, want zaterdag ging het opnieuw met 1-0 onderuit bij KV Kortrijk. Het blijft zo punten laten liggen tegen de kleinere teams, terwijl het wel zeges boekte in de belangrijke toppers tegen AA Gent en Standard. Die eerste wedstrijd werd echter vooral herinnerd omwille van de controverse rond Tajon Buchanan.


De Canadese flankaanvaller plantte na ongeveer een halfuur zijn elleboog in het gezicht van Gift Orban, maar noch scheidsrechter noch VAR grepen in na het incident. Dat zorgde voor een storm van kritiek. Hein Vanhaezebrouck maakte zelfs gewag van 'het failliet van de VAR' en noemde Buchanan een 'recidivist'. De speler bleef lange tijd stil, maar blikt nu toch eens terug bij de media in zijn thuisland.

"Als ik er nu op terugkijk... Was het mijn bedoeling? Nee, dat soort speler ben ik niet. Maar soms gebeuren dat soort dingen in de wedstrijd", vertelt hij aan TSN Soccer. "Aan mijn reactie kon je zien dat het niet mijn bedoeling was. Maar ik geef toe: de scheidsrechter had het niet gezien, maar het had een rode kaart moeten zijn. Absoluut. Maar dat is hoe het leven soms gaat. Die reacties in de media nadien? Ik denk dat ze hier gewoon heel passioneel zijn."

Buchanan ontkent dus dat het om een bewuste actie ging, maar geeft wel ootmoedig toe dat hij goed wegkwam. Het zal een schrale troost zijn voor AA Gent, dat zondag met winst tegen Eupen wel eindelijk over Club naar de vierde plaats kan wippen.


LEES OOK: ‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Goed dat hij toegeeft dat hij rood had verdiend?

Meest recent

Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

39
39
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

198
198
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

65
65
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

27
27
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

113
113
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

64
64
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

47
47
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

159
159
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

13
13
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

296
296
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

484
484
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

828
828
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

303
303
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

81
81
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

240
240
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

163
163
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1163
1163
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

631
631
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

402
402
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

60
60
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

127
127
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

195
195
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

484
484
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

1000
1000

Meer sportnieuws