Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

361
Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

Wie dacht dat Rik De Mil de wonderdokter is voor dit Club Brugge, kan die hoop alvast voorlopig weer opbergen. Een wisselvallige landskampioen gaf vandaag andermaal een belabberde indruk en verloor van een sterk KV Kortrijk. De Kerels doen een gouden zaak in de degradatiestrijd.


De West-Vlaamse derby tussen KV Kortrijk en Club Brugge deze namiddag was er eentje met grote belangen. De landskampioen moest winnen om zijn plek in de top-4 met zekerheid te behouden, bij de Kerels was de degradatiestress nog niet weg en ook zij konden de punten goed gebruiken. Storck bracht Kadri aan de aftrap, Selemani ontbrak door een blessure. Rik De Mil koos opnieuw voor de jonge Spileers, Odoi verving dan weer Mata.

Gretig gestart Club incasseert mokerslag

Blauw-Zwart opende sterk in het Guldensporenstadion en al in de eerste vijf minuten kregen Buchanan en Rits prima kansen, de thuisploeg hield voorlopig stand. Aan de overzijde waagde ook Avenatti een eerste schuchtere poging waar Mignolet een gevat antwoord op had. De Kerels hadden ondertussen het evenwicht hersteld en staken zelf ook regelmatig de neus aan het venster. Een bedrijvige Avenatti haalde halfweg de eerste periode twee maal uit maar zijn pogingen misten voorlopig wat 'venijn'.

Club toonde opnieuw twee gezichten en viel helemaal stil. Het was KV Kortrijk dat op het halfuur keihard toesloeg: de eerste poging van Kadri werd nog afgestopt maar de rebound krulde de vervanger van Selemani prinsheerlijk in de verste hoek, KVK had een 1-0 voorsprong te pakken. Plots was Blauw-Zwart opnieuw klaarwakker, Buchanan werd door Lang voor doelman Vandenberghe afgezonderd maar miste de kans op een snelle gelijkmaker. De landskampioen kreeg de schade niet meer hersteld voor de pauze (Vanaken miste nog een opgelegde kans) en leek opnieuw op weg naar een pijnlijke namiddag.

Kadri toont andermaal zijn talent en zet de Kerels halfweg op voorsprong.

Club geeft lange tijd lusteloze indruk

De bezoekers gingen na de pauze op zoek naar een snelle gelijkmaker maar ontbraken vaak scherpte in de zone van de waarheid. Na vijf minuten spelen tikte Jutgla de bal aan de eerste paal naast. Nadien was het lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen in het Guldensporenstadion: de landskampioen creëerde niets meer en de thuisploeg hield met sprekend gemak stand.

Op twintig minuten van het einde kwam de landskampioen plots wel tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker: eerst liet Yaremchuk van dichtbij een huizenhoge kans onbenut en even later knalde Rits vanuit kansrijke positie nog over. Een echt slofoffensief kwam er nadien niet meer, de beste kansen waren zelfs nog voor de Kerels via onder meer Kadri. Het team van Storck doet finaal een geweldige zaak onderin, Club Brugge blijft in hetzelfde bedje ziek en moet bang uitkijken wat de concurrentie doet.

Scoreverloop:

1-0 (31') Kadri

LEES OOK: Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

Moet Club alsnog werk maken van een nieuwe T1?

Meest recent

'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Het grote debuut van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels nadert met rasse schreden. ...

7
7
Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

9
9
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

8
8
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

21
21
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

65
65
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

11
11
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

98
98
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

41
41
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

36
36
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

323
323
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

44
44
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

160
160
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

171
171
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

132
132
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

43
43
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

57
57
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

129
129
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

490
490
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

236
236
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

597
597
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

326
326
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

282
282
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

363
363
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

232
232

Meer sportnieuws