Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

361 stemmen
Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

Wie dacht dat Rik De Mil de wonderdokter is voor dit Club Brugge, kan die hoop alvast voorlopig weer opbergen. Een wisselvallige landskampioen gaf vandaag andermaal een belabberde indruk en verloor van een sterk KV Kortrijk. De Kerels doen een gouden zaak in de degradatiestrijd.


De West-Vlaamse derby tussen KV Kortrijk en Club Brugge deze namiddag was er eentje met grote belangen. De landskampioen moest winnen om zijn plek in de top-4 met zekerheid te behouden, bij de Kerels was de degradatiestress nog niet weg en ook zij konden de punten goed gebruiken. Storck bracht Kadri aan de aftrap, Selemani ontbrak door een blessure. Rik De Mil koos opnieuw voor de jonge Spileers, Odoi verving dan weer Mata.

Gretig gestart Club incasseert mokerslag

Blauw-Zwart opende sterk in het Guldensporenstadion en al in de eerste vijf minuten kregen Buchanan en Rits prima kansen, de thuisploeg hield voorlopig stand. Aan de overzijde waagde ook Avenatti een eerste schuchtere poging waar Mignolet een gevat antwoord op had. De Kerels hadden ondertussen het evenwicht hersteld en staken zelf ook regelmatig de neus aan het venster. Een bedrijvige Avenatti haalde halfweg de eerste periode twee maal uit maar zijn pogingen misten voorlopig wat 'venijn'.

Club toonde opnieuw twee gezichten en viel helemaal stil. Het was KV Kortrijk dat op het halfuur keihard toesloeg: de eerste poging van Kadri werd nog afgestopt maar de rebound krulde de vervanger van Selemani prinsheerlijk in de verste hoek, KVK had een 1-0 voorsprong te pakken. Plots was Blauw-Zwart opnieuw klaarwakker, Buchanan werd door Lang voor doelman Vandenberghe afgezonderd maar miste de kans op een snelle gelijkmaker. De landskampioen kreeg de schade niet meer hersteld voor de pauze (Vanaken miste nog een opgelegde kans) en leek opnieuw op weg naar een pijnlijke namiddag.

Kadri toont andermaal zijn talent en zet de Kerels halfweg op voorsprong.

Club geeft lange tijd lusteloze indruk

De bezoekers gingen na de pauze op zoek naar een snelle gelijkmaker maar ontbraken vaak scherpte in de zone van de waarheid. Na vijf minuten spelen tikte Jutgla de bal aan de eerste paal naast. Nadien was het lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen in het Guldensporenstadion: de landskampioen creëerde niets meer en de thuisploeg hield met sprekend gemak stand.

Op twintig minuten van het einde kwam de landskampioen plots wel tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker: eerst liet Yaremchuk van dichtbij een huizenhoge kans onbenut en even later knalde Rits vanuit kansrijke positie nog over. Een echt slofoffensief kwam er nadien niet meer, de beste kansen waren zelfs nog voor de Kerels via onder meer Kadri. Het team van Storck doet finaal een geweldige zaak onderin, Club Brugge blijft in hetzelfde bedje ziek en moet bang uitkijken wat de concurrentie doet.

Scoreverloop:

1-0 (31') Kadri

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Moet Club alsnog werk maken van een nieuwe T1?

Meest recent

WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

10
10
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

65
65
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

152
152
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

50
50
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

77
77
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

376
376
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

24
24
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

93
93
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

64
64
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

23
23
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

85
85
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

148
148
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

82
82
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

147
147
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

85
85
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

639
639
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

178
178
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

98
98
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

376
376
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

71
71
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

114
114
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

181
181
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

262
262
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

138
138
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

551
551

Meer sportnieuws