Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

361 stemmen
Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

Wie dacht dat Rik De Mil de wonderdokter is voor dit Club Brugge, kan die hoop alvast voorlopig weer opbergen. Een wisselvallige landskampioen gaf vandaag andermaal een belabberde indruk en verloor van een sterk KV Kortrijk. De Kerels doen een gouden zaak in de degradatiestrijd.


De West-Vlaamse derby tussen KV Kortrijk en Club Brugge deze namiddag was er eentje met grote belangen. De landskampioen moest winnen om zijn plek in de top-4 met zekerheid te behouden, bij de Kerels was de degradatiestress nog niet weg en ook zij konden de punten goed gebruiken. Storck bracht Kadri aan de aftrap, Selemani ontbrak door een blessure. Rik De Mil koos opnieuw voor de jonge Spileers, Odoi verving dan weer Mata.

Gretig gestart Club incasseert mokerslag

Blauw-Zwart opende sterk in het Guldensporenstadion en al in de eerste vijf minuten kregen Buchanan en Rits prima kansen, de thuisploeg hield voorlopig stand. Aan de overzijde waagde ook Avenatti een eerste schuchtere poging waar Mignolet een gevat antwoord op had. De Kerels hadden ondertussen het evenwicht hersteld en staken zelf ook regelmatig de neus aan het venster. Een bedrijvige Avenatti haalde halfweg de eerste periode twee maal uit maar zijn pogingen misten voorlopig wat 'venijn'.

Club toonde opnieuw twee gezichten en viel helemaal stil. Het was KV Kortrijk dat op het halfuur keihard toesloeg: de eerste poging van Kadri werd nog afgestopt maar de rebound krulde de vervanger van Selemani prinsheerlijk in de verste hoek, KVK had een 1-0 voorsprong te pakken. Plots was Blauw-Zwart opnieuw klaarwakker, Buchanan werd door Lang voor doelman Vandenberghe afgezonderd maar miste de kans op een snelle gelijkmaker. De landskampioen kreeg de schade niet meer hersteld voor de pauze (Vanaken miste nog een opgelegde kans) en leek opnieuw op weg naar een pijnlijke namiddag.

Kadri toont andermaal zijn talent en zet de Kerels halfweg op voorsprong.

Club geeft lange tijd lusteloze indruk

De bezoekers gingen na de pauze op zoek naar een snelle gelijkmaker maar ontbraken vaak scherpte in de zone van de waarheid. Na vijf minuten spelen tikte Jutgla de bal aan de eerste paal naast. Nadien was het lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen in het Guldensporenstadion: de landskampioen creëerde niets meer en de thuisploeg hield met sprekend gemak stand.

Op twintig minuten van het einde kwam de landskampioen plots wel tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker: eerst liet Yaremchuk van dichtbij een huizenhoge kans onbenut en even later knalde Rits vanuit kansrijke positie nog over. Een echt slofoffensief kwam er nadien niet meer, de beste kansen waren zelfs nog voor de Kerels via onder meer Kadri. Het team van Storck doet finaal een geweldige zaak onderin, Club Brugge blijft in hetzelfde bedje ziek en moet bang uitkijken wat de concurrentie doet.

Scoreverloop:

1-0 (31') Kadri

LEES OOK: ‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

Moet Club alsnog werk maken van een nieuwe T1?

Meest recent

‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

31
31
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

18
18
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

134
134
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

232
232
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

21
21
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

103
103
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

67
67
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

344
344
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

218
218
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

235
235
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

241
241
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

39
39
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

357
357
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

87
87
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

390
390
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

304
304
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

334
334
‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Thorgan Hazard speelde de afgelopen seizoenen bij RSC Anderlecht, maar na een sterk jaar besloot de ...

214
214
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

194
194
Ajax maakt terugkeer publiekslieveling wereldkundig

In tijden van crisis halen clubs wel vaker ex-spelers terug om de ploeg bij de hand te nemen. Dat is ...

76
76
Albert verrast: Belgische uitblinker uit de basisploeg?

Rudi Garcia zal ongetwijfeld hier en daar iets wisselen tegen Spanje. Voormalig Rode Duivel Philippe ...

170
170
'Bakayoko verlaat Leipzig voor zeer verrassende uitdaging'

Johan Bakayoko is niet mee naar het WK. De Belgische flankaanvaller kende een zeer moeilijk eerste ...

0
0
'Antwerp zet fiks door voor vervanger van Kerk'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet voldoende is voor de Jupiler Pro League. Dat is ...

205
205
'Anderlecht heeft vervanger De Cat al in het vizier'

Antoine Sibierski moet er dringend vaart achterzetten, want binnen twee weken wacht Hammarby. RSC ...

429
429

Meer sportnieuws