Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

361
Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

Wie dacht dat Rik De Mil de wonderdokter is voor dit Club Brugge, kan die hoop alvast voorlopig weer opbergen. Een wisselvallige landskampioen gaf vandaag andermaal een belabberde indruk en verloor van een sterk KV Kortrijk. De Kerels doen een gouden zaak in de degradatiestrijd.


De West-Vlaamse derby tussen KV Kortrijk en Club Brugge deze namiddag was er eentje met grote belangen. De landskampioen moest winnen om zijn plek in de top-4 met zekerheid te behouden, bij de Kerels was de degradatiestress nog niet weg en ook zij konden de punten goed gebruiken. Storck bracht Kadri aan de aftrap, Selemani ontbrak door een blessure. Rik De Mil koos opnieuw voor de jonge Spileers, Odoi verving dan weer Mata.

Gretig gestart Club incasseert mokerslag

Blauw-Zwart opende sterk in het Guldensporenstadion en al in de eerste vijf minuten kregen Buchanan en Rits prima kansen, de thuisploeg hield voorlopig stand. Aan de overzijde waagde ook Avenatti een eerste schuchtere poging waar Mignolet een gevat antwoord op had. De Kerels hadden ondertussen het evenwicht hersteld en staken zelf ook regelmatig de neus aan het venster. Een bedrijvige Avenatti haalde halfweg de eerste periode twee maal uit maar zijn pogingen misten voorlopig wat 'venijn'.

Club toonde opnieuw twee gezichten en viel helemaal stil. Het was KV Kortrijk dat op het halfuur keihard toesloeg: de eerste poging van Kadri werd nog afgestopt maar de rebound krulde de vervanger van Selemani prinsheerlijk in de verste hoek, KVK had een 1-0 voorsprong te pakken. Plots was Blauw-Zwart opnieuw klaarwakker, Buchanan werd door Lang voor doelman Vandenberghe afgezonderd maar miste de kans op een snelle gelijkmaker. De landskampioen kreeg de schade niet meer hersteld voor de pauze (Vanaken miste nog een opgelegde kans) en leek opnieuw op weg naar een pijnlijke namiddag.

Kadri toont andermaal zijn talent en zet de Kerels halfweg op voorsprong.

Club geeft lange tijd lusteloze indruk

De bezoekers gingen na de pauze op zoek naar een snelle gelijkmaker maar ontbraken vaak scherpte in de zone van de waarheid. Na vijf minuten spelen tikte Jutgla de bal aan de eerste paal naast. Nadien was het lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen in het Guldensporenstadion: de landskampioen creëerde niets meer en de thuisploeg hield met sprekend gemak stand.

Op twintig minuten van het einde kwam de landskampioen plots wel tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker: eerst liet Yaremchuk van dichtbij een huizenhoge kans onbenut en even later knalde Rits vanuit kansrijke positie nog over. Een echt slofoffensief kwam er nadien niet meer, de beste kansen waren zelfs nog voor de Kerels via onder meer Kadri. Het team van Storck doet finaal een geweldige zaak onderin, Club Brugge blijft in hetzelfde bedje ziek en moet bang uitkijken wat de concurrentie doet.

Scoreverloop:

1-0 (31') Kadri

LEES OOK: "Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Moet Club alsnog werk maken van een nieuwe T1?

Meest recent

‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

6
6
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

8
8
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

16
16
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

33
33
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

33
33
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

37
37
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

72
72
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

81
81
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

175
175
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

138
138
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

35
35
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

108
108
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

250
250
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

32
32
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

510
510
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

141
141
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

102
102
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

64
64
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

304
304
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

112
112
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

95
95
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

74
74
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

51
51
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

101
101
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

174
174

Meer sportnieuws