Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

361
Zwalpend Club ziet schip weer stranden in Guldensporenstadion

Wie dacht dat Rik De Mil de wonderdokter is voor dit Club Brugge, kan die hoop alvast voorlopig weer opbergen. Een wisselvallige landskampioen gaf vandaag andermaal een belabberde indruk en verloor van een sterk KV Kortrijk. De Kerels doen een gouden zaak in de degradatiestrijd.


De West-Vlaamse derby tussen KV Kortrijk en Club Brugge deze namiddag was er eentje met grote belangen. De landskampioen moest winnen om zijn plek in de top-4 met zekerheid te behouden, bij de Kerels was de degradatiestress nog niet weg en ook zij konden de punten goed gebruiken. Storck bracht Kadri aan de aftrap, Selemani ontbrak door een blessure. Rik De Mil koos opnieuw voor de jonge Spileers, Odoi verving dan weer Mata.

Gretig gestart Club incasseert mokerslag

Blauw-Zwart opende sterk in het Guldensporenstadion en al in de eerste vijf minuten kregen Buchanan en Rits prima kansen, de thuisploeg hield voorlopig stand. Aan de overzijde waagde ook Avenatti een eerste schuchtere poging waar Mignolet een gevat antwoord op had. De Kerels hadden ondertussen het evenwicht hersteld en staken zelf ook regelmatig de neus aan het venster. Een bedrijvige Avenatti haalde halfweg de eerste periode twee maal uit maar zijn pogingen misten voorlopig wat 'venijn'.

Club toonde opnieuw twee gezichten en viel helemaal stil. Het was KV Kortrijk dat op het halfuur keihard toesloeg: de eerste poging van Kadri werd nog afgestopt maar de rebound krulde de vervanger van Selemani prinsheerlijk in de verste hoek, KVK had een 1-0 voorsprong te pakken. Plots was Blauw-Zwart opnieuw klaarwakker, Buchanan werd door Lang voor doelman Vandenberghe afgezonderd maar miste de kans op een snelle gelijkmaker. De landskampioen kreeg de schade niet meer hersteld voor de pauze (Vanaken miste nog een opgelegde kans) en leek opnieuw op weg naar een pijnlijke namiddag.

Kadri toont andermaal zijn talent en zet de Kerels halfweg op voorsprong.

Club geeft lange tijd lusteloze indruk

De bezoekers gingen na de pauze op zoek naar een snelle gelijkmaker maar ontbraken vaak scherpte in de zone van de waarheid. Na vijf minuten spelen tikte Jutgla de bal aan de eerste paal naast. Nadien was het lange tijd met een vergrootglas speuren naar kansen in het Guldensporenstadion: de landskampioen creëerde niets meer en de thuisploeg hield met sprekend gemak stand.

Op twintig minuten van het einde kwam de landskampioen plots wel tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker: eerst liet Yaremchuk van dichtbij een huizenhoge kans onbenut en even later knalde Rits vanuit kansrijke positie nog over. Een echt slofoffensief kwam er nadien niet meer, de beste kansen waren zelfs nog voor de Kerels via onder meer Kadri. Het team van Storck doet finaal een geweldige zaak onderin, Club Brugge blijft in hetzelfde bedje ziek en moet bang uitkijken wat de concurrentie doet.

Scoreverloop:

1-0 (31') Kadri

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Moet Club alsnog werk maken van een nieuwe T1?

Meest recent

Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

9
9
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

14
14
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

21
21
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

21
21
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

131
131
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

81
81
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

275
275
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

38
38
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

52
52
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

40
40
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

339
339
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

125
125
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

115
115
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

318
318
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

187
187
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

482
482
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

143
143
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

325
325
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

176
176
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

90
90
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

187
187
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

185
185
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

86
86
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

169
169
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

74
74

Meer sportnieuws