Stilaan einde verhaal voor dure floptransfer van Club Brugge?

door
Stilaan einde verhaal voor dure floptransfer van Club Brugge?

Club Brugge kent een zeer pover seizoen in België. De zomertransfers stelden grotendeels teleur en één van de dure aanwinsten moet misschien zelfs al vrezen voor zijn toekomst. Hij zit, mede door blessureleed, ondertussen op een zijspoor. Is het na één jaar mogelijk al einde verhaal voor hem?


Club Brugge haalde afgelopen zomer met Dedryck Boyata een opvallende nieuwe speler in huis. Hij kwam als Rode Duivel en met heel wat ervaring in de rugzak naar het Jan Breydelstadion. Boyata heeft een stevig loon in Brugge, maar op het veld kon hij dat nooit rechtvaardigen. Rik De Mil sprak op zijn persbabbel over Boyata, die nog maar 680 minuten speelde voor Club Brugge.

"Dedryck heeft last van de achillespees, waardoor hij niet kan spelen", zei De Mil op zijn persbabbel. In Het Nieuwsblad sprak de coach zich verder uit over de verdediger. Boyata heeft zich de afgelopen maanden geforceerd, trainen en spelen wanneer hij niet topfit was. Dat was niet goed voor zijn niveau en zijn blessure. Mede daardoor krijgt Jorne Spireels de voorkeur. Boyata moet eerst volledig topfit worden, vooraleer hij weer in aanmerking kan komen voor minuten.

De ex-speler van onder meer Manchester City en Celtic heeft het mentaal niet makkelijk. Hij verloor ook zijn plaats bij de Rode Duivels, maar De Mil ziet dat hij keihard werkt. De 32-jarige verdediger ligt twee jaar onder contract bij Club Brugge. Gaat hij de rug nog rechten de komende maanden, of is Boyata al stilaan op weg naar de uitgang? De toekomst zal het moeten uitwijzen, maar zijn transfer is tot op heden een grote flop.


LEES OOK: Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

Moet Club hem laten gaan in de zomer?

Meest recent

Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

31
31
Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

59
59
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

88
88
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

318
318
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

271
271
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

377
377
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

369
369
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

499
499
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

125
125
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

460
460
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

987
987
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

699
699
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

424
424
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

290
290
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

575
575
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

920
920
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

319
319
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

801
801
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

623
623
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

345
345
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

37
37
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

97
97
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

445
445
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113

Meer sportnieuws