Degryse: "Zou hem toch oproepen bij de Rode Duivels"

490 stemmen
Degryse:

Domenico Tedesco liet heel wat vertrouwde namen thuis, maar er vielen ook enkele verrassingen te noteren die we niet hadden verwacht. Marc Degryse stelt zich toch de nodige vragen omtrent één speler. Die zou ook zonder blessure niet opgeroepen worden voor de nationale ploeg.


Michy Batshuayi zit niet in de selectie. Hij viel gisteren nog geblesseerd uit, maar de aanvaller van Fenerbahçe zou sowieso niet in de kern gezeten hebben. Dat liet Tedesco weten op zijn persbabbel. Dat is toch best opvallend, want 'Batsman' kent een geweldig seizoen in Turkije met 15 goals en 1 assist in 25 matchen. Alleen wil Tedesco een ander type spits. Batshuayi, die ook 27 keer scoorde in 50 interlands, is de afgelopen jaren meer en meer een spits voor de 'box' geworden. Terwijl iemand als Openda iemand is die veel druk zet en veel meters aflegt. 

JPL

Degryse had Batshuayi toch aan boord gehouden. "Dat vond ik opvallend… Als basispion kan dat tegenvallen met Batshuayi, maar hij scoorde wel vlot. Zo een spits had ik er toch graag bijgehad, een echte goalgetter. Er was soms toch een rare uitleg van Tedesco, die niet goed viel te begrijpen. Het valt ook op dat hij amper spelers van Belgische clubs oproept, zoals pakweg Heynen, Van der Heyden, Vanaken, Trésor en anderen. Hij schat de Belgische competitie blijkbaar niet hoog genoeg in. Dat zal bij bepaalde ploegen toch niet goed vallen", zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Tedesco kiest duidelijk voor bepaalde profielen. Iemand als Leander Dendoncker verwachten wij in de toekomst ook nog in de selectie, aangezien hij toch iemand is die veel loopvermogen heeft. Maar hij speelt amper nog bij Aston Villa en daardoor werd hij niet geselecteerd.

LEES OOK: Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Moet Batshuayi de volgende keer terug opgeroepen worden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

30
30
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

152
152
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

122
122
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

35
35
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

331
331
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

418
418
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

319
319
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

672
672
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

504
504
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1081
1081
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

656
656
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

246
246
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

507
507
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

250
250
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

276
276
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1252
1252
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

635
635

Meer sportnieuws