Brys ziet twee spelers als dé reden voor wederopstanding RSCA

646 stemmen
Brys ziet twee spelers als dé reden voor wederopstanding RSCA

Oud-Heverlee Leuven is weer helemaal mee in de race voor de top acht. Na een 6 op 6 wacht het zeer belangrijke treffen tegen RSC Anderlecht. Marc Brys ziet dat Paars-Wit eindelijk onder stoom is geraakt met drie knappe prestaties op rij tegen Cercle Brugge en Villarreal. De coach ziet daar twee oorzaken voor.


OHL wil voluit voor de top acht gaan. "We zitten in de laatste rechte lijn van de competitie. Er zijn nog zes ploegen in de race om play-off 2 te halen, dus het kan nog alle kanten uit. We moeten match per match bekijken. De jongens speelden vorige week op een heel andere manier en dat heeft gerendeerd. Nu hebben ze terug een doel voor ogen en dat wakkert de prestatiedrang aan”, licht Brys toe op de officiële kanalen van OHL. 

UITVERKOCHT

Brys ziet dat Anderlecht aanvallend een pak beter voor de dag komt met Anders Dreyer en Islam Slimani. "Dankzij twee goede winteraankopen is hun ploeg aanzienlijk versterkt. Ze zitten momenteel in volle euforie na hun Europese kwalificatie, maar wij zullen zondag heel wat weerwerk bieden."

OHL moet wel een aantal spelers missen. Deze week is ook Maï Traoré uitgevallen met last aan zijn hamstrings. Naast hem zijn ook Nachon Nsingi, Milan Taildeman, Emmanuel Toku, Siebe Schrijvers en Mathieu Maertens nog steeds in revalidatie. Die laatste twee zullen na de interlandbreak opnieuw speelklaar zijn. Louis Patris keert terug uit schorsing en behoort zondag weer tot de selectie. Ook Mario Gonzalez is terug inzetbaar nadat hij vorige week opnieuw speelminuten bemachtigde. Het King Power at Den Dreef Stadion is voor deze topwedstrijd volledig uitverkocht.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Gaat OHL stunten tegen RSCA?

Meest recent

Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

12
12
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

60
60
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

46
46
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

227
227
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

165
165
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

40
40
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

392
392
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

157
157
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

466
466
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

59
59
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

111
111
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

358
358
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

699
699
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

530
530
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

155
155
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1140
1140
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

675
675
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

257
257
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

525
525
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

258
258
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

280
280
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1281
1281

Meer sportnieuws