Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

door
Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

Op 12 november stonden Charleroi en KV Mechelen tegenover elkaar op Mambourg, maar de wedstrijd liep helemaal uit de hand. De supporters van de Carolo's gooiden vuurpijlen op het veld uit protest tegen het beleid van sterke man Mogi Bayat en dat zorgde ervoor dat de match gestaakt moest worden. Vier maanden later is er eindelijk duidelijkheid over hoe het verder moet.


Bij Malinwa verwachtten ze een forfaitzege, aangezien het de thuissupporters waren die voor de ongeregeldheden zorgden en hen geen enkele schuld trof voor het stilleggen van de match. Charleroi hoopte daar nog aan te ontsnappen omdat ze 1-0 voor stonden op het moment dat de match gestaakt werd. Ze voerden aan dat een forfait oneerlijk zou zijn omdat het duidelijk was dat een groep fans hen bewust probeerde te schaden met de actie, aangezien het geweld bij een voorsprong losbarstte.

De Disciplinaire Raad van de KBVB is de Carolo's in die redenering gevolgd en heeft nu beslist dat de wedstrijd volledig herspeeld moet worden. Dat meldt Sporza. Dat zal bovendien achter gesloten deuren moeten gebeuren. Charleroi komt er dus niet zomaar vanaf, want ze moeten ook nog een andere match in een leeg stadion spelen en krijgen daarnaast een boete van 10.000 euro.

PLAY-OFFS
De beslissing kan wel bepalend zijn voor de strijd om de play-offs. Charleroi staat momenteel op twee punten van nummer acht Cercle Brugge en kan dus plots weer de top acht binnenkomen als het zijn herkansing tegen KVM wint. Bij een forfaitnederlaag waren de play-offs een pak verder weg met nog amper vijf speeldagen voor de boeg.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

De wedstrijd zou...

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

26
26
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

20
20
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

177
177
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

55
55
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

152
152
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

152
152
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

60
60
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

157
157
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

503
503
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

110
110
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

566
566
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

385
385
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

71
71
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

95
95
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

540
540
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

435
435
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

152
152
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

124
124
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

126
126
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

408
408
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

304
304
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

394
394

Meer sportnieuws