Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

door
Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

Op 12 november stonden Charleroi en KV Mechelen tegenover elkaar op Mambourg, maar de wedstrijd liep helemaal uit de hand. De supporters van de Carolo's gooiden vuurpijlen op het veld uit protest tegen het beleid van sterke man Mogi Bayat en dat zorgde ervoor dat de match gestaakt moest worden. Vier maanden later is er eindelijk duidelijkheid over hoe het verder moet.


Bij Malinwa verwachtten ze een forfaitzege, aangezien het de thuissupporters waren die voor de ongeregeldheden zorgden en hen geen enkele schuld trof voor het stilleggen van de match. Charleroi hoopte daar nog aan te ontsnappen omdat ze 1-0 voor stonden op het moment dat de match gestaakt werd. Ze voerden aan dat een forfait oneerlijk zou zijn omdat het duidelijk was dat een groep fans hen bewust probeerde te schaden met de actie, aangezien het geweld bij een voorsprong losbarstte.

De Disciplinaire Raad van de KBVB is de Carolo's in die redenering gevolgd en heeft nu beslist dat de wedstrijd volledig herspeeld moet worden. Dat meldt Sporza. Dat zal bovendien achter gesloten deuren moeten gebeuren. Charleroi komt er dus niet zomaar vanaf, want ze moeten ook nog een andere match in een leeg stadion spelen en krijgen daarnaast een boete van 10.000 euro.

PLAY-OFFS
De beslissing kan wel bepalend zijn voor de strijd om de play-offs. Charleroi staat momenteel op twee punten van nummer acht Cercle Brugge en kan dus plots weer de top acht binnenkomen als het zijn herkansing tegen KVM wint. Bij een forfaitnederlaag waren de play-offs een pak verder weg met nog amper vijf speeldagen voor de boeg.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

De wedstrijd zou...

Meest recent

Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

13
13
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

46
46
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

22
22
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

28
28
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

85
85
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

169
169
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

98
98
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

195
195
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

68
68
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

110
110
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

122
122
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

56
56
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

236
236
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

149
149
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

181
181
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

202
202
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

199
199
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

132
132
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

326
326
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

147
147
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

676
676
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

202
202
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

489
489
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

281
281
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

119
119

Meer sportnieuws