Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

door
Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

Op 12 november stonden Charleroi en KV Mechelen tegenover elkaar op Mambourg, maar de wedstrijd liep helemaal uit de hand. De supporters van de Carolo's gooiden vuurpijlen op het veld uit protest tegen het beleid van sterke man Mogi Bayat en dat zorgde ervoor dat de match gestaakt moest worden. Vier maanden later is er eindelijk duidelijkheid over hoe het verder moet.


Bij Malinwa verwachtten ze een forfaitzege, aangezien het de thuissupporters waren die voor de ongeregeldheden zorgden en hen geen enkele schuld trof voor het stilleggen van de match. Charleroi hoopte daar nog aan te ontsnappen omdat ze 1-0 voor stonden op het moment dat de match gestaakt werd. Ze voerden aan dat een forfait oneerlijk zou zijn omdat het duidelijk was dat een groep fans hen bewust probeerde te schaden met de actie, aangezien het geweld bij een voorsprong losbarstte.

De Disciplinaire Raad van de KBVB is de Carolo's in die redenering gevolgd en heeft nu beslist dat de wedstrijd volledig herspeeld moet worden. Dat meldt Sporza. Dat zal bovendien achter gesloten deuren moeten gebeuren. Charleroi komt er dus niet zomaar vanaf, want ze moeten ook nog een andere match in een leeg stadion spelen en krijgen daarnaast een boete van 10.000 euro.

PLAY-OFFS
De beslissing kan wel bepalend zijn voor de strijd om de play-offs. Charleroi staat momenteel op twee punten van nummer acht Cercle Brugge en kan dus plots weer de top acht binnenkomen als het zijn herkansing tegen KVM wint. Bij een forfaitnederlaag waren de play-offs een pak verder weg met nog amper vijf speeldagen voor de boeg.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

De wedstrijd zou...

Meest recent

“Onverwachte ontnuchtering” - Crisis bij Club Brugge

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

3
3
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

10
10
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

113
113
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

114
114
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

510
510
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

221
221
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

188
188
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

79
79
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

193
193
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

73
73
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

178
178
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

137
137
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

125
125
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

298
298
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

308
308
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

535
535
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

221
221
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

287
287
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

155
155
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

134
134
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

415
415
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

476
476
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

402
402

Meer sportnieuws