Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

door
Charleroi en KV Mechelen moeten gestaakte match volledig herspelen

Op 12 november stonden Charleroi en KV Mechelen tegenover elkaar op Mambourg, maar de wedstrijd liep helemaal uit de hand. De supporters van de Carolo's gooiden vuurpijlen op het veld uit protest tegen het beleid van sterke man Mogi Bayat en dat zorgde ervoor dat de match gestaakt moest worden. Vier maanden later is er eindelijk duidelijkheid over hoe het verder moet.


Bij Malinwa verwachtten ze een forfaitzege, aangezien het de thuissupporters waren die voor de ongeregeldheden zorgden en hen geen enkele schuld trof voor het stilleggen van de match. Charleroi hoopte daar nog aan te ontsnappen omdat ze 1-0 voor stonden op het moment dat de match gestaakt werd. Ze voerden aan dat een forfait oneerlijk zou zijn omdat het duidelijk was dat een groep fans hen bewust probeerde te schaden met de actie, aangezien het geweld bij een voorsprong losbarstte.

De Disciplinaire Raad van de KBVB is de Carolo's in die redenering gevolgd en heeft nu beslist dat de wedstrijd volledig herspeeld moet worden. Dat meldt Sporza. Dat zal bovendien achter gesloten deuren moeten gebeuren. Charleroi komt er dus niet zomaar vanaf, want ze moeten ook nog een andere match in een leeg stadion spelen en krijgen daarnaast een boete van 10.000 euro.

PLAY-OFFS
De beslissing kan wel bepalend zijn voor de strijd om de play-offs. Charleroi staat momenteel op twee punten van nummer acht Cercle Brugge en kan dus plots weer de top acht binnenkomen als het zijn herkansing tegen KVM wint. Bij een forfaitnederlaag waren de play-offs een pak verder weg met nog amper vijf speeldagen voor de boeg.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

De wedstrijd zou...

Meest recent

Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

57
57
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

96
96
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

213
213
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

110
110
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

33
33
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

67
67
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

442
442
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

59
59
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

627
627
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

427
427
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

23
23
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

73
73
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

150
150
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

386
386
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

202
202
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

658
658
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

551
551
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

275
275
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

80
80
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

332
332
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

57
57
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

928
928
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

200
200
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

148
148

Meer sportnieuws