Tedesco geeft verklaring voor afwezigheid Witsel en Mertens

243 stemmen
Tedesco geeft verklaring voor afwezigheid Witsel en Mertens

Vrijdagmiddag heeft Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend gemaakt en de Duitser schrok er daarbij niet voor terug om knopen door te hakken. Hij koos voor een beperkte groep van 24 namen en slachtofferde meteen enkele grote namen. Met Axel Witsel en Dries Mertens liet hij in totaal 239 caps links liggen.


Ook andere vaste waarden van de voorbije jaren als Leander Dendoncker en Michy Batshuayi moeten zich van Tedesco niet gaan melden. Op zijn persconferentie gaf hij natuurlijk ook een verklaring voor al die opvallende afwezigen. "Mertens, Tielemans en Batshuayi zijn niet fit. Het is belangrijk dat we nu spelers selecteren die op hun topniveau presteren", tekende Sporza onder meer op.

Dat trio speelde de voorbije weken weinig door blessures en de aardbeving in Turkije. Witsel komt wel nog regelmatig aan de bak bij Atletico Madrid, maar Tedesco maakt andere keuzes. "Ik ben naar Madrid gegaan om hem mijn keuze uit te leggen. Het was geen gemakkelijke beslissing, maar hij apprecieerde wel dat ik het hem persoonlijk ben gaan vertellen. Witsel heeft heel veel voor deze ploeg gedaan. Ik zou er uren over kunnen vertellen. Ik heb hem daar ook gezegd dat het een moeilijke beslissing was, maar de deur blijft gewoon open. Nu wil ik de jongere spelers aan het wek zien. Daarna evalueren we", zei hij daarover volgens Het Laatste Nieuws.

DOORSELECTEREN
Op het middenveld koos Tedesco immers voor een pak jongere spelers. Hij haalde Orel Mangala terug bij de selectie en gunde ook Roméo Lavia een eerste selectie. Met ook nog Amadou Onana heeft hij daarmee al drie opties om de positie van nummer zes in te vullen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Heb je begrip voor die keuzes?

Meest recent

AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

10
10
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

91
91
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

133
133
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

15
15
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

706
706
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

25
25
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

28
28
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

68
68
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

313
313
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

114
114
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

129
129
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

54
54
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

91
91
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

56
56
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

224
224
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

140
140
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

117
117
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

38
38
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

296
296
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

187
187
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

64
64
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

51
51
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

38
38

Meer sportnieuws