Tedesco geeft verklaring voor afwezigheid Witsel en Mertens

door
Tedesco geeft verklaring voor afwezigheid Witsel en Mertens

Vrijdagmiddag heeft Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend gemaakt en de Duitser schrok er daarbij niet voor terug om knopen door te hakken. Hij koos voor een beperkte groep van 24 namen en slachtofferde meteen enkele grote namen. Met Axel Witsel en Dries Mertens liet hij in totaal 239 caps links liggen.


Ook andere vaste waarden van de voorbije jaren als Leander Dendoncker en Michy Batshuayi moeten zich van Tedesco niet gaan melden. Op zijn persconferentie gaf hij natuurlijk ook een verklaring voor al die opvallende afwezigen. "Mertens, Tielemans en Batshuayi zijn niet fit. Het is belangrijk dat we nu spelers selecteren die op hun topniveau presteren", tekende Sporza onder meer op.

Dat trio speelde de voorbije weken weinig door blessures en de aardbeving in Turkije. Witsel komt wel nog regelmatig aan de bak bij Atletico Madrid, maar Tedesco maakt andere keuzes. "Ik ben naar Madrid gegaan om hem mijn keuze uit te leggen. Het was geen gemakkelijke beslissing, maar hij apprecieerde wel dat ik het hem persoonlijk ben gaan vertellen. Witsel heeft heel veel voor deze ploeg gedaan. Ik zou er uren over kunnen vertellen. Ik heb hem daar ook gezegd dat het een moeilijke beslissing was, maar de deur blijft gewoon open. Nu wil ik de jongere spelers aan het wek zien. Daarna evalueren we", zei hij daarover volgens Het Laatste Nieuws.

DOORSELECTEREN
Op het middenveld koos Tedesco immers voor een pak jongere spelers. Hij haalde Orel Mangala terug bij de selectie en gunde ook Roméo Lavia een eerste selectie. Met ook nog Amadou Onana heeft hij daarmee al drie opties om de positie van nummer zes in te vullen.

LEES OOK: Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Heb je begrip voor die keuzes?

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

4
4
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

10
10
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

369
369
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

151
151
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

85
85
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

90
90
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

130
130
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

43
43
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

549
549
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

252
252
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

172
172
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

152
152
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

696
696
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

175
175
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

292
292
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

220
220
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

402
402
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

388
388
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

286
286
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

664
664
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1458
1458

Meer sportnieuws