Bakayoko legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club of Anderlecht

178 stemmen
Bakayoko legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club of Anderlecht

Schrik niet als Johan Bakayoko plots opduikt wanneer Domenico Tedesco om 12u zijn selectie voor de Rode Duivels bekendmaakt. De flankaanvaller was de voorbije weken in grootse doen bij PSV, waar hij een reeks neerzette van drie goals en twee assists in vier wedstrijden. Dat leverde hem al een plaats in de voorselectie op én een nieuw contract in Eindhoven.


Bakayoko schaart zich in een alsmaar groeiend rijtje van Belgische talenten die in het buitenland doorbreken zonder ooit in de Jupiler Pro League te spelen. Nochtans was de 19-jarige actief in de jeugdopleiding van verschillende Belgische clubs. Zo passeerde hij bij zowel Club Brugge als Anderlecht, maar vertrok hij telkens na een jaar alweer.

In het seizoen 2015/16 was Bakayoko als 13-jarige aan de slag bij Club. "Niet dat ik een slecht seizoen kende, maar ik zat er op internaat en het volledige plaatje klopte gewoon niet. Ik koester geen wrok", blikt hij terug in Het Laatste Nieuws. Na een passage bij KV Mechelen belandde hij in 2018 bij Anderlecht, maar ook daar bleef hij slechts een jaar.

NET VOOR KOMPANY
"Net toen Kompany aankwam, vertrok ik naar PSV. Voor mij was dat de juiste stap", vertelt Bakayoko daarover. "PSV had me een heel duidelijk project voorgesteld en ik wou iets nieuws proberen. Ik zat al te lang in België. Het was een mooie kans. PSV blijft een wereldploeg." Wellicht zullen ze in Brugge en Anderlecht nu toch balen.

LEES OOK: 'Thorup speelt open kaart: transferitis bij KRC Genk?'

Zal hij ooit nog in België spelen?

Meest recent

'Thorup speelt open kaart: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

45
45
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

239
239
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

126
126
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

213
213
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

205
205
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

57
57
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

45
45
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

442
442
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

161
161
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

33
33
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

125
125
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

345
345
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

242
242
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

72
72
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

120
120
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

263
263
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

102
102
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

625
625
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

452
452
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

259
259
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

214
214
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

702
702
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

534
534
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

137
137
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

366
366

Meer sportnieuws