'Deze ervaren Duivel moet Tedesco dumpen'

569 stemmen
'Deze ervaren Duivel moet Tedesco dumpen'

Vrijdadmiddag is het eindelijk zover: dan mag Domenico Tedesco zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekendmaken. Er wordt nu al reikhalzend uitgekeken naar de keuzes van de Duitser, want na het rampzalige WK in Qatar lijkt het tijd voor vernieuwing. De voorbije dagen werd er al druk gespeculeerd over welke oude rotten Tedesco zou kunnen laten vallen.


Sowieso zal de selectie de nodige wijzigingen ondergaan in vergelijking met het WK. Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet kondigden de voorbije weken hun afscheid aan bij de nationale ploeg, terwijl Jérémy Doku, Thorgan Hazard en Michy Batshuayi geblesseerd zijn. Analist Alexandre Teklak pleit echter voor nog een zevende afvaller: Thomas Meunier.

"Hij speelt helemaal niet meer bij Dortmund. Hem selecteren zou een slecht signaal zijn naar de andere spelers", verklaart hij in La Dernière Heure zijn keuze. "Het zou moeilijk zijn om zijn selectie te rechtvaardigen. Maar dat betekent niet dat Meunier voor eeuwig opzijgeschoven moet worden. Hij blijft een goede speler, die gewoon volgend seizoen bij een andere club zijn plaats moet terugvinden."

DEBUTANTEN
Teklak zou op de rechterflank dan ook opteren voor Timothy Castagne, Thomas Foket en Alexis Saelemaekers. Hij pleit ook voor een selectie voor Maxim De Cuyper, want op links zijn er amper opties. Daarnaast mogen ook Roméo Lavia, Bryan Heynen en Mike Trésor van Teklak op een eerste selectie rekenen. Afwachten of Tedesco die keuzes volgt.

LEES OOK: Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Moet Meunier in de selectie zitten?

Meest recent

‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

36
36
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

40
40
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

598
598
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

34
34
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

227
227
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

113
113
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

426
426
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

491
491
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

70
70
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

127
127
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

686
686
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

85
85
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

62
62
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

144
144
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

117
117
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

109
109
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

140
140
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

110
110
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

222
222
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

276
276
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

642
642

Meer sportnieuws