België kan Europees record helemaal verpulveren

949 stemmen
België kan Europees record helemaal verpulveren

Het is een prachtige Europese week geworden voor het Belgische voetbal. Club Brugge mag dan wel vorige week al gesneuveld zijn in de achtste finales van de Champions League, maar ons land heeft wel nog steeds drie vertegenwoordigers in Europa. Na AA Gent op woensdag wisten donderdagavond ook Union en Anderlecht zich voor een kwartfinale te plaatsen.


Daarmee beleeft ons land zijn beste Europese seizoen ooit, althans op het vlak van coëfficiënt. Het Belgische puntenrecord stond tot dusver op naam van het seizoen 2016/17. In dat jaar haalden zowel Anderlecht als Genk de kwartfinale van de Europa League, terwijl AA Gent het tot de achtste finale schopte. De Buffalo's hadden gestunt tegen Tottenham, maar sneuvelden daarna tegen de Limburgers.

Eén gelijkspel op donderdagavond was voldoende om het record te breken, maar Union en Anderlecht deden er nog een schep bovenop door allebei hun wedstrijd te winnen. De cijfers kunnen bovendien nog mooier worden als de drie Belgische clubs een haalbare loting krijgen in hun respectievelijke kwartfinales. Dat zullen ze vrijdagmiddag ontdekken.

BELGISCH ONDERONSJE?
Voor Union wordt de kans wel groot dat ze een klepper treffen in de kwartfinale van de Europa League, met onder meer Manchester United, Juventus en AS Roma als tegenstanders. In de Conference League liggen er dan weer meer mogelijkheden. Het zou bijvoorbeeld zomaar kunnen dat Gent en Anderlecht tegen elkaar uitgeloot worden, waardoor ons land al zeker een halvefinalist zou hebben. Daarnaast lijken ook teams als Lech Poznan of FC Basel geen onoverkomelijke obstakels.

LEES OOK: AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

🚀

Zal een Belgische club een Europese halve finale spelen?

Meest recent

'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

1
1
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

68
68
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

145
145
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

302
302
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

18
18
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

94
94
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

76
76
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

523
523
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

584
584
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

77
77
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

642
642
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

285
285
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

111
111
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

958
958
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

892
892
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

158
158
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

333
333
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

143
143
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

638
638
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

207
207
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

143
143
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

937
937
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

364
364
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

805
805
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

624
624

Meer sportnieuws