Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

783 stemmen
Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

Na een compleet mislukte passage bij Chelsea is Romelu Lukaku dit seizoen terug bij Internazionale. Het was de grote droom van de Rode Duivel om ooit terug te keren naar het Stadio Giuseppe Meazza en die wens is ook uitgekomen. Maar Lukaku heeft dit seizoen duidelijk grote moeite om zijn beste niveau terug te vinden. Op die manier wil Internazionale zijn huurbeurt niet omzetten in een definitieve deal, terwijl ook Chelsea geen toekomst meer ziet in een verdere samenwerking met hem. Maar aan interesse geen gebrek, want Lukaku wordt in de voorbije weken gelinkt aan een mooie transfer naar Tottenham Hotspur en Real Madrid.


INTERNE ÉN EXTERNE KRITIEK OP LUKAKU

Romelu Lukaku telt amper 5 goals in 18 wedstrijden dit seizoen. Hij tekent voor één doelpunt op vijf doelpogingen. En dat is natuurlijk veel te weinig voor een spits van zijn kaliber. Lukaku mist meer kansen dan we gewend zijn van hem. En dat ondanks de vele voorzetten die zijn ploegmaats hem aanleveren. “Inter creëert in eigen huis tien kansen per wedstrijd”, stelde ex-spits Christian Vieri onlangs bij Bobo TV. “Je hebt Dumfries die voorzet, Dimarco die voorzet, je hebt Barella... Er is geen gebrek aan ploegmaats die Lukaku in een goede positie brengen. Ik zal je één ding vertellen: als ik voor dit Inter zou spelen, ik zou elk jaar topscorer worden."



De kritiek op Romelu Lukaku beperkt zich ook niet alleen tot externe commentaren. Ook intern zijn er steeds meer negatieve geluiden te horen over hem. “Lukaku’s conditie is niet goed, hij is nog steeds erg traag”, zei Massimo Moratti, ex-voorzitter van de Milanezen, aan La Gazzetta dello Sport. Huidig CEO Beppe Marotta verklaarde dat hij nog niet in topvorm steekt en dat de club nog steeds wacht om de Romelu van de voorbije jaren te zien. Zelfs coach Simone Inzaghi uitte zich al heel streng over Lukaku: “Dit is niet de Lukaku die Inzaghi in gedachten had toen hij aandrong op zijn terugkeer.”

GEEN TOEKOMST BIJ INTER ÉN CHELSEA

Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat Internazionale eind dit seizoen een poging zal wagen om de huurovereenkomst van Romelu Lukaku om te zetten in een definitieve transfer. Dat bevestigde Beppe Marotta eerder deze week nog aan Sky Sport Italia. “De uitleenbeurt loopt enkel voor dit seizoen. Ongeacht zijn prestaties, keert Lukaku op 30 juni terug naar Chelsea.” En dat betekent een serieuze domper voor de Belgische topschutter aller tijden, want ook in Chelsea hebben ze helemaal geen plannen met hem. Eigenaar Todd Boehly wil zijn transferbeleid namelijk afstemmen op het aantrekken van jonge talenten.



Daarnaast is Chelsea niet overtuigd dat hij zijn matige prestaties bij Internazionale zal kunnen opkrikken in Londen. Bovendien willen de Blues ook af van enkele zware contracten, want Chelsea investeerde dit seizoen meer dan 611 miljoen euro (!) aan nieuwe spelers. Geen toekomst meer bij Internazionale, en overbodig bij Chelsea. Een nieuwe zomertransfer dringt zich dus op voor Romelu Lukaku en in de voorbije weken werden er al twee mogelijke bestemmingen geopperd voor hem. Real Madrid en Tottenham Hotspur zouden de komst van de 29-jarige spits wel zien zitten.

REAL MADRID

Fichajes weet dat Real Madrid straks versterking wil halen voor hun voorhoede, en Romelu Lukaku zou een avontuur bij Los Blancos wel genegen zijn. Als hij zijn beste vorm zou terugvinden in het Estadio Santiago Bernabeu, dan heeft Real in de komende jaren meteen een spits van wereldklasse beet. Per slot van rekening is Lukaku nog ‘maar’ steeds 29 jaar oud, waarmee hij zich in voetbaltermen op de piek van zijn carrière bevindt, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.



Het zou alvast niet de eerste toenadering zijn van Real Madrid naar Romelu Lukaku toe, want in de vorige zomermercato lag zijn dossier ook op de tafel bij De Koninklijke. Straks kan Real dus een nieuwe poging wagen om hem aan te trekken, maar de Spanjaarden houden ook een ander alternatief in de gaten. Dusan Vlahovic maakt vandaag iets meer kans op een transfer naar Madrid, de Serviër werd in januari ook hard gelinkt aan een verhuis naar Real Madrid.

TOTTENHAM HOTSPUR

Maar misschien ligt de toekomst van Romelu Lukaku wel opnieuw in de Premier League. Calciomercato stelt dat Tottenham Hotspur bereid is om hem aan te trekken want hun eerste spits Harry Kane staat voor een zomerse transfer, vooral Bayern München en Manchester United worden genoemd. Antonio Conte wil zijn poulain graag naar Spurs halen en hem rehabiliteren als de nieuwe aanvalsleider van zijn ploeg. Het is ook al niet de eerste keer dat Tottenham zich meldt voor Lukaku, en de aanwezigheid van Conte kan wel eens een doorslaggevende rol spelen in deze potentiële transfer.



Romelu Lukaku en Antonio Conte onderhouden namelijk een emotionele band en op het sportief gebied halen ze het beste uit elkaar. De twee heren werkten eerder heel succesvol samen bij Internazionale, waar Conte hem perfectioneerde tot één van de beste spitsen ter wereld. Lukaku noemde Conte in die periode op zijn beurt zelfs de beste coach ter wereld. Als Harry Kane straks zoals verwacht Tottenham zal verlaten, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat Conte grote inspanningen zal willen leveren om Lukaku naar Londen te halen als de gedroomde opvolger van de Engelsman.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

🚀

Waar past Lukaku het best?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

44
44
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

48
48
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

39
39
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

38
38
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

38
38
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

135
135
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

56
56
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

109
109
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

531
531
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

518
518
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

167
167
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

625
625
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

119
119
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

60
60
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

395
395
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

206
206
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

633
633
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

238
238
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

777
777
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

955
955
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

114
114
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

568
568
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1984
1984
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

492
492

Meer sportnieuws