Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

783
Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

Na een compleet mislukte passage bij Chelsea is Romelu Lukaku dit seizoen terug bij Internazionale. Het was de grote droom van de Rode Duivel om ooit terug te keren naar het Stadio Giuseppe Meazza en die wens is ook uitgekomen. Maar Lukaku heeft dit seizoen duidelijk grote moeite om zijn beste niveau terug te vinden. Op die manier wil Internazionale zijn huurbeurt niet omzetten in een definitieve deal, terwijl ook Chelsea geen toekomst meer ziet in een verdere samenwerking met hem. Maar aan interesse geen gebrek, want Lukaku wordt in de voorbije weken gelinkt aan een mooie transfer naar Tottenham Hotspur en Real Madrid.


INTERNE ÉN EXTERNE KRITIEK OP LUKAKU

Romelu Lukaku telt amper 5 goals in 18 wedstrijden dit seizoen. Hij tekent voor één doelpunt op vijf doelpogingen. En dat is natuurlijk veel te weinig voor een spits van zijn kaliber. Lukaku mist meer kansen dan we gewend zijn van hem. En dat ondanks de vele voorzetten die zijn ploegmaats hem aanleveren. “Inter creëert in eigen huis tien kansen per wedstrijd”, stelde ex-spits Christian Vieri onlangs bij Bobo TV. “Je hebt Dumfries die voorzet, Dimarco die voorzet, je hebt Barella... Er is geen gebrek aan ploegmaats die Lukaku in een goede positie brengen. Ik zal je één ding vertellen: als ik voor dit Inter zou spelen, ik zou elk jaar topscorer worden."



De kritiek op Romelu Lukaku beperkt zich ook niet alleen tot externe commentaren. Ook intern zijn er steeds meer negatieve geluiden te horen over hem. “Lukaku’s conditie is niet goed, hij is nog steeds erg traag”, zei Massimo Moratti, ex-voorzitter van de Milanezen, aan La Gazzetta dello Sport. Huidig CEO Beppe Marotta verklaarde dat hij nog niet in topvorm steekt en dat de club nog steeds wacht om de Romelu van de voorbije jaren te zien. Zelfs coach Simone Inzaghi uitte zich al heel streng over Lukaku: “Dit is niet de Lukaku die Inzaghi in gedachten had toen hij aandrong op zijn terugkeer.”

GEEN TOEKOMST BIJ INTER ÉN CHELSEA

Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat Internazionale eind dit seizoen een poging zal wagen om de huurovereenkomst van Romelu Lukaku om te zetten in een definitieve transfer. Dat bevestigde Beppe Marotta eerder deze week nog aan Sky Sport Italia. “De uitleenbeurt loopt enkel voor dit seizoen. Ongeacht zijn prestaties, keert Lukaku op 30 juni terug naar Chelsea.” En dat betekent een serieuze domper voor de Belgische topschutter aller tijden, want ook in Chelsea hebben ze helemaal geen plannen met hem. Eigenaar Todd Boehly wil zijn transferbeleid namelijk afstemmen op het aantrekken van jonge talenten.



Daarnaast is Chelsea niet overtuigd dat hij zijn matige prestaties bij Internazionale zal kunnen opkrikken in Londen. Bovendien willen de Blues ook af van enkele zware contracten, want Chelsea investeerde dit seizoen meer dan 611 miljoen euro (!) aan nieuwe spelers. Geen toekomst meer bij Internazionale, en overbodig bij Chelsea. Een nieuwe zomertransfer dringt zich dus op voor Romelu Lukaku en in de voorbije weken werden er al twee mogelijke bestemmingen geopperd voor hem. Real Madrid en Tottenham Hotspur zouden de komst van de 29-jarige spits wel zien zitten.

REAL MADRID

Fichajes weet dat Real Madrid straks versterking wil halen voor hun voorhoede, en Romelu Lukaku zou een avontuur bij Los Blancos wel genegen zijn. Als hij zijn beste vorm zou terugvinden in het Estadio Santiago Bernabeu, dan heeft Real in de komende jaren meteen een spits van wereldklasse beet. Per slot van rekening is Lukaku nog ‘maar’ steeds 29 jaar oud, waarmee hij zich in voetbaltermen op de piek van zijn carrière bevindt, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.



Het zou alvast niet de eerste toenadering zijn van Real Madrid naar Romelu Lukaku toe, want in de vorige zomermercato lag zijn dossier ook op de tafel bij De Koninklijke. Straks kan Real dus een nieuwe poging wagen om hem aan te trekken, maar de Spanjaarden houden ook een ander alternatief in de gaten. Dusan Vlahovic maakt vandaag iets meer kans op een transfer naar Madrid, de Serviër werd in januari ook hard gelinkt aan een verhuis naar Real Madrid.

TOTTENHAM HOTSPUR

Maar misschien ligt de toekomst van Romelu Lukaku wel opnieuw in de Premier League. Calciomercato stelt dat Tottenham Hotspur bereid is om hem aan te trekken want hun eerste spits Harry Kane staat voor een zomerse transfer, vooral Bayern München en Manchester United worden genoemd. Antonio Conte wil zijn poulain graag naar Spurs halen en hem rehabiliteren als de nieuwe aanvalsleider van zijn ploeg. Het is ook al niet de eerste keer dat Tottenham zich meldt voor Lukaku, en de aanwezigheid van Conte kan wel eens een doorslaggevende rol spelen in deze potentiële transfer.



Romelu Lukaku en Antonio Conte onderhouden namelijk een emotionele band en op het sportief gebied halen ze het beste uit elkaar. De twee heren werkten eerder heel succesvol samen bij Internazionale, waar Conte hem perfectioneerde tot één van de beste spitsen ter wereld. Lukaku noemde Conte in die periode op zijn beurt zelfs de beste coach ter wereld. Als Harry Kane straks zoals verwacht Tottenham zal verlaten, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat Conte grote inspanningen zal willen leveren om Lukaku naar Londen te halen als de gedroomde opvolger van de Engelsman.

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Waar past Lukaku het best?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

17
17
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

152
152
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

31
31
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

36
36
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

61
61
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

67
67
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

108
108
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

132
132
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

57
57
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

303
303
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

685
685
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

162
162
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

164
164
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

191
191
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

367
367
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

684
684
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

254
254
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

602
602
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws