Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

783
Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

Na een compleet mislukte passage bij Chelsea is Romelu Lukaku dit seizoen terug bij Internazionale. Het was de grote droom van de Rode Duivel om ooit terug te keren naar het Stadio Giuseppe Meazza en die wens is ook uitgekomen. Maar Lukaku heeft dit seizoen duidelijk grote moeite om zijn beste niveau terug te vinden. Op die manier wil Internazionale zijn huurbeurt niet omzetten in een definitieve deal, terwijl ook Chelsea geen toekomst meer ziet in een verdere samenwerking met hem. Maar aan interesse geen gebrek, want Lukaku wordt in de voorbije weken gelinkt aan een mooie transfer naar Tottenham Hotspur en Real Madrid.


INTERNE ÉN EXTERNE KRITIEK OP LUKAKU

Romelu Lukaku telt amper 5 goals in 18 wedstrijden dit seizoen. Hij tekent voor één doelpunt op vijf doelpogingen. En dat is natuurlijk veel te weinig voor een spits van zijn kaliber. Lukaku mist meer kansen dan we gewend zijn van hem. En dat ondanks de vele voorzetten die zijn ploegmaats hem aanleveren. “Inter creëert in eigen huis tien kansen per wedstrijd”, stelde ex-spits Christian Vieri onlangs bij Bobo TV. “Je hebt Dumfries die voorzet, Dimarco die voorzet, je hebt Barella... Er is geen gebrek aan ploegmaats die Lukaku in een goede positie brengen. Ik zal je één ding vertellen: als ik voor dit Inter zou spelen, ik zou elk jaar topscorer worden."



De kritiek op Romelu Lukaku beperkt zich ook niet alleen tot externe commentaren. Ook intern zijn er steeds meer negatieve geluiden te horen over hem. “Lukaku’s conditie is niet goed, hij is nog steeds erg traag”, zei Massimo Moratti, ex-voorzitter van de Milanezen, aan La Gazzetta dello Sport. Huidig CEO Beppe Marotta verklaarde dat hij nog niet in topvorm steekt en dat de club nog steeds wacht om de Romelu van de voorbije jaren te zien. Zelfs coach Simone Inzaghi uitte zich al heel streng over Lukaku: “Dit is niet de Lukaku die Inzaghi in gedachten had toen hij aandrong op zijn terugkeer.”

GEEN TOEKOMST BIJ INTER ÉN CHELSEA

Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat Internazionale eind dit seizoen een poging zal wagen om de huurovereenkomst van Romelu Lukaku om te zetten in een definitieve transfer. Dat bevestigde Beppe Marotta eerder deze week nog aan Sky Sport Italia. “De uitleenbeurt loopt enkel voor dit seizoen. Ongeacht zijn prestaties, keert Lukaku op 30 juni terug naar Chelsea.” En dat betekent een serieuze domper voor de Belgische topschutter aller tijden, want ook in Chelsea hebben ze helemaal geen plannen met hem. Eigenaar Todd Boehly wil zijn transferbeleid namelijk afstemmen op het aantrekken van jonge talenten.



Daarnaast is Chelsea niet overtuigd dat hij zijn matige prestaties bij Internazionale zal kunnen opkrikken in Londen. Bovendien willen de Blues ook af van enkele zware contracten, want Chelsea investeerde dit seizoen meer dan 611 miljoen euro (!) aan nieuwe spelers. Geen toekomst meer bij Internazionale, en overbodig bij Chelsea. Een nieuwe zomertransfer dringt zich dus op voor Romelu Lukaku en in de voorbije weken werden er al twee mogelijke bestemmingen geopperd voor hem. Real Madrid en Tottenham Hotspur zouden de komst van de 29-jarige spits wel zien zitten.

REAL MADRID

Fichajes weet dat Real Madrid straks versterking wil halen voor hun voorhoede, en Romelu Lukaku zou een avontuur bij Los Blancos wel genegen zijn. Als hij zijn beste vorm zou terugvinden in het Estadio Santiago Bernabeu, dan heeft Real in de komende jaren meteen een spits van wereldklasse beet. Per slot van rekening is Lukaku nog ‘maar’ steeds 29 jaar oud, waarmee hij zich in voetbaltermen op de piek van zijn carrière bevindt, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.



Het zou alvast niet de eerste toenadering zijn van Real Madrid naar Romelu Lukaku toe, want in de vorige zomermercato lag zijn dossier ook op de tafel bij De Koninklijke. Straks kan Real dus een nieuwe poging wagen om hem aan te trekken, maar de Spanjaarden houden ook een ander alternatief in de gaten. Dusan Vlahovic maakt vandaag iets meer kans op een transfer naar Madrid, de Serviër werd in januari ook hard gelinkt aan een verhuis naar Real Madrid.

TOTTENHAM HOTSPUR

Maar misschien ligt de toekomst van Romelu Lukaku wel opnieuw in de Premier League. Calciomercato stelt dat Tottenham Hotspur bereid is om hem aan te trekken want hun eerste spits Harry Kane staat voor een zomerse transfer, vooral Bayern München en Manchester United worden genoemd. Antonio Conte wil zijn poulain graag naar Spurs halen en hem rehabiliteren als de nieuwe aanvalsleider van zijn ploeg. Het is ook al niet de eerste keer dat Tottenham zich meldt voor Lukaku, en de aanwezigheid van Conte kan wel eens een doorslaggevende rol spelen in deze potentiële transfer.



Romelu Lukaku en Antonio Conte onderhouden namelijk een emotionele band en op het sportief gebied halen ze het beste uit elkaar. De twee heren werkten eerder heel succesvol samen bij Internazionale, waar Conte hem perfectioneerde tot één van de beste spitsen ter wereld. Lukaku noemde Conte in die periode op zijn beurt zelfs de beste coach ter wereld. Als Harry Kane straks zoals verwacht Tottenham zal verlaten, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat Conte grote inspanningen zal willen leveren om Lukaku naar Londen te halen als de gedroomde opvolger van de Engelsman.

LEES OOK: Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Waar past Lukaku het best?

Meest recent

Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

13
13
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

77
77
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

12
12
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

79
79
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

51
51
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

51
51
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

35
35
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

82
82
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

16
16
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

192
192
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

50
50
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

34
34
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

246
246
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

82
82
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

116
116
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

145
145
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

36
36
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

144
144
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

116
116
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

64
64
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

44
44
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

354
354
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

53
53
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

116
116

Meer sportnieuws