Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

783 stemmen
Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

Na een compleet mislukte passage bij Chelsea is Romelu Lukaku dit seizoen terug bij Internazionale. Het was de grote droom van de Rode Duivel om ooit terug te keren naar het Stadio Giuseppe Meazza en die wens is ook uitgekomen. Maar Lukaku heeft dit seizoen duidelijk grote moeite om zijn beste niveau terug te vinden. Op die manier wil Internazionale zijn huurbeurt niet omzetten in een definitieve deal, terwijl ook Chelsea geen toekomst meer ziet in een verdere samenwerking met hem. Maar aan interesse geen gebrek, want Lukaku wordt in de voorbije weken gelinkt aan een mooie transfer naar Tottenham Hotspur en Real Madrid.


INTERNE ÉN EXTERNE KRITIEK OP LUKAKU

Romelu Lukaku telt amper 5 goals in 18 wedstrijden dit seizoen. Hij tekent voor één doelpunt op vijf doelpogingen. En dat is natuurlijk veel te weinig voor een spits van zijn kaliber. Lukaku mist meer kansen dan we gewend zijn van hem. En dat ondanks de vele voorzetten die zijn ploegmaats hem aanleveren. “Inter creëert in eigen huis tien kansen per wedstrijd”, stelde ex-spits Christian Vieri onlangs bij Bobo TV. “Je hebt Dumfries die voorzet, Dimarco die voorzet, je hebt Barella... Er is geen gebrek aan ploegmaats die Lukaku in een goede positie brengen. Ik zal je één ding vertellen: als ik voor dit Inter zou spelen, ik zou elk jaar topscorer worden."



De kritiek op Romelu Lukaku beperkt zich ook niet alleen tot externe commentaren. Ook intern zijn er steeds meer negatieve geluiden te horen over hem. “Lukaku’s conditie is niet goed, hij is nog steeds erg traag”, zei Massimo Moratti, ex-voorzitter van de Milanezen, aan La Gazzetta dello Sport. Huidig CEO Beppe Marotta verklaarde dat hij nog niet in topvorm steekt en dat de club nog steeds wacht om de Romelu van de voorbije jaren te zien. Zelfs coach Simone Inzaghi uitte zich al heel streng over Lukaku: “Dit is niet de Lukaku die Inzaghi in gedachten had toen hij aandrong op zijn terugkeer.”

GEEN TOEKOMST BIJ INTER ÉN CHELSEA

Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat Internazionale eind dit seizoen een poging zal wagen om de huurovereenkomst van Romelu Lukaku om te zetten in een definitieve transfer. Dat bevestigde Beppe Marotta eerder deze week nog aan Sky Sport Italia. “De uitleenbeurt loopt enkel voor dit seizoen. Ongeacht zijn prestaties, keert Lukaku op 30 juni terug naar Chelsea.” En dat betekent een serieuze domper voor de Belgische topschutter aller tijden, want ook in Chelsea hebben ze helemaal geen plannen met hem. Eigenaar Todd Boehly wil zijn transferbeleid namelijk afstemmen op het aantrekken van jonge talenten.



Daarnaast is Chelsea niet overtuigd dat hij zijn matige prestaties bij Internazionale zal kunnen opkrikken in Londen. Bovendien willen de Blues ook af van enkele zware contracten, want Chelsea investeerde dit seizoen meer dan 611 miljoen euro (!) aan nieuwe spelers. Geen toekomst meer bij Internazionale, en overbodig bij Chelsea. Een nieuwe zomertransfer dringt zich dus op voor Romelu Lukaku en in de voorbije weken werden er al twee mogelijke bestemmingen geopperd voor hem. Real Madrid en Tottenham Hotspur zouden de komst van de 29-jarige spits wel zien zitten.

REAL MADRID

Fichajes weet dat Real Madrid straks versterking wil halen voor hun voorhoede, en Romelu Lukaku zou een avontuur bij Los Blancos wel genegen zijn. Als hij zijn beste vorm zou terugvinden in het Estadio Santiago Bernabeu, dan heeft Real in de komende jaren meteen een spits van wereldklasse beet. Per slot van rekening is Lukaku nog ‘maar’ steeds 29 jaar oud, waarmee hij zich in voetbaltermen op de piek van zijn carrière bevindt, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.



Het zou alvast niet de eerste toenadering zijn van Real Madrid naar Romelu Lukaku toe, want in de vorige zomermercato lag zijn dossier ook op de tafel bij De Koninklijke. Straks kan Real dus een nieuwe poging wagen om hem aan te trekken, maar de Spanjaarden houden ook een ander alternatief in de gaten. Dusan Vlahovic maakt vandaag iets meer kans op een transfer naar Madrid, de Serviër werd in januari ook hard gelinkt aan een verhuis naar Real Madrid.

TOTTENHAM HOTSPUR

Maar misschien ligt de toekomst van Romelu Lukaku wel opnieuw in de Premier League. Calciomercato stelt dat Tottenham Hotspur bereid is om hem aan te trekken want hun eerste spits Harry Kane staat voor een zomerse transfer, vooral Bayern München en Manchester United worden genoemd. Antonio Conte wil zijn poulain graag naar Spurs halen en hem rehabiliteren als de nieuwe aanvalsleider van zijn ploeg. Het is ook al niet de eerste keer dat Tottenham zich meldt voor Lukaku, en de aanwezigheid van Conte kan wel eens een doorslaggevende rol spelen in deze potentiële transfer.



Romelu Lukaku en Antonio Conte onderhouden namelijk een emotionele band en op het sportief gebied halen ze het beste uit elkaar. De twee heren werkten eerder heel succesvol samen bij Internazionale, waar Conte hem perfectioneerde tot één van de beste spitsen ter wereld. Lukaku noemde Conte in die periode op zijn beurt zelfs de beste coach ter wereld. Als Harry Kane straks zoals verwacht Tottenham zal verlaten, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat Conte grote inspanningen zal willen leveren om Lukaku naar Londen te halen als de gedroomde opvolger van de Engelsman.

LEES OOK: ‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Waar past Lukaku het best?

Meest recent

Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

30
30
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

98
98
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

202
202
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

65
65
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

440
440
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

211
211
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

270
270
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

33
33
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

403
403
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

86
86
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

646
646
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

400
400
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

465
465
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

483
483
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

76
76
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

779
779
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

367
367
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1122
1122
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

231
231
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1211
1211
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

491
491
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

218
218
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1451
1451
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

533
533

Meer sportnieuws