Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

door
Verguisde Lukaku slaat terug met knaltransfer

Na een compleet mislukte passage bij Chelsea is Romelu Lukaku dit seizoen terug bij Internazionale. Het was de grote droom van de Rode Duivel om ooit terug te keren naar het Stadio Giuseppe Meazza en die wens is ook uitgekomen. Maar Lukaku heeft dit seizoen duidelijk grote moeite om zijn beste niveau terug te vinden. Op die manier wil Internazionale zijn huurbeurt niet omzetten in een definitieve deal, terwijl ook Chelsea geen toekomst meer ziet in een verdere samenwerking met hem. Maar aan interesse geen gebrek, want Lukaku wordt in de voorbije weken gelinkt aan een mooie transfer naar Tottenham Hotspur en Real Madrid.


INTERNE ÉN EXTERNE KRITIEK OP LUKAKU

Romelu Lukaku telt amper 5 goals in 18 wedstrijden dit seizoen. Hij tekent voor één doelpunt op vijf doelpogingen. En dat is natuurlijk veel te weinig voor een spits van zijn kaliber. Lukaku mist meer kansen dan we gewend zijn van hem. En dat ondanks de vele voorzetten die zijn ploegmaats hem aanleveren. “Inter creëert in eigen huis tien kansen per wedstrijd”, stelde ex-spits Christian Vieri onlangs bij Bobo TV. “Je hebt Dumfries die voorzet, Dimarco die voorzet, je hebt Barella... Er is geen gebrek aan ploegmaats die Lukaku in een goede positie brengen. Ik zal je één ding vertellen: als ik voor dit Inter zou spelen, ik zou elk jaar topscorer worden."



De kritiek op Romelu Lukaku beperkt zich ook niet alleen tot externe commentaren. Ook intern zijn er steeds meer negatieve geluiden te horen over hem. “Lukaku’s conditie is niet goed, hij is nog steeds erg traag”, zei Massimo Moratti, ex-voorzitter van de Milanezen, aan La Gazzetta dello Sport. Huidig CEO Beppe Marotta verklaarde dat hij nog niet in topvorm steekt en dat de club nog steeds wacht om de Romelu van de voorbije jaren te zien. Zelfs coach Simone Inzaghi uitte zich al heel streng over Lukaku: “Dit is niet de Lukaku die Inzaghi in gedachten had toen hij aandrong op zijn terugkeer.”

GEEN TOEKOMST BIJ INTER ÉN CHELSEA

Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat Internazionale eind dit seizoen een poging zal wagen om de huurovereenkomst van Romelu Lukaku om te zetten in een definitieve transfer. Dat bevestigde Beppe Marotta eerder deze week nog aan Sky Sport Italia. “De uitleenbeurt loopt enkel voor dit seizoen. Ongeacht zijn prestaties, keert Lukaku op 30 juni terug naar Chelsea.” En dat betekent een serieuze domper voor de Belgische topschutter aller tijden, want ook in Chelsea hebben ze helemaal geen plannen met hem. Eigenaar Todd Boehly wil zijn transferbeleid namelijk afstemmen op het aantrekken van jonge talenten.



Daarnaast is Chelsea niet overtuigd dat hij zijn matige prestaties bij Internazionale zal kunnen opkrikken in Londen. Bovendien willen de Blues ook af van enkele zware contracten, want Chelsea investeerde dit seizoen meer dan 611 miljoen euro (!) aan nieuwe spelers. Geen toekomst meer bij Internazionale, en overbodig bij Chelsea. Een nieuwe zomertransfer dringt zich dus op voor Romelu Lukaku en in de voorbije weken werden er al twee mogelijke bestemmingen geopperd voor hem. Real Madrid en Tottenham Hotspur zouden de komst van de 29-jarige spits wel zien zitten.

REAL MADRID

Fichajes weet dat Real Madrid straks versterking wil halen voor hun voorhoede, en Romelu Lukaku zou een avontuur bij Los Blancos wel genegen zijn. Als hij zijn beste vorm zou terugvinden in het Estadio Santiago Bernabeu, dan heeft Real in de komende jaren meteen een spits van wereldklasse beet. Per slot van rekening is Lukaku nog ‘maar’ steeds 29 jaar oud, waarmee hij zich in voetbaltermen op de piek van zijn carrière bevindt, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.



Het zou alvast niet de eerste toenadering zijn van Real Madrid naar Romelu Lukaku toe, want in de vorige zomermercato lag zijn dossier ook op de tafel bij De Koninklijke. Straks kan Real dus een nieuwe poging wagen om hem aan te trekken, maar de Spanjaarden houden ook een ander alternatief in de gaten. Dusan Vlahovic maakt vandaag iets meer kans op een transfer naar Madrid, de Serviër werd in januari ook hard gelinkt aan een verhuis naar Real Madrid.

TOTTENHAM HOTSPUR

Maar misschien ligt de toekomst van Romelu Lukaku wel opnieuw in de Premier League. Calciomercato stelt dat Tottenham Hotspur bereid is om hem aan te trekken want hun eerste spits Harry Kane staat voor een zomerse transfer, vooral Bayern München en Manchester United worden genoemd. Antonio Conte wil zijn poulain graag naar Spurs halen en hem rehabiliteren als de nieuwe aanvalsleider van zijn ploeg. Het is ook al niet de eerste keer dat Tottenham zich meldt voor Lukaku, en de aanwezigheid van Conte kan wel eens een doorslaggevende rol spelen in deze potentiële transfer.



Romelu Lukaku en Antonio Conte onderhouden namelijk een emotionele band en op het sportief gebied halen ze het beste uit elkaar. De twee heren werkten eerder heel succesvol samen bij Internazionale, waar Conte hem perfectioneerde tot één van de beste spitsen ter wereld. Lukaku noemde Conte in die periode op zijn beurt zelfs de beste coach ter wereld. Als Harry Kane straks zoals verwacht Tottenham zal verlaten, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat Conte grote inspanningen zal willen leveren om Lukaku naar Londen te halen als de gedroomde opvolger van de Engelsman.

LEES OOK: Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

Waar past Lukaku het best?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

2
2
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

1
1
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

24
24
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

25
25
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

46
46
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

28
28
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

34
34
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

80
80
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

29
29
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

71
71
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

44
44
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

167
167
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

342
342
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

46
46
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

195
195
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

38
38
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

63
63
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

98
98
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

93
93
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

587
587
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

256
256
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

177
177
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

159
159
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

330
330
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws