'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

695 stemmen
'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

Vrijdagmiddag om 12u maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend en het is uitkijken of de nieuwe bondscoach meteen voor vernieuwing zal zorgen. Eén van de namen die de voorbije dagen nadrukkelijk naar voor geschoven wordt als een kandidaat om te debuteren, is Roméo Lavia. De 19-jarige middenvelder gooit immers hoge ogen in zijn debuutseizoen in de Premier League.


In de zomer maakte Lavia voor 12 miljoen euro de overstap van Manchester City naar Southampton om makkelijker aan speelminuten te raken. Dat plan pakte goed uit, want de Jonge Duivel kwam intussen al achttien keer in actie in de Premier League. Hij ontpopte zich daarbij tot een zeldzaam lichtpuntje bij de Saints, die laatste staan en op degradatie afstevenen.

Daardoor lijkt het zeer waarschijnlijk dat Lavia in de zomer alweer zal vertrekken en de grootmachten staan alvast in de rij om hem over te nemen. Eén club neemt nu het voortouw, want talkSPORT meldt dat Chelsea doordrukt om Lavia binnen te halen. Dat is geen toeval, want de Blues brachten in augustus al een bod van een dikke 50 miljoen euro uit nadat Lavia tegen hen geschitterd én gescoord had.

OUDE BEKENDE
Intussen is bovendien nog een oude bekende van Lavia neergestreken op Stamford Bridge. Eind oktober werd Joe Shields er aangesteld als verantwoordelijke voor de transfers. De 36-jarige was één van de jeugdscouts die Lavia destijds van Anderlecht naar Man City loodste én nam hem in de zomer ook mee naar Southampton toen hij er aangesteld werd als hoofdscout. Nu haalt hij Lavia dus mogelijk ook naar Chelsea, maar Man City beschikt wel ook over een terugkoopclausule.

LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Lavia?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

67
67
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

15
15
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

134
134
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

103
103
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

56
56
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

103
103
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

60
60
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

104
104
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

92
92
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

42
42
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

280
280
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

177
177
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

200
200
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

318
318
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

469
469
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

89
89
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

266
266
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

163
163
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

281
281
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

160
160
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

468
468
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

211
211
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

159
159
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

318
318
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

143
143
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

268
268

Meer sportnieuws