'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

door
'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

Vrijdagmiddag om 12u maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend en het is uitkijken of de nieuwe bondscoach meteen voor vernieuwing zal zorgen. Eén van de namen die de voorbije dagen nadrukkelijk naar voor geschoven wordt als een kandidaat om te debuteren, is Roméo Lavia. De 19-jarige middenvelder gooit immers hoge ogen in zijn debuutseizoen in de Premier League.


In de zomer maakte Lavia voor 12 miljoen euro de overstap van Manchester City naar Southampton om makkelijker aan speelminuten te raken. Dat plan pakte goed uit, want de Jonge Duivel kwam intussen al achttien keer in actie in de Premier League. Hij ontpopte zich daarbij tot een zeldzaam lichtpuntje bij de Saints, die laatste staan en op degradatie afstevenen.

Daardoor lijkt het zeer waarschijnlijk dat Lavia in de zomer alweer zal vertrekken en de grootmachten staan alvast in de rij om hem over te nemen. Eén club neemt nu het voortouw, want talkSPORT meldt dat Chelsea doordrukt om Lavia binnen te halen. Dat is geen toeval, want de Blues brachten in augustus al een bod van een dikke 50 miljoen euro uit nadat Lavia tegen hen geschitterd én gescoord had.

OUDE BEKENDE
Intussen is bovendien nog een oude bekende van Lavia neergestreken op Stamford Bridge. Eind oktober werd Joe Shields er aangesteld als verantwoordelijke voor de transfers. De 36-jarige was één van de jeugdscouts die Lavia destijds van Anderlecht naar Man City loodste én nam hem in de zomer ook mee naar Southampton toen hij er aangesteld werd als hoofdscout. Nu haalt hij Lavia dus mogelijk ook naar Chelsea, maar Man City beschikt wel ook over een terugkoopclausule.

LEES OOK: Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Lavia?

Meest recent

Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

16
16
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

84
84
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

32
32
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

102
102
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

39
39
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

234
234
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

300
300
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

161
161
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

469
469
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

150
150
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

295
295
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

76
76
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

101
101
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

218
218
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

117
117
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

175
175
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

110
110
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

301
301
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

80
80
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

293
293
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

262
262
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

147
147
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

344
344
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

69
69

Meer sportnieuws