'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

door
'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

Vrijdagmiddag om 12u maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend en het is uitkijken of de nieuwe bondscoach meteen voor vernieuwing zal zorgen. Eén van de namen die de voorbije dagen nadrukkelijk naar voor geschoven wordt als een kandidaat om te debuteren, is Roméo Lavia. De 19-jarige middenvelder gooit immers hoge ogen in zijn debuutseizoen in de Premier League.


In de zomer maakte Lavia voor 12 miljoen euro de overstap van Manchester City naar Southampton om makkelijker aan speelminuten te raken. Dat plan pakte goed uit, want de Jonge Duivel kwam intussen al achttien keer in actie in de Premier League. Hij ontpopte zich daarbij tot een zeldzaam lichtpuntje bij de Saints, die laatste staan en op degradatie afstevenen.

Daardoor lijkt het zeer waarschijnlijk dat Lavia in de zomer alweer zal vertrekken en de grootmachten staan alvast in de rij om hem over te nemen. Eén club neemt nu het voortouw, want talkSPORT meldt dat Chelsea doordrukt om Lavia binnen te halen. Dat is geen toeval, want de Blues brachten in augustus al een bod van een dikke 50 miljoen euro uit nadat Lavia tegen hen geschitterd én gescoord had.

OUDE BEKENDE
Intussen is bovendien nog een oude bekende van Lavia neergestreken op Stamford Bridge. Eind oktober werd Joe Shields er aangesteld als verantwoordelijke voor de transfers. De 36-jarige was één van de jeugdscouts die Lavia destijds van Anderlecht naar Man City loodste én nam hem in de zomer ook mee naar Southampton toen hij er aangesteld werd als hoofdscout. Nu haalt hij Lavia dus mogelijk ook naar Chelsea, maar Man City beschikt wel ook over een terugkoopclausule.

LEES OOK: Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Lavia?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

243
243
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

210
210
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

114
114
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

56
56
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

170
170
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

318
318
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

281
281
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

113
113
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

42
42
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

115
115
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

235
235
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

286
286
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

567
567
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

369
369
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

455
455
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

140
140
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

666
666
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

655
655
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

447
447
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

306
306
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2301
2301
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

156
156

Meer sportnieuws