'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

door
'Toptransfer Lavia naar grootmacht'

Vrijdagmiddag om 12u maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend en het is uitkijken of de nieuwe bondscoach meteen voor vernieuwing zal zorgen. Eén van de namen die de voorbije dagen nadrukkelijk naar voor geschoven wordt als een kandidaat om te debuteren, is Roméo Lavia. De 19-jarige middenvelder gooit immers hoge ogen in zijn debuutseizoen in de Premier League.


In de zomer maakte Lavia voor 12 miljoen euro de overstap van Manchester City naar Southampton om makkelijker aan speelminuten te raken. Dat plan pakte goed uit, want de Jonge Duivel kwam intussen al achttien keer in actie in de Premier League. Hij ontpopte zich daarbij tot een zeldzaam lichtpuntje bij de Saints, die laatste staan en op degradatie afstevenen.

Daardoor lijkt het zeer waarschijnlijk dat Lavia in de zomer alweer zal vertrekken en de grootmachten staan alvast in de rij om hem over te nemen. Eén club neemt nu het voortouw, want talkSPORT meldt dat Chelsea doordrukt om Lavia binnen te halen. Dat is geen toeval, want de Blues brachten in augustus al een bod van een dikke 50 miljoen euro uit nadat Lavia tegen hen geschitterd én gescoord had.

OUDE BEKENDE
Intussen is bovendien nog een oude bekende van Lavia neergestreken op Stamford Bridge. Eind oktober werd Joe Shields er aangesteld als verantwoordelijke voor de transfers. De 36-jarige was één van de jeugdscouts die Lavia destijds van Anderlecht naar Man City loodste én nam hem in de zomer ook mee naar Southampton toen hij er aangesteld werd als hoofdscout. Nu haalt hij Lavia dus mogelijk ook naar Chelsea, maar Man City beschikt wel ook over een terugkoopclausule.

Zou Chelsea een goede stap zijn voor Lavia?

Meest recent

Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

2
2
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

7
7
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

43
43
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

122
122
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

28
28
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

29
29
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

77
77
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

216
216
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

175
175
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

152
152
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

378
378
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

35
35
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

184
184
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

150
150
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

157
157
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

214
214
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

345
345
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

300
300
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

125
125
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

96
96
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

47
47
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

102
102
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

853
853
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

107
107

Meer sportnieuws