Club Brugge in de ban van miljoenendeal

593
Club Brugge in de ban van miljoenendeal

Het belooft straks een drukke zomermercato te worden bij Club Brugge. Eerst en vooral zal er een nieuwe hoofdcoach worden aangesteld, terwijl er ook in de spelersgroep ongetwijfeld grote veranderingen zullen plaatsvinden. Noa Lang en Ferran Jutgla worden bijvoorbeeld met de regelmaat van de klok aan een transfer gelinkt, maar ook Tajon Buchanan behoudt het uitzicht op een fraaie transfer. Internazionale houdt hem al maandenlang nauwlettend in de gaten, maar zijn potentiële overgang zal nog veel voeten in de aarde hebben. En eerst zullen er ook nog tientallen miljoenen euro’s moeten rollen.


NUMMER ÉÉN BIJ INTERNAZIONALE

Tajon Buchanan startte dit seizoen veelbelovend bij Club Brugge, maar in de laatste maanden en weken laat de Canadese flankspeler het helemaal afweten. Sinds de jaarwisseling is Buchanan een schim van de speler die hij eerder dit seizoen was, vooral in de Jupiler Pro League zijn de prestaties van de 24-jarige - samen met nog verschillende Brugse ploegmaats - erg ondermaats. Sterker nog, de Canadees haalde zelfs meermaals de ondergrens. In de laatste weken werd het ook duidelijk dat Buchanan overzicht mist, vaak een ongeleid projectiel is op het veld, en erg weinig dreiging brengt voor het doel.

Op het Wereldkampioenschap met Canada demonstreerde hij vele dribbels, sterkte aan de bal en grote mate van snelheid, maar die kwaliteiten zijn in zijn laatste wedstrijden voor Club Brugge helemaal zoek. Desondanks staat zijn naam met stip genoteerd bij Internazionale, dat al maandenlang belangstelling toont in hem en ondertussen is de interesse zelfs sterk geïntensiveerd. Medio januari stuurden de Nerazzurri nog scouts naar het Jan Breydelstadion om de Canadees live aan het werk te zien tegen RSC Anderlecht. En ook in de Champions League wedstrijd tegen Benfica was er een vertegenwoordiger van aanwezig in Brugge.



Corriere dello Sport
meldde eind december al dat Internazionale bereid is om 15 à 18 miljoen euro te betalen voor Tajon Buchanan, terwijl Club Brugge volgens de Italiaanse krant mikt op een stevige transfersom van 20 à 25 miljoen euro. De oplossing kan zich wellicht tussen beide bedragen bevinden, maar om een akkoord te vinden, zal er eerst nog veel water door zee moeten vloeien. Eerst en vooral zal Denzel Dumfries verkocht moeten worden, want de Rossoneri willen Buchanan als opvolger van de Nederlandse flankspeler. Hij is de nummer één kandidaat zelfs.

50 Á 60 MILJOEN VOOR DUMFRIES

Denzel Dumfries is dit seizoen een onmisbare speler bij Internazionale, hoewel hij na het Wereldkampioenschap - door een kleine spierblessure - nog niet zijn oorspronkelijk niveau haalde in Italië. De 42-voudige Oranje international is wel al maandenlang de inzet van een bitse transferstrijd tussen Arsenal, Tottenham, Chelsea en Manchester United, waardoor het het ondertussen duidelijk geworden is dat zijn toekomst in de Premier League zal liggen. Ook Dumfries zelf heeft zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer over Het Kanaal.

Wel belangrijk om te melden: Internazionale wil enkel settelen voor een minimumprijs van 50 miljoen euro. Of zelfs 60 miljoen euro, want de marktwaarde van Denzel Dumfries is na zijn uitstekend Wereldkampioenschap nóg meer gestegen. Dat geld zal voor een (groot) deel besteed worden in het aantrekken van een vervanger. Tajon Buchanan is de eerste naam op de verlanglijst van Internazionale, de Canadees die in Qatar een grote indruk maakte op de Italiaanse topclub - al volgt de Nerazzurri hem wel al veel langer.



Volgens Gazzetta dello Sport is ook de speler zelf genegen om een transfer te maken naar Internazionale. De 28-voudige international hoopt dat Giuseppe Marotta en Piero Ausilio, respectievelijk CEO en sportdirecteur bij de Milanezen, concrete toenaderingen zullen maken in de eerstkomende zomermercato, want Buchanan heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar één van de vijf grootste Europese competities. Maar eerst moet Denzel Dumfries dus verkocht worden, en het liefst voor flink wat geld.

PLAN-B EN PLAN-C

Daarnaast is het ook nog maar de vraag hoe Internazionale de recente tegenvallende prestaties van Tajon Buchanan zal percipiëren. De Canadees is hopeloos uit vorm en hij brengt in de laatste wedstrijden amper een meerwaarde bij Club Brugge. Voorlopig is hij nog steeds de eerste keuze om Denzel Dumfries te vervangen, maar volgens Gazzetta dello Sport monitoren de Italianen ondertussen ook al enkele alternatieven. Diogo Dalot (23, Manchester United) staat al een geruime tijd op de radar van de Nerazzurri. Ook Emil Holm (22, Spezia) maakt dit seizoen als één van de grote revelaties in de Serie A een grote indruk op de Milanezen.

LEES OOK: Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

Heeft Buchanan het niveau voor een Europese topcompetitie?

Meest recent

Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

5
5
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

27
27
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

64
64
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

37
37
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

268
268
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

40
40
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

49
49
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

324
324
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

70
70
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

260
260
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

284
284
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

878
878
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

254
254
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

110
110
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

373
373
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

328
328
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

998
998
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

189
189
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

70
70
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

339
339
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

99
99
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

73
73
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

244
244
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

447
447
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

335
335

Meer sportnieuws