Club Brugge in de ban van miljoenendeal

593
Club Brugge in de ban van miljoenendeal

Het belooft straks een drukke zomermercato te worden bij Club Brugge. Eerst en vooral zal er een nieuwe hoofdcoach worden aangesteld, terwijl er ook in de spelersgroep ongetwijfeld grote veranderingen zullen plaatsvinden. Noa Lang en Ferran Jutgla worden bijvoorbeeld met de regelmaat van de klok aan een transfer gelinkt, maar ook Tajon Buchanan behoudt het uitzicht op een fraaie transfer. Internazionale houdt hem al maandenlang nauwlettend in de gaten, maar zijn potentiële overgang zal nog veel voeten in de aarde hebben. En eerst zullen er ook nog tientallen miljoenen euro’s moeten rollen.


NUMMER ÉÉN BIJ INTERNAZIONALE

Tajon Buchanan startte dit seizoen veelbelovend bij Club Brugge, maar in de laatste maanden en weken laat de Canadese flankspeler het helemaal afweten. Sinds de jaarwisseling is Buchanan een schim van de speler die hij eerder dit seizoen was, vooral in de Jupiler Pro League zijn de prestaties van de 24-jarige - samen met nog verschillende Brugse ploegmaats - erg ondermaats. Sterker nog, de Canadees haalde zelfs meermaals de ondergrens. In de laatste weken werd het ook duidelijk dat Buchanan overzicht mist, vaak een ongeleid projectiel is op het veld, en erg weinig dreiging brengt voor het doel.

Op het Wereldkampioenschap met Canada demonstreerde hij vele dribbels, sterkte aan de bal en grote mate van snelheid, maar die kwaliteiten zijn in zijn laatste wedstrijden voor Club Brugge helemaal zoek. Desondanks staat zijn naam met stip genoteerd bij Internazionale, dat al maandenlang belangstelling toont in hem en ondertussen is de interesse zelfs sterk geïntensiveerd. Medio januari stuurden de Nerazzurri nog scouts naar het Jan Breydelstadion om de Canadees live aan het werk te zien tegen RSC Anderlecht. En ook in de Champions League wedstrijd tegen Benfica was er een vertegenwoordiger van aanwezig in Brugge.



Corriere dello Sport
meldde eind december al dat Internazionale bereid is om 15 à 18 miljoen euro te betalen voor Tajon Buchanan, terwijl Club Brugge volgens de Italiaanse krant mikt op een stevige transfersom van 20 à 25 miljoen euro. De oplossing kan zich wellicht tussen beide bedragen bevinden, maar om een akkoord te vinden, zal er eerst nog veel water door zee moeten vloeien. Eerst en vooral zal Denzel Dumfries verkocht moeten worden, want de Rossoneri willen Buchanan als opvolger van de Nederlandse flankspeler. Hij is de nummer één kandidaat zelfs.

50 Á 60 MILJOEN VOOR DUMFRIES

Denzel Dumfries is dit seizoen een onmisbare speler bij Internazionale, hoewel hij na het Wereldkampioenschap - door een kleine spierblessure - nog niet zijn oorspronkelijk niveau haalde in Italië. De 42-voudige Oranje international is wel al maandenlang de inzet van een bitse transferstrijd tussen Arsenal, Tottenham, Chelsea en Manchester United, waardoor het het ondertussen duidelijk geworden is dat zijn toekomst in de Premier League zal liggen. Ook Dumfries zelf heeft zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer over Het Kanaal.

Wel belangrijk om te melden: Internazionale wil enkel settelen voor een minimumprijs van 50 miljoen euro. Of zelfs 60 miljoen euro, want de marktwaarde van Denzel Dumfries is na zijn uitstekend Wereldkampioenschap nóg meer gestegen. Dat geld zal voor een (groot) deel besteed worden in het aantrekken van een vervanger. Tajon Buchanan is de eerste naam op de verlanglijst van Internazionale, de Canadees die in Qatar een grote indruk maakte op de Italiaanse topclub - al volgt de Nerazzurri hem wel al veel langer.



Volgens Gazzetta dello Sport is ook de speler zelf genegen om een transfer te maken naar Internazionale. De 28-voudige international hoopt dat Giuseppe Marotta en Piero Ausilio, respectievelijk CEO en sportdirecteur bij de Milanezen, concrete toenaderingen zullen maken in de eerstkomende zomermercato, want Buchanan heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar één van de vijf grootste Europese competities. Maar eerst moet Denzel Dumfries dus verkocht worden, en het liefst voor flink wat geld.

PLAN-B EN PLAN-C

Daarnaast is het ook nog maar de vraag hoe Internazionale de recente tegenvallende prestaties van Tajon Buchanan zal percipiëren. De Canadees is hopeloos uit vorm en hij brengt in de laatste wedstrijden amper een meerwaarde bij Club Brugge. Voorlopig is hij nog steeds de eerste keuze om Denzel Dumfries te vervangen, maar volgens Gazzetta dello Sport monitoren de Italianen ondertussen ook al enkele alternatieven. Diogo Dalot (23, Manchester United) staat al een geruime tijd op de radar van de Nerazzurri. Ook Emil Holm (22, Spezia) maakt dit seizoen als één van de grote revelaties in de Serie A een grote indruk op de Milanezen.

LEES OOK: 'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Heeft Buchanan het niveau voor een Europese topcompetitie?

Meest recent

De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

18
18
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

70
70
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

156
156
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

457
457
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

203
203
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

441
441
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

135
135
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

167
167
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

265
265
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

250
250
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

108
108
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

444
444
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

367
367
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

156
156
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

44
44
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

545
545
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

178
178
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

299
299
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

30
30
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

121
121
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

114
114
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

128
128
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

127
127
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

96
96

Meer sportnieuws