Club Brugge in de ban van miljoenendeal

door
Club Brugge in de ban van miljoenendeal

Het belooft straks een drukke zomermercato te worden bij Club Brugge. Eerst en vooral zal er een nieuwe hoofdcoach worden aangesteld, terwijl er ook in de spelersgroep ongetwijfeld grote veranderingen zullen plaatsvinden. Noa Lang en Ferran Jutgla worden bijvoorbeeld met de regelmaat van de klok aan een transfer gelinkt, maar ook Tajon Buchanan behoudt het uitzicht op een fraaie transfer. Internazionale houdt hem al maandenlang nauwlettend in de gaten, maar zijn potentiële overgang zal nog veel voeten in de aarde hebben. En eerst zullen er ook nog tientallen miljoenen euro’s moeten rollen.


NUMMER ÉÉN BIJ INTERNAZIONALE

Tajon Buchanan startte dit seizoen veelbelovend bij Club Brugge, maar in de laatste maanden en weken laat de Canadese flankspeler het helemaal afweten. Sinds de jaarwisseling is Buchanan een schim van de speler die hij eerder dit seizoen was, vooral in de Jupiler Pro League zijn de prestaties van de 24-jarige - samen met nog verschillende Brugse ploegmaats - erg ondermaats. Sterker nog, de Canadees haalde zelfs meermaals de ondergrens. In de laatste weken werd het ook duidelijk dat Buchanan overzicht mist, vaak een ongeleid projectiel is op het veld, en erg weinig dreiging brengt voor het doel.

Op het Wereldkampioenschap met Canada demonstreerde hij vele dribbels, sterkte aan de bal en grote mate van snelheid, maar die kwaliteiten zijn in zijn laatste wedstrijden voor Club Brugge helemaal zoek. Desondanks staat zijn naam met stip genoteerd bij Internazionale, dat al maandenlang belangstelling toont in hem en ondertussen is de interesse zelfs sterk geïntensiveerd. Medio januari stuurden de Nerazzurri nog scouts naar het Jan Breydelstadion om de Canadees live aan het werk te zien tegen RSC Anderlecht. En ook in de Champions League wedstrijd tegen Benfica was er een vertegenwoordiger van aanwezig in Brugge.



Corriere dello Sport
meldde eind december al dat Internazionale bereid is om 15 à 18 miljoen euro te betalen voor Tajon Buchanan, terwijl Club Brugge volgens de Italiaanse krant mikt op een stevige transfersom van 20 à 25 miljoen euro. De oplossing kan zich wellicht tussen beide bedragen bevinden, maar om een akkoord te vinden, zal er eerst nog veel water door zee moeten vloeien. Eerst en vooral zal Denzel Dumfries verkocht moeten worden, want de Rossoneri willen Buchanan als opvolger van de Nederlandse flankspeler. Hij is de nummer één kandidaat zelfs.

50 Á 60 MILJOEN VOOR DUMFRIES

Denzel Dumfries is dit seizoen een onmisbare speler bij Internazionale, hoewel hij na het Wereldkampioenschap - door een kleine spierblessure - nog niet zijn oorspronkelijk niveau haalde in Italië. De 42-voudige Oranje international is wel al maandenlang de inzet van een bitse transferstrijd tussen Arsenal, Tottenham, Chelsea en Manchester United, waardoor het het ondertussen duidelijk geworden is dat zijn toekomst in de Premier League zal liggen. Ook Dumfries zelf heeft zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer over Het Kanaal.

Wel belangrijk om te melden: Internazionale wil enkel settelen voor een minimumprijs van 50 miljoen euro. Of zelfs 60 miljoen euro, want de marktwaarde van Denzel Dumfries is na zijn uitstekend Wereldkampioenschap nóg meer gestegen. Dat geld zal voor een (groot) deel besteed worden in het aantrekken van een vervanger. Tajon Buchanan is de eerste naam op de verlanglijst van Internazionale, de Canadees die in Qatar een grote indruk maakte op de Italiaanse topclub - al volgt de Nerazzurri hem wel al veel langer.



Volgens Gazzetta dello Sport is ook de speler zelf genegen om een transfer te maken naar Internazionale. De 28-voudige international hoopt dat Giuseppe Marotta en Piero Ausilio, respectievelijk CEO en sportdirecteur bij de Milanezen, concrete toenaderingen zullen maken in de eerstkomende zomermercato, want Buchanan heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar één van de vijf grootste Europese competities. Maar eerst moet Denzel Dumfries dus verkocht worden, en het liefst voor flink wat geld.

PLAN-B EN PLAN-C

Daarnaast is het ook nog maar de vraag hoe Internazionale de recente tegenvallende prestaties van Tajon Buchanan zal percipiëren. De Canadees is hopeloos uit vorm en hij brengt in de laatste wedstrijden amper een meerwaarde bij Club Brugge. Voorlopig is hij nog steeds de eerste keuze om Denzel Dumfries te vervangen, maar volgens Gazzetta dello Sport monitoren de Italianen ondertussen ook al enkele alternatieven. Diogo Dalot (23, Manchester United) staat al een geruime tijd op de radar van de Nerazzurri. Ook Emil Holm (22, Spezia) maakt dit seizoen als één van de grote revelaties in de Serie A een grote indruk op de Milanezen.

LEES OOK: 'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

Heeft Buchanan het niveau voor een Europese topcompetitie?

Meest recent

Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

4
4
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

16
16
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

66
66
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

193
193
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

50
50
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

27
27
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

19
19
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

125
125
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

219
219
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

382
382
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

169
169
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

147
147
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

80
80
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

68
68
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

348
348
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

58
58
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

58
58
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

207
207

Meer sportnieuws