Club Brugge in de ban van miljoenendeal

door
Club Brugge in de ban van miljoenendeal

Het belooft straks een drukke zomermercato te worden bij Club Brugge. Eerst en vooral zal er een nieuwe hoofdcoach worden aangesteld, terwijl er ook in de spelersgroep ongetwijfeld grote veranderingen zullen plaatsvinden. Noa Lang en Ferran Jutgla worden bijvoorbeeld met de regelmaat van de klok aan een transfer gelinkt, maar ook Tajon Buchanan behoudt het uitzicht op een fraaie transfer. Internazionale houdt hem al maandenlang nauwlettend in de gaten, maar zijn potentiële overgang zal nog veel voeten in de aarde hebben. En eerst zullen er ook nog tientallen miljoenen euro’s moeten rollen.


NUMMER ÉÉN BIJ INTERNAZIONALE

Tajon Buchanan startte dit seizoen veelbelovend bij Club Brugge, maar in de laatste maanden en weken laat de Canadese flankspeler het helemaal afweten. Sinds de jaarwisseling is Buchanan een schim van de speler die hij eerder dit seizoen was, vooral in de Jupiler Pro League zijn de prestaties van de 24-jarige - samen met nog verschillende Brugse ploegmaats - erg ondermaats. Sterker nog, de Canadees haalde zelfs meermaals de ondergrens. In de laatste weken werd het ook duidelijk dat Buchanan overzicht mist, vaak een ongeleid projectiel is op het veld, en erg weinig dreiging brengt voor het doel.

Op het Wereldkampioenschap met Canada demonstreerde hij vele dribbels, sterkte aan de bal en grote mate van snelheid, maar die kwaliteiten zijn in zijn laatste wedstrijden voor Club Brugge helemaal zoek. Desondanks staat zijn naam met stip genoteerd bij Internazionale, dat al maandenlang belangstelling toont in hem en ondertussen is de interesse zelfs sterk geïntensiveerd. Medio januari stuurden de Nerazzurri nog scouts naar het Jan Breydelstadion om de Canadees live aan het werk te zien tegen RSC Anderlecht. En ook in de Champions League wedstrijd tegen Benfica was er een vertegenwoordiger van aanwezig in Brugge.



Corriere dello Sport
meldde eind december al dat Internazionale bereid is om 15 à 18 miljoen euro te betalen voor Tajon Buchanan, terwijl Club Brugge volgens de Italiaanse krant mikt op een stevige transfersom van 20 à 25 miljoen euro. De oplossing kan zich wellicht tussen beide bedragen bevinden, maar om een akkoord te vinden, zal er eerst nog veel water door zee moeten vloeien. Eerst en vooral zal Denzel Dumfries verkocht moeten worden, want de Rossoneri willen Buchanan als opvolger van de Nederlandse flankspeler. Hij is de nummer één kandidaat zelfs.

50 Á 60 MILJOEN VOOR DUMFRIES

Denzel Dumfries is dit seizoen een onmisbare speler bij Internazionale, hoewel hij na het Wereldkampioenschap - door een kleine spierblessure - nog niet zijn oorspronkelijk niveau haalde in Italië. De 42-voudige Oranje international is wel al maandenlang de inzet van een bitse transferstrijd tussen Arsenal, Tottenham, Chelsea en Manchester United, waardoor het het ondertussen duidelijk geworden is dat zijn toekomst in de Premier League zal liggen. Ook Dumfries zelf heeft zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer over Het Kanaal.

Wel belangrijk om te melden: Internazionale wil enkel settelen voor een minimumprijs van 50 miljoen euro. Of zelfs 60 miljoen euro, want de marktwaarde van Denzel Dumfries is na zijn uitstekend Wereldkampioenschap nóg meer gestegen. Dat geld zal voor een (groot) deel besteed worden in het aantrekken van een vervanger. Tajon Buchanan is de eerste naam op de verlanglijst van Internazionale, de Canadees die in Qatar een grote indruk maakte op de Italiaanse topclub - al volgt de Nerazzurri hem wel al veel langer.



Volgens Gazzetta dello Sport is ook de speler zelf genegen om een transfer te maken naar Internazionale. De 28-voudige international hoopt dat Giuseppe Marotta en Piero Ausilio, respectievelijk CEO en sportdirecteur bij de Milanezen, concrete toenaderingen zullen maken in de eerstkomende zomermercato, want Buchanan heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar één van de vijf grootste Europese competities. Maar eerst moet Denzel Dumfries dus verkocht worden, en het liefst voor flink wat geld.

PLAN-B EN PLAN-C

Daarnaast is het ook nog maar de vraag hoe Internazionale de recente tegenvallende prestaties van Tajon Buchanan zal percipiëren. De Canadees is hopeloos uit vorm en hij brengt in de laatste wedstrijden amper een meerwaarde bij Club Brugge. Voorlopig is hij nog steeds de eerste keuze om Denzel Dumfries te vervangen, maar volgens Gazzetta dello Sport monitoren de Italianen ondertussen ook al enkele alternatieven. Diogo Dalot (23, Manchester United) staat al een geruime tijd op de radar van de Nerazzurri. Ook Emil Holm (22, Spezia) maakt dit seizoen als één van de grote revelaties in de Serie A een grote indruk op de Milanezen.

LEES OOK: Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

Heeft Buchanan het niveau voor een Europese topcompetitie?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

61
61
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

177
177
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

147
147
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

217
217
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

212
212
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

64
64
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

98
98
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

370
370
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

338
338
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

954
954
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

68
68
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws