Club Brugge in de ban van miljoenendeal

door
Club Brugge in de ban van miljoenendeal

Het belooft straks een drukke zomermercato te worden bij Club Brugge. Eerst en vooral zal er een nieuwe hoofdcoach worden aangesteld, terwijl er ook in de spelersgroep ongetwijfeld grote veranderingen zullen plaatsvinden. Noa Lang en Ferran Jutgla worden bijvoorbeeld met de regelmaat van de klok aan een transfer gelinkt, maar ook Tajon Buchanan behoudt het uitzicht op een fraaie transfer. Internazionale houdt hem al maandenlang nauwlettend in de gaten, maar zijn potentiële overgang zal nog veel voeten in de aarde hebben. En eerst zullen er ook nog tientallen miljoenen euro’s moeten rollen.


NUMMER ÉÉN BIJ INTERNAZIONALE

Tajon Buchanan startte dit seizoen veelbelovend bij Club Brugge, maar in de laatste maanden en weken laat de Canadese flankspeler het helemaal afweten. Sinds de jaarwisseling is Buchanan een schim van de speler die hij eerder dit seizoen was, vooral in de Jupiler Pro League zijn de prestaties van de 24-jarige - samen met nog verschillende Brugse ploegmaats - erg ondermaats. Sterker nog, de Canadees haalde zelfs meermaals de ondergrens. In de laatste weken werd het ook duidelijk dat Buchanan overzicht mist, vaak een ongeleid projectiel is op het veld, en erg weinig dreiging brengt voor het doel.

Op het Wereldkampioenschap met Canada demonstreerde hij vele dribbels, sterkte aan de bal en grote mate van snelheid, maar die kwaliteiten zijn in zijn laatste wedstrijden voor Club Brugge helemaal zoek. Desondanks staat zijn naam met stip genoteerd bij Internazionale, dat al maandenlang belangstelling toont in hem en ondertussen is de interesse zelfs sterk geïntensiveerd. Medio januari stuurden de Nerazzurri nog scouts naar het Jan Breydelstadion om de Canadees live aan het werk te zien tegen RSC Anderlecht. En ook in de Champions League wedstrijd tegen Benfica was er een vertegenwoordiger van aanwezig in Brugge.



Corriere dello Sport
meldde eind december al dat Internazionale bereid is om 15 à 18 miljoen euro te betalen voor Tajon Buchanan, terwijl Club Brugge volgens de Italiaanse krant mikt op een stevige transfersom van 20 à 25 miljoen euro. De oplossing kan zich wellicht tussen beide bedragen bevinden, maar om een akkoord te vinden, zal er eerst nog veel water door zee moeten vloeien. Eerst en vooral zal Denzel Dumfries verkocht moeten worden, want de Rossoneri willen Buchanan als opvolger van de Nederlandse flankspeler. Hij is de nummer één kandidaat zelfs.

50 Á 60 MILJOEN VOOR DUMFRIES

Denzel Dumfries is dit seizoen een onmisbare speler bij Internazionale, hoewel hij na het Wereldkampioenschap - door een kleine spierblessure - nog niet zijn oorspronkelijk niveau haalde in Italië. De 42-voudige Oranje international is wel al maandenlang de inzet van een bitse transferstrijd tussen Arsenal, Tottenham, Chelsea en Manchester United, waardoor het het ondertussen duidelijk geworden is dat zijn toekomst in de Premier League zal liggen. Ook Dumfries zelf heeft zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer over Het Kanaal.

Wel belangrijk om te melden: Internazionale wil enkel settelen voor een minimumprijs van 50 miljoen euro. Of zelfs 60 miljoen euro, want de marktwaarde van Denzel Dumfries is na zijn uitstekend Wereldkampioenschap nóg meer gestegen. Dat geld zal voor een (groot) deel besteed worden in het aantrekken van een vervanger. Tajon Buchanan is de eerste naam op de verlanglijst van Internazionale, de Canadees die in Qatar een grote indruk maakte op de Italiaanse topclub - al volgt de Nerazzurri hem wel al veel langer.



Volgens Gazzetta dello Sport is ook de speler zelf genegen om een transfer te maken naar Internazionale. De 28-voudige international hoopt dat Giuseppe Marotta en Piero Ausilio, respectievelijk CEO en sportdirecteur bij de Milanezen, concrete toenaderingen zullen maken in de eerstkomende zomermercato, want Buchanan heeft zijn zinnen gezet op een verhuis naar één van de vijf grootste Europese competities. Maar eerst moet Denzel Dumfries dus verkocht worden, en het liefst voor flink wat geld.

PLAN-B EN PLAN-C

Daarnaast is het ook nog maar de vraag hoe Internazionale de recente tegenvallende prestaties van Tajon Buchanan zal percipiëren. De Canadees is hopeloos uit vorm en hij brengt in de laatste wedstrijden amper een meerwaarde bij Club Brugge. Voorlopig is hij nog steeds de eerste keuze om Denzel Dumfries te vervangen, maar volgens Gazzetta dello Sport monitoren de Italianen ondertussen ook al enkele alternatieven. Diogo Dalot (23, Manchester United) staat al een geruime tijd op de radar van de Nerazzurri. Ook Emil Holm (22, Spezia) maakt dit seizoen als één van de grote revelaties in de Serie A een grote indruk op de Milanezen.

LEES OOK: Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Heeft Buchanan het niveau voor een Europese topcompetitie?

Meest recent

Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

7
7
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

59
59
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

57
57
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

52
52
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

102
102
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

113
113
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

57
57
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

58
58
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

152
152
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

184
184
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

128
128
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

164
164
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

151
151
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

325
325
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

96
96
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

435
435
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

143
143
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

218
218
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

474
474
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

120
120
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

300
300

Meer sportnieuws