Officieel: De Mil blijft hoofdcoach Club Brugge tot einde seizoen

door
Officieel: De Mil blijft hoofdcoach Club Brugge tot einde seizoen

Club Brugge is het voorbije jaar plotsklaps uitgegroeid tot een duiventil, want het zit intussen al aan zijn vijfde hoofdtrainer in anderhalf seizoen. Na vorig seizoen Philippe Clement en Alfred Schreuder werd dit seizoen Carl Hoefkens eind december op straat gezet wegens tegenvallende resultaten, maar zijn opvolger Scott Parker deed zo mogelijk nog slechter en werd al na 67 dagen ontslagen. Daardoor schoof assistent Rik De Mil vorig weekend tegen Standard door naar de positie van T1.


De 41-jarige maakte meteen een goede indruk. Hij loodste Club naar een belangrijke 2-0-zege en de spelers bleken bovendien tevreden met zijn aanpak, want na een goed groepsgesprek wist hij weer voor een positieve dynamiek te zorgen. De Mil durfde bovendien ook knopen doorhakken, met bijvoorbeeld de keuze voor de 18-jarige Spileers boven onder meer Boyata.

De voorbije dagen hing al in de lucht dat De Mil tot het einde van het seizoen zou mogen aanblijven en dat nieuws heeft Club nu ook bevestigd. "Club Brugge gaat tot het einde van het seizoen verder met Rik De Mil als hoofdcoach, klinkt het. "Ook Nicky Hayen (hoofdcoach NXT), Steve Colpaert (assistentcoach NXT) en Wouter Biebauw (keeperstrainer NXT) versterken de staff van het eerste elftal." Volgens Het Laatste Nieuws zal Hayk Milkon, tot dusver coach van de U18, daardoor overnemen bij Club NXT.

JONGE TALENTEN
CEO Vincent Mannaert geeft ook meer uitleg bij die keuze. "Rik kent de club en het team door en door. Zijn passie en ambitie zorgen voor een frisse wind waarmee we samen met de spelers en iedereen van de sportieve werking het maximale uit het seizoen willen halen", stelt hij. "Door het doorstromen van Nicky, Steve en Wouter van Club NXT kunnen we beroep doen op een evenwichtige staff waarbij ook jonge talenten de kans krijgen zich verder te ontwikkelen."


LEES OOK: 'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Goede beslissing van Club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

26
26
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

22
22
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

41
41
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

232
232
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

154
154
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

180
180
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

335
335
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

585
585
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

389
389
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

319
319
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

420
420
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

657
657
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

143
143
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

146
146
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

55
55
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

73
73
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

116
116
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

248
248
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

260
260

Meer sportnieuws