Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

746 stemmen
Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

Hij speelde nog maar negen wedstrijden voor RSC Anderlecht, maar Islam Slimani is nu al een onmisbare schakel in de ploeg van Brian Riemer. Het contract van de Algerijn bij Sporting loopt eind dit seizoen af, maar ondanks zijn grote sportieve importantie is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park zal spelen. Jesper Fredberg stelt alvast een lijstje samen van potentiële vervangers en daarop prijkt alvast de naam van Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul.


ONMISBARE SLIMANI

Na Gift Orban (AA Gent) is Islam Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League. Na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) en Gyrano Kerk (Antwerp FC) is hij de meest efficiënte speler op de Belgische velden. Met vijf goals in zes Jupiler Pro League-wedstrijden is hij nog maar twee stuks verwijderd om clubtopschutter te worden van Anderlecht - Fábio Silva telt nog steeds zeven competitiedoelpunten. Maar naast zijn vele doelpunten en efficiëntie in de box, is Slimani ook een erg nuttige pion in het samenspel van de ploeg.



Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waar de andere spelers zich stevig kunnen aan optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dus zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Volgens Het Nieuwsblad gaan er zelfs al stemmen op om het contract van Slimani, dat eind juni afloopt in het Lotto Park, te verlengen.

TWIJFEL BIJ ANDERLECHT

En waarom ook niet? “Ik hoop zelf om te blijven, maar we moeten zien met de club”, zei Islam Slimani onlangs zelf over zijn contractsituatie. “Ik zou Slimani graag willen houden voor volgend seizoen”, hoopt coach Brian Riemer luidop. Maar volgens La Dernière Heure is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park rondloopt. De Franstalige krant wijst erop dat zijn salariskosten kunnen zorgen dat RSCA bepaalde andere inkomende zomertransfers zal moeten laten vallen. Bovendien is het quasi onmogelijk om een financiële meerwaarde te creëren op een speler die weldra alweer 35 jaar wordt.



CEO Sports Jesper Fredberg heeft dus een erg lastige afweging te maken, want de eindbeslissing voor een eventuele contractverlenging van Islam Slimani ligt in zijn handen. Fredberg blijft alvast niet bij de pakken zitten en hij heeft ondertussen al een potentiële vervanger geïdentificeerd - je weet maar nooit. Michael Estrada wordt door Colombiaanse en Mexicaanse media nadrukkelijk gelinkt aan een transfer naar de Belgische recordkampioen.

ESTRADA: CARRIÈRE IN HET SLOP

Michael Estrada (26) was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. De 39-voudige international was een basisspeler bij Colombia op het Wereldkampioenschap in Qatar, waar hij weliswaar geen enkel doelpunt scoorde, en dat was meteen zijn enig lichtpuntje in de voorbije drie seizoenen. In 2020 startte hij verschroeiend bij het Mexicaanse Toluca, maar daarna was de ster van Estrada tanende.



Toluca verhuurde hem aan DC United, maar ook daar maakte de spits geen grote brokken. Wayne Rooney, destijds de coach van DC United, zag het nooit zitten met Michael Estrada en daardoor werd zijn uitleenbeurt zelfs vroegtijdig een eenzijdig beëindigd door de MLS-club. De 26-jarige wordt daarom momenteel verhuurd aan Cruz Azul, waar hij de opvolger van goalgetter Santiago Gimenez (Feyenoord) moest worden. Maar ook dat blijkt geen geslaagde carrière move te zijn. Cruz Azul zal de aankooptie op Estrada dan ook niet lichten, waardoor hij straks terugkeert naar Toluca, waar hij ook al geen toekomst meer heeft.

ESTRADA OF SLIMANI?

Eind dit seizoen loopt het contract van Michael Estrada af bij Toluca en daarna kan hij op zoek gaan naar een nieuwe werkgever. Anderlecht toont alvast interesse om de spits op transfervrije basis over te nemen, en op het financieel vlak kan dit wel eens een interessante zet zijn voor Jesper Fredberg, de CEO Sports in de komende zomermercato wederom over een beperkt transferbudget zal beschikken. Maar of Estrada een meerwaarde kan betekenen op het sportief vlak, dat is dan weer een andere vraag. De mislukte passages van de Colombiaan in de voorbije jaren bij DC United en Cruz Azul zijn alvast geen positieve signalen.



Michael Estrada is wel een dynamische spits die sterk is in de lucht en dreigend is voor het doel. Lucy Rushton, general manager van DC United, omschreef hem eerder als een zuivere negen die de lijnen kan breken met zijn snelheid en power, net als in de combinatie. Estrada is een fysiek sterke, snelle en beweeglijke spits, eerder dan een goalgetter pur sang of een speler die op techniek het verschil maakt. Uitermate interessant is het profiel van Estrada dus niet echt, maar dat was trouwens ook de externe kritiek die Islam Slimani te horen kreeg toen hij op deadline day een contract ondertekende bij Anderlecht …

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Wie moet volgend seizoen de spits worden van Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
'Beslissing valt over toekomst KDB en Lukaku bij Napoli'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

18
18
Perez dropt transferbom: "Bod van 150 miljoen"

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

26
26
'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

50
50
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

382
382
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

110
110
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

205
205
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

75
75
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

614
614
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

134
134
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

155
155
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

185
185
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

62
62
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

201
201
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1006
1006
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

87
87
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

342
342
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

868
868
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

131
131
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

712
712
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

379
379
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

309
309
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

262
262
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

51
51
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

218
218
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

367
367

Meer sportnieuws