Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

746 stemmen
Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

Hij speelde nog maar negen wedstrijden voor RSC Anderlecht, maar Islam Slimani is nu al een onmisbare schakel in de ploeg van Brian Riemer. Het contract van de Algerijn bij Sporting loopt eind dit seizoen af, maar ondanks zijn grote sportieve importantie is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park zal spelen. Jesper Fredberg stelt alvast een lijstje samen van potentiële vervangers en daarop prijkt alvast de naam van Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul.


ONMISBARE SLIMANI

Na Gift Orban (AA Gent) is Islam Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League. Na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) en Gyrano Kerk (Antwerp FC) is hij de meest efficiënte speler op de Belgische velden. Met vijf goals in zes Jupiler Pro League-wedstrijden is hij nog maar twee stuks verwijderd om clubtopschutter te worden van Anderlecht - Fábio Silva telt nog steeds zeven competitiedoelpunten. Maar naast zijn vele doelpunten en efficiëntie in de box, is Slimani ook een erg nuttige pion in het samenspel van de ploeg.



Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waar de andere spelers zich stevig kunnen aan optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dus zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Volgens Het Nieuwsblad gaan er zelfs al stemmen op om het contract van Slimani, dat eind juni afloopt in het Lotto Park, te verlengen.

TWIJFEL BIJ ANDERLECHT

En waarom ook niet? “Ik hoop zelf om te blijven, maar we moeten zien met de club”, zei Islam Slimani onlangs zelf over zijn contractsituatie. “Ik zou Slimani graag willen houden voor volgend seizoen”, hoopt coach Brian Riemer luidop. Maar volgens La Dernière Heure is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park rondloopt. De Franstalige krant wijst erop dat zijn salariskosten kunnen zorgen dat RSCA bepaalde andere inkomende zomertransfers zal moeten laten vallen. Bovendien is het quasi onmogelijk om een financiële meerwaarde te creëren op een speler die weldra alweer 35 jaar wordt.



CEO Sports Jesper Fredberg heeft dus een erg lastige afweging te maken, want de eindbeslissing voor een eventuele contractverlenging van Islam Slimani ligt in zijn handen. Fredberg blijft alvast niet bij de pakken zitten en hij heeft ondertussen al een potentiële vervanger geïdentificeerd - je weet maar nooit. Michael Estrada wordt door Colombiaanse en Mexicaanse media nadrukkelijk gelinkt aan een transfer naar de Belgische recordkampioen.

ESTRADA: CARRIÈRE IN HET SLOP

Michael Estrada (26) was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. De 39-voudige international was een basisspeler bij Colombia op het Wereldkampioenschap in Qatar, waar hij weliswaar geen enkel doelpunt scoorde, en dat was meteen zijn enig lichtpuntje in de voorbije drie seizoenen. In 2020 startte hij verschroeiend bij het Mexicaanse Toluca, maar daarna was de ster van Estrada tanende.



Toluca verhuurde hem aan DC United, maar ook daar maakte de spits geen grote brokken. Wayne Rooney, destijds de coach van DC United, zag het nooit zitten met Michael Estrada en daardoor werd zijn uitleenbeurt zelfs vroegtijdig een eenzijdig beëindigd door de MLS-club. De 26-jarige wordt daarom momenteel verhuurd aan Cruz Azul, waar hij de opvolger van goalgetter Santiago Gimenez (Feyenoord) moest worden. Maar ook dat blijkt geen geslaagde carrière move te zijn. Cruz Azul zal de aankooptie op Estrada dan ook niet lichten, waardoor hij straks terugkeert naar Toluca, waar hij ook al geen toekomst meer heeft.

ESTRADA OF SLIMANI?

Eind dit seizoen loopt het contract van Michael Estrada af bij Toluca en daarna kan hij op zoek gaan naar een nieuwe werkgever. Anderlecht toont alvast interesse om de spits op transfervrije basis over te nemen, en op het financieel vlak kan dit wel eens een interessante zet zijn voor Jesper Fredberg, de CEO Sports in de komende zomermercato wederom over een beperkt transferbudget zal beschikken. Maar of Estrada een meerwaarde kan betekenen op het sportief vlak, dat is dan weer een andere vraag. De mislukte passages van de Colombiaan in de voorbije jaren bij DC United en Cruz Azul zijn alvast geen positieve signalen.



Michael Estrada is wel een dynamische spits die sterk is in de lucht en dreigend is voor het doel. Lucy Rushton, general manager van DC United, omschreef hem eerder als een zuivere negen die de lijnen kan breken met zijn snelheid en power, net als in de combinatie. Estrada is een fysiek sterke, snelle en beweeglijke spits, eerder dan een goalgetter pur sang of een speler die op techniek het verschil maakt. Uitermate interessant is het profiel van Estrada dus niet echt, maar dat was trouwens ook de externe kritiek die Islam Slimani te horen kreeg toen hij op deadline day een contract ondertekende bij Anderlecht …

LEES OOK: 'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

Wie moet volgend seizoen de spits worden van Anderlecht?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

2
2
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

11
11
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

14
14
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

79
79
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

29
29
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

142
142
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

147
147
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

231
231
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

164
164
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

798
798
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1031
1031
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

360
360
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

180
180
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

199
199
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

157
157
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

88
88
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

182
182
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws