Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

746 stemmen
Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

Hij speelde nog maar negen wedstrijden voor RSC Anderlecht, maar Islam Slimani is nu al een onmisbare schakel in de ploeg van Brian Riemer. Het contract van de Algerijn bij Sporting loopt eind dit seizoen af, maar ondanks zijn grote sportieve importantie is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park zal spelen. Jesper Fredberg stelt alvast een lijstje samen van potentiële vervangers en daarop prijkt alvast de naam van Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul.


ONMISBARE SLIMANI

Na Gift Orban (AA Gent) is Islam Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League. Na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) en Gyrano Kerk (Antwerp FC) is hij de meest efficiënte speler op de Belgische velden. Met vijf goals in zes Jupiler Pro League-wedstrijden is hij nog maar twee stuks verwijderd om clubtopschutter te worden van Anderlecht - Fábio Silva telt nog steeds zeven competitiedoelpunten. Maar naast zijn vele doelpunten en efficiëntie in de box, is Slimani ook een erg nuttige pion in het samenspel van de ploeg.



Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waar de andere spelers zich stevig kunnen aan optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dus zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Volgens Het Nieuwsblad gaan er zelfs al stemmen op om het contract van Slimani, dat eind juni afloopt in het Lotto Park, te verlengen.

TWIJFEL BIJ ANDERLECHT

En waarom ook niet? “Ik hoop zelf om te blijven, maar we moeten zien met de club”, zei Islam Slimani onlangs zelf over zijn contractsituatie. “Ik zou Slimani graag willen houden voor volgend seizoen”, hoopt coach Brian Riemer luidop. Maar volgens La Dernière Heure is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park rondloopt. De Franstalige krant wijst erop dat zijn salariskosten kunnen zorgen dat RSCA bepaalde andere inkomende zomertransfers zal moeten laten vallen. Bovendien is het quasi onmogelijk om een financiële meerwaarde te creëren op een speler die weldra alweer 35 jaar wordt.



CEO Sports Jesper Fredberg heeft dus een erg lastige afweging te maken, want de eindbeslissing voor een eventuele contractverlenging van Islam Slimani ligt in zijn handen. Fredberg blijft alvast niet bij de pakken zitten en hij heeft ondertussen al een potentiële vervanger geïdentificeerd - je weet maar nooit. Michael Estrada wordt door Colombiaanse en Mexicaanse media nadrukkelijk gelinkt aan een transfer naar de Belgische recordkampioen.

ESTRADA: CARRIÈRE IN HET SLOP

Michael Estrada (26) was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. De 39-voudige international was een basisspeler bij Colombia op het Wereldkampioenschap in Qatar, waar hij weliswaar geen enkel doelpunt scoorde, en dat was meteen zijn enig lichtpuntje in de voorbije drie seizoenen. In 2020 startte hij verschroeiend bij het Mexicaanse Toluca, maar daarna was de ster van Estrada tanende.



Toluca verhuurde hem aan DC United, maar ook daar maakte de spits geen grote brokken. Wayne Rooney, destijds de coach van DC United, zag het nooit zitten met Michael Estrada en daardoor werd zijn uitleenbeurt zelfs vroegtijdig een eenzijdig beëindigd door de MLS-club. De 26-jarige wordt daarom momenteel verhuurd aan Cruz Azul, waar hij de opvolger van goalgetter Santiago Gimenez (Feyenoord) moest worden. Maar ook dat blijkt geen geslaagde carrière move te zijn. Cruz Azul zal de aankooptie op Estrada dan ook niet lichten, waardoor hij straks terugkeert naar Toluca, waar hij ook al geen toekomst meer heeft.

ESTRADA OF SLIMANI?

Eind dit seizoen loopt het contract van Michael Estrada af bij Toluca en daarna kan hij op zoek gaan naar een nieuwe werkgever. Anderlecht toont alvast interesse om de spits op transfervrije basis over te nemen, en op het financieel vlak kan dit wel eens een interessante zet zijn voor Jesper Fredberg, de CEO Sports in de komende zomermercato wederom over een beperkt transferbudget zal beschikken. Maar of Estrada een meerwaarde kan betekenen op het sportief vlak, dat is dan weer een andere vraag. De mislukte passages van de Colombiaan in de voorbije jaren bij DC United en Cruz Azul zijn alvast geen positieve signalen.



Michael Estrada is wel een dynamische spits die sterk is in de lucht en dreigend is voor het doel. Lucy Rushton, general manager van DC United, omschreef hem eerder als een zuivere negen die de lijnen kan breken met zijn snelheid en power, net als in de combinatie. Estrada is een fysiek sterke, snelle en beweeglijke spits, eerder dan een goalgetter pur sang of een speler die op techniek het verschil maakt. Uitermate interessant is het profiel van Estrada dus niet echt, maar dat was trouwens ook de externe kritiek die Islam Slimani te horen kreeg toen hij op deadline day een contract ondertekende bij Anderlecht …

LEES OOK: Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

Wie moet volgend seizoen de spits worden van Anderlecht?

Meest recent

De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

7
7
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

122
122
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

33
33
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

46
46
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

19
19
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

96
96
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

25
25
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

284
284
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

42
42
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

319
319
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

43
43
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

28
28
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

110
110
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

182
182
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

378
378
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1055
1055
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

172
172
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

474
474
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

475
475
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

500
500
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

183
183
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

183
183
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

354
354
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

211
211

Meer sportnieuws