Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

746 stemmen
Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

Hij speelde nog maar negen wedstrijden voor RSC Anderlecht, maar Islam Slimani is nu al een onmisbare schakel in de ploeg van Brian Riemer. Het contract van de Algerijn bij Sporting loopt eind dit seizoen af, maar ondanks zijn grote sportieve importantie is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park zal spelen. Jesper Fredberg stelt alvast een lijstje samen van potentiële vervangers en daarop prijkt alvast de naam van Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul.


ONMISBARE SLIMANI

Na Gift Orban (AA Gent) is Islam Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League. Na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) en Gyrano Kerk (Antwerp FC) is hij de meest efficiënte speler op de Belgische velden. Met vijf goals in zes Jupiler Pro League-wedstrijden is hij nog maar twee stuks verwijderd om clubtopschutter te worden van Anderlecht - Fábio Silva telt nog steeds zeven competitiedoelpunten. Maar naast zijn vele doelpunten en efficiëntie in de box, is Slimani ook een erg nuttige pion in het samenspel van de ploeg.



Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waar de andere spelers zich stevig kunnen aan optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dus zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Volgens Het Nieuwsblad gaan er zelfs al stemmen op om het contract van Slimani, dat eind juni afloopt in het Lotto Park, te verlengen.

TWIJFEL BIJ ANDERLECHT

En waarom ook niet? “Ik hoop zelf om te blijven, maar we moeten zien met de club”, zei Islam Slimani onlangs zelf over zijn contractsituatie. “Ik zou Slimani graag willen houden voor volgend seizoen”, hoopt coach Brian Riemer luidop. Maar volgens La Dernière Heure is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park rondloopt. De Franstalige krant wijst erop dat zijn salariskosten kunnen zorgen dat RSCA bepaalde andere inkomende zomertransfers zal moeten laten vallen. Bovendien is het quasi onmogelijk om een financiële meerwaarde te creëren op een speler die weldra alweer 35 jaar wordt.



CEO Sports Jesper Fredberg heeft dus een erg lastige afweging te maken, want de eindbeslissing voor een eventuele contractverlenging van Islam Slimani ligt in zijn handen. Fredberg blijft alvast niet bij de pakken zitten en hij heeft ondertussen al een potentiële vervanger geïdentificeerd - je weet maar nooit. Michael Estrada wordt door Colombiaanse en Mexicaanse media nadrukkelijk gelinkt aan een transfer naar de Belgische recordkampioen.

ESTRADA: CARRIÈRE IN HET SLOP

Michael Estrada (26) was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. De 39-voudige international was een basisspeler bij Colombia op het Wereldkampioenschap in Qatar, waar hij weliswaar geen enkel doelpunt scoorde, en dat was meteen zijn enig lichtpuntje in de voorbije drie seizoenen. In 2020 startte hij verschroeiend bij het Mexicaanse Toluca, maar daarna was de ster van Estrada tanende.



Toluca verhuurde hem aan DC United, maar ook daar maakte de spits geen grote brokken. Wayne Rooney, destijds de coach van DC United, zag het nooit zitten met Michael Estrada en daardoor werd zijn uitleenbeurt zelfs vroegtijdig een eenzijdig beëindigd door de MLS-club. De 26-jarige wordt daarom momenteel verhuurd aan Cruz Azul, waar hij de opvolger van goalgetter Santiago Gimenez (Feyenoord) moest worden. Maar ook dat blijkt geen geslaagde carrière move te zijn. Cruz Azul zal de aankooptie op Estrada dan ook niet lichten, waardoor hij straks terugkeert naar Toluca, waar hij ook al geen toekomst meer heeft.

ESTRADA OF SLIMANI?

Eind dit seizoen loopt het contract van Michael Estrada af bij Toluca en daarna kan hij op zoek gaan naar een nieuwe werkgever. Anderlecht toont alvast interesse om de spits op transfervrije basis over te nemen, en op het financieel vlak kan dit wel eens een interessante zet zijn voor Jesper Fredberg, de CEO Sports in de komende zomermercato wederom over een beperkt transferbudget zal beschikken. Maar of Estrada een meerwaarde kan betekenen op het sportief vlak, dat is dan weer een andere vraag. De mislukte passages van de Colombiaan in de voorbije jaren bij DC United en Cruz Azul zijn alvast geen positieve signalen.



Michael Estrada is wel een dynamische spits die sterk is in de lucht en dreigend is voor het doel. Lucy Rushton, general manager van DC United, omschreef hem eerder als een zuivere negen die de lijnen kan breken met zijn snelheid en power, net als in de combinatie. Estrada is een fysiek sterke, snelle en beweeglijke spits, eerder dan een goalgetter pur sang of een speler die op techniek het verschil maakt. Uitermate interessant is het profiel van Estrada dus niet echt, maar dat was trouwens ook de externe kritiek die Islam Slimani te horen kreeg toen hij op deadline day een contract ondertekende bij Anderlecht …

LEES OOK: Verschil Club en RSCA: "Club Brugge lacht daarmee"

Wie moet volgend seizoen de spits worden van Anderlecht?

Meest recent

Haalbare kaarten voor STVV en Anderlecht in play-offs EL

Maandagnamiddag werd in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de play-offs van de Europa ...

80
80
Eindelijk de bevestiging: Karetsas heeft droomtransfer beet

Er sneuvelden deze zomer al heel wat transferrecords, ook bij KRC Genk. Dat deed zijn duurste ...

58
58
'Club wedt op meerdere paarden: derde winger in beeld'

Het zijn drukke dagen voor Club Brugge, want dat is enkele dagen voor de start van de competitie nog ...

177
177
Union kent mogelijke laatste horde op weg naar CL

Voor Union staat dinsdag al de eerste levensbelangrijke opdracht van het nieuwe seizoen op het ...

95
95
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom Lukaku, Union slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

258
258
'Standard droomt van miljoenen: Lazio klopt aan'

De transfermarkt is in België nog ruim een maand open. Bij Standard gaan ze ingaand niet meer ...

145
145
Verschil Club en RSCA: "Club Brugge lacht daarmee"

De tijd dat RSC Anderlecht financieel de grootmacht was in België, die is al een hele poos ...

855
855
'KRC Genk heeft prijs en strikt aanwinst'

KRC Genk is zeker nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers gaan nog wel wat nieuwe spelers ...

336
336
'Nederland denkt aan gigantische stunt als bondscoach'

Nederland is na het vertrek van Ronald Koeman op zoek naar een nieuwe bondscoach. Die zoektocht ...

150
150
Club Brugge heeft peperdure aanwinst beet

Club Brugge heeft een volgende aanwinst beet. De Bruggelingen maakten zopas bekend dat ze met ...

365
365
RSCA, STVV en Gent kennen mogelijke Europese tegenstanders

Namiddag kennen RSC Anderlecht, AA Gent en STVV hun mogelijke tegenstanders in de volgende ...

411
411
Na VRT, Play en VTM: Van Gucht verrast opnieuw TV-land

Ruben Van Gucht blijft één van de drukstbezette gezichten op de Vlaamse televisie. De ...

121
121
'Knaltransfer Club Brugge: financiële details lekken uit'

Club Brugge gaat deze week wellicht Han-beom Lee voorstellen als nieuwe verdediger. De Zuid-Koreaan ...

427
427
'STVV niet klaar: deze toptransfers staan op til'

STVV verloor afgelopen weekend tegen Helmond Sport en AEK Athene. Trainer Frédéric De ...

167
167
'Westerlo stoomt door: volgende deal op komst'

KVC Westerlo gaat de komende dagen en weken nog een aantal transfers afronden. De Kemphanen lijken ...

39
39
'Transferschok Noa Lang: ook Club Brugge plots genoemd'

Noa Lang is andermaal op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Zelfs na de trainerswissel mag/moet hij ...

349
349
'Supertransfer Rodri: nieuwste prijskaartje gelekt'

Nadat hij het WK won met Spanje én verkozen werd tot 'Speler van het Toernooi', kan de zomer ...

227
227
'KRC Genk blijft cashen: twee miljoenendeals op tafel'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

460
460
Club Brugge verstomd: tóch Europese toptransfer Ordoñez?

Joel Ordoñez is één van de grootste pechvogels van de transferzomer. Door een ...

631
631
'Napoli-exit nabij: transferbeslissing Lukaku gevallen'

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De Rode Duivel wordt in principe eerstdaags terugverwacht ...

345
345
'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Antwerp FC opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen op eigen veld tegen promovendus SK Beveren. ...

652
652
Club Brugge bereidt stunt voor: 15M voor doelpuntenmaker

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor een opvallende transfer. Rond een jonge doelpuntenmaker ...

799
799
'Ultiem offensief Sibierski: dríé extra aanwinsten Anderlecht'

Met kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa League op zak, is RSC Anderlecht goed aan het ...

1088
1088
'Godts-dossier ontploft: PSG doet monsterbod, kapers uit PL'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

194
194

Meer sportnieuws