Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

746
Anderlecht gaat voor bizarre opvolger Slimani

Hij speelde nog maar negen wedstrijden voor RSC Anderlecht, maar Islam Slimani is nu al een onmisbare schakel in de ploeg van Brian Riemer. Het contract van de Algerijn bij Sporting loopt eind dit seizoen af, maar ondanks zijn grote sportieve importantie is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park zal spelen. Jesper Fredberg stelt alvast een lijstje samen van potentiële vervangers en daarop prijkt alvast de naam van Michael Estrada (Toluca, verhuurd aan Cruz Azul.


ONMISBARE SLIMANI

Na Gift Orban (AA Gent) is Islam Slimani de vlotst scorende speler van de Jupiler Pro League. Na Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) en Gyrano Kerk (Antwerp FC) is hij de meest efficiënte speler op de Belgische velden. Met vijf goals in zes Jupiler Pro League-wedstrijden is hij nog maar twee stuks verwijderd om clubtopschutter te worden van Anderlecht - Fábio Silva telt nog steeds zeven competitiedoelpunten. Maar naast zijn vele doelpunten en efficiëntie in de box, is Slimani ook een erg nuttige pion in het samenspel van de ploeg.



Islam Slimani profileert zich steeds meer tot de kapstok en het aanspeelpunt van Anderlecht, eentje waar de andere spelers zich stevig kunnen aan optrekken. De Algerijn is technisch niet de beste, maar met zijn kaatswerk en balvastheid is hij toch heel belangrijk in de spelopbouw. Slimani is ongetwijfeld één van de betere - zo niet de beste - winteraanwinst van Anderlecht in de voorbije jaren. En dus zeker op het gebied van rendement en efficiëntie. Volgens Het Nieuwsblad gaan er zelfs al stemmen op om het contract van Slimani, dat eind juni afloopt in het Lotto Park, te verlengen.

TWIJFEL BIJ ANDERLECHT

En waarom ook niet? “Ik hoop zelf om te blijven, maar we moeten zien met de club”, zei Islam Slimani onlangs zelf over zijn contractsituatie. “Ik zou Slimani graag willen houden voor volgend seizoen”, hoopt coach Brian Riemer luidop. Maar volgens La Dernière Heure is het allerminst een zekerheid dat Slimani volgend seizoen nog in het Lotto Park rondloopt. De Franstalige krant wijst erop dat zijn salariskosten kunnen zorgen dat RSCA bepaalde andere inkomende zomertransfers zal moeten laten vallen. Bovendien is het quasi onmogelijk om een financiële meerwaarde te creëren op een speler die weldra alweer 35 jaar wordt.



CEO Sports Jesper Fredberg heeft dus een erg lastige afweging te maken, want de eindbeslissing voor een eventuele contractverlenging van Islam Slimani ligt in zijn handen. Fredberg blijft alvast niet bij de pakken zitten en hij heeft ondertussen al een potentiële vervanger geïdentificeerd - je weet maar nooit. Michael Estrada wordt door Colombiaanse en Mexicaanse media nadrukkelijk gelinkt aan een transfer naar de Belgische recordkampioen.

ESTRADA: CARRIÈRE IN HET SLOP

Michael Estrada (26) was enkele jaren geleden een veelbelovende spits, maar in de laatste seizoenen zit zijn carrière wat in het slop. De 39-voudige international was een basisspeler bij Colombia op het Wereldkampioenschap in Qatar, waar hij weliswaar geen enkel doelpunt scoorde, en dat was meteen zijn enig lichtpuntje in de voorbije drie seizoenen. In 2020 startte hij verschroeiend bij het Mexicaanse Toluca, maar daarna was de ster van Estrada tanende.



Toluca verhuurde hem aan DC United, maar ook daar maakte de spits geen grote brokken. Wayne Rooney, destijds de coach van DC United, zag het nooit zitten met Michael Estrada en daardoor werd zijn uitleenbeurt zelfs vroegtijdig een eenzijdig beëindigd door de MLS-club. De 26-jarige wordt daarom momenteel verhuurd aan Cruz Azul, waar hij de opvolger van goalgetter Santiago Gimenez (Feyenoord) moest worden. Maar ook dat blijkt geen geslaagde carrière move te zijn. Cruz Azul zal de aankooptie op Estrada dan ook niet lichten, waardoor hij straks terugkeert naar Toluca, waar hij ook al geen toekomst meer heeft.

ESTRADA OF SLIMANI?

Eind dit seizoen loopt het contract van Michael Estrada af bij Toluca en daarna kan hij op zoek gaan naar een nieuwe werkgever. Anderlecht toont alvast interesse om de spits op transfervrije basis over te nemen, en op het financieel vlak kan dit wel eens een interessante zet zijn voor Jesper Fredberg, de CEO Sports in de komende zomermercato wederom over een beperkt transferbudget zal beschikken. Maar of Estrada een meerwaarde kan betekenen op het sportief vlak, dat is dan weer een andere vraag. De mislukte passages van de Colombiaan in de voorbije jaren bij DC United en Cruz Azul zijn alvast geen positieve signalen.



Michael Estrada is wel een dynamische spits die sterk is in de lucht en dreigend is voor het doel. Lucy Rushton, general manager van DC United, omschreef hem eerder als een zuivere negen die de lijnen kan breken met zijn snelheid en power, net als in de combinatie. Estrada is een fysiek sterke, snelle en beweeglijke spits, eerder dan een goalgetter pur sang of een speler die op techniek het verschil maakt. Uitermate interessant is het profiel van Estrada dus niet echt, maar dat was trouwens ook de externe kritiek die Islam Slimani te horen kreeg toen hij op deadline day een contract ondertekende bij Anderlecht …

LEES OOK: Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

Wie moet volgend seizoen de spits worden van Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

85
85
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

17
17
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

213
213
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

26
26
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

74
74
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

669
669
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

41
41
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

492
492
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

743
743
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

616
616
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

798
798
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

338
338
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

470
470
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

725
725
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

515
515
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

214
214
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

257
257
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

370
370
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

62
62
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

469
469
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

70
70
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

327
327
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

107
107
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

912
912
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

171
171

Meer sportnieuws