Johan Derksen haalt uit: 'Hij is zo'n achterbakse klootzak!"

217 stemmen
Johan Derksen haalt uit: 'Hij is zo'n achterbakse klootzak!

In Nederland gaat het er vaak een pak harder aan toe in de voetbalpraatprogramma's dan in ons land. Daarbij sparen de analisten ook elkaar niet. Er lijkt momenteel zelfs een vete gaande tussen verschillende analisten, waarbij Johan Derksen zich zeker niet ongemoeid laat.


De bekende voormalige hoofdredacteur van VI haalde in Vandaag Inside bijzonder hard uit naar Pierre van Hooijdonk, die vaak als analist aanschuift bij Studio Voetbal. "Dan zie ik die Pierre van Hooijdonk daar zitten met dat interessante hoofd en dan denk ik: noem nou eens één reden waarom hij aan tafel zit, want alles wat hij zegt heeft een dubbele bodem en een bedoeling. Ik zit naar Heerenveen te kijken en dan zie ik dat zijn zoon er niet in staat. Oh oh, daar krijgt de trainer problemen mee. Daar is Pierre niet blij mee. Het is zo'n ontzettende achterbakse klootzak", haalde Derksen snoeihard huit.

De uithaal van Derksen kwam er naar aanleiding van een langlopende discussie tussen Van Hooijdonk en Maurice Steijn, de trainer van Sparta Rotterdam. De twee raakten in conflict omdat Van Hooijdonk vond dat Steijn enkele jaren geleden als trainer van NAC onvoldoende speelminuten gaf aan zijn zoon Sydney, die intussen als spits aan de slag is bij sc Heerenveen. Daarbij krijgt Van Hooijdonk het verwijt dat hij zijn job als analist gebruikt om zijn privé-agenda door te drukken.

"Pierre is natuurlijk super rancuneus richting mij omdat ik twee jaar geleden zijn zoon niet altijd opstelde, wat zowel voor als na mij ook niet altijd gebeurde", had Steijn daarover enkele dagen geleden al gezegd. "Hij voelt zich geroepen om te pas en te onpas mij en Sparta naar beneden te halen op televisie. Het is een beetje lachwekkend en zielig aan het worden als je hem bezig ziet bij de NOS."

Is de kritiek op Van Hooijdonk terecht?

Meest recent

Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

9
9
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

17
17
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

134
134
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

296
296
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

344
344
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

291
291
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

431
431
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

119
119
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

147
147
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

84
84
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

86
86
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

183
183
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

293
293
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

646
646
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

160
160
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

86
86
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

278
278
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

420
420
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

301
301
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

238
238
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

395
395
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82

Meer sportnieuws