Eupen krijgt belangrijke financiële injectie

94 stemmen
Eupen krijgt belangrijke financiële injectie

Er was de voorbije weken en maanden al heel wat te doen over de dramatische financiële situatie van het Belgische voetbal. Bijna alle profclubs draaiden de voorbije jaren miljoenenverliezen en moeten rekenen op de verkoop van spelers en hun geldschieters om de verliezen bij te passen. Gelukkig voor het Belgische voetbal draaien die laatsten de geldkraan regelmatig genoeg open.


De voorbije maanden kondigden al heel wat clubs kapitaalsverhogingen aan. Bij onder meer Anderlecht, Antwerp en KV Mechelen werd er in het recente verleden al extra geld in de club gepompt en nu is ook AS Eupen aan de beurt. Bij de Panda's waren er de voorbije maanden zorgen gerezen over de toekomstige inbreng van de Qatarese eigenaars, die de club al sinds 2012 in handen hebben.

Maar ASPIRE heeft nu een extra 6 miljoen euro in Eupen gestoken, zo laat de club weten. "Daarmee wordt de economische en financiële stabiliteit van de club verbeterd", laten ze weten op hun website. Eupen meldt verder dat het tijdens de pandemie zijn financiële reserves bijna volledig had zien wegsmelten, maar dat het vorig seizoen toch weer 2,5 miljoen euro bijeen wist te sparen.

DEGRADATIE?
De kapitaalsverhoging is een goede stap voor Eupen, dat nu ook nog het behoud in de Jupiler Pro League zal moeten verzekeren. Momenteel staan ze op een veilige plaats als veertiende in het klassement, maar hun voorsprong op nummer zestien KV Oostende bedraagt wel slechts drie punten. In de laatste vijf wedstrijden moeten er dus zeker nog punten gepakt worden.

Zal Eupen zich redden?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

0
0
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

282
282
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

326
326
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

250
250
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

205
205
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

115
115
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

75
75
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

50
50
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

168
168
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

79
79
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

56
56
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

347
347
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

185
185
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

211
211
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

419
419
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

108
108
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

243
243
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

78
78
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

429
429
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

196
196
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

182
182
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

77
77
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

319
319
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

307
307
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

108
108

Meer sportnieuws