Eupen krijgt belangrijke financiële injectie

door
Eupen krijgt belangrijke financiële injectie

Er was de voorbije weken en maanden al heel wat te doen over de dramatische financiële situatie van het Belgische voetbal. Bijna alle profclubs draaiden de voorbije jaren miljoenenverliezen en moeten rekenen op de verkoop van spelers en hun geldschieters om de verliezen bij te passen. Gelukkig voor het Belgische voetbal draaien die laatsten de geldkraan regelmatig genoeg open.


De voorbije maanden kondigden al heel wat clubs kapitaalsverhogingen aan. Bij onder meer Anderlecht, Antwerp en KV Mechelen werd er in het recente verleden al extra geld in de club gepompt en nu is ook AS Eupen aan de beurt. Bij de Panda's waren er de voorbije maanden zorgen gerezen over de toekomstige inbreng van de Qatarese eigenaars, die de club al sinds 2012 in handen hebben.

Maar ASPIRE heeft nu een extra 6 miljoen euro in Eupen gestoken, zo laat de club weten. "Daarmee wordt de economische en financiële stabiliteit van de club verbeterd", laten ze weten op hun website. Eupen meldt verder dat het tijdens de pandemie zijn financiële reserves bijna volledig had zien wegsmelten, maar dat het vorig seizoen toch weer 2,5 miljoen euro bijeen wist te sparen.

DEGRADATIE?
De kapitaalsverhoging is een goede stap voor Eupen, dat nu ook nog het behoud in de Jupiler Pro League zal moeten verzekeren. Momenteel staan ze op een veilige plaats als veertiende in het klassement, maar hun voorsprong op nummer zestien KV Oostende bedraagt wel slechts drie punten. In de laatste vijf wedstrijden moeten er dus zeker nog punten gepakt worden.

Zal Eupen zich redden?

Meest recent

Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

14
14
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

60
60
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

21
21
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

8
8
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

361
361
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

168
168
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

183
183
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

60
60
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

221
221
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

114
114
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

17
17
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

275
275
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

112
112
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

96
96
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

237
237
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

136
136
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

171
171
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

412
412
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

331
331
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

325
325
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

354
354
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

572
572
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

93
93
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

168
168
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

421
421

Meer sportnieuws