Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

1156
Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

Noa Lang is nu écht wel bezig aan zijn afscheidstournee in de Belgische competitie. Club Brugge zal zeker een adequate en kwalitatieve vervanger moeten zoeken voor de Nederlander, want Lang was in de laatste weken en maanden één van de zeldzame lichtpuntjes bij een zwalpend Blauw-Zwart. Om Lang te vervangen, denkt Club Brugge alvast aan Sebastian Villa (26). De flankaanvaller van Boca Juniors is de onbetwistbare dribbelkoning van de Argentijnse competitie én hij is bovendien ook nog eens erg beslissend met goals en vooral assists.


LANG IS STRAKS ÉCHT WEG

Eind vorig seizoen gaf Noa Lang zijn befaamd en veelbesproken afscheidsinterview in Het Laatste Nieuws, maar een halfjaar later, hoofdzakelijk door een opgelopen blessure in het eind van de vorige zomermercato, loopt de Nederlander nog steeds rond in het Jan Breydelstadion. Maar straks wordt een vertrek uit Club Brugge echt wel onvermijdelijk. “Ik denk dat ik nog verder hoor te spelen dan de 1/8ste finales”, zei Lang onomwonden nog voor de laatste Champions League wedstrijd van Club Brugge dit seizoen.

“Noa heeft een transfer in zijn kopje, ja”, bevestigde Nourdin Boukhari, zijn voormalig stiefvader/-begeleider, enkele weken geleden nog bij Het Laatste Nieuws. “Hij wil een stap hogerop zetten. En dat moet deze zomer wel gaan gebeuren. Als hij op dit niveau blijft doorgaan, zal dat er zeker van komen.” En Noa Lang maakt echt wel werk van een toekomstige transfer want hij zou met Ali Dursun, één van de bekendste makelaars in Nederland, ondertussen een nieuwe zaakwaarnemer onder de arm genomen hebben.



Noa Lang wil zo goed mogelijk afsluiten bij Club Brugge, en ondertussen liggen de buitenlandse clubs nadrukkelijk op de loer voor hem. Internazionale laat hem intensief scouten, terwijl ook de interesse van AC Milan nog steeds razend actueel is. Vincent Mannaert & Co. verwachten in de komende zomermaanden duidelijk een vertrek van hun Nederlandse sterkhouder en het bestuur van Club Brugge gaat alvast proactief op zoek naar een vervanger. TyC Sports weet in die optiek dat de West-Vlamingen een vijfde (!) poging willen ondernemen om Sebastian Villa aan te trekken.

VIJFDE KEER GOEDE KEER?

De Colombiaanse flankaanvaller van de Argentijnse topclub Boca Juniors stond in 2021 nadrukkelijk op de radar van Club Brugge, maar door uiteenlopende redenen kwam een transfer er nooit van. Sebastian Villa lag zelfs even op ramkoers met zijn club, omdat Boca maar bleef dwarsliggen om hun sterspeler te laten vertrekken - ondanks een aanbieding van Club Brugge van maar liefst 7 miljoen euro. Als ultiem pressiemiddel om een transfer te forceren, stuurde de Colombiaan toen zelfs zijn kat naar de trainingen en wedstrijden. Maar ook die manoeuvres bleken tevergeefs.

“Het enige wat mij stoorde, is dat het bestuur op geen enkel moment geluisterd heeft naar de voorstellen uit Europa”, blikte Sebastian Villa destijds terug op die woelige periode via zijn Instagram-account. “Bij mijn laatste contractverlenging werd echter afgesproken dat Boca open zou staan voor onderhandelingen indien er een interessant bod werd uitgebracht. Grote aanbiedingen werden onprofessioneel aangepakt. De geïnteresseerde clubs werden onvriendelijk wandelen gestuurd. Van onderhandelingen was geen sprake.”


Foto Instagram: sebastian14villa
Maar ondertussen zou Boca Juniors wél bereid zijn om mee te werken aan een transfer, áls er een ‘zeer goed bod’ op de proppen komt: volgens TyC Sports is dat ruim zes miljoen euro. Journalist Javier Hernández verklaarde onlangs aan Blu Radio dat er gewerkt wordt aan een transfer van Sebastian Villa en dat er twee clubs hem nadrukkelijk volgen: Club Brugge en het Braziliaanse Atletico Mineiro. Juan Roman Riquelme, vicevoorzitter van Boca Juniors, zou met Diego Valoyes zelfs al een vervanger bepaald hebben voor Villa.

DRIBBEL- EN ASSISTENKONING

Sebastian Villa zou alvast een mooie en veelbelovende versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. Het aanstaande vertrek van Noa Lang zal een groot kwaliteitsverlies betekenen voor Blauw-Zwart, en die lacune kan de 26-jarige Colombiaan perfect invullen. Villa is een speler die scoort, technisch onderlegd is, en door zijn Zuid-Amerikaans temperament ook agressiviteit en grinta in zijn spel legt. Maar Villa is vooral een speler die in zijn eentje het verschil kan maken. De flankaanvaller is niet voor niets de assistenkoning van de Argentijnse competitie.


Foto Instagram: sebastian14villa
In het vorig kalenderjaar telde hij maar liefst 15 assists, waarmee hij zelfs tot de beste ‘assisteurs’ ter wereld behoorde. Kevin De Bruyne (Manchester City), Ousmane Dembélé (FC Barcelona) en Lionel Messi (Paris Saint-Germain) waren de drie beste over alle nationale competities heen, Dejan Kulusevski was de beste speler onder 23 jaar, en Sebastian Villa de beste van alle Zuid-Amerikaanse competities. Daarnaast had hij vorig seizoen gecombineerd maar liefst 23 beslissende acties, waarmee Villa de vierde meest beslissende speler was in Argentinië. Ook was hij nog de dribbelkoning met gemiddeld 10,35 één-tegen-één-acties per wedstrijd.

LEES OOK: Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Is Villa een interessante vervanger voor Lang?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

8
8
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

11
11
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

22
22
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

14
14
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

76
76
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

65
65
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

38
38
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

45
45
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

20
20
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

13
13
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

189
189
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

59
59
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

115
115
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

86
86
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

99
99
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

89
89
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

320
320
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

62
62
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

66
66
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

335
335
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

186
186
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

117
117
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws