Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

1156
Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

Noa Lang is nu écht wel bezig aan zijn afscheidstournee in de Belgische competitie. Club Brugge zal zeker een adequate en kwalitatieve vervanger moeten zoeken voor de Nederlander, want Lang was in de laatste weken en maanden één van de zeldzame lichtpuntjes bij een zwalpend Blauw-Zwart. Om Lang te vervangen, denkt Club Brugge alvast aan Sebastian Villa (26). De flankaanvaller van Boca Juniors is de onbetwistbare dribbelkoning van de Argentijnse competitie én hij is bovendien ook nog eens erg beslissend met goals en vooral assists.


LANG IS STRAKS ÉCHT WEG

Eind vorig seizoen gaf Noa Lang zijn befaamd en veelbesproken afscheidsinterview in Het Laatste Nieuws, maar een halfjaar later, hoofdzakelijk door een opgelopen blessure in het eind van de vorige zomermercato, loopt de Nederlander nog steeds rond in het Jan Breydelstadion. Maar straks wordt een vertrek uit Club Brugge echt wel onvermijdelijk. “Ik denk dat ik nog verder hoor te spelen dan de 1/8ste finales”, zei Lang onomwonden nog voor de laatste Champions League wedstrijd van Club Brugge dit seizoen.

“Noa heeft een transfer in zijn kopje, ja”, bevestigde Nourdin Boukhari, zijn voormalig stiefvader/-begeleider, enkele weken geleden nog bij Het Laatste Nieuws. “Hij wil een stap hogerop zetten. En dat moet deze zomer wel gaan gebeuren. Als hij op dit niveau blijft doorgaan, zal dat er zeker van komen.” En Noa Lang maakt echt wel werk van een toekomstige transfer want hij zou met Ali Dursun, één van de bekendste makelaars in Nederland, ondertussen een nieuwe zaakwaarnemer onder de arm genomen hebben.



Noa Lang wil zo goed mogelijk afsluiten bij Club Brugge, en ondertussen liggen de buitenlandse clubs nadrukkelijk op de loer voor hem. Internazionale laat hem intensief scouten, terwijl ook de interesse van AC Milan nog steeds razend actueel is. Vincent Mannaert & Co. verwachten in de komende zomermaanden duidelijk een vertrek van hun Nederlandse sterkhouder en het bestuur van Club Brugge gaat alvast proactief op zoek naar een vervanger. TyC Sports weet in die optiek dat de West-Vlamingen een vijfde (!) poging willen ondernemen om Sebastian Villa aan te trekken.

VIJFDE KEER GOEDE KEER?

De Colombiaanse flankaanvaller van de Argentijnse topclub Boca Juniors stond in 2021 nadrukkelijk op de radar van Club Brugge, maar door uiteenlopende redenen kwam een transfer er nooit van. Sebastian Villa lag zelfs even op ramkoers met zijn club, omdat Boca maar bleef dwarsliggen om hun sterspeler te laten vertrekken - ondanks een aanbieding van Club Brugge van maar liefst 7 miljoen euro. Als ultiem pressiemiddel om een transfer te forceren, stuurde de Colombiaan toen zelfs zijn kat naar de trainingen en wedstrijden. Maar ook die manoeuvres bleken tevergeefs.

“Het enige wat mij stoorde, is dat het bestuur op geen enkel moment geluisterd heeft naar de voorstellen uit Europa”, blikte Sebastian Villa destijds terug op die woelige periode via zijn Instagram-account. “Bij mijn laatste contractverlenging werd echter afgesproken dat Boca open zou staan voor onderhandelingen indien er een interessant bod werd uitgebracht. Grote aanbiedingen werden onprofessioneel aangepakt. De geïnteresseerde clubs werden onvriendelijk wandelen gestuurd. Van onderhandelingen was geen sprake.”


Foto Instagram: sebastian14villa
Maar ondertussen zou Boca Juniors wél bereid zijn om mee te werken aan een transfer, áls er een ‘zeer goed bod’ op de proppen komt: volgens TyC Sports is dat ruim zes miljoen euro. Journalist Javier Hernández verklaarde onlangs aan Blu Radio dat er gewerkt wordt aan een transfer van Sebastian Villa en dat er twee clubs hem nadrukkelijk volgen: Club Brugge en het Braziliaanse Atletico Mineiro. Juan Roman Riquelme, vicevoorzitter van Boca Juniors, zou met Diego Valoyes zelfs al een vervanger bepaald hebben voor Villa.

DRIBBEL- EN ASSISTENKONING

Sebastian Villa zou alvast een mooie en veelbelovende versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. Het aanstaande vertrek van Noa Lang zal een groot kwaliteitsverlies betekenen voor Blauw-Zwart, en die lacune kan de 26-jarige Colombiaan perfect invullen. Villa is een speler die scoort, technisch onderlegd is, en door zijn Zuid-Amerikaans temperament ook agressiviteit en grinta in zijn spel legt. Maar Villa is vooral een speler die in zijn eentje het verschil kan maken. De flankaanvaller is niet voor niets de assistenkoning van de Argentijnse competitie.


Foto Instagram: sebastian14villa
In het vorig kalenderjaar telde hij maar liefst 15 assists, waarmee hij zelfs tot de beste ‘assisteurs’ ter wereld behoorde. Kevin De Bruyne (Manchester City), Ousmane Dembélé (FC Barcelona) en Lionel Messi (Paris Saint-Germain) waren de drie beste over alle nationale competities heen, Dejan Kulusevski was de beste speler onder 23 jaar, en Sebastian Villa de beste van alle Zuid-Amerikaanse competities. Daarnaast had hij vorig seizoen gecombineerd maar liefst 23 beslissende acties, waarmee Villa de vierde meest beslissende speler was in Argentinië. Ook was hij nog de dribbelkoning met gemiddeld 10,35 één-tegen-één-acties per wedstrijd.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Is Villa een interessante vervanger voor Lang?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

16
16
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

143
143
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

30
30
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

57
57
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

66
66
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

106
106
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

126
126
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

49
49
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

298
298
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

668
668
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

162
162
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

190
190
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

362
362
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

680
680
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

253
253
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

598
598
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws