Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

1156
Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

Noa Lang is nu écht wel bezig aan zijn afscheidstournee in de Belgische competitie. Club Brugge zal zeker een adequate en kwalitatieve vervanger moeten zoeken voor de Nederlander, want Lang was in de laatste weken en maanden één van de zeldzame lichtpuntjes bij een zwalpend Blauw-Zwart. Om Lang te vervangen, denkt Club Brugge alvast aan Sebastian Villa (26). De flankaanvaller van Boca Juniors is de onbetwistbare dribbelkoning van de Argentijnse competitie én hij is bovendien ook nog eens erg beslissend met goals en vooral assists.


LANG IS STRAKS ÉCHT WEG

Eind vorig seizoen gaf Noa Lang zijn befaamd en veelbesproken afscheidsinterview in Het Laatste Nieuws, maar een halfjaar later, hoofdzakelijk door een opgelopen blessure in het eind van de vorige zomermercato, loopt de Nederlander nog steeds rond in het Jan Breydelstadion. Maar straks wordt een vertrek uit Club Brugge echt wel onvermijdelijk. “Ik denk dat ik nog verder hoor te spelen dan de 1/8ste finales”, zei Lang onomwonden nog voor de laatste Champions League wedstrijd van Club Brugge dit seizoen.

“Noa heeft een transfer in zijn kopje, ja”, bevestigde Nourdin Boukhari, zijn voormalig stiefvader/-begeleider, enkele weken geleden nog bij Het Laatste Nieuws. “Hij wil een stap hogerop zetten. En dat moet deze zomer wel gaan gebeuren. Als hij op dit niveau blijft doorgaan, zal dat er zeker van komen.” En Noa Lang maakt echt wel werk van een toekomstige transfer want hij zou met Ali Dursun, één van de bekendste makelaars in Nederland, ondertussen een nieuwe zaakwaarnemer onder de arm genomen hebben.



Noa Lang wil zo goed mogelijk afsluiten bij Club Brugge, en ondertussen liggen de buitenlandse clubs nadrukkelijk op de loer voor hem. Internazionale laat hem intensief scouten, terwijl ook de interesse van AC Milan nog steeds razend actueel is. Vincent Mannaert & Co. verwachten in de komende zomermaanden duidelijk een vertrek van hun Nederlandse sterkhouder en het bestuur van Club Brugge gaat alvast proactief op zoek naar een vervanger. TyC Sports weet in die optiek dat de West-Vlamingen een vijfde (!) poging willen ondernemen om Sebastian Villa aan te trekken.

VIJFDE KEER GOEDE KEER?

De Colombiaanse flankaanvaller van de Argentijnse topclub Boca Juniors stond in 2021 nadrukkelijk op de radar van Club Brugge, maar door uiteenlopende redenen kwam een transfer er nooit van. Sebastian Villa lag zelfs even op ramkoers met zijn club, omdat Boca maar bleef dwarsliggen om hun sterspeler te laten vertrekken - ondanks een aanbieding van Club Brugge van maar liefst 7 miljoen euro. Als ultiem pressiemiddel om een transfer te forceren, stuurde de Colombiaan toen zelfs zijn kat naar de trainingen en wedstrijden. Maar ook die manoeuvres bleken tevergeefs.

“Het enige wat mij stoorde, is dat het bestuur op geen enkel moment geluisterd heeft naar de voorstellen uit Europa”, blikte Sebastian Villa destijds terug op die woelige periode via zijn Instagram-account. “Bij mijn laatste contractverlenging werd echter afgesproken dat Boca open zou staan voor onderhandelingen indien er een interessant bod werd uitgebracht. Grote aanbiedingen werden onprofessioneel aangepakt. De geïnteresseerde clubs werden onvriendelijk wandelen gestuurd. Van onderhandelingen was geen sprake.”


Foto Instagram: sebastian14villa
Maar ondertussen zou Boca Juniors wél bereid zijn om mee te werken aan een transfer, áls er een ‘zeer goed bod’ op de proppen komt: volgens TyC Sports is dat ruim zes miljoen euro. Journalist Javier Hernández verklaarde onlangs aan Blu Radio dat er gewerkt wordt aan een transfer van Sebastian Villa en dat er twee clubs hem nadrukkelijk volgen: Club Brugge en het Braziliaanse Atletico Mineiro. Juan Roman Riquelme, vicevoorzitter van Boca Juniors, zou met Diego Valoyes zelfs al een vervanger bepaald hebben voor Villa.

DRIBBEL- EN ASSISTENKONING

Sebastian Villa zou alvast een mooie en veelbelovende versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. Het aanstaande vertrek van Noa Lang zal een groot kwaliteitsverlies betekenen voor Blauw-Zwart, en die lacune kan de 26-jarige Colombiaan perfect invullen. Villa is een speler die scoort, technisch onderlegd is, en door zijn Zuid-Amerikaans temperament ook agressiviteit en grinta in zijn spel legt. Maar Villa is vooral een speler die in zijn eentje het verschil kan maken. De flankaanvaller is niet voor niets de assistenkoning van de Argentijnse competitie.


Foto Instagram: sebastian14villa
In het vorig kalenderjaar telde hij maar liefst 15 assists, waarmee hij zelfs tot de beste ‘assisteurs’ ter wereld behoorde. Kevin De Bruyne (Manchester City), Ousmane Dembélé (FC Barcelona) en Lionel Messi (Paris Saint-Germain) waren de drie beste over alle nationale competities heen, Dejan Kulusevski was de beste speler onder 23 jaar, en Sebastian Villa de beste van alle Zuid-Amerikaanse competities. Daarnaast had hij vorig seizoen gecombineerd maar liefst 23 beslissende acties, waarmee Villa de vierde meest beslissende speler was in Argentinië. Ook was hij nog de dribbelkoning met gemiddeld 10,35 één-tegen-één-acties per wedstrijd.

LEES OOK: 'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Is Villa een interessante vervanger voor Lang?

Meest recent

Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

14
14
STVV wint mét wereldgoal: "Dit is zo mooi"

STVV heeft zijn campagne in de Conference League zeer goed gestart met een 2-0-zege. Robert-Jan ...

8
8
Anderlecht met veel pech: "Dit verdienden we niet"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 bij Dinamo Zagreb na een ongelukkige penalty. De Brusselaars kenden ...

24
24
IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

98
98
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

13
13
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

171
171
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

59
59
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

374
374
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

105
105
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

87
87
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

73
73
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

56
56
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

55
55
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

54
54
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

174
174
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

51
51
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

141
141
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

386
386
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

325
325
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

23
23
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

204
204
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

565
565
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

279
279
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

830
830
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

65
65

Meer sportnieuws