Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

door
Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

Noa Lang is nu écht wel bezig aan zijn afscheidstournee in de Belgische competitie. Club Brugge zal zeker een adequate en kwalitatieve vervanger moeten zoeken voor de Nederlander, want Lang was in de laatste weken en maanden één van de zeldzame lichtpuntjes bij een zwalpend Blauw-Zwart. Om Lang te vervangen, denkt Club Brugge alvast aan Sebastian Villa (26). De flankaanvaller van Boca Juniors is de onbetwistbare dribbelkoning van de Argentijnse competitie én hij is bovendien ook nog eens erg beslissend met goals en vooral assists.


LANG IS STRAKS ÉCHT WEG

Eind vorig seizoen gaf Noa Lang zijn befaamd en veelbesproken afscheidsinterview in Het Laatste Nieuws, maar een halfjaar later, hoofdzakelijk door een opgelopen blessure in het eind van de vorige zomermercato, loopt de Nederlander nog steeds rond in het Jan Breydelstadion. Maar straks wordt een vertrek uit Club Brugge echt wel onvermijdelijk. “Ik denk dat ik nog verder hoor te spelen dan de 1/8ste finales”, zei Lang onomwonden nog voor de laatste Champions League wedstrijd van Club Brugge dit seizoen.

“Noa heeft een transfer in zijn kopje, ja”, bevestigde Nourdin Boukhari, zijn voormalig stiefvader/-begeleider, enkele weken geleden nog bij Het Laatste Nieuws. “Hij wil een stap hogerop zetten. En dat moet deze zomer wel gaan gebeuren. Als hij op dit niveau blijft doorgaan, zal dat er zeker van komen.” En Noa Lang maakt echt wel werk van een toekomstige transfer want hij zou met Ali Dursun, één van de bekendste makelaars in Nederland, ondertussen een nieuwe zaakwaarnemer onder de arm genomen hebben.



Noa Lang wil zo goed mogelijk afsluiten bij Club Brugge, en ondertussen liggen de buitenlandse clubs nadrukkelijk op de loer voor hem. Internazionale laat hem intensief scouten, terwijl ook de interesse van AC Milan nog steeds razend actueel is. Vincent Mannaert & Co. verwachten in de komende zomermaanden duidelijk een vertrek van hun Nederlandse sterkhouder en het bestuur van Club Brugge gaat alvast proactief op zoek naar een vervanger. TyC Sports weet in die optiek dat de West-Vlamingen een vijfde (!) poging willen ondernemen om Sebastian Villa aan te trekken.

VIJFDE KEER GOEDE KEER?

De Colombiaanse flankaanvaller van de Argentijnse topclub Boca Juniors stond in 2021 nadrukkelijk op de radar van Club Brugge, maar door uiteenlopende redenen kwam een transfer er nooit van. Sebastian Villa lag zelfs even op ramkoers met zijn club, omdat Boca maar bleef dwarsliggen om hun sterspeler te laten vertrekken - ondanks een aanbieding van Club Brugge van maar liefst 7 miljoen euro. Als ultiem pressiemiddel om een transfer te forceren, stuurde de Colombiaan toen zelfs zijn kat naar de trainingen en wedstrijden. Maar ook die manoeuvres bleken tevergeefs.

“Het enige wat mij stoorde, is dat het bestuur op geen enkel moment geluisterd heeft naar de voorstellen uit Europa”, blikte Sebastian Villa destijds terug op die woelige periode via zijn Instagram-account. “Bij mijn laatste contractverlenging werd echter afgesproken dat Boca open zou staan voor onderhandelingen indien er een interessant bod werd uitgebracht. Grote aanbiedingen werden onprofessioneel aangepakt. De geïnteresseerde clubs werden onvriendelijk wandelen gestuurd. Van onderhandelingen was geen sprake.”


Foto Instagram: sebastian14villa
Maar ondertussen zou Boca Juniors wél bereid zijn om mee te werken aan een transfer, áls er een ‘zeer goed bod’ op de proppen komt: volgens TyC Sports is dat ruim zes miljoen euro. Journalist Javier Hernández verklaarde onlangs aan Blu Radio dat er gewerkt wordt aan een transfer van Sebastian Villa en dat er twee clubs hem nadrukkelijk volgen: Club Brugge en het Braziliaanse Atletico Mineiro. Juan Roman Riquelme, vicevoorzitter van Boca Juniors, zou met Diego Valoyes zelfs al een vervanger bepaald hebben voor Villa.

DRIBBEL- EN ASSISTENKONING

Sebastian Villa zou alvast een mooie en veelbelovende versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. Het aanstaande vertrek van Noa Lang zal een groot kwaliteitsverlies betekenen voor Blauw-Zwart, en die lacune kan de 26-jarige Colombiaan perfect invullen. Villa is een speler die scoort, technisch onderlegd is, en door zijn Zuid-Amerikaans temperament ook agressiviteit en grinta in zijn spel legt. Maar Villa is vooral een speler die in zijn eentje het verschil kan maken. De flankaanvaller is niet voor niets de assistenkoning van de Argentijnse competitie.


Foto Instagram: sebastian14villa
In het vorig kalenderjaar telde hij maar liefst 15 assists, waarmee hij zelfs tot de beste ‘assisteurs’ ter wereld behoorde. Kevin De Bruyne (Manchester City), Ousmane Dembélé (FC Barcelona) en Lionel Messi (Paris Saint-Germain) waren de drie beste over alle nationale competities heen, Dejan Kulusevski was de beste speler onder 23 jaar, en Sebastian Villa de beste van alle Zuid-Amerikaanse competities. Daarnaast had hij vorig seizoen gecombineerd maar liefst 23 beslissende acties, waarmee Villa de vierde meest beslissende speler was in Argentinië. Ook was hij nog de dribbelkoning met gemiddeld 10,35 één-tegen-één-acties per wedstrijd.

LEES OOK: 'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Is Villa een interessante vervanger voor Lang?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

1
1
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

23
23
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

58
58
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

41
41
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

67
67
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

91
91
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

87
87
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

63
63
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

175
175
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

118
118
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

149
149
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

217
217
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

231
231
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

128
128
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

217
217
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

391
391
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

109
109
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

634
634
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

306
306
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

499
499
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

414
414
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

432
432
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72

Meer sportnieuws