Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

1156 stemmen
Sensatie voor Club Brugge: dribbel- en assistenkoning

Noa Lang is nu écht wel bezig aan zijn afscheidstournee in de Belgische competitie. Club Brugge zal zeker een adequate en kwalitatieve vervanger moeten zoeken voor de Nederlander, want Lang was in de laatste weken en maanden één van de zeldzame lichtpuntjes bij een zwalpend Blauw-Zwart. Om Lang te vervangen, denkt Club Brugge alvast aan Sebastian Villa (26). De flankaanvaller van Boca Juniors is de onbetwistbare dribbelkoning van de Argentijnse competitie én hij is bovendien ook nog eens erg beslissend met goals en vooral assists.


LANG IS STRAKS ÉCHT WEG

Eind vorig seizoen gaf Noa Lang zijn befaamd en veelbesproken afscheidsinterview in Het Laatste Nieuws, maar een halfjaar later, hoofdzakelijk door een opgelopen blessure in het eind van de vorige zomermercato, loopt de Nederlander nog steeds rond in het Jan Breydelstadion. Maar straks wordt een vertrek uit Club Brugge echt wel onvermijdelijk. “Ik denk dat ik nog verder hoor te spelen dan de 1/8ste finales”, zei Lang onomwonden nog voor de laatste Champions League wedstrijd van Club Brugge dit seizoen.

“Noa heeft een transfer in zijn kopje, ja”, bevestigde Nourdin Boukhari, zijn voormalig stiefvader/-begeleider, enkele weken geleden nog bij Het Laatste Nieuws. “Hij wil een stap hogerop zetten. En dat moet deze zomer wel gaan gebeuren. Als hij op dit niveau blijft doorgaan, zal dat er zeker van komen.” En Noa Lang maakt echt wel werk van een toekomstige transfer want hij zou met Ali Dursun, één van de bekendste makelaars in Nederland, ondertussen een nieuwe zaakwaarnemer onder de arm genomen hebben.



Noa Lang wil zo goed mogelijk afsluiten bij Club Brugge, en ondertussen liggen de buitenlandse clubs nadrukkelijk op de loer voor hem. Internazionale laat hem intensief scouten, terwijl ook de interesse van AC Milan nog steeds razend actueel is. Vincent Mannaert & Co. verwachten in de komende zomermaanden duidelijk een vertrek van hun Nederlandse sterkhouder en het bestuur van Club Brugge gaat alvast proactief op zoek naar een vervanger. TyC Sports weet in die optiek dat de West-Vlamingen een vijfde (!) poging willen ondernemen om Sebastian Villa aan te trekken.

VIJFDE KEER GOEDE KEER?

De Colombiaanse flankaanvaller van de Argentijnse topclub Boca Juniors stond in 2021 nadrukkelijk op de radar van Club Brugge, maar door uiteenlopende redenen kwam een transfer er nooit van. Sebastian Villa lag zelfs even op ramkoers met zijn club, omdat Boca maar bleef dwarsliggen om hun sterspeler te laten vertrekken - ondanks een aanbieding van Club Brugge van maar liefst 7 miljoen euro. Als ultiem pressiemiddel om een transfer te forceren, stuurde de Colombiaan toen zelfs zijn kat naar de trainingen en wedstrijden. Maar ook die manoeuvres bleken tevergeefs.

“Het enige wat mij stoorde, is dat het bestuur op geen enkel moment geluisterd heeft naar de voorstellen uit Europa”, blikte Sebastian Villa destijds terug op die woelige periode via zijn Instagram-account. “Bij mijn laatste contractverlenging werd echter afgesproken dat Boca open zou staan voor onderhandelingen indien er een interessant bod werd uitgebracht. Grote aanbiedingen werden onprofessioneel aangepakt. De geïnteresseerde clubs werden onvriendelijk wandelen gestuurd. Van onderhandelingen was geen sprake.”


Foto Instagram: sebastian14villa
Maar ondertussen zou Boca Juniors wél bereid zijn om mee te werken aan een transfer, áls er een ‘zeer goed bod’ op de proppen komt: volgens TyC Sports is dat ruim zes miljoen euro. Journalist Javier Hernández verklaarde onlangs aan Blu Radio dat er gewerkt wordt aan een transfer van Sebastian Villa en dat er twee clubs hem nadrukkelijk volgen: Club Brugge en het Braziliaanse Atletico Mineiro. Juan Roman Riquelme, vicevoorzitter van Boca Juniors, zou met Diego Valoyes zelfs al een vervanger bepaald hebben voor Villa.

DRIBBEL- EN ASSISTENKONING

Sebastian Villa zou alvast een mooie en veelbelovende versterking kunnen betekenen voor Club Brugge. Het aanstaande vertrek van Noa Lang zal een groot kwaliteitsverlies betekenen voor Blauw-Zwart, en die lacune kan de 26-jarige Colombiaan perfect invullen. Villa is een speler die scoort, technisch onderlegd is, en door zijn Zuid-Amerikaans temperament ook agressiviteit en grinta in zijn spel legt. Maar Villa is vooral een speler die in zijn eentje het verschil kan maken. De flankaanvaller is niet voor niets de assistenkoning van de Argentijnse competitie.


Foto Instagram: sebastian14villa
In het vorig kalenderjaar telde hij maar liefst 15 assists, waarmee hij zelfs tot de beste ‘assisteurs’ ter wereld behoorde. Kevin De Bruyne (Manchester City), Ousmane Dembélé (FC Barcelona) en Lionel Messi (Paris Saint-Germain) waren de drie beste over alle nationale competities heen, Dejan Kulusevski was de beste speler onder 23 jaar, en Sebastian Villa de beste van alle Zuid-Amerikaanse competities. Daarnaast had hij vorig seizoen gecombineerd maar liefst 23 beslissende acties, waarmee Villa de vierde meest beslissende speler was in Argentinië. Ook was hij nog de dribbelkoning met gemiddeld 10,35 één-tegen-één-acties per wedstrijd.

LEES OOK: 'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Is Villa een interessante vervanger voor Lang?

Meest recent

Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

1
1
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

29
29
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

157
157
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

232
232
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

171
171
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

51
51
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

75
75
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

133
133
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

70
70
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

163
163
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

147
147
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

116
116
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

237
237
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

444
444
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

291
291
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

136
136
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

169
169
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

816
816
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

233
233

Meer sportnieuws